.
Отговор в тема
Страница 6 от 28 ПървиПърви ... 234567891016 ... ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 693

Тема: *ТЕАТЪР*

  1. #126
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от McGreaN
    svalqm shapka na be_true
    nai-qkiq user wuw foruma !
    Хах, бях се подготвила да те "моля" да не ми спамиш темата.

    ПП:Надявам се си искрен

  2. #127
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Така...
    Пак за театър:

    *Намаления за януари в НТ"Иван Вазов".

    Премиери:

    НТ"Иван Вазов":
    "Рейс"
    постановка: Борис Панкин
    сценография: Иван Токаджиев
    костюми: Елена Иванова
    музика: Евгени Господинов
    участват: Аня Пенчева, Михаил Петров, Георги Мамалев, Антон
    Радичев, Кръстю Лафазанов, Кирил Кавадарков, Христо
    Чешмеджиев, Петя Дикова, Николай Илиев

    *"Престъпление и наказание"
    по: Фьодор М. Достоевски
    постановка: Владлен Александров
    сценография и костюми: Иван Карев
    участват: Иван Юруков, Йосиф Шамли, Надежда Конакчиева,
    Калин Яворов, Пламен Пеев

    Сълзата:
    "Благородният испанец"
    от Съмърсет Моъм
    Режисьор: Велко Кънев
    Участват: Димитър Рачков, Елена Петрова, Мария Статулова,
    Стефан Рядков, Мирослав Косев, Светлана Бонин, Светлин
    Стоилов и Жанина Дончева

  3. #128
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Бягащи странници

    по текст на: Алексей Казанцев
    режисьор: Николай Ламбрев-Михайловски
    сценография: Чайка Петрушева
    с участието на:
    *Параскева Джукелова
    *Иван Юруков
    *Екатерина Стоянова
    *Емануела Шкодрева
    *Йосиф Шамли


    Бягащи странници е руска пиеса за промените в човешките отношения, последвали обществено-политическите трусове по време на Прехода. Или иначе казано съвременна Русия през погледа на представители на различните социални прослойки - Роман, Надя, Полина, Инга и Дмитрий ни показват нагледно какво се случва с човека от бившия соц-блок през последните 15 години.
    Героите са все познати типажи – неуспял честен инженер, просперираща, но нещастна самотна майка, тийнейджърка, съзряла рано и преживяла срива на всички детски илюзии, невярна съпруга и човек на силата и риска. Всеки от тях търси щастието – дали в чужбина или вътре в себе си, бори се да избяга, да намери истината. Героите през цялото време търсят топлината у другия и бягат от всички – най-вече от себе си. Лайтмотивът е ”Нямам никого” (думи на Инга), а „понякога на човек му е толкова самотно, че му се иска някой просто да поседи при него” (Надя).
    Попитахме и две от актрисите, участващи в пиесата, как ще я възприеме зрителя според тях. Параскева Джукелова е убедена, че ”постановката ще докосне много хора, които са преживели т.нар соц-строй и са объркани в ценностите си, търсят се; това са хора, които са възпитавани в едни идеали, а са принудени да се адаптират към едни коренно различни условия.” Емануела Шкодрева пък сподели, че ”Ако пиесата вълнува нас, значи ще вълнува всички, защото представяме отношенията по елегантен начин колкото и брутално да са те”. Склонни сме да им повярваме.
    - Програмата

    ---------------------------------------------------------------------
    Много е хубаво, наистина. Тежко, но хубаво, истинско, чувствено...
    Невероятна игра, зашеметена съм.

  4. #129
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Съживявам си темата. Щом Българчето може и аз мога.
    Кой к'во гледа последно?
    (На мен ми отмениха вчера представлението и си умрях от яд...)

    Повдигам темата - секса в театъра /темата си е моя и се опитвам да я комерсиализирам /

    Не искате да пишете ли?
    Хазнааааааааааааааааааааа

  5. #130
    чики на на
    чики на на



    ако няма секс, няма шоу
    the show must go on...
    Две неща имам на земята - любовта и свободата.
    Живота безвъзвратно дал бих за любов,
    любовта да дам за свободата съм готов!

  6. #131
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Аз последно гледах "По-големият син" във Военния театър и ми хареса, но знам, че ти не обичаш техните постановки

  7. #132
    Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    на най-обичания мъж в сърцето . . .
    Мнения
    1 603
    Вчера гледах "Красиви тела" в Сълза и смях.Мисля следващото да бъде "Д-р Бляскава комедия". Някой да го е гледал?Някакви отзиви?
    Извинете ме за правописа , но нямам нерви за тирета и запетайки

  8. #133
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Хах, деца, к'во става тука, бре?
    Теди пропусна тая седмица театъра, а всички други се накефили. (Няма лошо, няма, радвам се!)

    "Д-р"-а Сенчица го е гледала.

    Теди да се похвали ли? Ще се похвали, че друго хубаво не й се е случвало в последните дни.
    Първият ми безплатен театър е вече факт.
    Официално обявявам, че съм гледала "Летене" 3,5 пъти.

    ПП: "Престъпление и наказание", "4 чифта пагони", "Кожа и небе", "С любовта шега не бива", Птичката(на 31-ви) - това е в списъка ми.

  9. #134
    аз пък това "С любовта шега не бива" преди няколко дни го гледах за 2ри път. (под ключ казвам, че се сетих, че съм го гледала, 2 часа след като взех билетите)
    Постановката беше хубава, само в първия половин час актьорската игра ми се видя изключително монотонна и лоша.
    Обаче артиската, която изпълнява ролята на Ками, е направо прекрасна.


    На 26 съм планирала "Рейс" (отново в народния) ама успях да си взема билет чааааак за накрая на 2ри балкон. Постановката е премиерна, явно има голям интерес и като отидох да си взема билет, направо нямаше никакви места.


    Най-хубавата постановка, която съм гледала през последната година, е мюзикълът "Ах, този джаз!" (пак в Народния ) страхотно беше, прекрасна музика, някои много забавни моменти и добра игра.

    Your worst enemy is your self
    Will you fight, or give in?

  10. #135
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Ъх, ъх... "Рейс"... мълча.
    Само линкче ще дам:
    http://elenak.blog.bg/viewpost.php?id=154264

  11. #136
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    Кажете някоя интересна постановка, че много ми се е доходило на театър (:
    Аз повече музикалния посещавам де..
    What you give is what you get!

  12. #137
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от Desi_etnies
    Кажете някоя интересна постановка, че много ми се е доходило на театър (:
    Аз повече музикалния посещавам де..
    Какво предпочиташ - драма или комедия?

    ПП:В последно време нищо (ново) интересно на театралната сцена.
    На 31-ви, като гледам Птичката в НАТФИЗ, ще кажа как е.

  13. #138
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Цитирай Първоначално написано от Desi_etnies
    Кажете някоя интересна постановка, че много ми се е доходило на театър (:
    Аз повече музикалния посещавам де..
    Какво предпочиташ - драма или комедия?

    ПП:В последно време нищо (ново) интересно на театралната сцена.
    На 31-ви, като гледам Птичката в НАТФИЗ, ще кажа как е.
    Няма значение само да е интересно
    What you give is what you get!

  14. #139
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Щом не си си харесала от постнатите в темата ще чакаме предложенията на другите. Това са представленията, които са ми направили особено впечатление.(или поне повечето от тях)

  15. #140
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    За "Д-ра" не ми направи кой знае какво впечатление, имаше доста забвни моменти, но не нещо чак толкова запомнящо се. /мое мнение/

  16. #141
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    ВАМПИР
    oт: Антон Страшимиров

    режисьор: Георги Михалков
    сценография и костюми: Петър Митев
    авторска музика: Иван Драголов
    в записа участват музикантите:
    Петър Момчев – саксофони
    Стоян Янкулов – ударни и перкусии
    Костадин Ненов – тамбура и бисерница
    Вокален квартет: „Еуфония”

    Участват:

    Малама - Мария Каварджикова
    Вела - Александра Сърчаджиева
    Динко - Веселин Анчев
    Жельо - Теодор Папазов
    Марко - Васил Банов
    Марковица - Нели Монеджикова


    ГАЛЕРИЯ

    ...пиеса за жълтиците, за копнежите и за цената, с която плащаме привилегията, да бъдем различни. Пиеса за ръбовете по нас, за кривите ни дънери и опърпаните клонаци, за вампирите около нас... и в нас. Пиеса за любовта.

    Страшимиров не се занимава с оценки. Напук на традиционния християнския дуализъм (или шизофрения – както предпочитате), където етикетът поставен на реалностите е по-важен от самите реалности. Добро, зло, правилно, грешно... непрестанно поставяне на знаци плюс и минус... Страшимиров разказва. Дълбокият мрак, в който се лутат героите му, е не толкова белег на времето, колкото характеристика на човешката душа. Нелогични, ирационални, импулсивни и в любовта, и в омразата си, героите му търсят мястото си сред другите, и най-вече за сметка на другите. Всичко е оголено, автентично... документално. Човек се вглежда в себе си, и там, под изронената фасада на цивилизацията открива дивите импулси на копнежите и желанията, заради които е готов да отиде докрай. До своя край, до края на някой друг... А дали се е вампирясвало тогава по-лесно, от колкото днес... Не е сигурно. Аз не съм сигурен.

    Колко години са минали... сто, вече повече от сто. Ние сме различни, гайлетата и кахърите ни са различни, това дето ни тегли напред, онова що ни дърпа назад, е различно... Други са и дуварите помежду ни. Еднаквото е, че все ги има. И ако нещо ме стъписва днес, в нашия все по-малък свят, то е колко големи са били хората, когато са вървели по пътя си пеша, и с години. Това са героите на Страшимиров. Не добри или лоши люде, не прави и криви, а истински. Рошави, диви, големи като звездите по полето нощем.

    Някъде по пътя си един към друг, губим себе си. Някъде в очите на другите, където четем какво сме и не сме, губим усещането за това какво сме и не сме. Някъде между думите, сред които се лутаме, губим всичко онова, за което няма думи. Докато накрая – предадени и от самите думи – оставаме сами насред лабиринта, без спомен за началото, без представа за края... Голямата литература започва от тук. Започва от музиката, която думите, след всичките си предателства и изневери, все още носят. Великата литература размесва в палитрата си всички тези безсмислени думички-боички и рисува. Картини. Не това, което е добро или зло. Това, което е.
    - kafene.bg



    В основата на "Вампир", създадена преди около 106 години, е залегнала действителна история. Вела, дъщерята на ханджийката Малама, и кметският син Жельо се вричат в любов. Родителите му по презумпция са против - "щерката е харна, но майката е никаква". Малама пък от своя страна е готова да жертва всичко, включително щастието на Вела, и напук на цяло село я сгодява за коняря Динко. Сюжетната линия допълнително е усложнена от историята на един наниз жълтици, който в хода на действието прераства в символ на болните амбиции, на отчуждението и разрухата. Премереният текст на Страшимиров, виталността на малко архаичната вече, но силно експресивна реч, динамиката на движенията - всичко това превръща новия "Вампир" в едно от най-добрите представления от началото на сезона.
    - в. Сега

    И въпреки, че не е театър, който ще те разведри, със сигурност ще ти въздейства. Заради музиката, играта и силния текст. Препоръчвам ти го с чиста съвест. - edno.bg

    dnes.bg
    в.Монитор

  17. #142
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Ухууууууууууууууууууууууу уу =D>
    Изненадващ "Оливър!" направих днес.
    Много доволна.
    Но, понеже не виждам особен интерес, няма да поствам инфо.(а дори клипче имам )
    Много сладко е, много. Сред дечицата има много талантливи актьори.
    Очарована.
    Ум-па-па, ум-па-па...

  18. #143
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    Ухууууууууууууууууууууууу уу =D>
    Изненадващ "Оливър!" направих днес.
    Много доволна.
    Но, понеже не виждам особен интерес, няма да поствам инфо.(а дори клипче имам )
    Много сладко е, много. Сред дечицата има много талантливи актьори.
    Очарована.
    Ум-па-па, ум-па-па...
    Ееее,сестра ми участва в него.Както и гаджето на леля(Деян Ангелов) и брат му(Дарин Ангелов) и други познати покрай тях.
    Много се радвам,че ги познавам.

    Има едни дечица,които излизат да танцуват и между тях има 2 момичета,които има жълто-червени костюми(не ги помня точно) едното от момичетата е сестра ми,а другите келеши са от нейния клас от хореографското. Добър спомен ми остана от там...

    Малко ми беше странна постановката,но това е сигурно защото спада към жанр ''Мюзикъл'',но като цяло е супер.

    Едит:Сега се сетих,че вчера не беше смяната на сестра ми,а две пак от нейния клас в балетното.

  19. #144
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    ^Lizzard, lizzard... запомнила съм те аз
    И леля, и приятеля й, барабар с брат му...
    На мен Дарин ми се губеше нещо вчера, но може да е от проблеми с очите
    едит:
    Сега зацепих, че са 2 състава.
    Ники играеше Бил. И, слава Богу, Нети липсваше, за сметка на една девойка с вълшебен глас.

  20. #145
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Их... темата ми много надолу се е смъкнала, тамън да се изтъркули на втора страница, 'ма няма да го допусна

    Възродиха "Плажът" в Сълзата.
    И отидох да се попека и аз.
    А сега имам мускулна треска на долната челюст.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    ПЛАЖЪТ
    Копродукция на НДТ "Сълза и смях"
    и Продуцентска къща "Атлас Р 99"

    авторски спектакъл на Съни Сънински
    художник: Петя Стойкова
    музикално оформление: "Импресия МТ"
    участват:
    *Мария Сапунджиева
    *Стефани Рачева (тук играеше Албена Михова)
    *Христо Мутафчиев
    *Филип Аврамов

    На фона на безцелно минаващото време, морето ни привлича с успокояващия си ритъм на хипнотично разбиващите се вълни и ни връща спомените от детството, в което всеки от нас е имал своите мечти.
    Контрастът и разочарованието пораждат тъпа ярост, че нещата не винаги оправдават очакванията.
    Това е спектакъл за нетърпимостта между хората . Толерантността, която толкова много ни липсва.
    Нашите герои безцелно губят своето време с единствената цел: да докажат, че точно тяхното мнение е правилното. Те са типичният български прототип на програмирания звяр, запазил вътрешно невинността на убежденията си, но разяждан от пагубното въздействие на покварената субкултура, жълтите вестници и лесния расизъм.

    Забавен и смешен разказ, който завършва с изненадваща развръзка.
    Можем да ги наречем простаци и да се смеем на неандерталската им битка с битието, но в опитите им да изкопчат щастие от ежедневието, прозира ужасна тъга.

    Спектакъл за нетърпимостта.

    Усещаш ли нетърпимостта изпълнила пространството около теб?
    А защо? Нима няма място за всеки под слънцето? Разбира се , че има!
    Ако се усмихнеш и погледнеш в душата си ще усетиш, че небето е в теб и е толкова голямо, че има място за всички!

    Нека приемем, че животът е плаж, на който сме дошли за да се радваме на слънцето, водата и пясъка!
    Добре дошли тук , на ПЛАЖА!

    Съни Сънински

  21. #146
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    ПП:В последно време нищо (ново) интересно на театралната сцена.
    На 31-ви, като гледам Птичката в НАТФИЗ, ще кажа как е.
    'ми, не ми хареса!
    Прекалено дъъъълго(за толкова слаба игра)... насапунисано... изфалшивено...
    Ако трябва да използвам някой израз, за да го определя, би било нещо от сорта на - провлачен цвилеж...
    Да, нещо такова би било

  22. #147
    Супер фен Аватара на oTPoBHa
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    1 027
    м.. харесвам театъра
    уважавам го
    но може да се каже, че просто ми е писанало вече от театър
    майка ми е актриса.. играла е в Народния Театър, в кукления и драматичния театър в Кърджали, Перник, Благоевград, Търговище и още много други градове.. но това е било преди да се родя.. сега води частна театрална студия някъде в София.. та обичам театъра.. участвала съм в много куклени и драматични пиеси, режисирани от нея.. първата пиеса в която участвах.. бях някъде на 5 или 6 годинки.. когато тя водеше театрална студия в Двореца на Културата в гр. Перник.. аз бях най-малката там.. хаха.. смисъл че другите бяха около 13-14 години.. спомням си ги момичетата.. сега учат някъде в Германия повечето.. еех беше хубаво..
    след това участвах в една пиеса, която я играх пред цялото ми училище.. бях 4ти клас.. и цялото училище се изтърси в салона.. а аз играх някъде около 3-4 роли, понеже едното момиче се отказа точно преди премиерата и нямаше кой да замести и.. път и трябваше и песен да пея.. ама си спомням след премиерата.. усещането беше невероятно.. играхме го на сцената на пернишкия театър (преди да изгори, това беше някъде 2004-2005 година май)..
    след това, като бях на 13 последната пиеса, която е правила с по-големи е "Опит за Портрет" по стихове на Емили Дикинсън (на нея съм кръстена хахах) ии беше със едни по-големи момичета вече.. трябваше да играя мъжка роля тогава.. спомням си, едното момиче трябваше да играе Емили, а мен майка ме накара да изиграя един мъжки персонаж, който се появява епизодично в цялата пиеса..
    беше някво нереално яко..
    та това допреди няколко години.. оттогава насам вече не се занимава
    та казах, че ми е писанало от театър.. писнало ми е от гледна точка на това, че както разказах по-горе от малка ме е мъкнала с нея по театрите.. сега вече като чуя театър и някси.. не знам, просто това е точната дума - омръзнало ми е.. иначе уважавам театъра като изкуство, но като гледам майка ми как цял живот се мъчи да си намери работа за постоянно, и накрая се отказа, просто виждам как седят нещата в България относно това и.... просто не ме кефи

  23. #148
    Мега фен Аватара на HexGirl
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    niderlandia
    Мнения
    3 303
    ami az hodq na teatralen krajok i e mn zabavno skoro 6te imame predstavlenie
    Шапкарю .....
    Кажи ми , защо гарванът прилича на бюро ?

  24. #149
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от hex_girl
    ami az hodq na teatralen krajok i e mn zabavno skoro 6te imame predstavlenie
    Ще ме поканиш, нали?
    ----------------------------
    Давам мило и драго да съм на мястото на oTPoBHa.
    Но, то е ясно, всеки иска, каквото няма.
    ----------------------------
    ^Unfaithful^, мхм, мхм. :P

  25. #150
    Мега фен Аватара на HexGirl
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    niderlandia
    Мнения
    3 303
    estestveno 4e 6te te pokanq si4ki sa pokaneni
    Шапкарю .....
    Кажи ми , защо гарванът прилича на бюро ?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си