.
Отговор в тема
Страница 3 от 28 ПървиПърви 123456713 ... ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 693

Тема: *ТЕАТЪР*

  1. #51
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още?

    Христо Гърбов участва в нея.
    Само "Фенове" е
    "Сълза и смях", следващото представление е на 31.

  2. #52
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още?

    Христо Гърбов участва в нея.
    Само "Фенове" е
    "Сълза и смях", следващото представление е на 31.


    Благодаря за инфото.
    Случайно да знаеш дали ще се играе до Декември месец?

  3. #53
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още?

    Христо Гърбов участва в нея.
    Само "Фенове" е
    "Сълза и смях", следващото представление е на 31.


    Благодаря за инфото.
    Случайно да знаеш дали ще се играе до Декември месец?
    Почти сигурно, но все пак ще попитам "вътрешните"

    пп:Вальо Танев ми е сред любимците

  4. #54
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още?

    Христо Гърбов участва в нея.
    Само "Фенове" е
    "Сълза и смях", следващото представление е на 31.


    Благодаря за инфото.
    Случайно да знаеш дали ще се играе до Декември месец?
    Почти сигурно, но все пак ще попитам "вътрешните"

    пп:Вальо Танев ми е сред любимците


    Аз гледах един откъс от нея в "Шоуто на Слави" и от тогава все се каня да я гледам.

  5. #55
    Театър 199
    НЕВИННИТЕ
    по романа „Майките” от Теодора Димова
    сценична версия Теодора Димова и Стилиян Петров
    режисьор Стилиян Петров
    сценография Венелин Шурелов
    костюми Юлиана Войкова-Найман
    музика Емилиян Гацов
    участват Койна Русева, Албена Георгиева, Деляна Хаджиянкова, Стефка Янорова


    Стилиян Петров е от най-новата вълна млади режисьори, представени на МТФ „Варненско лято”. Дебютният му спектакъл „Части от цялото” по Й. Радичков (2005 г.) е отличен с наградата на САБ „Икар” и е поканен в официалните селекция на няколко български фестивали, (вкл. МТФ „Варненско лято 2005”). Следва авторският колаж „Нощта отвътре”, а най-новата му премиера е на екперименталната камерна сцена на НТ „Иван Вазов” – „Става дума за любов, или е опит за самоубийство” от Фиона Спрот – моноспектакъл на актрисата Параскева Джукелова. С. Петров режисира също и радиопиеси, представяни на международни фестивали.

    “Невинните” е резултат от дълготрайното сътрудничество на режисьора с един от най-продуктивните и поставяни български автори - Теодора Димова. Спектакълът е изграден върху сценична преработка на нейния роман „Майките”, отличен с голямата награда на националния литературен конкурс “Развитие 2005”, както и с голямата награда за източноевропейска литература за 2006 г. на издателство "Визер" – Австрия.

    Три жени се срещат в чакалня на полицейско управление, където децата им са задържани и разпитвани в обвинение за убийство на тяхната учителка. Там се натъкват на мистериозна жена, която познава тайните на децата по-добре от собствените им майки. Същевременно като документални кадри тече разпитът на децата, чиито разкази звучат напълно отчуждено и непроницаемо. Чрез прецизна работа върху психологическия портрет и с помощта на интересния актьорски квартет С. Петров изгражда чист и въздействащ камерен спектакъл, който води към болезнения въпрос за детското насилие, за невинността и вините в най-близките семейни отношения и в обществото като цяло.

    Започнах да пиша „Майките”, след като през пролетта се случи онова убийство, когато две 14-годишни момичета убиха своя съученичка. През есента последваха други убийства, извършени от деца... Тези убийства са знак, че в обществото ни се случва нещо, което до този момент не се е случвало. Че сме преминали някакви граници, които не могат да бъдат преминати”.
    Теодора Димова

    „Невинните" е като P.S., като продължение на "Майките. Става дума за най-страшното и необратимо закъснение - закъснението да обичаш.
    Стилиян Петров



    Последно гледах този камерен спектакъл и много ме развълнува. Чела съм и книгата, но въпреки това ми беше много интересно. Играта на актьорите беше срахотна, това, в съчетание със замисъла беше много въздействащо.

    Някой друг гледал ли го е и харесал ли му е?
    ...I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it...

  6. #56
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Съжалявам, че не е по темата, но романът е доста добър. Не знаех за постановката, май трябва да се види

    Saatana vittu perkele hate crew!

  7. #57
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от chirsten
    Някой друг гледал ли го е и харесал ли му е?
    Бях се наканила да го гледам на "Отворените врати", но предпочетох "Куклен дом"...сега съжалявам Ще го гледам, непременно, както и "Другият човек"(хвърлила съм му око от преди лятото още)

    Като съм тръгнала.....в плановете ми влизат още:
    17.10 - "Женско царство", МГТ
    25.10 - "Атентатори", Сълза и смях
    31.10 - отново "Охранители", МГТ

    за ноември нямам нищо запланувано, но:
    -"Прозорец към небето", НТ
    -"Отело", НТ
    -"Крал лир", НТ
    -"Таксита", МТНБ
    -"Плажът", Сълза и смях
    - може би ще направя едни "Хъшове", НТ
    - "R'n'B" again

  8. #58
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    Съжалявам, че не е по темата, но романът е доста добър. Не знаех за постановката, май трябва да се види
    На мен са ми го разказвали и звучеше доста увлекателно, но и тежко... От това, което съз запомнила, си направих изводите, че има доста разлики с постановката. Жената не беше ли учителка?

  9. #59
    Цитирай Първоначално написано от shadow4e
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    Съжалявам, че не е по темата, но романът е доста добър. Не знаех за постановката, май трябва да се види
    На мен са ми го разказвали и звучеше доста увлекателно, но и тежко... От това, което съз запомнила, си направих изводите, че има доста разлики с постановката. Жената не беше ли учителка?
    Да, жената е учителка, но според мен зад образа И се крие доброто и най-вече надеждата.

    Иначе не мисля, че имаше съществена разлика между романа и постановката, по-скоро режисьорът е избрал по-интересен начин за изразяване на идеята - вместо да разиграват историите на децата, както е в книгата, ги представят по време на разпита.

    П.П. Радвам се, че има млади хора, които се интересуват от изкуството на театъра
    ...I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it...

  10. #60
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Да, разбира се, че идеята е запазена, просто проверявах дали си спомням правилно.
    Можеш ли да ми кажеш колко струваха билетите, че да убедя една приятелкада отидем да го гледаме. По принцип ходя с приятеля си, но той обича само забавните.

  11. #61
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от shadow4e
    Да, разбира се, че идеята е запазена, просто проверявах дали си спомням правилно.
    Можеш ли да ми кажеш колко струваха билетите, че да убедя една приятелкада отидем да го гледаме. По принцип ходя с приятеля си, но той обича само забавните.
    19 октомври 2007
    19,30 - 21,00 ч.
    сектор А - 15.00 лв.
    сектор B - 13.50 лв.
    сектор C - 12.00 лв
    сектор D - 8.00 лв.
    Отстъпки: до 50%
    в 199 няма ученически билети, но се правят някакви намаления(не съм наясно), непосредствено преди представлението

  12. #62
    До колкото си спомням, когато аз го гледах (това беше на международния фестивал в Шумен) билетите бяха 10лв.

    Веднага след това гледах и моноспектакъла на Мариус Куркински "Сътресение", но не ми хареса особено, може би защото нагласата ми не беше подходяща - след "Невинните" бях леко депресарски настроена .
    ...I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it...

  13. #63
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Интересно ми е дали има някаква постановка за наркомани/ алкохолици.

  14. #64
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Интересно ми е дали има някаква постановка за наркомани/ алкохолици.
    Ако поясниш какво точно искаш да видиш на сцената ще ми е по-лесно.

  15. #65
    Здравейте!

    Аз съм Юлия и отговарям за продажбите на Театър 199.
    Бях приятно изненадана да разбера, че проявявате интерес към "Невинните", разбирам че цените на нашия театър ви притесняват, така че при определени условия съм готова да предложа някои намаления.
    През Октомври "Невинните" ще се играе на 19ти-петък, ако успеете да се организирате поне 15 човека, съм готова да направя сериозна отстъпка от редовната цена.
    Можете да ми пишете тук.
    Отстъпката ще важи ако закупите билетите си поне 2 дни предварително и сте група от поне 15 човека.

    Чакам отговор за да мога да запазя местата

    Пожелевам ви хубав ден!

  16. #66
    hey xybavo e 4e se namirat i gotini i otziv4ivi xora xaxax

    podqvolite za6to ne jiveq v sf

  17. #67
    Дам, и аз не съм от София, иначе с удоволствие бих гладала спектакъла още веднъж.
    ...I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it...

  18. #68
    Нещо не съм се изразила достатъчно ясно, за което съжалявам.

    Идеята е, че мога да направя определени отстъпки за всички представления, като в зависимост от спектакъла цените са различни.

    Аз лично вярвам, че е много важно повече млади хора да се докоснат до театралното изкуство.

    Сега всичко е във ваши ръце-организирайте се и се обаждайте

    02/987-85-33-каса и www.theatre199.org

  19. #69
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    R'n'B

    автор: Румен Цонев
    сценография и костюми: Петя Стойкова

    участват:
    *Христо Мутафчиев
    *Филип Аврамов
    *Стоян Младенов
    *Петър Калчев
    *Стела Стоянова
    *Албена Михова
    *Йорданка Илова
    *Симеон Бончев
    *Явор Каров
    *Жени Александрова
    *Венцислава Стоилова


    "R & B
    Или животът такъв, какъвто може да бъде… ако стане музика!

    Този необикновен спектакъл на Малък градски театър (зад канала) е изграден изцяло върху музика. Сега нашата сцена е изцяло нейно владение. Актьорите ще препълнят с музика салона, слуха ви, душите ви. Ще звучат любими произведения от различни жанрове – от най-известните оперни арии до фолклорни песнопения, от шедьоври на класиката до образците на джаза, от поп и рок хитовете до незабравими филмови мелодии, от етномузика до най-известни световни мюзикъли! От Бах, Хендел, Моцарт, Бетовен до Бийтълс, Боби Макферин, Мери Джей Блайч, АББА и Манхатън трансфер."


    снимки:


    "За съжаление напоследък не ни радват с толкова премиери на музикални спектакли, колкото ни се иска. Затова е обяснимо да потропваме нетърпеливо и радостно, когато нещо ново и необичайно се появи на хоризонта. В случая сме се развълнували заради новия спектакъл Ритъм енд блус в Малък градски театър Зад канала. Шоуто наистина е нещо уникално за българската сцена и за да добиете представа за какво става въпрос, мисля да подчертая какво спектакълът не е. Не е мюзикъл, защото няма сюжет. Отделните части не са обединени от история, а от тема, която пази композицията от разпадане и нелогичност. Идеята е да се обединят по оригинален начин максимален брой съвсем различни стилове музика, които се смесват до такава степен, че вече звучат сходно. Представлението не е и комедия дел арте. Въпреки че импровизации има много, основната част от шоуто са обмислени етюди, които по-скоро са изпети, отколкото изиграни от хората на сцената посредством движение. Шоуто не е съставено от елементарни скечове – макар че хуморът е наистина много и разнообразен, има закачки, които ще могат да разберат единствено запознатите с оперното изкуство (трябва поне да са гледали Травиата), хората, които се интересуват сериозно от музика и знаят поне емблематичните имена във всеки стил.
    И най-важното, представлението не е долнопробна халтурка – защото каквото и да се случва в него, винаги ще го спасят оригиналните аранжименти и преходи между песните, невероятните преработки, смесващи фолклор и аренби, и страхотните изпълнения на самите актьори и певци. Затова последното, което Ритъм енд блус не е, е представление, което да пропуснем."


    "Час и 45 минути единайсет актьори, облечени във фракове разхождат публиката през всички музикални жанрове с много чувство за хумор и без претенции, без излишна пищност и театралност. Това представление трудно може да бъде определено с точност.
    То не е мюзикъл, в него няма сюжет, не е вариете, не е театър, не е шоу, нито концерт, а сякаш обединило в себе си всички тези сценични формати, за да се получи този жизнерадостен и много талантлив микс. Най-после може щастливо да си отдъхнем, че у нас има актьорски потенциал за мюзикъли.
    Действително огромната заслуга за този успех се дължи на педагога и създателя на представлението Румен Цонев. Многобройните разходки в историята на музиката, преплитанията на стилове, музикални епохи, перфектно изпълнените многогласи и отделните партии на актьорите създадоха истински, весел и динамичен колаж, запълван от ненатрапчиви скечове.
    С много хумор и любов към музиката актьорите изпълняват арии, които преливат в народна музика, а после в търсене на българското в световните музикални образци под ударите на тъпан звучи АББА, а после "Бийтълс", "Коса", "Риголето", "Травиата", понякога джаз, после соул, гръцка национална музика, а също и симфоничен оркестър. Това не е представление за "ритъм енд блус", а за радостта от музиката.
    Гергана Пирозова, в. "Дневник""

    предстоящи дати:
    16 октомври - Димитровград
    19, 20 октомври - Варна
    23, 27 октомври - София

  20. #70
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Интересно ми е дали има някаква постановка за наркомани/ алкохолици.
    Ако поясниш какво точно искаш да видиш на сцената ще ми е по-лесно.
    Постановка, в която да става въпрос за наркомани/алкохолици. По-ясно от това...

  21. #71
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Интересно ми е дали има някаква постановка за наркомани/ алкохолици.
    Ако поясниш какво точно искаш да видиш на сцената ще ми е по-лесно.
    Постановка, в която да става въпрос за наркомани/алкохолици. По-ясно от това...
    В "Летене" героите са наркотично-зависими.
    Жуан в НТ е алкохолик, но не на това се крепи постановката.
    "12-та нощ" в МТНБ...има такива персонажи, виновни за повечето смешки.
    "Марихуаната на мама е най-добра!" - не съм го гледала!Но май се доближава най-много до желанието ти.
    за "Extasy" май казах - Славянска беседа на "Раковска"

  22. #72
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Гледала съм "Марихуаната на мама е най-добра" преди 2 години. Водиха ни от училище, аз не видях нищо поучително в тази постановка, през цялото време се твърдеше колко е хубаво и накрая ги хвана полицията, но това за мен не е нещо, което да те накра да се замислиш. Явно никой от учителите не го беше гледал предварително, но може и аз да съм изпуснала, все пак бяхме в една малка зала само нашето у-ще и околните доста ме разсейваха.

    То даже двама от моя клас отидоха да пушат трева по време на представлението...

  23. #73
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от shadow4e
    Гледала съм "Марихуаната на мама е най-добра" преди 2 години. Водиха ни от училище, аз не видях нищо поучително в тази постановка, през цялото време се твърдеше колко е хубаво и накрая ги хвана полицията, но това за мен не е нещо, което да те накра да се замислиш. Явно никой от учителите не го беше гледал предварително, но може и аз да съм изпуснала, все пак бяхме в една малка зала само нашето у-ще и околните доста ме разсейваха.

    То даже двама от моя клас отидоха да пушат трева по време на представлението...
    sweet
    Аз само изброявам какво има "на хоризонта", а и се почувствах "невежа", че не мога да назова постановка "за наркомани/алкохолици"


    ПП:Децааааа....излиза "Пепеляшка" в Младежкия)Откога не съм ходила на детски театър, затова на 30-ти съм там :P
    А, взех си и билети за "Атентаторите"(25).

  24. #74
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    .................................................. .."В полите на Витоша".................................................. ...

    автор: П.К. Яворов
    режисьор: Лилия Абаджиева
    сценография и костюми: Васил Абаджиев

    участват:
    *Пенко Господинов
    *Петър Калчев
    *Емил Котев
    *Евгени Будинов
    *Стоян Младенов
    *Христина Караиванова
    *Светлана Янчева
    *Василена Атанасова
    *Александър Димов

    Цитирай Първоначално написано от БНТ
    "Дори и да познавате в детайли яворовата драма, смелите сценични решения ще ви открехнат нови посоки. Отдавна Лилия Абаджиева се прицелва "В полите на Витоша" – като единствената българска пиеса, която я интересува, но сега се осмелява да я постави, без да си слага прегради и ограничения. Сред декорите намира място и за ритмичното слово на Яворов.
    "Трудно може да се каже, че това е просто драма. По-скоро просто много голяма част от личната драма и любовна история на Яворов с Мина", пояснява Лилия Абаджиева.
    Без никакви колебания режисьорката поверява ролята на Христофоров на новата звезда на българския театър - Пенко Господинов. И не се ограничават само с написания образ: "По-скоро се опирахме на изследванията и на личността на Яворов. И мисля, че Пенко се справи вълнуващо и едновременно респектиращо".
    Мистерията "Яворов" отново е на ход, с тази "класически" съвременна история за любов, смърт и власт."

    Галя Крайчовска,
    БНТ

    Цитирай Първоначално написано от в.Новинар
    “В полите на Витоша” е българският отговор на “Ромео и Жулиета”

    Този текст сякаш крещи, че е писан от поет, твърди Лили Абаджиева. Може би за да го подчертае, тя е вплела в тъканта на представлението строфи от най-покъртителните любовни стихове на Яворов, а музиката - от класика до балада на "Бийтълс" - е действащото лице, което нито за миг не слиза от сцената. По време на спектакъла зрителят се чувства и като на концерт, и като на кино, и като на площадно куклено шоу, и като на балет. Но най-вече като на режисьорски театър от висока класа. На моменти актьорите си "присвояват" отсечените движения и изострената мимика на героите от немите филми, а дикторски глас "чете" зад кадър всички реплики. Друг път, за да смирят мелодраматизма на ситуацията, разиграват прочутия епизод на гробищата като изящна и малко комична балетна миниатюра високо на фона на синьото небе от декора. В смъртта си пък Мила е като марионетка, на която са прерязали конците. Появяват се и доста от символите, "патентовани" от Абаджиева в други постановки. Например вода се лее в изобилие - тя служи и за политически оплювания (в буквалния смисъл) и като олицетворение на пречистване и отдаване, когато Мила изсипва порцелановата кана в еротична игра в квартирата на Христофоров... С работата си над безсмъртната история за погубена любов, власт и гибел в пиесата на Яворов, която определя като откровена реплика на "Ромео и Жулиета", режисьорката сякаш поднася поклон пред гения на българския класик. Но поклон не почтителен и смирен, а непокорен и дързък, както обичайно нестандартната Абаджиева се отнася с авторитетите.


    Ирина Гигова,
    в. Новинар

    СНИМКИ
    dnes.bg - Елена, с която се съгласявам...този път...

  25. #75
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Току-що си влизам. Бях на "ДА УБИЕШ ПРЕМИЕР". Мога да кажа че беше ултра-мега-хипер-тера-мега-супер...яко.
    Беше пълна простотия целия спектакъл, супер доволен съм. Чудих се на хората които като чуят: цици,дядовия, хуй, ебане и се смеея и се чудих толкова ли съм свикнал да го чувам постоянно, че хора на годините на майка ми да се радват че се казват пред всички и не е табу.
    Най-интересното беше след спектакъла. Към средата реших че е много важно да взема автограф за fake и...попитах майка ми дали има химикал и листче е имаше, само трябваше да намеря Асен Блатечки След спектаклите актьорите илизат отвън, където им е автобуса и..чаках в сградата обаче. Имаше и много момиченца и...не ми хареса, защото те просто нямаше кой друг да чакат освен него. Та..те излязоха, а ааз се върнах пред сцената. Останмалите актьори се бяха преобликли и сваляха декорите, а Асен го нямаше. Та..появи се...и се отправих натам, но не качих. Виканх му "Блатечкии" и той се обърна...след което си качих десния крак на сцената и му казах "много хубави кубинки имаш бре", а той ми подритна кубинката и рече "ААаа, това STEEL ли е бе? От къде си го взе?" Казах муче са от горгон, пита ме за татуси дали имам и че емил му е приятел. Казах че искам автограв за приятелката ми, която има същите кубинки като нашите, само че е направила грешка да си вземе черни, а не бургунди като нашите Пита за кой е автографа и..започна да пише, но се обръща и ...гледа''казах му само "Майка ми"..посегна пак да пише и "Ах, майка ти!?!" - "Да бе, майка ми е това" Запознахме се тя с него, после аз. Писа драска. Разказах му че сега ремонтират кулата в село Маточина (кулата в която той живее във филма "Мила от Марс). Пита ме къща ли имам и каво правя там, обясних му че се занимавам с природозащита и сряда съм бил там, за царските орли и т.н. той се зарадва, спомена за орлите и..такам. Поприказхвамхме си, каза за новия си филм и каза че не е доволен от филма който аз му споменах, а именно "Деца от восък", може би защото нещата не са реални в него. Две-три реплки обменихме и за актьорите във филма, казах му че имам участвали приятели и каза че за разлика от филма били готини. Но реших да го оставя, защото един човек дойде и му каза "айде бе, к'во чакаш, автобуса е отвън", а той каза че няма да си ходи с автобуса, но това не попречи да остане, защото 15-тината момичета чакащи отвън на студа само него чакаха. Излязохме с него, пожелахме си приятна вечер и той започна да се чуди на коя мацка първо да обърне внимане. Е да, първо на тази която изкочи пред нас и препречи пътя

    Ето и автографа. Тя ина ми се обади докато го чаках и издадох тайния подарък, ама...карай



    Ето информация и снимки от сцената на самото представление:
    Автор:Емил Андреев
    Анотация:
    Пиеса за смешно-тъжния ни живот в началото на ХХI в. Авторът иронично я нарича миракъл по подобие на средновековните спектакли-чудо.
    Именно в това бурно и все по-усложняващо се наше време живее и се опитва да сътвори същинско чудо героят на пиесата, Серафим Йонин от село Репляна. Той е стар ерген, бивш учител по музика и скорошен пенсионер – добър по душа и дълбоко страдащ поради непосилния живот както на своите съселяни, така и на многострадалния български народ. Обладан от алтруистичен порив, Серафим се обръща за помощ към Дявола – дано поне той помогне на бедните българи, които не спират да търпят бремето на престъпността.
    И ето, че като по чудо пред Серафим застава самият Сатанаил, който му дава необикновена сила.
    Какво ще направи с получената сила кроткият пенсионер от село Репляна? Ще помогне ли на своя народ или в желанието си да убие министър-председателя на републиката ще отвори вратите на Ада?













    Краси Радков отсъстваше по здравословни причини. Заместваше го Пламен Сираков

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си