.
Отговор в тема
Страница 5 от 8 ПървиПърви 12345678 ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 188
  1. #101
    Пуснах тема .. , но никой не ми отговори .. моля ви помогнете ми .. трябва да пиша интерпретативно съчинение на тема- Образът на лирическия герой разкрит в стихотворението '' Да се завърнеш в бащината къща '' ..

  2. #102
    Egregious! Мега фен Аватара на burpp
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Някъде, където мисловната дейност надделява незнаниет
    Мнения
    3 209
    Цитирай Първоначално написано от Glorii
    Пуснах тема .. , но никой не ми отговори .. моля ви помогнете ми .. трябва да пиша интерпретативно съчинение на тема- Образът на лирическия герой разкрит в стихотворението '' Да се завърнеш в бащината къща '' ..
    Виж това дали ще ти помогне
    http://download.pomagalo.com/403928/...+d+debelyanov/

    Погледни и това
    http://download.pomagalo.com/531726/...shta/?search=0

    Или пък тук, по надолу има едно ЛИС за "башината къща". http://forum.gorna.net/viewtopic.php?t=115762

    Погледни ги

  3. #103

    крали марко

    някой да има съчинение разсъждение на тема:

    Как е представен епическия герой (Крали Марко) в..
    някоя от песните ;д

  4. #104
    Мисля , че не трябва да питате в този форум за ЕСЕ ,а да четете и да се наслаждавате.Поне това ,което аз разбрах.

  5. #105
    Трябват ми две есета: "Предимствата и недостатъците на това, да имаш домашен любимец" и "Моделът на принцесата в моя живот". Някой може ли да ми помогне? Благодаря предварително.

  6. #106
    Аватара на Djudista
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    112
    Спешно ми трябва план конспект и план тезис на произведението Хаджи Димитър от Христо Ботев

  7. #107
    Аватара на Djudista
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    112

    мотива за саможертвата в Елегия - лес

    трябва ми лис на тема

    мотива за саможертвата в Елегия - христо ботев

  8. #108
    Аватара на Djudista
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    112

    трябва ми план конспект и/или план тезис на Хаджи Димитър

    трябва ми план конспект и/или план тезис на Хаджи Димитър

    ще съм много благодарен ако някои ми помогне..

  9. #109
    Трябва ми есе по тема "Моят дом" благодаря предварително !
    [img=http://fragfactory.info/forum//images/ranks/administrator.png]

  10. #110
    Трябват ми 2 есета за Понеделник (29.11) !!!

    1. В тишината на нощта (Димчо Дебелянов)
    2. Моментната игра на настроенията (Николай Лилиев)

    Благодаря ви предварително!

  11. #111
    1. Голяма част от живота си губим ако нищо не вършим още по-голяма-ако вършим нещата зле-целия си живот-ако вършим не каквото трябва
    2. В борбата за щастието на другите ние намираме своето собствено щастие.
    Платон
    3. Човекът е изцяло отговорен

    АКО МОЖЕ НЯКОИ ДА НАПИШЕ ЕСЕ НА 1 ОТ ТЕЗИ 3 ТЕМИ

  12. #112
    Трябва ми съчинение по Английски ..
    Ето текста:
    The most famous irish myth is abouth the 'little people' or leprechauns.They hide in the coutrry and people don't often see them. The Irish say, 'Fallow a leprechaun and he'll take you to a pot of gold.'
    Irish dancing has been popular for years all over world, thanks to Riverdance. Riverdance has parformed more than 4.500 shows to twelve million people in twenty-one coutries since 1996, To Irish dance,you have to move ypur legs and feet, but not your arms!
    The Republic of Ireland occupies eighty-five percent of Ireland - the other part is called Northern Ireland (and it is part of the United Kingdom). There are three colors in the Irish flag - green for Ireland, orange for Northeen Ireland and white for pleace between the two coutries. The republic of Ireland has been problems in Northern Ireland for many years - but there has been peace since 1997.
    People have lived in ireland for four thousand years. From 1845 to 1849 there was terrible famine in Ireland and a million irish people died and two emigrated.The Irish emigranted to eighty different coutries, espacially the USA. Forty million Americans say they come from Irish families.
    There are only 3.9 million people in ireland, but there are a lot of worls-famous musicians - U2, Boyzone, Westlife, the Corrs, The Cranbarries, Van Morrison, Sinead O'Connor. Thirty-seven percent of the Irish are under twenty-five and they like their rock music!

  13. #113

    Ето нещо и от мен

    Аз съм 5 клас,затова това което кача ще е смешно сравнение с вашите

    Българските земи през праисторическата епоха

    Човешко присъствие по нашите земи е имало преди над 1 млн.години, през старокаменната епоха.През тази епоха хората живеели в пещери или на открито,събрани в малки групи наречени родове.Прехранвали се чрез лов и събирането на плодове,корени и други.Те често се местели от място на място,тъй като така намирали храна.Много важно за тях било откриването и овладяването на огъня.За да улеснят своя живот и с цел защита,изработвали сечива и оръжия от камък, дърво и кост.Има много находки в пещери около Северна България, които показват, че с течение на времето хората са се научили да използват тези изделия,за защита(ножове,копия,стрели) и други .Дрехите им били направени от кожата на различни диви животни.По това време обитателите на нашите земи вярвали в свръхестествените сили и често извършвали ритуали, така те погребвали мървите хора.

    След старокаменната епоха идва ред на новокаменната, в която хората започват да произвеждат сами нещата от които се нуждаят,те вече не зависели само от даровете които им предоставяла природата,а започнали да се занимават със земеделие и животновъдство.Плодородни е долини на реките Струма и Марица в края на Vl-Vll хилядолетие преди Христа се зародила първата в Европа земеделска култура.Животновъдството и земеделието, променили живота на жителите на нашите земи.Те започнали да живеят в селища, в истински жилища от дърво и камък.Започнали да изработват глинени съдове,за приготвяне,съхраняване и употребяване на храна.Започнали да се развиват и занаятите(тъкане,предане).Ж ивота на хората станал по-сигурен и по-спокоен,населението започнало да нараства.Започнали да се уформят човешки общности-племена.Хората продължили да вярват в своите богове,има запазени фигурки,които
    разкриват вярванията им в богинята Земя и бога Небе.

    Откриването на металът се явило връх в развитието на ранната земеделска култура на Балканите през V-lV хилядолетие преди Христа.Металът който бил открит бил медта.Има разкрития край гр.Варна,които показват,как хората са погребвани с множество богатства.По това време се появява възможноста една част от хората да управлява другата-властта.
    Смята се,че жителите на нашите земи създали пъравата цивилизация в Европа.

  14. #114
    Аватара на VaMpiRKaTaaa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    София
    Мнения
    2 652

    Re: трябва ми план конспект и/или план тезис на Хаджи Димитъ

    Цитирай Първоначално написано от Djudista
    трябва ми план конспект и/или план тезис на Хаджи Димитър

    ще съм много благодарен ако някои ми помогне..
    http://www.myschoolbel.info/Temi11_Botev.html

  15. #115
    Спешно ми трябва лис на темa "Смисълът на Априлското въстание според главите "Пианството на един народ", "Силистра-йолу" и "Пробуждане" в Под игото". Много 6те съм бладодарен ако ми дадете някакъв материал може да не е точно за темата, но да включва трите глави Smile

  16. #116
    Аватара на VaMpiRKaTaaa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    София
    Мнения
    2 652
    Цитирай Първоначално написано от Shusti
    Спешно ми трябва лис на темa "Смисълът на Априлското въстание според главите "Пианството на един народ", "Силистра-йолу" и "Пробуждане" в Под игото". Много 6те съм бладодарен ако ми дадете някакъв материал може да не е точно за темата, но да включва трите глави Smile
    тук
    тук

  17. #117

    help

    zdraveite nqkoi moje li da mi pomogne...trqbvat mi nqkakvi citati na Votren ot tvorbata na Dqdo Gorio...speshno e ;(

  18. #118
    Аватара на VaMpiRKaTaaa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    София
    Мнения
    2 652

    Re: help

    Цитирай Първоначално написано от sunchosun
    zdraveite nqkoi moje li da mi pomogne...trqbvat mi nqkakvi citati na Votren ot tvorbata na Dqdo Gorio...speshno e ;(
    http://chitanka.info/lib/text/3157-djado_gorio

  19. #119
    много ще се радвам ако някои помогне! трябва ми съчинение на тема Същественото е невидимо за очите!

  20. #120
    Аватара на VaMpiRKaTaaa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    София
    Мнения
    2 652
    Цитирай Първоначално написано от ioana150
    много ще се радвам ако някои помогне! трябва ми съчинение на тема Същественото е невидимо за очите!
    Същественото и невидимото за очите.
    Човекът е странно същество. Обича да преценява всичко първо по външния вид.

    Между златната и обикновената ябълка той избира златната. Независимо, че тя е красива отвън, а развалена и изгнила отвътре. За разлика от нея обикновената ябълка не се отличава с особена хубост, но е сочна, сладка и вкусна.
    Казано е: „Не всичко, което блести, е злато.” Блестящият външен вид не е гаранция за богата душевност. Подобно на златната ябълка човек се опитва да прикрие някаква липса, залагайки единствено на своята външност. Може би липса на качества. Лишена от добродетели е героинята Мими Тромпеева от разказа „Дамата с рентгеновите очи” на Светослав Минков. Жена, решила да получи външна красота на цената на вътрешна пустота.

    „Човек вижда толкова, колкото знае”. Как този, който не знае и не разбира, не търси и не открива, не оценява и не обича ще се докосне до същественото в живота? Как този, който не усеща мъката, не чувства болката, не изпитва любов, ще види скритото за очите? Душата на такъв човек е празна като на кукла.
    Понякога изглежда, че външността е златна, но под нея няма нищо скъпо. Малко са тези, които имат сърце. Дори и оловно. Като това на Храбрия оловен войник. Още по-малко са тези, които под красивата външна обвивка крият златно сърце. Като мит звучи днес българската народна приказка за златното момиче. Или не чак толкова. Много момичета „са покрити” в злато от глава до пети. Може и душата им да е златна, нали?!

    На изчезване са днес грозните патета, които се превръщат в грациозни, нежни бели лебеди, които не се възгордяват въпреки цялата си хубост. Скромността ги отделя от тълпата жени, все по-често питащи се „Огледалце, огледалце на стената, коя е най-красива на Земята?” Вместо на Снежанка тези жени заприличват на нейната мащеха.
    Хубавият външен вид е заел почетно място в живота на днешния човек. Като се започне от мотото на конкурсите за красота „Красотата ще спаси света” и се стигне дотам, че отвсякъде ни се усмихват образи на хубави жени. По-добре е да се наблегне на една неблагоприятна последица от този факт- много млади хора се опитват да се променят напълно, за да станат красиви.
    Повечето от тях копират стила на своите идоли- обличат се по същия начин, правят си същите прически. Младите хора не осъзнават как започват да виждат някого друг в огледалото, как се обезличават, за да достигнат своите „звезди”. В името на заветната цел- съвършен външен вид- някои от тях се подлагат на различни процедури и дори използват достиженията на пластичната хирургия.

    За постигането на съвършена външност младите хора са готови да жертват здравето си. Голям е броят на болните от анорексия и булимия. В България заболелите от хранителни разстройства са до 500 000. Всяко трето момиче страда от една от двете болести. Във всяко училище поне десет момичета са с анорексия. Пред тези цифри, и усмивката на моделите от кориците на лъскавите модни списания би замръзнала. Оказва се, че цената на живота е по-ниска от тази на красотата.

    Мисълта за съвършен външен вид е пагубна. Съвършенството не е характерно за човека. Той сам създава свои шаблони и рамки за красота. Всичко, което не се побира в тях е грозно.
    Съвременният човек оценява почти всичко по външния му вид. Все по-често посрещаме и изпращаме по дрехите, без да се досетим да „погледнем” за ума. Сякаш сами притъпяваме сетивата си и „слушаме” музика с очите си. Истинският талант отстъпва пред изпипания външен вид. Повечето певци и актьори са млади и привлекателни. Тези, които не са толкова хубави, нямат шанс да сбъднат мечтата си и да бъдат забелязани от продуцентите и от публиката.

    Поставяйки на първо място външността, човек сам се лишава от всичко ценно и съществено. Не е нужно да бъдеш невероятно красив, за да си стойностен човек. Най-хубавото е недостижимо за нашите сетива. Ако не „затворим очи” за обаянието на лика. Ако не прогледнем за красотата на душата. Защото хубавата душа и големият ум не се нуждаят от божествено тяло. Понякога вътрешната и външната красота разменят своите места. Става така, че госпожица „Ангелско лице” е Квазимодо отвътре. И докато хубавата външност увяхва бързо като цветята, душата остава да живее вечно.

    „Същественото е невидимо за очите” казва лисицата на Малкия принц. Дори и да бях красива като Афродита, не бих била щастлива. Ако нямам сърце, с което да чувствам, че съм обичана.

  21. #121
    Трябва ми есе на тема "Достатъчни ли са властта и богатството да направят човека щастлив?"

  22. #122
    Хора, трябва ми "Съчинение по измислена случка" .. знам, че звучи лесно, но каквото и да напиша после нямам смелост да го прочета :( помогнете моля ви !!! По възможност да е малко поо ... тъжно :))
    Благодаря!

  23. #123

    Re: Нашите творения,в полза на потребителите=)

    хорааа трябва ми много спешно стихотворение за химияята на бел ! много ви моля за помощ!

  24. #124
    Аватара на VaMpiRKaTaaa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    София
    Мнения
    2 652

    Re: Нашите творения,в полза на потребителите=)

    Цитирай Първоначално написано от niksennnnn
    хорааа трябва ми много спешно стихотворение за химияята на бел ! много ви моля за помощ!
    Само на английски намрих...

    Chemistry
    I just synthesised some TNT
    But I blew up the laborat'ry
    It's so much fun, is chemistry

    Putting in
    Nitric acid and some glyerine
    Add sulphuric to make it begin
    Whoopie! Nitroglyerine

    Why I had to go
    Now I know
    It had to be
    I made something wrong
    Yes, a bomb
    In chemistry

    Chemistry
    Love that subject, it's been good to me
    It's much better than geography
    It's so much fun is chemistry

    mm mm mm mm mm-KABOOM!
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part=

  25. #125
    Като го преведеш в Гугъл Преводач ще те излезе буквалния превод.Дооправи малко римите ии някои думи и си готова Намерих и на руски,ако ти е по лесно Спят студенты, и профессор
    Тихо голову склонил.
    Тонкой струйкой льется с парты
    Кем-то пролитый эфир.


    Скатертью, скатертью хлорпикрин стелется
    И забирается под противогаз.
    Каждому, каждому в лучшее верится.
    Падает за тобой разрывной фугас.


    Кто не был студентом,
    Тому не понять,
    Как хочется кушать,
    Как хочется спать.


    Против брома нет приема,
    Если нет фторида брома.


    H2O - девиз не наш.
    Наш - C2H5OH.


    Солнце светит ярче,
    И веселей пейзаж,
    Когда в твоем желудке
    C2H5OH.



    Встану утром рано,
    Выпью кружку ртути
    И пойду подохну
    В этом институте!


    Как же жили наши предки,
    Когда не было бюретки!


    Утром рано встал с дивана,
    Свету белому не рад.
    Так как мне сегодня снова
    Титровать тетраборат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си