.
Отговор в тема
Страница 2 от 28 ПървиПърви 12345612 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 693

Тема: *ТЕАТЪР*

  1. #26
    Аватара на Freely"
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    In the Afterlife....
    Мнения
    11
    хм... последно за пореден път бях на "Сътресение" от Мариус Куркински..и с всеки път намирам все повече и повече гениални елементи в играта и самата режисура. На "Боряна" исках да отида вчера, но не ми се получи.. На 21ви аз също мисля да отида на "Да убиеш президент", стига да се организирам за билети до тогава.
    Иначе в Стара Загора преди две седмици се състоя фестивалът "Пиеро", за който имах случайния късмет да пиша.... Всеки куклен спектакъл се оказа нещо уникално, сливане на кукли и актьори, предаване на индивидуални качества. Тъжно е, че малко внимание се обръща на този тип изкуство. Но след творческата седмица която преживях, аз ще му обърна незначителното си внимание, защото определено си заслужава. Оказва се, че хората наистина могат да правят чудеса с кукли или без.. "Пинокио - забранено за деца" е може би един доста добър спектакъл, в който Мая Бежанска се откроява най-ярко. Бургаският "Както ви хареса" е една блестяща и професионална комедия, с прекрасни актьори. По Шекспир естествено. А идейността на НАТФИЗ си е ненадмината. доц. Жени и Петър Пашови си заслужават безмерното уважение.
    Трябваше да се види..

  2. #27
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Мая Бежанска не е за изпускане
    Билетите ни за вчерашното представление бяха купени в неделя, а са пуснати 2 седмици по-рано. И естествено пак последните за първите редове вземаме. И както винаги сме на 3-ти ред

    Вчера изпусна много, наистина остах приятно изненадан от професионализма на изпълненията, а не го очквах.

    И други форумци ходят на театър. На "Преспанските камбани" се засякох с pinK_Baby, а вчера на "Боряна" беше зелената маслинка (не знам как й се пишеш сложния ник)

  3. #28
    Преди няколко месеца бях на "Албена" в Театър София. Много добро беше, актьорите бяха невероятни.
    Възможно ли е да бъде по-красиво?

  4. #29
    Преди ваканцията в Благоевград ходих на една пиеса,нямам много инфо,знам че се казваше ''Повод за убийство'' и мога да кажа че беше МН ДОБРО Беше предвидено самата обстановка да представлява класната стая актьорите бяха ученици от 10-11 клас представиха се супер,въобще не очаквах подобно нещо

  5. #30
    Аватара на Freely"
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    In the Afterlife....
    Мнения
    11
    уж "Боряна" не идва за първи път, но явно наплива си е бил голям.. Жалко, че не успях да отида..
    Днес е "Пейка"-та, в Библиотеката... Ще видим как ще се стекат обстоятелствата. Казват, че било хубаво..

  6. #31
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Днес съм на предпремиераааааааааааааа аааа
    Вярно, Москов........, но пък - "Зад канала"(там лоша постановка няма )
    И такаааа.....аз тръгвам, после ще разкажа.Дано е добра тази..."импровизация"..., защото простотиите на "Улицата" не са ми по вкуса...

  7. #32
    Вчера в 199 гледах "Уилям Шекспир-пълни съчинения"
    Не знам как да ви опиша колко е яко това нещо =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

  8. #33
    Буут, ''Тестостерон'' хареса ли ти? За какво се разказва горе-долу? че мене ме заинтригува и мисля да отида.

    последно гледах "Дон Жуан" през пролетта мисля, че беше..ммдаа доста отдавна не съм ходила

    Your worst enemy is your self
    Will you fight, or give in?

  9. #34
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Ми за какво се разказва... един куп пичове пият водка, псуват жените и се бият (общо взето изчерпва мъжките занимания като цяло хахах) Велико е.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  10. #35
    ще се гледа
    всъщност то в кои театри го играят? ти в кой го гледа?

    Your worst enemy is your self
    Will you fight, or give in?

  11. #36

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Кадето си поискам там
    Мнения
    92
    Мен майка ми е актриса в НАродния театър и съм ги гледал мн ама ся да ги изброявам и да качеам инфо....мързи ма

    skype: dobrin9457

  12. #37
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от DoBs
    Мен майка ми е актриса в НАродния театър и съм ги гледал мн ама ся да ги изброявам и да качеам инфо....мързи ма
    Как се казва майка ти?

  13. #38

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Кадето си поискам там
    Мнения
    92
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от DoBs
    Мен майка ми е актриса в НАродния театър и съм ги гледал мн ама ся да ги изброявам и да качеам инфо....мързи ма
    Как се казва майка ти?
    Мария Сапунджиева
    http://nationaltheatre.bg/bg/main.php?Team_ID=23

    skype: dobrin9457

  14. #39
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    В Сатиричния го играят "Тестостерон", гледай. Малко са скъпички билетите, но мисля, че за ученици и студенти има намаление Гледай при всички положения.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  15. #40
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от DoBs
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от DoBs
    Мен майка ми е актриса в НАродния театър и съм ги гледал мн ама ся да ги изброявам и да качеам инфо....мързи ма
    Как се казва майка ти?
    Мария Сапунджиева
    http://nationaltheatre.bg/bg/main.php?Team_ID=23

    sweet
    Майка ти е невероятна, нееееевероятна, ама невероятна еееее
    Да я поздравиш за себеотдаването й на сцената и хилядите усмивки, които ми(ни) е донесла!

  16. #41
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    София
    Мнения
    927
    Леле майка ти е една от най-любимите ми актриси.
    Още си спомням като малка в НЛО, бешеее =D> =D>
    Сега искам да отида на Д/р Бляскава комедия да я гледам \/

    Иначе имам много любими постановки
    В 199 - Duende, Какво направи дядо, Рибарят и неговата душа
    Българска армия - Ножица трепач, Секс, наркотици и рокендрол
    Сфумато- Изкопни материали, Обругаване на публиката
    Опера- Вълшебната флейта, Кармен, Сватбата на Фигаро..
    В момента тези ми идват на ум. Има изключително много стойностни представления, които си заслужавт гледането!

    Ходете на театър- едно от най-големите удоволствия!
    "Гордост?Да,гордостта е нещо ужасно вкусно,особено когато коричката е разпукана и покрита с глазура" Скарлет О`Хара

  17. #42
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Така....сега да кажа за днес......аз останах изненадана, но приятно)
    Отидох без никакви очаквания...и се хилих яката
    Страхотен актьорски състав(Владимир Пенев в главната роля), чудесна игра на всички...залата беше повече от пълна...добавяха се допълнителни столове...Беше супер...готино е...Връщам си думите назад...ето това представление на Москов ми харесва

    ЖИВОТНО НА ТРОНА
    /Кралят елен/

    премиера: 10.10.2007
    на: Теди Москов
    по: Карло Гоци

    постановка: Теди Москов
    сценография: Лео Капон
    костюми: Свила Величкова
    музика: Антони Дончев

    участват:
    *Владимир Пенев
    *Светлана Янчева
    *Ирини Жамбонас
    *Иван Петрушинов
    *Пенко Господинов
    *Емил Котев
    *Христина Караиванова
    *Евгени Будинов

    още снимки:
    http://www.theatreoffthechannel.org/homebg.htm / на "премиера"/

  18. #43
    Ееее мн се радвам,че тук има толкова фенове на театъра! За съжаление в Бургас не правят много постановки и не гостуват много други театри,но когато има аз съм там!На Бургаския театър съм гледала доста постановки - "Кълбовидна мълния","Женитба" с Асен Блатечки и Мария Сапунджиева,"Омайна нощ" отново с Асен Блатечки и Мария Сапунджиева(този театър беше организирано посещение от училището ми - немската - големи фенове на Асен Блатечки и Мария Сапунджиева) и т.н.А на други театри - "Животът - това да две жени" с Доротея Тончева ,"Госпожа Стихиино бедствие" със Стоянка Мутафова,"Вражалец" с Любо Нейков,Димитър Рачков и Асен Блатечки.Но наистина много ме впечатли "Вражалец"-мн забавно.
    Сега на 1 ноември съм в София и съм решила да посетя някоя постановка в Народния театър,обаче малко трябва да се организирам за билети и да видя все пак какво ще се играе в периода 1 - 4 ноември. :P

    ПП.Е забравих да допълня ,че и моноспектакъла "Сътресение" на Мариус Куркински съм гледала и съм мн мн мн впечатлена от актьорската му игра - уникално!!!

  19. #44
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    А случвало ли ви се е на организирано ходене от училище да сте само вие? И естествено после биват подтъквани да ходят, а на мен казаха "а, ти си го гледал, няма смисъл да идваш пак".

    А и аз к'ви президенти говоря...то за премиер става дума...правилно го свързах с бат серго, ама майка ми защо така ме заблоди

  20. #45
    Емм нас на нас всяка година ни организират 1-2 ходения на я на театър, я на опера, оперета..
    сама не съм била..ама повечето ми съученици по време на постановката не проявяваха НИКАКЪВ интерес към спектакъла, половината дремаха, говореха си, играеха си на телефоните..абе не знам какво да кажа....

    Your worst enemy is your self
    Will you fight, or give in?

  21. #46
    Аватара на Freely"
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    In the Afterlife....
    Мнения
    11
    Да, за Мария Сапунджиева дори аз, която не съм толкова компетентна, мога да кажа, че е прекрасна актриса И е учила при проф. Атанас Илков, който пък е може би един от най-невероятните хора, които познавам..жалко, за това, което се случи с него, при това по време на "Пиеро". Но поне ще се оправи, не е толкова страшно.
    Иначе, и мен ме подведе, "Да убиеш премиер" е. А пък "Пейка" не се състоя, по всяка вероятност ще е другата седмица. Пак имало някаква злополука май..

  22. #47
    Цитирай Първоначално написано от Аз съм БЪЛГАРЧЕ
    А случвало ли ви се е на организирано ходене от училище да сте само вие? И естествено после биват подтъквани да ходят, а на мен казаха "а, ти си го гледал, няма смисъл да идваш пак".

    А и аз к'ви президенти говоря...то за премиер става дума...правилно го свързах с бат серго, ама майка ми защо така ме заблоди
    Ами да ти кажа залата беше запазена само за немската и нямаше други посетители.А пък билетите се купиха толкова бързо,че бяха сложени дори около 20 допълнителни стола.Хубавото беше,че и цените не бяха примерно 12 лв ,а 4 лв и така можеха и повече хора да си го позволят.А иначе такива работи да се говори по време на постановката или да се играе по телефони и т.н. нямаше.Е все пак тва е най-елитното даскало в Бургас - предполага се ,че са събрани интелигентни деца там.

  23. #48
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Някой беше споменал "Д-р бляскава комедия". Гледах го в "Сълза и смях" и ми хареса.

    Много се радвам, че темата се развива. И я следя редовно.

  24. #49
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още?

    Христо Гърбов участва в нея.

  25. #50
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от shadow4e
    Много се радвам, че темата се развива. И я следя редовно.
    И аз се радвам

    ето и постановката, която ме влюби в ****** така де, няма във всеки пост да му споменавам името

    ЖЕНИТБА
    /по Н.В.Гогол/

    ДТ Адриана Будевска - Бургас
    постановка: Юрий Погребничко
    асистент-режисьор: Татяна Логинова
    сценография: Вечеслав Парапанов
    участват: Мария Сапунджиева, Евгени Будинов, Тодор Близнаков, Асен Блатечки, Красимир Кацаров, Тодор Щонов, Стоян Памуков, Невена Цанева, Асен Лозанов

    --------------------------------------------------------------------------------------
    Агафя Тихоновна е ограничена, несамостоятелна и суеверна мома. Нейната пълна с предразсъдъци леля Арина Пантелеимоновна решава да я ожени и се захваща да търси жених. За целта се обръща към услугите на Фьокла – професионална сватовница, за която бракът не е нищо повече от търговска сделка. В надпреварата за ръката на Агафя се явяват най-колоритни кандидати, повечето от които обаче се интересуват не толкова от момата, колкото от материалното й състояние. Съвсем актуално, нали?
    --------------------------------------------------------------------------------------
    По време на действието с изречението „Играем „Женитба“ на Гогол!“ актьорите в „Женитба“ (реж. Юрий Погребничко, ДТ - Бургас) си припомнят в коя пиеса всъщност са. Тук Кочкарьов (Асен Блатечки) е Хамлет, а Агафя Тихоновна (Мария Сапунджиева) се преоткрива в монолога „Да бъдеш или да не бъдеш“. Гогол през погледа на Шекспир... Прескачането в пространството и времето чрез пиесите е един от композиционните принципи на постановката.
    --------------------------------------------------------------------------------------
    Българската постановка на „Женитба” изважда от строго руския контекст класическата комедия на Гогол, разиграваща по неповторим начин драматичния дуел между двата вечни страха в човешкия живот – страха от обвързването и страха от самотата. Гротесковите и карикатурни образи, множеството цитати и заигравания с легендарни имена на световния театър и драма, неочакваните гегове са само част от средствата в своеобразния стил на режисьора. Резултатът от неговата среща с талантливата трупа на бургаския театър и поканените гост-актьори е един от най-смешните спектакли за сезона, номиниран в две важни категории на наградите “Икар” на САБ – за режисура и за главна женска роля (Мария Сапунджиева).

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си