.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 34

Тема: escapelle!!!

  1. #1

    escapelle!!!

    Имам нужда от съвет, спешно е! Има малка вероятност да съм забременяла не ми се обсъжда точно как и какво,но днес е третият ден от половия акт и мисля да взема въпросното хапче Escapelle, но въпросът е,че съм адски притеснена. Искам да ви попитам някой използвал ли го е? Какви са страничните ефекти? Трябва ли да се консултирам с лекар преди да го взема? Ако пък нищо не е станало и не е навлязла спрема и го използвам просто ей така може ли да ми стане нещо? Моля ви ако имате опит ми го отговаряйте, не искам хора, които не разбират да гадаят,защото става въпрос за здравето ми... Благодаря ви предварително!

    Редактирано от ^npocTo^a3^f^
    6 точка от правилника!
    I’m on the outside I’m looking in, I can see through you, see your true colors, cause inside you’re ugly, you’re Ugly like me, I can see through you, see to the real you...

  2. #2
    1. Следващият път мисли по-рано, сега има вероятност да не прекрати евентуалната бременност.
    2. Това нещо убива зиготата, как няма да ти навреди? Ако не е попаднала сперма във вагината ти, не го пий.
    Възможно ли е да бъде по-красиво?

  3. #3
    Ами аз съм пила.За мен лично странични ефекти не се появиха. Хапчето се продава и без лекарско предписание.А според мен ако си сигурна, че не е навлязла сперма няма защо да го пиеш, но ако не си по-добре вземи. Предполагам че може да повлияе на цикъла ти до толкова да ти се позабави или лек дизбаланс, който ще се оправи след 1-2 мес.(става дума за дни в които ще ти тече повече и други в които ще ти бъде по слабо)
    Не СъМ ПеРфЕкТНа, Но СъМ еФеКтНа !!! )

  4. #4
    mislq 4e se pie6e do 72 4asa sled poloviq akt.taka 4e ako misli6 4e ima veroqtnost da zabremenee6..... pobarzai!

  5. #5
    Хапчето се пие до 72 часа, т.е. 3 дена след рисковия полов акт. Ако смяташ, че може да имаш реален проблем, тогава не се бави, пий колкото се може по-скоро, защото действието му отслабва с минаване на времето. А сигурна ли си, че сперма е попаднала в теб? И може ли да си била в овулация? Странични ефекти най-вероятно ще има- прочети упътването, за да знаеш какво можеш да очакваш. Надявам се всичко да е наред!

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ако оплождането е налице, хапчето ще направи невъзможно вгнездването на зиготата в лигавицата. Обикновено вгнездването е на 6тия ден от оплождането, така че според мен ако го изпиеш, ще има ефект.
    А относно въпросът ти дали ще го пиеш напразно и дали ще ти навреди- това все пак са хормони. Но избираш по-малкото зло, нали?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    35 левчета, аз ако бях на нейно място , щях да застрелям приятеля си...

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от dzver
    35 левчета, аз ако бях на нейно място , щях да застрелям приятеля си...
    Ее недей така .. човешко ..

  9. #9
    ama macko moje ve4e da e kasno,za6to iz4akva6 4ak posledniq moment..?sega i da vzeme6 moje da ne podeistav,ina4e sam pila vednaj,nqma6e starni4ni efekti pri men
    ако не обичате бебета,използвайте презарвативи!!!

  10. #10
    hora mn mi e pritesneno pls otgovarqite kolkoto moje po barzo pravih sex na 29 dekemvri i prezervativa se skasa na sledva6tiq den pih eskapelle bqha minali 16 4asa i nqma6e nikakvi strani4ni efekti no edni priqteli mi kazaha 4e sled kato piq hap4eto trqbva da mi doide do 3 4 dni sled tova a po princip trqbva da mi doide na 11 tozi mesec pls kajete mi vqrno li e tva koeto mi kazaha mn sam pritesnena nz kvo da praq ve4e ako nqkoi znae pls da kaje kolkoto se moje po barzo 6toto 6te poludeq nz kam koi da se obarna
    G1rLs w1Th @Ss l1k3 m1n3 d0N't T@lK t0 b0yS w1Th f@s3 l1k3 y0uRs!!!

  11. #11
    hora mn mi e pritesneno pls otgovarqite kolkoto moje po barzo pravih sex na 29 dekemvri i prezervativa se skasa na sledva6tiq den pih eskapelle bqha minali 16 4asa i nqma6e nikakvi strani4ni efekti no edni priqteli mi kazaha 4e sled kato piq hap4eto trqbva da mi doide do 3 4 dni sled tova a po princip trqbva da mi doide na 11 tozi mesec pls kajete mi vqrno li e tva koeto mi kazaha mn sam pritesnena nz kvo da praq ve4e ako nqkoi znae pls da kaje kolkoto se moje po barzo 6toto 6te poludeq nz kam koi da se obarna
    G1rLs w1Th @Ss l1k3 m1n3 d0N't T@lK t0 b0yS w1Th f@s3 l1k3 y0uRs!!!

  12. #12
    Много ме съмнява нещо, което са ти казали приятели да е вярно по това отношение.. Не се притеснявай толкоз, то ако има странични ефекти, нали си го пише на опаковката Отиди в аптечката и се консултирай с аптекарката, тя може най - добре да ти каже Или лекарката дори
    "Вероятността нещо да се случи е обратно пропорционална на неговата желателност." (Закон на Гумперсън)

    "Подходящият случай се явява в най-неподходящия момент." - (праволо на Дюшарм)

  13. #13
    mersi mn az ve4e vidqh v edin drug forum edin lekar pi6e 4e nqma zna4enie koga 6te ti doide mersi i na teb i kasmet pojelavam na vsi4ki i vnimavaite !!!
    G1rLs w1Th @Ss l1k3 m1n3 d0N't T@lK t0 b0yS w1Th f@s3 l1k3 y0uRs!!!

  14. #14
    Следователно Escapelle спира бременността преди да е настъпила, поради което в back-up контрацепцията с Escapelle няма абортивен ефект
    С приятелката ми имахме инцидент и тя изпи хапчето 20 часа след "гафа" .Мен ми е много кофти,защото искам да знам дали ще помогне хапчето ?Как действа?Кога трябва да й дойде цикъла?И как да разбера дали е подействало?Кажете,че направо полудявам!!

  15. #15
    Pih escapelle ok. 3h sled poloviq akt. Ima li problem, 6toto go izpih mai s malko pove4e voda? Mnogo se pritesnqvam, molq pi6ete mi na private message!

  16. #16
    a MOJE I TUKA DA MI OTGOVORITE. MOLQ VI SE

  17. #17

    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София
    Мнения
    39
    kakvo zna4enie ima s kolko voda si go izpila tova e hap4e kato vsi4ki drugi hap4eta

  18. #18
    Спешните контрацептиви съдържат ударна доза хормони(но в поносими дози все пак) с което се цели да се предизвика изхвърляето на вероятно уплодената яйцеклетка.
    Вероятните странични ефекти са описани в листовката на медикамента, която всущност е дълга колкото библията!
    Няма как да се предвиди обаче как ще подейства на момичето тъй като всеки организъм е различен. Има известна вероятност месечният цикъл да се разстри за известно време, но за сметка на това ако е взето на време хапчето има приблизително 99% процента шанс да си спестите парите за памперси! имайте предвид обаче, че в никакъв случай не се препоръчва да се приема повече от веднъж месечно, че даже и по рядко, така че за следващият път си направете сметките и внимавайте повече.
    Няма никакво значение с колко вода е сте приели хапчето това не влияе по никакъв начин.
    Човек живее без въздух 3 минути, без храна 3 седмици, а без акъл цял живот!!!

  19. #19
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Само да уточня- Escapelle няма абортивен ефект! Ако оплодената яйцеклетка вече се е вгнездила, бременността няма да се прекъсне.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  20. #20
    здравейте,значиии имам въпросче....с приятеля ми стана гаф....скъсан презерватив...пих ескапел след 30тина минути ...веднага...приятеля ми каза да изчакаме дооо сутринта,но аз тактично го изритах от леглото да ходим до аптеката...както и да е...пих хапчето....след 6 дена ми доиде цикъл...което разбрах,че не е нещо,от което трябва да се шашкам....често се случвало.... прочетох и защо се случвало така...започнах да следя и овулацията се...оказа се,че тя е била след като е станал гафа...тоест на 3ти май беше гафът...а на 7ми-овулацията ми.....тоест напразно ли съм пила хапчето...и въобще какъв е шансът при следващ гаф(да чукам на дърво да не се случва на мен или на друг)да забременея преди овулация иии трябва ли да го пия ....тъй като яйцеклетката още не се е отделила иии сперматозоидите(тези малки гадинки) няма какво да оплождат....дано ме разбрахте....мерси все пак ако не за бъдещ отговор то поне за изслушване

  21. #21

    Въпрос

    Искам да попитам... с приятелката ми правихме секс и някъде 10 часа след това тя взе хапче. Въпроса ми е има ли някакъв проблем ако сме правили прекъснат полов акт след това, мерси

  22. #22
    Колкото по-рано се вземе хапчето, толкова по-сигурно ще подейства.
    А най-добре е да не се взима въобще, ако няма съществен проблем
    .

  23. #23
    да де, това ми е ясно Въпросът ми беше дали има проблем, че сме правили секс пак след като е изпила хапчето, но без гафове

  24. #24
    не...щом няма гафове -няма проблем

  25. #25
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    вместо да се побърквате от притеснение дали е станало, другия път мислете навреме
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си