.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Голям фен Аватара на Skullbreaker
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Национално Музикално Училище
    Мнения
    618

    Тост за България

    В един град живеел един много беден човек.Отчаян от положението си,той отишъл при свещеника и му казал: "Помогни ми ,умирам от глад!" Попът се почесал по главата и отговорил: "Добре!Прелагам ти да станеш църковен писар!" "С радост , отговорил човека , но не знам нито да чета нито а пиша." "В такъв случай боя се не мога да ти помогна." ...Беднякъв излязъл от църквата и тръгнал към реката - да се дави. Застанал на моста , загледал се в тъмната студена вода и решил преди смъртта си да изпуши една цигара..По това време в близката фабрика свършила смяната и по моста тръгнала тълпа работници.На мнозина им се пушело,а пред тях на моста стоял човек със запалена цигара.Приближил се един , поискал огънче и запалил...Друг поискал цигара..Беднякъв извадил втора.Пак някой я взел..И всеки пъхал в ръката му монета..След 5 минути той държал в ръката си празна кутия от цигари и шепа монети..Изтичал до най-близката будка и с тези пари купил три кутии цигари..След 3 дни отворил сергия за цигари , а след месец станал монополист в малкия град.Направил милиони и се преместил в столицата...След няколко години решил да посети родния си град..Понеже бил вече много известен,на гарата му подготвили пищно посрещане.Свещеникът държал реч и го обявил за почетен гражданин.При това го попитал "-Ваше превъзходителство,бихте ли пожертвали нещо за божия храм?" "С удоволствие" , отговрил той и наредил на секретарката да подпише чек за 100 000 долара.. "Знаете ли , казал свещеникът.- Би ни било много приятно Вие лично да го подпишете." "-Не мога нито да чета , нито да пиша.." "Граждани! -възкликнал свещеника. - Този човек е постигнал всичко без да може да чете и пише.Какъв би станал , ако можеше?!" "Църковен писар"-невъзмутимо отговорил милионерът.
    НАЗДРАВЕ ЗА НАШЕТО ДОСТА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ!



    От моя приятел Христо Граматиков.

    *Мамка ви , пак ме накарахте да поствам .

  2. #2
    Наздраве !То скоро и образование в бг. няма да има учителито подават оставки на зле отиваме.....
    Ти иСкАш С мЕн Да БъДе ТоЯ ТаНц.пО ТвОиТе УсТнИ Да БъДе МоЯ ГлАнЦ.ТаЯ ВеЧеР БеЙбИ Да БъДеШ С мЕн.Да БъДа ТвОйТа ПрИнЦеСа За ЕдИн ДеН....

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от KaSiDi
    Наздраве !То скоро и образование в бг. няма да има учителито подават оставки на зле отиваме.....
    точно
    The best and the most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.They must be felt with the heart.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си