хм... последно за пореден път бях на "Сътресение" от Мариус Куркински..и с всеки път намирам все повече и повече гениални елементи в играта и самата режисура. На "Боряна" исках да отида вчера, но не ми се получи.. На 21ви аз също мисля да отида на "Да убиеш президент", стига да се организирам за билети до тогава.
Иначе в Стара Загора преди две седмици се състоя фестивалът "Пиеро", за който имах случайния късмет да пиша.... Всеки куклен спектакъл се оказа нещо уникално, сливане на кукли и актьори, предаване на индивидуални качества. Тъжно е, че малко внимание се обръща на този тип изкуство. Но след творческата седмица която преживях, аз ще му обърна незначителното си внимание, защото определено си заслужава. Оказва се, че хората наистина могат да правят чудеса с кукли или без.. "Пинокио - забранено за деца" е може би един доста добър спектакъл, в който Мая Бежанска се откроява най-ярко. Бургаският "Както ви хареса" е една блестяща и професионална комедия, с прекрасни актьори. По Шекспир естествено. А идейността на НАТФИЗ си е ненадмината. доц. Жени и Петър Пашови си заслужават безмерното уважение.
Трябваше да се види..