.
Отговор в тема
Страница 8 от 8 ПървиПърви ... 45678
Резултати от 176 до 188 от общо 188
  1. #176
    peperoni187
    Guest
    "научните открития - реализирани мечти или скрити опасности" трябва ми есе на тази тема а никъде не намирам някой ще ми помогне ли трябва ми спешно за днес =)

  2. #177
    Трябва ми спешно есе за или против живеенето в къща

  3. #178
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    EEE,преди 2-3 седмици правих чистка и хвърлих всичко от училище иначе ,който иска мога да му напиша есе в това ме бива само текст да ми дадете и въпроси

  4. #179
    Здравейте. Видях тази тема и бих искала да Ви помоля да ми помогнете с едно есе, тъй като съм забила тотално и не мога дори да го започна. Темата на есето е - "Могат ли положителните литературни герои да притежават отрицателни черти, а отрицателните герои - положителни?".

  5. #180
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Цитирай Първоначално написано от ivankak Виж мнението
    Здравейте. Видях тази тема и бих искала да Ви помоля да ми помогнете с едно есе, тъй като съм забила тотално и не мога дори да го започна. Темата на есето е - "Могат ли положителните литературни герои да притежават отрицателни черти, а отрицателните герои - положителни?".
    http://literatura.dokumentite.com/ar...anie/82363/p10
    http://forum.stih4e.bg/index.php?topic=38884.0

  6. #181
    geriginkata
    Guest
    Не зная дали тук е мястото да споделя своя проблем, но не намери по-подходяща тема. В момента съм в 7 клас и голяма част от работата по литература включва отговор на литературен въпрос - съчинение разсъждение. По принцип прекарвам 2-3 часа в търсене на помощ в интернет, но сега за първи път написах нещо сама и бих искала то да бъде проверено от компетентен човек. Благодаря за помощта предварително!
    Отговор на литературен въпрос: Защо Бръчков остава при смъртния одър на Странджата?
    Увод: „Немили-недраги“, една повест за съдбата на скитащите се между славното минало и мизерното настояще страдалци – българските хъшове в Браила, се явява укор към Вазовите съвременници, сякаш забравили борците за народна свобода. Иван Вазов споделя своите впечатления и размисли над живота на хъшовете, прототип на едни от идеалните образи в творбата – Бръчков, е самия писател. Най-ярко този герой се проявява в 5 глава от повестта, когато единствен остава да се грижи за умиращия духовен баща за всички хъшове – Странджата.
    Теза: Храбрият Знаменосец дава подкрепа, дом, уют за своите събратя по съдба, но в най-тежкия момент, когато смъртта чука на вратата, той се оказва сам, изоставен от хората, с които е делил и малкото, което е имал. Само един остава, за да се грижи за него – последният пристигнал, присъединил се към хошовското общество – Бръчков. Младият хъш не би могъл да си тръгне, изоставяйки тази юнашка душа, на която с цялото си същество се възхищава и към която изпитва само и единствен благоговение. Бръчков приема Странджата като свой баща, водач, учител, кръчмата му е училище, което учи на любов към родината, чувства се длъжен да се погрижи за него, когато има най-голяма нужда.
    Аргументация: Още в началото на повестта Бръчков е въведен като младеж, „мечтател, идеалист, ветреник“, напуснал уредения си живот в Отечеството, търсещ път към неизвестното. Впил „вторачено“ очи в старото изнемощяло лице на Странджата, по което личат зарасли рани – символ на славни битки, разкриващи същност на герой, Бръчков с интерес лови всяка негова дума. Благоговение изпълва сърцето му, пред този пример за българин, хъш, човек младежът се прекланя. Разказите за миналите битки в Балкана остават в съзнанието на Бръчков, придобиват образ в сънищата му, което разкрива възхищението му пред величествения храбър знаменосец.
    Най-голямо влияние върху Бръчков оказва речта на Странджата, която звучи като изстрадана истина за важното за един българин патриот. Тя учи младежа на търпение, обяснява страданието в името на свобода за родината, разкрива мечтите на бореца и копнежът към извоюването й. Бръчков „цял трепери“ след великите, изпълнени с чувства, думи на Знаменосеца. Те се явяват кръщението му в хъшовството. Младия Бръчков възприема хъшовете по различен начин, за него те са „висши същества, родени за страдания, за борба и за слава - не като другите смъртни“, а той вече е един от тях. Бащината връзка между едни идол и неговия последовател в освободителното дело е разкрита чрез погледите, които Странджата хвърля на Бръчков, а те са пълни с чувство.
    Всеизвестно е, че в трудните моменти истинските другари проличават. Такъв е и Бръчков за Странджата – един истински другар. Единствен той остава да се грижи за смъртно бледното му тяло, да вдъхва увереност на изнемощялата му юнашка душа. Дори пред смъртта Знаменосеца е смел, посреща я като гостенка, очаква я, за него тя е сладка, защото е в името на Отечеството. Този възглед извисява Странджата още повече в очите на Бръчков. Младежът се опитва да успокои умиращия, да вдъхне мисъл за незабрава, за вечен подвиг. Бръчков приема Странджата за свой баща, но и за него се превръща в син, наследник. Именно той получава най-святото за Знаменосеца – „величествени документи“, пред които трепери всеки патриот. Последните думи на Странджата са завет към Бръчков, който ще продължи пътя му, ще приеме идеалите му – „Помни Странджата. Умри за България.“.
    Тялото на стария Знаменосец угасва пред очите на неговия духовен наследник, само едни пламък продължава да гори – пламъкът на истинската любов към родината, който до последния ден не изоставя Странджата, а след смъртта му се прехвърля в Бръчков. Чрез образа на младия хъш е внушена приемствеността в борбата, която се предава от поколение на околение.
    Ще се зарадвам и на положителни, и на отрицателни коментари.

  7. #182
    geriginkata
    Guest
    Надявам се правописните грешки да не са проблем, бързах, извинете за което.

  8. #183
    adel11
    Guest
    спешно ми трябва есе на тема "Знанието води до незнание" - Едип Цар

  9. #184
    провери в сайта kursoviraboti.com Там винаги има готови достъпни есета, реферати, съчинения и какво то ти се ще. На мен ми е винаги в полза

  10. #185
    И да допълня - с помощ от този сайт http://kursoviraboti.com си изкарах отлични оценки по няколко предмета. Ще ви дам по-подробна информация, защото съм им благодарен, а нека и други да се възползват. Специалистите в сайта изготвят курсови и дипломни работи, дисертации, казуси, теми, есета, реферати, презентации, проекти, доклади, речи, магистърски тези, планове, конспекти, задачи, изпитни въпроси, преразкази, съчинения за студенти, ученици и докторанти на всякакви поставени теми и съгласно всякакви индивидуални изисквания по икономика, бизнес администрация, журналистика, индустриален мениджмънт, МИО, право, управление, педагогика, политология, медии, предприемачество, психология, публична администрация, социология, история, география, философия, религия, електротехника, електроника, биология, медицина, български език и литература, антропология, изкуства, театър, спорт, военно дело, аграрни науки и други. Писмените разработки се изготвят на български и английски език. Провеждат се курсове и уроци по български език, литература, езикова култура, история, философия за матура, кандидатстване във ВУЗ и текуща подготовка.

  11. #186
    Annneliq14
    Guest
    Хорааа моля ви помагайте!!!Съчинение-разсъждение(отговор на житейски въпрос) на тема"От всичко,коетопритежавам,кое считам за свое?"

  12. #187
    Annneliq14
    Guest
    Моля ви помогнете!!Трябва ми съчинение-разсъждени по темата-"От всичко,което притежавам,кое считам за свое"Моля ви помогнете ми в 5 клас съм и ми е много трудно

  13. #188
    Помощ! Есе на тема Знанието въоражава, любовта побеждава! Като се базирсме на творбите на Стоян Михайловски!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си