.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Кой хърка????

    Я си кажете кой хърка ...А случайно да знаете как да не хъркаме Много имат тоя проблем такаче да не се срамуват

  2. #2
    Супер фен Аватара на Anf3tamin4o
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    От =МърЗеЛаНдИя=
    Мнения
    2 169
    Какво да направим срещу хъркане?
    - Намалете теглото и тонизирайте мускулите
    - Спрете пушенето
    - Избягвайте или намалете до минимум алкохола и успокоителните преди сън. Успокоителните, хапчетата за сън и алкохолът влияят на централната нервна система, причинявайки свръхрелаксация и отпускане на мускулите - включително и на този в гърлото. Освен това те увеличават задръстването и спират още повече дишането, като затъпяват способността на мозъка да се събужда и да рестартира дишането.
    - Спете на твърд матрак, с единична възглавница. Натрупването на възглавници води до изкривяване на врата и кръста, с което се затруднява въздушният поток към трахеята.
    - Спете настрани, а не по гръб, за да не пропада езикът в гърлото. Така се подобрява и дишането през носа.
    - Опитайте се да носите ортодонтско апаратче в устата си през нощта, за да не пропада езикът в гърлото, а челюстта да остава напред.
    - Спете в проветрена стая - така ще се намали концентрацията на веществата, които дразнят лигавицата на дихателните пътища. Проветряването на стаята помага и за овлажняване на въздуха. Прекомерното изсушаване на вдишвания въздух индиректно дразни лигавицата.
    - Може да сте алергични към пухени възглавници. Ако е така, заменете я със синтетична.
    - Лекувайте навреме възпаленията на синусите и хремата. Възпаленията затрудняват преминаването на въздушния поток през ноздрите.Това ви кара да дишате през устата, увеличавайки вероятността да захъркате. Консултирайте се с лекар, който да ви предпише стероиден спрей, ако имате хронично запушване на носа.
    Ако всичко това не помогне, може да се наложи хирургична намеса на мекото небце. При един от вариантите е достатъчно да се изреже само върхът на небцето. Другият вариант е да се изреже цялото небце, но той е по-неблагоприятен, защото може да повлияе неблагоприятно на гълтането, обяснява доц. Лолов. Но дори и хирургична намеса не гарантира, че хъркането ще изчезне. Друг метод е инжектиране на склерозиращи вещества в небцето с цел да се втвърди. Добрите резултати след операция обаче не са гаранция за траен ефект и по-късно е възможно отново да се появи хъркане.



    По темата Аз не хъркам
    Много ме мързеше и все още ме мързи и едва-едва написах това отгоре.
    My Face

  3. #3
    Аватара на xXxScreamxXx
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Там,където най-малко очакваш....
    Мнения
    3 107
    Em az ne h1rkam ama brat mi 4ak kat e v drygata staq go 4yvam
    If someone waits for you,it doesn't mean that they have nothing to
    do...it just means that nothing else is more important than you... )

  4. #4
    татиИ
    The best and the most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.They must be felt with the heart.

  5. #5
    Aми аз хъркам, но много рядко и много тихичко А за това как да не хъркаме-нз как-мисля, че няма начин

  6. #6
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Приятелката ми прохърква, но аз я ебавам че си хърка направо, но не етака. Аз понякога хъркам леко, но казаха че след някоя година ще си се превърне в истиско хъркане, което естествено мен не ме радва
    Лек...удобна възглавница

  7. #7
    Аз мисля, че хъркам ама много рядко, но сестра ми, като е по-болна и хремава от обикновено ЦЕПИ въздуха
    We all have problems, mine are just more important than yours.

  8. #8
    ami tatko xarka ama kato my napravi6 zabelejka i se obra6ta da leji nastarni i togava spira
    ако не обичате бебета,използвайте презарвативи!!!

  9. #9
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    не се е оплаквал никой от мен така че не знам.. сигорно похръквам лекичко..

    ИАчЕ БАБА МИ И ДЕДО МИ ЦЕПАТ МРАКА!!!!!!!!!!!!!!! ОРКЕСТЪР ТИЕСТО МАЙНА

  10. #10
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    Ами аз май не хъркам ама баща ми ...о0о нощем направо настръхвам като го чуя,мисля си че извънземни идат
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  11. #11

  12. #12

  13. #13
    Супер фен Аватара на mon4eto
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    София,Лозенец:)
    Мнения
    1 951
    Az li4no ne harkam no 4etoh v edin vestik kak moje da se otstrani harkaneto:
    1.Lqga6 si s poluprazen stomah
    2.Spira6 cigarite i alkohola
    3.Ne pazi6 dieta

    Dobre 4e ne harkam 4e ako trq da otkaja vsi4ki tezi ne6ta po dobre da si harkam

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си