.
Отговор в тема
Страница 6 от 8 ПървиПърви ... 2345678 ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 188
  1. #126
    Трябва да напиша есе на руски език с тема: "Руският език-труден или интересен?" Дали някой може да ми помогне с нещо?

  2. #127

    Моля Помогнете !!!!!!!!

    7888

  3. #128
    Аватара на VaMpiRKaTaaa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    София
    Мнения
    2 652
    Цитирай Първоначално написано от stefichka
    Трябва да напиша есе на руски език с тема: "Руският език-труден или интересен?" Дали някой може да ми помогне с нещо?
    http://clubs.dir.bg/showflat.php?Boa...psed&sb=5&vc=1

  4. #129
    Цитирай Първоначално написано от VaMpiRKaTaaa
    Цитирай Първоначално написано от stefichka
    Трябва да напиша есе на руски език с тема: "Руският език-труден или интересен?" Дали някой може да ми помогне с нещо?
    http://clubs.dir.bg/showflat.php?Boa...psed&sb=5&vc=1

    Мерсии много :P :P

  5. #130

    СПЕШНО ПОМОГНЕТЕ МИ!!!

    Спешно ми трябва за утре 12.04.11 есета на тема:
    1.Куртизанката днес.
    2.Криворазбраната родителска обич.

    Много ще съм ви благодарен,ако можете да ми помогнете ...

  6. #131

    СПЕШНО ПОМОГНЕТЕ МИ!!!

    Спешно ми трябва за утре 12.04.11 есета на тема:
    1.Куртизанката днес.
    2.Криворазбраната родителска обич.

    Много ще съм ви благодарен,ако можете да ми помогнете ...

  7. #132

    Помощ

    Здравейте! Може ли да ми помогнете?... Трябва ми есе на тема "Цената на избора" в произведението "Крадецът на праскови"... Моля Ви! Спешно е

  8. #133
    Здравейте, имам нужда от малко помощ, търся текст на тема "Формалното и модерното в творчеството на Славейков" като главно се разглеждат произведенията Ралица и Бойко и има нещо казано и за Неразделни Луд гидиа Чумави Коледари и Змейново лице . Благодаря за вниманието.

  9. #134
    Мисията на изкуството в живота на хората според стиха Японски филм
    Разказващити аз и др. в Преди да се роди
    Размисли за смисъла на човешкия живот В един есенен ден
    Ако може помогнете трябват ми до утрие най късно 23:00 ПЛС

  10. #135
    1."Краткия път между осанна и разпни го"
    2. "Никой не е пророк в собствената си страна"
    офф хора никой ли няма тези теми!
    Много ще съм благодарен ако някой ми ги прати.

  11. #136
    Здравейте!
    Спешно ми трябва тема за "Човекът и природата в творчеството на Христо Ботев"
    Нещо като ЛИС.
    Ще съм ви адски благодарен ако ми помогнете!
    Поздрави.

  12. #137
    Мега фен Аватара на XTREMEFREERIDE
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    My own world
    Мнения
    4 761
    Ето едно мое, леко философско, на тема "За да бъде, човек трябва да се бунтува". Дано помогне на някой.


    Цитирай Първоначално написано от XTREMEFREERIDE
    “Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете”. Чувството да знаеш, че не принадлежиш на своето време, чувството да знаеш, че не си там, където трябва, чувството да знаеш, че можеш, а „не бива”. Това е най-дълбоката емоция, която може някой да изпита. Емоцията, заключена в дълбините на душата на всеки един млад човек. Да мислиш, че трябва да си „друг” е най-тъжната мисъл сполетявала който-и-да-е. И не друг, а себе си. Личността, която търси да си прокара път от сърцето ти, до твоето съзнание е твоята истинска същност. Същността, която се бунтува да излезе на яве, да извика пред всички „ВИЖТЕ МЕ, ТОВА СЪМ АЗ И НЕ СЕ СРАМУВАМ ОТ ТОЗИ ФАКТ!”. Същността, която бленува да бъде разбрана, да бъде видяна и приета.

    Сърцето ти подсказва, че някъде в теб живее онова твое „аз”, което се е съхранявало там от години. Онова твое истинско „аз”, което иска да бъде. А защо страхът преобладава пред смелостта? Нима е по-силен? Нима е по-правилен? Нима смелостта е толкова наивна да вярва, че страхът един ден ще й отстъпи мястото си? Не. Просто така. Не. Това, че позволяваме на страха да преобладава е само и единствено проблем на нашата психика. Проблемът произлиза от това, че искаме да сме „нормални”. А какво е да си нормален? Да се сливаш с обществото? Да живееш по отлят модел? Или не съвсем. Може би да правиш каквото си поискаш без да ти пука? Да. Да бъдеш непукист и да не чувстваш нищо? Не там се крие отговора. Ти просто не си детето на своето време. Отблъсква те арогантността, приела образа на нещо (напълно) нормално. Отблъсква те ежедневието и по-точно самото свикване с него. Отблъскват те всичките тези хора, които не се стремят към нищо. Хората, които са решили просто да съществуват. Но дълбоко в себе си ти жадуваш за живот, мечтаеш да се чувстваш свободен, да бъдеш свободен. И в един момент осъзнаваш, че просто не принадлежиш на времето си. Не се чувстваш на мястото си. Ти си само един бунтар със своя страх, защото се страхуваш, неистово се страхуваш от мечтите си, от мислите си. Страхуваш се от чувството си, че не искаш да си този, който другите очакват да бъдеш. Не дръзваш да спориш толкова много време, а ти се спори дори със самия себе си.

    Но един ден идва моментът, в който вътрешното, истинското ти аз се изправя пред всичко. Решава да се бунтува. Решава да пречупи страха и да погледне от ъгъла на смелостта. Решава, че ако не принадлежи на времето си, ще накара времето да му принадлежи. Защото човекът може, само когато иска, а иска тогава, когато преодолее най-здравата бариера между „него” и „себе си”. Тогава пътят от сърцето към разума се пречиства. Няма я вече мъглата, която пречеше на желанието да се движи свободно. Няма го страхът от това, да не попаднеш на нещо неочаквано. Изобщо, няма нищо неочаквано. Вътре в теб са само тези неща, които сам решиш и са поставени точно там, където ти е удобно. И пътят на желанието остава чист завинаги. Тогава разбираш, че бунтът си е заслужавал. Че ако някой е казал, че с опърничавост не се постига нищо, то той никога не те е познавал.

  13. #138
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Тъкмо реших да погледна темата и да постна нещичко, ама като видях аФтентичността на авторката, се отказах. Питам се аз как можеш да бъдеш от полза на някого, когато самият ти си на Вие с това, в сферата на което си решил да помагаш.

    А относно хората, които пишат неща от сорта на "спешно ми трябва тва онова", еми напишете си ги, мама му стара, не чакайте на другите да вършат вашата работа.

  14. #139
    Може ли да ми помогнете с едни теми..? Ще съм ви много благодарна!!
    "Беседа против Богомилите"- средновековно огледало на българското обществото..
    Образът на духовенството в - "Беседа против Богомилите"
    Благодаря предварително!!!

  15. #140
    Моля Ви да ми помогнете имам да пиша есе на тема Моментната игра на настроенията.Благодаря предварително

  16. #141

    Здравейте

    здравейте на всички имам един много голям проблем.....в петък имам много важен изпит и ми трябва информация

    Лермантов - лирика и образи

    Много ще съм благодарна ако някой помогне
    Да убиваш е като да обичаш, кълнеш се че никога повече няма да сгрешиш, но докато се усетиш пак си го направил....!!

  17. #142
    на мен ми трябва съ4инение разсъждение на стихотворението "Да се завърнеш" от Дим4о Дебелянов ии ако е авторско ще е най-добре , защото госпожата ми разбира по4ти винаги когато го препиша и за това все пак аз ще го по променя по мои на4ин ноо не мога да го направя цялото савсем сама затова ви моля за помощ..




    Да се завърнеш в бащината къща,
    когато вечерта смирено гасне
    и тихи пазви тиха нощ разгръща
    да приласкае скръбни и нещастни.
    Кат бреме хвърлил черната умора,
    що безутешни дни ти завещаха -
    ти с плахи стъпки да събудиш в двора
    пред гостенин очакван радост плаха.


    Да те пресрещне старата на прага
    и сложил чело на безсилно рамо,
    да чезнеш в нейната усмивка блага
    и дълго да повтаряш: мамо, мамо...
    Смирено влязъл в стаята позната,
    последна твоя пристан и заслона,
    да шъпнеш тихи думи в тишината,
    впил морен поглед в старата икона:
    аз дойдох да дочакам мирен заник,
    че мойто слънце своя път измина...


    О, скрити вопли на печелен странник,
    напразно спомнил майка и родина!


    ето го и стихотворението ако някои не се сеща за кое става вапрос. А и съ4инението ми е нужно за петък за у4илище и така като сам първа смяна зна4и до утре!!!

  18. #143
    И също така темата трябва да е ,Умората от безутешните дни и копнежа за бягството от нея в стихотворението ,,Да се завърнеш...''

  19. #144
    трябва ми отговор на въпросите:
    1.Какъв смисъл е вложен в заглавието?
    2.Какви смисли са вложени в понятието: 'преди и сега'
    въпросите са за Немили-недраги на Иван Вазов (ако някой може да ми помогне с нещо ще съм много благодарна )

  20. #145

    Спешно

    Здравейте! Трябва ми спешно съчинение разсъждение на тема "Хармонията и музиката в "Тихият пролетен дъжд" на Николай Лилиев
    Искай това, което другите не искат. Искай това, което другите не могат. Искай това, което другите мислят че имат. Искай надеждата и приятелите и няма вече да ти трябва нищо!

  21. #146
    ПЛС спешно ми трябва съчинение разсъждение върху "Образът на детето в цикъла Зимни Вечери" на Христо Смирненски... Моля ви да е кратко точно и да е по темата, защото във вторник имам класна и мисля че яко ще се изложа. Благодаря предварително!!!

  22. #147
    Здравейте! Трябва ми спешно трансформиращ преразказ на "Една българка" 1 глава от името на баба Илийца и "Немили-недраги" 5 глава от името на Бръчков !! .... Благодаря предварително!

  23. #148
    НА МЕН МИ ТРЯБВА ЕСЕ ОТ ИЛИАДА НА ЕДНА ОТ ТРИТЕ ТЕМИ:
    1.Какво означава да бъдеш герой ?
    2.Ахил и Хектор-славата или отговорността ?
    3.Трудно е да бъдеш бог ?


    Моля Ви които може да ми помогне трябва ми за утре имам класна работа и едната задача е есе на една от трите теми правиш го в къщи и после в час го преписваш !!!
    Последно редактирано от chopeto : 12-18-2011 на 07:36

  24. #149
    Трябва ми есе на тема " Животът е като огледало, ако му се усмихнеш ще ти отвърне със същото"- Хоръс Браун !
    Последно редактирано от mustyy : 01-03-2012 на 12:30

  25. #150
    някакви предложения??

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си