.
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 107
  1. #1
    Аватара на Sweet__baby
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    СофиЯ
    Мнения
    796

    Всичко за развитието

    Пубертет:
    Пубертетът е един от най-важните периоди в развитието на всеки млад човек. Именно през пубертета тийнейджърите се осъзнават сексуално, започват да се възприемат като възрастни хора. Средно, пубертетът започва между осмата и единадесетата година при момичетата и десетата и четиринадесетата - при момчетата. Това е период на изключително бързи промени на костната, нервната, ендокринната и мускулната система, който обикновено продължава 3-5 години. Пубертетът при момичетата започва с 2 години по-рано, защото те се раждат с малко по-оформени костна и нервна система, които се развиват постепенно през детството.



    Промени при момичетата: Оформяне на гърдите
    Надолу Най-напред започва оформянето на гърдите, обикновено около единадесетата година. Този процес завършва на 13-18 година, най-често на 15-годишна възраст. Съвсем нормално е едната гърда да се развива по-бързо от другата и това много често стъписва момичетата и ги кара да се чувстват некомфортно. Но тази асиметричност обикновено изчезва до края на периода на растежа, или пък остава съвсем незабелязана.
    Оформяне на таза и бедрата
    Още по рождение момичетата имат по-широк таз от този на момчетата. Това е така, защото именно на момичетата в по-късен период предстои раждане. По време на пубертета се забелязва допълнително разширяване на таза и бедрата.

    Бързо израстване
    Периодът на бързо израстване при момичетата обикновено е от 10 до 14 му година. А видимият растеж на височина спира около осемнадесетата година. В края на бързото израстване 14-годишното момиче вече е достигнало 98% от ръста, който ще има като зрял човек. Обикновено растежът на ръцете и краката и 12-годишна възраст. Пълното окосмяване на половите органи завършва около осемнадесетата година. Къдравото окосмяване,не е особено равномерно, но това не бива да притеснява никого. Най-често израстването е по-бързо в началото на периода.

    Окосмяване
    Окосмяването при момичетата започва между 11 наричано още "триъгълник", се появява след като растежът е завършил и момичето е достигнало максималната си височина. Окосмяването на триъгълника е знак, че първата менструация ще настъпи след 6 до 12 месеца. Окосмяването под мишниците се появява до 2 години след окосмяването на половите органи.


    Промени при момчетата: Оформяне на скротума и тестисите
    Надолу В началото на пубертета обикновено можеш да забележиш, че тестисите ти започват да нарастват. Уголемяването на тестисите и скротума обикновено започват между 10 и 13 години. Развитието им продължава през целия пубертет и завършва между 14 и 18-годишна възраст. Освен, че тестисите се уголемяват, можеш да забележиш и пигментиране и набръчкване на кожичката на скротума. От началото на пубертета и през целия ти живот след това, тестисите ти ще произвеждат сперматозоиди непрекъснато. Броят им през живота на възрастния мъж достига милиарди.
    Окосмяване на половите органи
    В ранния пубертет започва така нареченото "първоначално" окосмяване. То е фино и с прав косъм. Най-често започва между 10 и 15-годишна възраст. Нарича се "първоначално", защото това не е истинското окосмяване на половите органи. По-късно се появява къдравото окосмяване в основата на пениса. Окосмяването става по-тъмно на цвят, с по-къдрав и здрав косъм. Лека полека окосмяването се простира по скротума и нагоре до корема (около пъпа). По-финото окосмяване с прав косъм се появява преди първата еякулация, а истинското окосмяване - доста по-късно.

    Първа еякулация
    Първата еякулация най-често настъпва около година след уголемяването на тестисите. Средната възраст за първата еякулация е 14 години.

    Растеж на краката, ръцете и пениса
    Надолу Бързият растеж на пениса започва между 10 и 14-годишна възраст. Този растеж е най-ускорен между 12 и 16 години.
    Ако през пубертета си по-нисък, но гениталиите ти са започнали да се развиват, бъди сигурен, че съвсем скоро ще започне и бързият ти растеж на височина. Обикновено първо израстват краката, а бързият растеж на тялото започва по-късно.

    Промяна на гласа
    Промяната на гласа по време на пубертета се дължи на развитието на ларинкса. Така нареченото "мутиране" на гласа се появява в сравнително късен период на пубертета. Първата промяна на гласа можеш да забележиш още преди първата еякулация. Гласът започва да става по-плътен след появата на окосмяване под мишниците и през периода на окончателното израстване на височина.

    Мастни и потни жлези
    През пубертета организмът и на момичетата, и на момчетата, произвежда много полови хормони. Това води до удебеляване на кожата и стимулира мастните жлези. Много често мастните жлези се развиват по-бързо от каналите за "унищожаване" на мазнините към повърхността на кожата. Това води до запушване на порите и инфектиране на кожата - основната причина за появата на акнето и черните точки.

    Окосмяване по лицето
    Окосмяването на лицето винаги следва строг ред - първо се окосмява горната устна, след нея започва окосмяването в горната част на бузите и под долната устна. Най-накрая се окосмяват двете страни и долната част на брадата и цялата долна част на лицето.

    АКНЕ: Почти всеки човек има пъпки в някой период от живота си. Повечето млади хора получават пъпки около пубертета, наречени акне. Акнето най-често се образува заради замърсяване на кожата или високото ниво на хормоните. Честото миене на лицето с мек, непарфюмиран или антисептичен сапун и топла вода може да помогне. Някои хора установяват, че ако не ядат определени храни като чипс и шоколад, нещата се подобряват. Други казват, че това няма значение, защото високото ниво на хормоните в тялото е причината за появане на пъпките. За някои хора пиенето на по-големи количества вода може да е много ефективно средство за предотвратяване на пъпките.
    Важно е да не правиш опити да чоплиш или изстискваш пъпките, защото това може да предизвика тяхното инфектиране. Може да помогне използването на някакъв специален крем или лосион против акне. Можеш да си купиш такива от аптеката. Ако пъпките ти са в тежка форма, това може да е акне, за преодоляване на което може да ти помогне твоят личен лекар, изписвайки ти специални хапчета или кремове.

    Темата се маркира като важна от swords1010 и остава отворена за допълнителна информация. Благодаря!
    Всички мнения извън темата ще бъдат трити, моля не дискутирайте!

  2. #2
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Бележки върху половото съзряване на момчетата

    Половото съзряване при момчетата започва, като правило, през 10-тата година от живота им, което е с две години по-късно от момичетата. Няма единна възрастова норма на полово развитие, доколкото всеки организъм има собствен момент на отключване на тези процеси и своя продължителност на този период. Половото развитие може да се счита за преждевременно (pubertas praecox), ако неговите признаци на проява се появяват по-рано от десетата година, а за закъсняващо или късно (pubertas tarda), ако подрастващото момче до 13.5 години или по-висока възраст няма никакви признаци на полово развитие.



    Как да определим началото на половото съзряване?


    Първият признак за стартирало полово съзряване е увеличение големината на тестисите. Принципно това се забелязва към 11.5-12 годишна възраст.


    Кои са етапите на половото развитие?

    <Първи стадий>
    (6-10 г.)

    Препубертетен период. Първото незначително увеличение на тестисите.

    <Втори стадий>
    (10-13 г.)

    Пубертетен период. Умерено увеличение на тестисите, начало на окосмяването на пубиса, засилване работата на жлезите с вътрешна секреция, неголямо нарастване на половия член.

    <Трети стадий>
    (13-16 г.)

    Максимално нарастване на тестисите и половия член, полюции, мутиране на гласа, поява на подмишнично окосмяване.

    <Четвърти стадий>
    (17-19 г.)

    Окончателно формиране на организма, заръвшване на развитието на половите органи и вторичните полови признаци.



    Етапи на развитието на тестисите


    Нарастването на тестисите обикновено завършва към 17-18 годишна възраст, макар, че до 20-25-тата година е възможно незначително увеличаване. Максималната скорост на развитие на тестисите се наблюдава във възрастта 13-14.5 години. На 17 години обемът на тестисите при здрави подрастващи съставлява 17-29 cm3. В таблицата по-долу е показан средният размер на тестисите за различните възрасти при момчетата:

    Възраст, в години -=- Обем на тестисите, в см3
    9 -=- 1,6
    10 -=- 1,85
    11 -=- 2,55
    12 -=- 4,2
    13 -=- 8,6
    14 -=- 14,0
    15 -=- 18,7
    16 -=- 22,5
    17 -=- 23,8



    Обемът на тестисите на здрав полово зрял мъж представлява 17-35 см3.


    Пубисно окосмяване


    Окосмяването в гениталната област обикновено започва с единични косми около корена на половия член с началото на нарастването на гениталиите (около 12-13 година) и постепенно прогресира. Към 16-18 година става добре изразено, като наподобява окосмяването при зрелите мъже и има ромбовидна форма (стартира малко под пъпа, обхваща половия член, вкл. и част от кожата на половия член както в спокойно, така и в еректирало състояние, преминава през скротума, междинницата и при повечето мъже завършва в аналната зона и малко над нея). Окосмяването е различно изразено при различните мъже и неговата обилност или намаленост, рядко биват част от проявите на дадено заболяване. Обикновено се разглеждат като варианти на физиологичното окосмяване. Самото развитие на окосмяване на пубисната област преминава през няколко етапа:

    1-ви етап: отсъства окосмяване;

    2-ри етап: редки, светли, дълги косми около корена на половия член;

    3-ти етап: потъмняване на космите, леко сгъстяване и тяхното извиване;

    4-ти етап: окосмяване по възрастен тип, но на малка площ;

    5-ти етап: окосмяване от възрастен тип;

    6-ти етап: разпространение на окосмяването от члена нагоре по посока на пъпа, и надолу – по посока на скротума, през междинницата и аналната зона.


    Подмишнично окосмяване


    Развитието на подмишничното окосмяване започва между 13 и 15 година, като при някои момчета протича успоредно с окосмяването на пубисната област. Космите могат да са с различна гъстота, като обикновено са близки по форма и вид до тези в срамната област, но са малко по-дълги.


    Развитие на половия член и скротума


    Развитието на половия член и скроталната торбичка протича на няколко етапа:

    1-ви етап: пенисът и скротумът имат детски вид;

    2-ри етап: постепенно нарастване на скротума, начало на пигментирането на мъдницата, няма нарастване на половия член;

    3-ти етап: увеличение на скротума, нарастване на пениса на дължина;

    4-ти етап: значителна пигментация на половите органи, увеличаване на скротума, нарастване на половия член основно на дебелина;

    5-ти етап: завършване на нарастването на външните гениталии.


    Първото значително увеличаване на пениса настъпва между 12 и 13 години. Максималното нарастване както на дължина, така и на ширина се забелязва във възрастта между 13 и 14.5 до 15 години, отчитайки акцелерацията. Нарастването на половия член протича средно около 2.5 години, като във възрастта между 16 и 17 години увеличението му е незначително.


    Кога се появяват полюциите?

    Първите редовни полюции се регистрират към 13.5 години, като на 14 години полюции се наблюдават почти в 75% от юношите. На 17 годишна възраст практически при всички момчета се наблюдават полюции и чести ерекции. Всички подрастващи, които са с обем на тестисите над 12 см3, следва да имат редовни полюции. При някои момчета, полюциите могат да настъпят и в по-ранна възраст, около 11.5-12 години.

    Автор www.bg-sexologia.info
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  3. #3
    Фен Аватара на Basketball
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Добрич
    Мнения
    184
    Браво за темата!
    Изморен съм да бъда, какъвто ти искаш да бъда чувствайки се толкова обезверен под повърхността. Не знам какво очакваш от мен. Тласкаш по принуда аз вървя по твоите стъпки.Всяка стъпка, която направя е поредна грешка за теб...

  4. #4

    jivota e kato decka dreha..kas i naakan

  5. #5

  6. #6
    ееееее не е честно вие сте сложили повече материали за момчетата

  7. #7
    По това което про4етох зна4и съм някъде на 2 -3 етап пък съм на 14 не6то да не съм сбъркан?!

  8. #8
    Аз съм на 18 години. Прочела съм тук за развитието на... Моето полово развитие е нормално, така мисля...Помня много добре, когато съм била на 11 години , първото окосмяване ... ,първата менструация... и т.н. По-късно първата целувка На 17 години начало на полов живот...
    Харесвам темата за развитието на...
    Искам да знам всичко!

  9. #9
    а ми четох,четох и излезе че сам 2-3 перион при момчетата (14 години)
    пише че в тоя вазраст 14-17 пениса нараства наи много,и сега не мога да разбера моя малак ли е, или нормален за вазраста ми.Може ли някои да каже какви са границите за размер по тия вазрасти (както се направили за тестисите)

  10. #10
    Ние, момичетата, не се интересуваме от точните размери на пениса при момчетата... , а важното е ... дали работят добре! Хи-хи-хи...
    Същото е при тестисите!
    Искам да знам всичко!

  11. #11
    браво за темата.Малко притеснително ми подейства...аз съм на 15, а гърдите ми са съвсем малки...все още се надявам че ще пораснат, малко съм се комплексирала и не искам да ходя на плаж.Пък ако не пораснат няма да се мре я за сметка на това всичко останало ми си е супер, се ще се намери някой който да се излъже и да ме хареса

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Burning Acid
    а ми четох,четох и излезе че сам 2-3 перион при момчетата (14 години)
    пише че в тоя вазраст 14-17 пениса нараства наи много,и сега не мога да разбера моя малак ли е, или нормален за вазраста ми.Може ли някои да каже какви са границите за размер по тия вазрасти (както се направили за тестисите)
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^
    Размерът

    Понеже много често взехте си мерите пишките и да питате ма голем ли ми, ето ви тази тема взимайте линия и мерете!
    (Предлагам темата за важна за да не питат утре пак)

    Много малък -----> Под 12.5см
    Малък ----->Над 12.5см , Под 15.3см
    Среден ----->Над 15.3см , Под 17.8см
    Средно голям ----->Над 17.8 , Под 20см
    Голям ----->Над 20см Под 22.5см
    Много голям ----> Над 22.5см

    Процент от мъжете с:
    Много малки -----> 5%
    Малки ----->10%
    Средни ----->56%
    Средно Големи ----->12%
    Големи ----->1.9%
    Много Големи ----->0.1%

    Благодарности на savoy за полезната информация!
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^
    Средният размер на пениса

    Наблюдения и статистика

    Всички мъже биха искали да знаят какъв е средностатистическия размер на пениса, въпреки, че това е безсмислено, защото жените не ги сравняват по средностатистически размер. Жените се интересуват от това, което доставя удоволствие и изглежда привлекателно а не от цифри и данни.

    Въпреки това, повечето мъже биха искали да знаят средният размер, за да разберат те в коя група влизат по отношение на останалите. За мнозина всеки милиметър над тази средна мярка означава, че те имат "нормален" пенис.

    ...е, това са данните: Средният размер на пениса

    Досега има проведени 4 надеждни изследвания на размера на пениса. По-долу са техните резултати.


    Първото е на Института за Изследване на Секса "Кинси", проведено през 60-те години и обхващащо 3500 младежи, взели сами размерите си:

    средна дължина на пениса: 15.2 cm

    средна дебелина на пениса: 12.7 cm



    Второто е "Окончателно проучване размера на пениса" на Ричард Едуардс, в което са включени над 3000 участници:

    средна дължина на пениса: 16 cm

    средна дебелина на пениса: 13 cm



    Третото е проведено от фирмата за презервативи Durex с около 3000 участници:

    средна дължина на пениса: 16.3 cm

    средна дебелина на пениса: 13.3 cm



    Четвъртото е проведено от фирмата за презервативи Lifestyles в Мексико и включва около 300 студенти:

    средна дължина на пениса: 15 cm

    средна дебелина на пениса: 12.7 cm



    Ето ги данните, за които толкова много се говори:

    Средните размери на пениса в ерекция са: дължина 15 см и обиколка 13 см.



    Благодарности на sexita за полезната информация!
    Само това открих
    Цитирай Първоначално написано от V3RsAc3_mAnQ4Ka
    съжалявам ако има такава тема в която да се ибяснява подробно:как да се целувам с език.моля ви да ми дадете линкове към тези теми.благодаря предварително

  13. #13

  14. #14

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от alenka
    браво за темата.Малко притеснително ми подейства...аз съм на 15, а гърдите ми са съвсем малки...все още се надявам че ще пораснат, малко съм се комплексирала и не искам да ходя на плаж.Пък ако не пораснат няма да се мре я за сметка на това всичко останало ми си е супер, се ще се намери някой който да се излъже и да ме хареса
    ПИЙТЕ ПОВЕЧЕ БОЗА !!!
    Искам да знам всичко!

  16. #16
    Бозата не помага, бозата се лепи по гъза, а не както всички предполагат и се шегуват. Ако пиеш боза , напълняваш, и трябва да напълнееш доста, за да имаш по-голям бюст (вече увиснал)

  17. #17
    Az puk sum na 16 i minalata godina (demek na 15) imah po-malak biust
    Да Не Ти ПуКа ЧоВеЕеЕеЧеЕеЕ, жИвОтА Си Е тВоЙ!!!
    http://ku6ti.com/vote.php?|vote&id=11036

  18. #18

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Оряхово
    Мнения
    12
    ша пия ша пия

  19. #19
    браво =D> =D> =D>

    Който се смее последен, най бавно загрява!!!

  20. #20

    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Някъде между втори и третия кръг ...
    Мнения
    2
    А нормално ли е да съм на 13 и да ми е 13,5 см?
    БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО

  21. #21
    Аватара на Addictive
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Плевеен
    Мнения
    155
    Цитирай Първоначално написано от mariana of Sofia
    Цитирай Първоначално написано от alenka
    браво за темата.Малко притеснително ми подейства...аз съм на 15, а гърдите ми са съвсем малки...все още се надявам че ще пораснат, малко съм се комплексирала и не искам да ходя на плаж.Пък ако не пораснат няма да се мре я за сметка на това всичко останало ми си е супер, се ще се намери някой който да се излъже и да ме хареса
    ПИЙТЕ ПОВЕЧЕ БОЗА !!!

    Ше пия..

  22. #22
    Голям фен Аватара на kukli4kata001
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Dreamland
    Мнения
    837
    thanks
    She was both wise and stupid in the way that when life got hard she didn’t work through her problems; she just danced in her underwear alone in her room until they went away.

  23. #23
    Нормалноли е на 17 години и да съм толкова слаба 42кг.

  24. #24
    bravo za temata

  25. #25
    Аватара на xbLaHx
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    тhe middLe of nowhere
    Мнения
    140
    \/
    мake cookиes,noт war ^.^

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си