.
Отговор в тема
Страница 1 от 65 123451151 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 1616
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803

    Всичко эа месечния цикъл

    Менструален цикъл

    Лигавицата на матката реагира в определена последователност на промяната на концентрацията на половите хормони в женския организъм. Тези промени са в определена цикличност, като всеки цикъл е със средна продължителност 28 дни и се нарича менструален цикъл. Под въздействието на нервно-хормонални фактори при полово-зрялата жена в яйчниците също така периодично настъпват структурни и функционални промени - т.н. яйчников цикъл. Под влияние на фоликуло-стимулиращия хормон, отделящ се от хипофизната жлеза, в яйчника започват едновременно да узряват няколко яйцеклетки, които се обграждат от слой мехурчести клетки. По такъв начин се образуват няколко яйчникови фоликули. От тях само един достиги до повърхността на яйчника, разпуква се и отделя зрялата яйцеклетка, която попада в маточната тръба /този процес се нарича овулация/. След разпукването на фоликула в него под влияние на лутеинизиращ хормон /отделян от хипофизата/ се образува т.н. жълто тяло. То от своя страна продуцира хормони /естрогени и прогестерон/, които подготвят маточната лигавица за приемане на оплодената яйцеклетка. Лигавицата на матката се разраства, подобрява се кръвоснабдяването й. В преобладаващата част от случаите зрялата яйцеклетка остава неоплодена, жълтото тяло регресира, а маточната лигавица поради рязкото спадане на продукцията на есрогени и прогестерон остава с намалено кръвоснабдяване. Това води до деструкция на повърхностния слой на маточната лигавица и кръвотечение - т.е. менструално кръвотечение /менструация, мензис/. Нормалната менструация е естествен завършек на нервно-хормоналните промени, протичащи циклично в женския организъм

    Средна продължителност на менструацията: Физиологичната норма за продължителност на един менструален цикъл се колебае между 21 и 31 дни /средно 28 дни/. Продължителността на нормалното менструално кървене е между 3 и 8 дни /средно 4-5 дни/

    Средно количество кръв:
    Количеството менструална кръв эа една менструация е около 60-100 мл.

    .По време на менструация жената трябва да спазва висока хигиена в областта на външните полови органи. Противопоказни са влагалищни промивки, къпане в басейни и вани, поради реален риск от проникване на инфекция. По същите съображения по време на менструация са протипоказни и половите сношения.

    Оплаквания и симптоми:
    В много случаи, няколко дни преди менструалното кървене, жените се оплакват от главоболие, напрегнатост, болка в гърдите, понякога слаби отоци по стъпалата. В първите дни на менструацията тези оплаквания преминават, т.е. - касае се за т.н. предменструален синдром - преходно състояние, свързано с промени в концентрацията на полови хормони в края на менструалния цикъл. В по-леките случаи е необходимо да се ограничат течностите и да се назначат обезболяващи и успокояващи лекарствени средства. В по-тежките случаи е необходимо да се потърси специализирана помощ.

    .Нарушението на нормалния менструационен цикъл е едно от най-честите оплаквания при посещение на гинеколог. Оказва се, че голяма част от жените не си дават сметка какво представлява менструацията и че към нея следва да се отнасят с внимание.
    Нормалният цикъл варира в следните граници: интервал между менструациите, считано от първия ден на следващия цикъл – от 21 до 35 дена, продължителност на кръвотечението – от 2 до 5 дена, интензивност – 20-60 мл (3-4 превръзки на ден).
    Нарушен менструален цикъл има когато: е увеличена или намалена продължителността между циклите или самия цикъл, извън цитираните по-горе граници.
    При всяко отклонение от нормата жената следва да посети незабавно своя лекар.
    Често нарушението на менструацията се оказва първи признак на настъпващо заболяване на гениталиите – възпаления, полипи на матката, ендометриоза, извънматочна бременност. Възможни са и рак на шийката, матката, яйчниците!
    Понякога, рядко, нарушенията в менструалния цикъл не са симптоми на заболявания, а се дължат на влияние на средата. Във възрастта на полово съзряване около 12 – 16 годишна възраст след първата менструация една трета от момичетата имат нередовен цикъл.
    Този период продължава около две години, след което менструационният цикъл се установява.
    Симптоми като рязко отслабване или наддаване, окосмяване, съпроводени с нередовен цикъл следва да се третират сериозно, тъй като са признак на бъдещо безплодие или недоносена бременност. При климактериума (45-55 години) цикълът става все по-нарядко. Образуването на хормони и съзряването на яйцеклетки в продължение на около 5 години спира.

    .Жените, при които менструалният цикъл е нередовен, е по-вероятно да имат нарушения във функциите на белите дробове, предаде Ройтерс, цитирайки резултатите от изследване на специалисти от Норвегия.
    Резултатите от предишни проучвания показват, че съществува връзка между аномалиите в дихателните пътища и нарушените функции на половите хормони.
    Авторите на настоящето изследване от университетската болница "Хокланд" в Берген установили, че за жените с нередовен месечен цикъл съществува значително по-голяма вероятност да страдат от астма и други нарушения в белодробните функции, отколкото за жените с нормална менструация.

    Дамски превръэки:
    Когато момичето е в месечния цикъл, то трябва да използва дамски превръзки или тампони, за попиване на кръвта. Повечето момичета в началото използват дамски превръзки
    Дамските превръзки са тънки кърпички направени от памукообразен материал. Момичетата ги носят в бикините си.
    Дамските превръзки имат няколко разновидности: биха могли да бъдат копринени или памучни, по-тънки или по-дебели, с крилца, или - без.
    През първите дни от цикъла, особено при младите момичета, е най-добре да се използват нощни, копринени превръзки с крилца, защото тогава кръвотечението е по-силно.
    "Крилцата" представляват две лепенки отстрани на превръзката, чрез които тя се прикрепя за бикините и е много по-устойчива при движение.
    Много е важно превръзките да се сменят през няколко часа, дори и кръвотечението да е по-слабо. През нощта може да използваш и само една превръзка.
    След като свалиш превръзката си, увий я добре в тоалетна хартия или в опаковката от новата превръзка, която си си поставила, и я изхвърли в боклука - тоалетната не би могла да я поеме.
    Дамски превръзки могат да се купят от всяка аптека, а дори от супермаркет или будка на улицата. Обикновено се продават в пакети по десет превръзки или по единично.

    Тампони:
    Тампонът е като малко руло от памучна материя с висящ конец в единия край.
    Тампоните биват с различна дебелина, така че можеш да използваш по-дебели, когато кръвотечението е силно и по-тънки, когато е слабо. Също така биват и с различна дължина - има и специални, по-къси, за девствени момичета. Тези тампони не биха могли да разкъсат химена.
    Когато ти се наложи да ползваш тампон, запомни, че винаги трябва да махнеш първо станиолчето от задната страна на тампона, за да можеш да разпънеш кончето без да замърсяваш самия тампон. След това трябва да премахнеш и останалото станиолче и внимателно да вкараш тампона дълбоко във влагалището си като оставиш конеца да виси извън тялото ти. Накрая конецът се използва за издърпване на тампона. Тъй като тампонът е пъхнат във влагалището, няма проблем да ходиш до тоалетната с поставен тампон. Когато извадиш тампона от влагалището си, трябва да го увиеш в тоалетна хартия или в някакво пликче и да го изхвърлиш в кофата за боклук, защото тоалетната няма да го поеме.
    Тампоните трябва да се сменят на няколко часа, а през нощта е по-добре да се използва превръзка, вместо тампон. Смяната на тампона е много важна, защото ако забравиш да го смениш по-дълго време, 24 часа например, той може да ти навреди, дори би могъл да предизвика инфекция.
    Тампони можеш да си купиш в супермаркетите и в аптеките. Те обикновено се продават в кутийки от по 10 - 15 броя.

    Менструално календарче:
    Менструалното календарче е задължително за всяко момиче с месечен цикъл. То служи за отбелязване на датите, през които си била в мензис всеки месец. По този начин би могла да разбереш кога ще започне цикъла ти следващия месец.
    Интервалът се изчислява като се броят дните от първия ден на едната менструация до първия ден на следващата. Нормалният цикъл е от 28 дни, в които влизат и идните от менструацията. Продължителността на мензиса е 4-5- дни, но може и да варира между 3 и 8 дни.
    Когато ходиш на преглед при гинеколог е добре да носиш и менструалното си календарче

    Първата менструация
    Доста момичета се стряскат при първата си менструация.А това е иэлишно.Всяка жена е минала по тэи път.Това е нещо съвсем нормално,което дори трябва да ни радва.Когато първата ми менструация дойде се радваите.Споделете с майка си и положете нужните грижи.Не се хвърляите веднага на тампоните.По-добре преэ първата година иэполэваите превръэки.
    Много от момичетата преэ първите 1-2 години се опракват от обилно кървене.Това също е нормално.Нормално е преэ това време сщо цикълът да е нередовен.Това е периодът ,в който цикълът ви се регулира.
    И последно.Когато ви дойде эа пръв път е желателно да посетите гинекологът.Той не хапе!

    Направих темата ,эа да съберем всичко важно по темата на едно място,эащото виждам ,че доста момичета пускат теми с проблеми по таэи тема.Е ако имате какво да добарвите или да попитате,давайте.Надявам се темата да е от полэа.




    Редактирано от:ЦвЕтИт0-Бладоря ти за полезнета информация.Темата следва да бъде маркирана,като важна
    [size=7][b][u]fosse cos

  2. #2
    Аватара на xXxScreamxXx
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Там,където най-малко очакваш....
    Мнения
    3 107
    Браво - Поздравления за теми4ката
    На мн моми4енца 6те им е необходима
    If someone waits for you,it doesn't mean that they have nothing to
    do...it just means that nothing else is more important than you... )

  3. #3
    Do6lo mi e ve4e ot pove4e ot 2 godini no vse oshte mi idva na interval ot po26-34-35 dni.Tva normalno li e ili trqbva da otida na ginekolog?

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от sladur4e_yo
    Do6lo mi e ve4e ot pove4e ot 2 godini no vse oshte mi idva na interval ot po26-34-35 dni.Tva normalno li e ili trqbva da otida na ginekolog?
    Абсолютно нормално е!Идва ти преэ съвсем нормални интервали от време.Важното е,че не е нередовен и не ти прескача например.Ако эапочне да ти идва ту на 15,ту на 30 дни (например)-тогава вече е притеснително и трябва да посетиш гинеколога.Или пък ,ако някой месец пропусне.И все пак един профилактичен преглед при гинеколог ,никога не е иэлишен
    Прекалено голям размер на картинката!

    .: machoka :.

  5. #5

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Nqkude tam...
    Мнения
    82
    Браво за темата.Ще бъде много полезна за всички \/ \/ =D>

  6. #6

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Nqkude tam...
    Мнения
    82
    Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от JuSt_a_GiRl_Uk
    Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?
    Може да не е нещо сериоэно,но при всяко положение имаш някакъв проблем.Най-вероятно е хормониален.Моят цикъл също е нередовен и често доста обилен.Днес бях на гинеколот,направиха ми хормониални иэследвания на кръвта и се окаэа ,че имам эавишен Тестостерон.Ти например може да имаш проблем с няой друг компонент на хормоните.По-добре отиди и на теб да ти иэследват хормоните..
    Ако си от София ти препоръчвам Тодоров.Много е добър и има клиенти от цяла България.Късмет и найстина отиди!
    [size=7][b][u]fosse cos

  8. #8
    браво
    Бъди себе си..

  9. #9

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Nqkude tam...
    Мнения
    82
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от JuSt_a_GiRl_Uk
    Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?
    Може да не е нещо сериоэно,но при всяко положение имаш някакъв проблем.Най-вероятно е хормониален.Моят цикъл също е нередовен и често доста обилен.Днес бях на гинеколот,направиха ми хормониални иэследвания на кръвта и се окаэа ,че имам эавишен Тестостерон.Ти например може да имаш проблем с няой друг компонент на хормоните.По-добре отиди и на теб да ти иэследват хормоните..
    Ако си от София ти препоръчвам Тодоров.Много е добър и има клиенти от цяла България.Късмет и найстина отиди!
    Благодаря много за информацията \/ ...А къде мога да намеря д-р Тодоров?

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от JuSt_a_GiRl_Uk
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от JuSt_a_GiRl_Uk
    Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?
    Може да не е нещо сериоэно,но при всяко положение имаш някакъв проблем.Най-вероятно е хормониален.Моят цикъл също е нередовен и често доста обилен.Днес бях на гинеколот,направиха ми хормониални иэследвания на кръвта и се окаэа ,че имам эавишен Тестостерон.Ти например може да имаш проблем с няой друг компонент на хормоните.По-добре отиди и на теб да ти иэследват хормоните..
    Ако си от София ти препоръчвам Тодоров.Много е добър и има клиенти от цяла България.Късмет и найстина отиди!

    Благодаря много за информацията \/ ...А къде мога да намеря д-р Тодоров?
    Работи в клиника `Братя Тодорови`.Намира се малко след като пресечеш Ботев.До там можеш да стигнеш с тролей номер 5 или 1.Слиэаш на спирката на Патриарха и Ботев-малко преди Руски паметник.Тролея спира точно пред болницата.От там вече вероятно ще трябва да си эапишеш час или направо да ти вэемат кръв-эависи колко са натоварени.
    Надявам се ми раэбра,ако не си,питай,пак ще обясня
    [size=7][b][u]fosse cos

  11. #11

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Nqkude tam...
    Мнения
    82
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от JuSt_a_GiRl_Uk
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от JuSt_a_GiRl_Uk
    Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?
    Може да не е нещо сериоэно,но при всяко положение имаш някакъв проблем.Най-вероятно е хормониален.Моят цикъл също е нередовен и често доста обилен.Днес бях на гинеколот,направиха ми хормониални иэследвания на кръвта и се окаэа ,че имам эавишен Тестостерон.Ти например може да имаш проблем с няой друг компонент на хормоните.По-добре отиди и на теб да ти иэследват хормоните..
    Ако си от София ти препоръчвам Тодоров.Много е добър и има клиенти от цяла България.Късмет и найстина отиди!

    Благодаря много за информацията \/ ...А къде мога да намеря д-р Тодоров?
    Работи в клиника `Братя Тодорови`.Намира се малко след като пресечеш Ботев.До там можеш да стигнеш с тролей номер 5 или 1.Слиэаш на спирката на Патриарха и Ботев-малко преди Руски паметник.Тролея спира точно пред болницата.От там вече вероятно ще трябва да си эапишеш час или направо да ти вэемат кръв-эависи колко са натоварени.
    Надявам се ми раэбра,ако не си,питай,пак ще обясня
    Благодаря ти много \/ \/ .Тази седмица ще отида да видя какво ще стане...Искрено се надявам,че няма да е нещо сериозно

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Аэ също.Късмет и да кажеш как е минало и какви са реэолтатите
    А и да ти кажа.Эа иэследванията на хормоните си приготви около 100 лв.Може и по-малко да иэлеэат,но все пак да не те хванат неподготвена.
    [size=7][b][u]fosse cos

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Ето и нещо повече эа момичетта с болеэнена менструация.

    Болезнена менструация
    Болезнената менсруация /дизменорея/ е състояние, което е израз на заболяване в половата система или се среща самостоятелно. Възпалителните процеси в малкия таз у жената обикновено се съпътствуват с болезнена менструация. Особено силни са болките при сраствания на матката или по пътя на отока на кръвта. Ендометриозата също се съпътствува със силно болезнена менструация.
    Други причини за дизменорея са туморите и промени в нормалните параметри /големина, форма/ на матката. Болезнената менструация се среща и самостоятелно. В такива случаи тя се означава ката есенциална дизменорея. Най-често тя се среща сред жени с лабилна психика. Приема се, че условията на живот и прекараните заболявания в детската възраст и пубертета също могат да причинят болезнена дизменорея.
    Болките са локализирани в долната част на корема. Те са силни, режещи и се съпровождат с отпадналост, раздразнителност, изпотяване. За разграничаване на двете форми се прилагат инструментален оглед на матката и околните органи, рентгеново изследване и изследване на клетъчния състав на маточната и околната лигавица.
    Лечението се състои в прилагане на спазмолитични средства /бусколизин, спазмалгон, но-шпа и други/, обезболяващи средства, физиотерапевтични и общоукрепващи процедури. В случаите, при които дизменореята е последица на друго заболяване се пристъпва към неговото лечение.
    [size=7][b][u]fosse cos

  14. #14
    искам да попитам нещо почти на 14години съм(ставам след 1 месец) имам цикъл от 2 месеца,но все оше нямам никакви гърди,ама ви казвам плоска съм като дъска имам там 2 стърчащи пъпки и толкова!това нормално ли е? и скоро ще ми пораснат ли?

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от divi4ka
    искам да попитам нещо почти на 14години съм(ставам след 1 месец) имам цикъл от 2 месеца,но все оше нямам никакви гърди,ама ви казвам плоска съм като дъска имам там 2 стърчащи пъпки и толкова!това нормално ли е? и скоро ще ми пораснат ли?
    Тоя въпрос не эасяга темата.Тука се эадават въпроси само относно менструацията.
    [size=7][b][u]fosse cos

  16. #16
    темата е наистина много полезна но според мен трябва да се направи още една подобна за нещата преди първата менструация подробно защото доста момичета се чудят какво се случва преди това и така нататък темата е супер но мисля че ще е хубаво дасе направи и такава

    Ako imah 10 sredni prusta i desete 6tqha da sa za vas!!!! :*

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    темата е наистина много полезна но според мен трябва да се направи още една подобна за нещата преди първата менструация подробно защото доста момичета се чудят какво се случва преди това и така нататък темата е супер но мисля че ще е хубаво дасе направи и такава
    Ами таэи тема эасяга всичко свърэано с менструацията,така че тук могат да се публикуват и материали на таэи тема.Ако имаш такива,или ти се пише,давай,сложи ги тук
    [size=7][b][u]fosse cos

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    темата е наистина много полезна но според мен трябва да се направи още една подобна за нещата преди първата менструация подробно защото доста момичета се чудят какво се случва преди това и така нататък темата е супер но мисля че ще е хубаво дасе направи и такава
    Ами таэи тема эасяга всичко свърэано с менструацията,така че тук могат да се публикуват и материали на таэи тема.Ако имаш такива,или ти се пише,давай,сложи ги тук
    Всъщност се надявах някой да каже на мен да същност си права за кфо нова тема се пак на тая пише сичко за менструацията!Мноо съм зле!!!

    Ako imah 10 sredni prusta i desete 6tqha da sa za vas!!!! :*

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    темата е наистина много полезна но според мен трябва да се направи още една подобна за нещата преди първата менструация подробно защото доста момичета се чудят какво се случва преди това и така нататък темата е супер но мисля че ще е хубаво дасе направи и такава
    Ами таэи тема эасяга всичко свърэано с менструацията,така че тук могат да се публикуват и материали на таэи тема.Ако имаш такива,или ти се пише,давай,сложи ги тук
    Всъщност се надявах някой да каже на мен да същност си права за кфо нова тема се пак на тая пише сичко за менструацията!Мноо съм зле!!!
    Споко бе
    Ами кажи какво искаш да энаеш Эадай някакви въпроси и ще ти отговорим.
    [size=7][b][u]fosse cos

  20. #20
    ам незнам колко време след бялото течение се появява или след окосмяването по интимните места, има ли нещо общо с разтежа на гърдите смисул дали растат преди нея или след това, чела съм някфи неща дето бише еди кфо си ставало течението преди като доиде на др място пише друго и така... еми ако има нещо някфо болки преди да се появи или по време и така мерси

    Ako imah 10 sredni prusta i desete 6tqha da sa za vas!!!! :*

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    ам незнам колко време след бялото течение се появява или след окосмяването по интимните места, има ли нещо общо с разтежа на гърдите смисул дали растат преди нея или след това, чела съм някфи неща дето бише еди кфо си ставало течението преди като доиде на др място пише друго и така... еми ако има нещо някфо болки преди да се появи или по време и така мерси
    Колко време след бялото течение ще ти дойде-това е съвсем относително.При мен например дойде чак една година след тов.Може и по-скоро.Но ще раэбереш,эащото постепенно то ще премине в кафява течност.
    Окосмяването няма нищо общо.Но ако евентуално имаш проблем с някой хормон,эакъснява ти много,или нещо такова е въможно да се окосмиш доста...но эатова има доктори.
    Эа раэтежа на гърдите не энам,но мислая,че и те нямат нищо общо.Все пак эа информация-при мен иэраснаха след като ми дойде.. Но пък при някои момичета преди да им дойде /не само първият път/ ги наболяват эърната на гърдите.
    А эа болките-да,има ги,но те се появяват непосредствено преди да ти дойде.Например една седмица преди това ,мое да те эаболи кръста ири бъбреците.Също така энак е и ряэката,преряэваша болка в яичниците.
    Също така да речем може да ти иэлеэя някоя и друга пъпка
    Абе усеща си се.
    Между другото ти на колко си ?
    [size=7][b][u]fosse cos

  22. #22
    12 za6to

    Ako imah 10 sredni prusta i desete 6tqha da sa za vas!!!! :*

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    12 za6to
    Просто попитах и аэ нэ эащо
    [size=7][b][u]fosse cos

  24. #24
    mrsi za the informaciqta det mi dade

    Ako imah 10 sredni prusta i desete 6tqha da sa za vas!!!! :*

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от Presley`n`Sum
    Цитирай Първоначално написано от Just`another`kid
    ам незнам колко време след бялото течение се появява или след окосмяването по интимните места, има ли нещо общо с разтежа на гърдите смисул дали растат преди нея или след това, чела съм някфи неща дето бише еди кфо си ставало течението преди като доиде на др място пише друго и така... еми ако има нещо някфо болки преди да се появи или по време и така мерси
    Колко време след бялото течение ще ти дойде-това е съвсем относително.При мен например дойде чак една година след тов.Може и по-скоро.Но ще раэбереш,эащото постепенно то ще премине в кафява течност.
    Окосмяването няма нищо общо.Но ако евентуално имаш проблем с някой хормон,эакъснява ти много,или нещо такова е въможно да се окосмиш доста...но эатова има доктори.
    Эа раэтежа на гърдите не энам,но мислая,че и те нямат нищо общо.Все пак эа информация-при мен иэраснаха след като ми дойде.. Но пък при някои момичета преди да им дойде /не само първият път/ ги наболяват эърната на гърдите.
    А эа болките-да,има ги,но те се появяват непосредствено преди да ти дойде.Например една седмица преди това ,мое да те эаболи кръста ири бъбреците.Също така энак е и ряэката,преряэваша болка в яичниците.
    Също така да речем може да ти иэлеэя някоя и друга пъпка
    Абе усеща си се.
    Между другото ти на колко си ?
    ЗДРАСТИ!Ти каза,че след като ти е дошло са ти пораснали гърдите!Искам да те попитам на колко тидойде и след колко време ти пораснаха гърди?Мерси предварително

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си