.
Отговор в тема
Страница 4 от 8 ПървиПърви 12345678 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 188
  1. #76
    Аватара на pipituyoni
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    LaZy ToWn ;p
    Мнения
    12
    Дали са ни есе на тема "Моментната игра на настроенията", а нямам никаква идея как да го направя.. Моля ви помогнете ми с някое и друго линкче, от което да пише нещо от сорта.. поне да имам идея за какво става въпрос Есето ми трябва за утре. Моля ви се ако откриете нещо, пишете веднагаааа =( Мерси предварително


  2. #77
    Spe6no mi trqbva ese na tema " Rolqta na Haitovoto slovo za sazdavaneto na edin po dobar svqt " PlSsSs poMaGaItE

  3. #78
    Уф трябва ми есе на тема
    "И в училище и в живота трябва да сме в час" ...
    Ще съм ви много благодарна хора

  4. #79
    Светът на споменът и мечтанието в Скрити вопли

    плс помогнете

  5. #80
    Супер фен Аватара на bloodymirror
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 606
    Значи,трябва ми доста спешно и бързо есе на тема: СВЯТ,БЕЗ ОГЛЕДАЛА. .. моля ви,помагайте,че ми трябва адски много..
    п.п: който има регистрация в Pomagalo нека потърси.. ..Благодаря много предварително![/i]

  6. #81
    трябва ми есе на тема
    Характерни особености на живата природа
    спешно е...

  7. #82

    относно есе на тема "Страхът е създал боговете"

    относно есе на тема "Страхът е създал боговете" много ви моля,трябва ми до довечера

  8. #83
    Супер фен Аватара на aloveyou
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Русе
    Мнения
    2 757

    Re: относно есе на тема "Страхът е създал боговете"

    Цитирай Първоначално написано от ivanivanov94
    относно есе на тема "Страхът е създал боговете" много ви моля,трябва ми до довечера
    Страхът създал първите богове

    Не по-малко обидна и унизителна за вида homo sapiens е хипотезата, според която ниската култура, високата степен на необразованост и непознаването на природните стихии станали причина човекът да повярва в Бога. "Страхът създал първите богове", както отсъдил поетът-естественик Тит Лукреций Кар. Следователно религията е плод на невежеството. В началото на своето интелектуално развитие човекът, който не познавал произхода на природните стихии, започнал да им приписва невидими причинители, персонифицирал ги и изпитвал непрестанната необходимост да изразява своята почит към тях, за да обезпечи сигурността си.

    Ще започнем с логическата неоснователност на тази хипотеза. Несъмнено, понятието за природни стихии е понятие за нещо по-голямо, по-силно и по-могъщо от човека. Това е очевидно и може да се констатира благодарение на сетивния опит. От друга страна идеята за божествения произход на тези стихии не е очевидна, тя е постигната по умозрителен път, но по своето качество е по-възвишена от понятието за самите стихии тъй като обхваща самата причина за съществуването на последните - божествата, които ги обладават. Следователно, ако кажем, че понятието за природни стихии е породило идеята за техния божествен произход, от това по необходимост следва, че по неизвестни причини една по-нисша идея е родила от себе си по-висша идея. Тогава ще попитаме: какво ни заставя да приемем, че е възможно нещо по-нисше да породи друго, по-висше, от самото себе си, без участието на външни фактори? Според думата на разума, допустимо е по-скоро обратното: идеята за същества с божествена природа предхожда идеята за божественост на стихиите и е станала причина за самото им персонифициране. Несъмнено, преди да приемем, че нещо е божествено, трябва да имаме идеята за самото божествено, за божественото "изобщо". Обратният път е нелеп.

    Хипотезата "страхът е създал първите богове" е слаба и от психологическа гледна точка. Всеизвестно е, че страхът отчуждава и отдалечава личността от обекта, станал източник и отправна точка на този страх. Тъкмо напротив, религиозното чувство сближава субекта с обекта на почитта. Дори и най-примитивните човешки култури не допускат религиозна почит към божества, които са зли по своята природа. Култът се опира върху други основи: синовно чувство към божествата, които се възприемат като родители и природни покровители на хората. Злото не се персонифицира. То остава безлично и почти без изключение се схваща отрицателно, като отсъствие на добро. В християнството дяволът не е зъл по природа. Той е личен дух, който става зъл, по думите на Св. Отци, "съгласно своето действие", а не "по природа".

    Невъзможно е силата, която отчуждава, да стане причина за стремеж към сближаване. Страхът отчуждава. Той противоречи на заповедта, според която трябва да обичаш Бога с цялото си същество. Страхопочитанието е част от религиозните чувства, но то не е породило самата религия и не просто "гол страх". То е следствие от религията. Страхопочитанието има много лица. Религиозният страх е страх от разгневяване на Бога в резултат от престъпване на Негова заповед - това е страхът, който изпитва синът спрямо баща си. Този страх е породен от предчувствието, че ще загубиш близостта до Бога, а не страх от самия Бог. Тук е застрашено духовното преуспяване, а не физическото оцеляване, заради което се боим от природните сили.

    И днес всеки се страхува от силна буря или от земетресение, но дори и най-религиозният съвременен и цивилизован човек не би нарекъл стихията "бог". Въпреки това религията съществува не по-малко, отколкото някога, което за пореден път доказва, че страхът от неизвестното в природата (какъвто вече няма, тъй като в по-голямата си част природните стихии са разгадани) не е и не е бил причина за появата на религията. Да припомним, че след премахването на причината изчезва и резултатът.

    Религиозният страх е по-висш от първичния ужас пред силата на природата и не може да бъде следствие от втория. Религиозният страх е страх, породен от любов. Както казахме, това е синовен страх, който не отчуждава, а прави религиозното преживяване истинско и живо. Синът се страхува от родителите си, именно защото ги обича, а не обратното. Ако не ги обичаше, той не би се интересувал от тяхното отношение към сина им.

    Примитивно живеещите хора не са умствено недоразвити индивиди, които не правят разлика между очевидно и умозримо. Вярата, която крепи живота на психическия здравия и уравновесен човек, не е продукт на неразумни халюцинации. Когато човекът види, че нещо застрашава живота му, той не прави нищо друго, освен да се страхува от него и да го избягва, дори и да е най-неграмотният дивак на планетата. Не би му минало и през ума да нарече урагана "бог", ако преди това няма идеята за бога като могъщо и свръхчовешко същество. Дали стихията ще се схваща като форма на бога, негова еманация, проява или просто инструмент, това вече е въпрос на специфики в религиозното съзнание на културата и на конкретния човек. За момента този въпрос не ни вълнува.

    Идеята за Бога е първична. Не можем да имаме идея за 2, ако нямаме понятие за 1. Да кажем, че човекът първо е имал идея за 2 и после е достигнал до идеята за 1, е съвършено глупаво и нелепо. В този смисъл идеята за 1 е по-висша и по-голяма от идеята за 2 (макар че две е повече от едно), защото без 1 няма 2, 3 или каквото и да е друго количествено понятие. Ето защо, преди да мислим "божествена стихия", трябва да притежаваме поотделно идея за стихия и идея за божествено (т. е. бог). Тези две идеи са първични и собствено идеята за бога не може да идва след идеята за божествена стихия. Някой вероятно би казал, че това е софистика, но то всъщност не е нищо повече от вглеждане в най-очевидните и банални закони на човешката мисъл. Преди да кажем "A e B", трябва имаме в съзнанието си поотделно "А" и "В". В противен случай сме длъжни да приемем, че идеята за Бога се появила в човешкия ум изневиделица (сякаш "паднала от небето").


    Дано ти свърши работа
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  9. #84
    добрее.. мии на мен ми трябва страшно много интерпретативно съчинение : Геройската етика на Омиравия човек .. ии понеже всички от класа вече са преписали от Помагало.. ии все пак е тьпо всички едно и сьщо.. ии ако някой помогне щее бьда много благодарнаа!
    Еdward Maya- This is My life . . !

  10. #85
    За дом. раб.
    1.Особености на художествен текст
    2.Изразни средства в стихотворението "На прощаване"
    Ако можедо 8:40 някой да помогне много ми трябват.

  11. #86

    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    [[[: Las Vegas :]]]
    Мнения
    3

    Помогнете....

    СПЕШНО МИ ТРЯБВА СЪЧИНЕНИЕ РАЗСЪЖДЕНИЕ НА ТЕМИ:"Защо хората възприемат Прометей като за свой благодетел" и "Цената на огъня".....
    ....Само Увод и Теза
    "Цял ден си пея и си сричам само,само теб обичам!"

  12. #87
    "Гражданско общество" -- Есе
    Може ли някой да ми даде нещо по въпроса?

  13. #88
    Трябва ми есе на тема "Езикът,който свързва,езикът,който разделя" спешно.Благодаря предварително !

  14. #89

    ?

    Може ли да ми помогнете за темата: Позицията на лирическият говорител в стихотворението "Японският филм" на Валери Петров (интерпретативно съчинение)

  15. #90

    Re: ?

    Цитирай Първоначално написано от pixi
    Може ли да ми помогнете за темата: Позицията на лирическият говорител в стихотворението "Японският филм" на Валери Петров (интерпретативно съчинение)
    Тема:
    Темата на стихотворението “Японският филм” е липсата на чувсвителност и духовност у хората-консуматори и невъзможността да се създаде диалог между такава публика и твореца:
    “Това е филма. Друго няма. / И вий скучаете край мен.”
    Конфликт:
    Конфликтът, заложен в стихотворението, е между липсата на по-дълбока душевност и нуждата от по-висок обществен морал. Той е между лирическия герой и зрителите, които са на противоположни позиции спрямо филма:
    “Защо? Нима сте духом голи / подобно оня остров там? / Ако е тъй, то за какво ли / се трудиме над вас, не знам!”
    Нещата, за които разказва лирическият герой:
    Нещата, за които се разказва в текста, са тежкото битие на една жена, безразличието на зрителите към нея и неодобрението на лирическия герой към липсата на чувствителност у публиката ,към неразбирането на важните неща . Той разказва за духовната голота на смеещата се публика и за художествената задача на творците – писатели , режисьори , артисти - да проникнат в тайните на живота и да ги споделят с публиката :
    “Жената, хвърлила черпака, / се просва в хълцания зли. / А вий се смеете във мрака / на глупостта, че сте дошли.”
    Разбираема ли е днес описаната ситуация?
    Художествената задача на всеки филм е не само да забавлява, но и да въздейства по определен начин върху зрителите. Затова стихотворението е актуално и днес, защото засяга общочовешки проблеми:
    “докрай, додето разцъфтите, / ще мъкнем влагата към вас! “
    Кои са “вие” и кои са”ние”:
    “Ние” са творците , съзнаващи мъдростта на японския филм , а “вие” са всички зрители , които се присмиват над “скучния сюжет” и проявяват глупостта на човешката същност:
    “Ако е тъй , то за какво ли / се трудиме над вас , не знам !”
    В коя от групите виждате себе си?
    Не знам. Може би първоначално ще съм в смеещата се публика , но после ще вникна в смисъла на филма.
    Идеята на филма:
    Идеята на филма е свързана с усилието да се живее ,с битието на човека , което понякога е външно еднообразно , но изисква вяра , силна воля и упорит труд . Срещу дълбокия смисъл на филма поетът изправя бездуховността на съвременния човек – консуматор, който не желае да направи усилието да разбере смисъла на изкуството :
    “На остров гол живеят двама.”
    “И вий скучаете край мен.”
    На кого говори лирическият герой:
    Лирическият герой директно се обръща и към своите събеседници и към читателите , за да документира пряко това , което се случва около него.
    Защо Валери Петров се намесва с коментари и дори си позволява да отправи директно поучение?
    Авторът се намесва , за да повлияе , макар и косвено, на читателя със своето мнение по въпроса , да предизвика вникване в дълбокия смисъл на филма , останал скрит за публиката , но не и за читателя на стихотворението , благодарение на автора:
    “А вий се смеете във мрака / на глупостта , че сте дошли. ”
    Ролята на изкуството в обществото:
    Изкуството разкрива тайнствата, мистерията на съществуването на човека,борещ се за оцеляване, непрекъснато подхранващ живота с усилия,еднообразни и скучни, но необходими за вечния кръговрат на живота.Изкуството не само е естетическа наслада, но и средство за разбиране езика на живота.
    Коментар на произведението:
    Може би да направи по-интересна и лесна за възприемане от обществото чрез повече действия и картини.
    “Но на екрана, мълчалива,/жената се изправя пак,/за да полива свойта нива/все тъй,черпак подир черпак.”





    Японският филм



    1.Тема:
    Представен е невъзможният диалог между създател на произведение на изкуството и зрител. Това предизвиква смущението на лирическия говорител от недооценяването на изкуството . Диалогът между творец и възприемащ е нарушен, сякаш говорят на различни езици:
    “... и го поливат ден и нощ.” ; “Жената, хвърлила черпака...” ; “...мълчалива, жената се изправя пак, за да полива свойта нива все тъй, черпак подир черпак.” ; “Това е филма. Друго няма. И вий скучаете край мен.”
    2.Основен конфликт:
    Свързан е с невъзможния диалог между творците и тези, които трябва да оценят тяхното изкуство. Но зрителите невинаги преценят правилно стойността на творбата. Това прекъсва връзката между публика и създатели :
    “... и вий скучаете край мен.” ; “А вий се смеете във мрака/ на глупостта, че сте дошли.” ;”Сега вървете към вратите, шумете , смейте се на глас...”
    3.Неща, за които говори лирическият герой - връзка:
    Лирическият герой разказва паралелно за съдържанието на филма и за зрителите в киното.Той иска да осъществи и покаже връзката между тях, но всъщност е представен невъзможният диалог между хората, създаващи изкуство , и тези, които трябва да го оценят:
    “На остров гол живеят двама... И вий скучаете край мен” ; “Жената, хвърлила черпака, се просва в хълцания зли. А вий се смеете във мрака...” ; “... за да полива свойта нива все тъй, черпак подир черпак. Сега вървете към вратите , шумете, смейте се на глас...”
    4.Описаната ситуация- разбираема или не, поради липсата на такива филми:
    Именно липсата на такива филми прави ситуацията неразбираема. По този начин човекът се е отчуждил от този тип изкуство. Съдържанието на филма създава впечатление за еднообразие,но носи дълбоки послания за смисъла на живота :
    “Това е филма. Друго няма. И вий скучаете край мен.” ;”Нима сте духом голи подобно оня остров там?”
    5.”Ние” и “Вие” :
    Разделението на “Ние” и “Вие” изразява отново конфликта между създаващите и възприемащите изкуството. Това очертава границата между тях.”Ние” и “Вие” са двете страни на невъзможния диалог:
    “И вий скучаете край мен.” ; “А вий се смеете във мрака.” ; “Нима сте духом голи...” ; “...се трудиме над вас...” ; “...ще мъкнем влагата към вас!”
    6.Къде поставяме себе си в групите?
    В групата на зрителите като публика и оценители на филма и самото изкуство. Виждаме себе си като едни от зрителите в киното, тъй като и ние не можем да разкрием напълно смисъла на филма. Това се дължи на липсата на такива произведения в съвременното кино:
    “Това е филма. Друго няма. И вий скучаете край мен.” ; “Сега вървете към вратите , шумете, смейте се на глас...” ; “жената се изправя пак...”
    7.Близки ли са за вас внушенията на поета ?
    Не, защото авторът вижда света от друга гледна точка.
    8.Лирически герой – слушател:
    От една страна лирическият герой се обръща към присъстващите в киното зрители , неуспели да оценят създаденото изкуство, а от друга страна се обръща към читателите, за да им внуши, че неоценяването на изкуството води до скъсването на връзката между творци и публика :
    “ Защо? Нима сте дугом голи подобно оня остров там, ако е тъй , то за какво ли се трудиме над вас, не знам!” ; “Сега вървете към вратите, шумете, смейте се на глас – докрай, до дето разцъфтите, ще мъкнем влагата към вас!”
    9.Защо авторът отправя директно поучение?
    Защото иска да внуши по-силно идеята на стихотворението. Валери Петров показва нуждата от осмисляне и оценяване на изкуството и чрез директното си обръщение разкрива сериозността на скъсаната връзка между творец и зрител:
    “Нима сте духом голи подобно оня остров там?” ; “...то за какво ли се трудиме над вас, не знам!” ; “докрай, до дето разцъфтите, ще мъкнем влагата към вас!”
    10.Изкуството - роля в обществото :
    Изкуството играе голяма роля в обществото. Главната му цел е да поучава и да забавлява. В стихотворението “Японският филм” е представена първата му страна. Авторът учи читателя да оценява всяко изкуство,да вниква в смисъла му:
    “ Ако е тъй, то за какво ли се трудиме над вас, но знам!” ; “...шумете, смейте се на глас... ще мъкнем влагата към вас!”
    11.Ситуация – коментар:
    Творбата има дълбок смисъл, но е скучна за възприемане. Може би трябва да се създават подобни творби, но в тях все пак да има елементи, които биха били интересни на читателя.



    Японският филм



    1.Тема-Безразличието и липсата на състрадание у хората; неразбирането на дълбокия смисъл на изкуството:
    “Друго няма. И вий скучаете край мен.”
    “Нима сте духом голи подобно оня остров там?”

    2.Конфликтът- Той е между лирическия герой ,който е творец , и зрителите, които са масовата публика от консуматори , неразбиращи не само филма, но и смисъла на изкуството:
    “Сега вървете към вратите,
    шумете, смейте се на глас-
    докрай, додето разцъфтите,
    ще мъкнем влагата към вас!”

    3.Разказаните неща- Разкрити са , от една страна , тежката съдба на двама души и тяхната упорита борба с трудностите на живота , а от друга страна - безразличието и нехайството на хората за останалите, липсата на усет за съществените неща :
    “На остров гол живеят двама
    и го поливат ден и нощ.
    Това е филма. Друго няма.
    И вий скучаете край мен.”

    4.Доколко е разбираема темата – Едва ли днес подобна ситуация може да се разбере от болшинството хора, които гледат филми съвсем различни от този:
    “Но на екрана, мълчалива,
    жената се изправя пак,
    за да полива свойта нива
    все тъй, черпак подир черпак.”

    5.”Вие” и “ние” в текста – “Вие” са всички бездуховни консуматори, ниско културни,безчувствени хора по света, докато “ние” са творците , малкото хора, останали в наши дни с морал и чувство за състрадание:
    “И вий скучаете край мен”
    “А вий се смеете в мрака”
    “Ще мъкнем влагата към вас.”

    6.Къде сме ние сред групите – Надяваме се във втората ( “ние” ),защото сме чувствителни към човека , света и изкуството .

    7.Идеята на филма – Съдържанието на филма е скучно за бездуховната публика , но неговата идея със сигурност е в развръзката - след грижата, вярата и търпението на хората от острова, той да разцъфти и да стане плодороден.

    8.На кого се говори – Най-вероятно лирическият герой – творец говори на целия свят, на всички хора, не само на неоценяващите културата и изкуството и техните внушения :
    “Защо? Нима сте духом голи
    подобно оня остров там?
    Ако е тъй, то за какво ли
    се трудиме над вас, не знам!”

    9.Защо авторът изменя на един от любимите си похвати? – Защото иска да акцентира върху важен житейски въпрос и иска да посочи точно грешките на хората:
    “Защо? Нима сте духом голи
    подобно оня остров там?”

    10.Ролята на изкуството – Изкуството може много силно да въздейства върху хората и затова хората на изкуството трябва да се стремят да пресъздават колкото може по- важни житейски проблеми :
    “Ако е тъй, то за какво ли
    се трудиме над вас, не знам!”

    11.Коментар на ситуацията – Трябва да се опитаме да разберем тази творба и да вникнем в смисъла й , защото като всяко произведение на изкуството и тя ни дава познание за човека и света .



    Дано съм ти помогнал !

  16. #91
    trqbva mi ese na tema "Nevajmojnata lubov"

  17. #92
    Спешно ми трябва ЛИС за утре на тема Обаянието на Константин Кирил според "Пространното житие на Кирил" или Човешкото и божественото в образа на Кирил.

    Благодаря предварително!

  18. #93
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775

    Re: ?

    Цитирай Първоначално написано от ivanski2
    Цитирай Първоначално написано от pixi
    Може ли да ми помогнете за темата: Позицията на лирическият говорител в стихотворението "Японският филм" на Валери Петров (интерпретативно съчинение)
    ...........

    Дано съм ти помогнал !
    за него не знам, но на мен ми помогна
    Всеки ден ми е екзистенциална криза.

  19. #94
    Фен Аватара на kikidikiriki
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    Дубай къде другаде при черните :D
    Мнения
    152
    трябва ми
    сбит преразказ на книгата избрани разкази йордан йовков
    сбит преразказ на книгата антикварна книжарница (приказка без край) -Михаил Енде
    не са спешни но ми трябват до 15 септември

  20. #95

    съчинение 'вълнуващ момент'

    МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ .... имам да пиша съчинение на тема вълнуващ момент. За задача имам да си измисля някаква вълнуваща случка и да обясня емоциите си плс момагайте

  21. #96

    Re: Нашите творения,в полза на потребителите=)

    Здравейте, имам да напиша: мотив за невъзможността,надеждата да окрили човешкият живот за дълго към стихотворението на Николай Лилиев ( Тихият пролетен дъжд). МОЛЯВИ ПОМОГНЕТЕЕ Благодаря предварително !

  22. #97
    Трябва ми есе на една от двете теми или на двете :P 1. Цената на всеки човек се измерва в количеството самота, което той може да понесе, тоест с дистанцията, която дели неговия дух от мнозинството. 2. Другият е попринцип неуловим: той ми се изплъзва, когато го търся и ме притежава, когато му се изплъзвам.

  23. #98
    спешно ми трябват есета на тема ''мишката или моливът '' , ''пророкат от който се страхувам най-много '' ,"На какво децата могат да научат възрастните" , "Какво означава днес да си добър човек" ...

  24. #99
    Egregious! Мега фен Аватара на burpp
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Някъде, където мисловната дейност надделява незнаниет
    Мнения
    3 209
    Тази тема не беше ли за публикуване на авторски есета, съчинения и.т.н?
    Има друга тема за вашите молби ... за това - моля ви пренесете се там.

    Сега ще напиша едно мое есе на тема "Митът е като огън - съдържа незаменима сила и мощ, но играта с него е опасна."

    Господина ми го провери и имам оценка отличен, дано ви помогне и на вас




    "Митът е като огън - съдържа незаменима сила и мощ, но играта с него е опасна."

    Митът е народно предание, легенда или разказ за свръхестествени същества и действия. Древният човек възприема мита като абсолютно истинско и свещено знание. Именно в това е неговата неизменима сила и мощ. Митът е пряко свързан с религията. В древността е бил форма за опазване и обяснение на света. Като например египетския мит за сътворението на света.
    В съвременния език думата мит е придобила една забележителна двуличност: мит може да притежава както и значението на "измислица" или "плод на въображението" така и коренно противоположно значение на "достоверен" или "свещен разказ".
    В древността митът е служил за определяне на непознатото, за тълкуване на явления, събития и лица. Чрез него ние можем да разберем вижданията на древните хора, да видиш кое е било модел за подражание и какво е следвало да бъде правилното поведение.
    Използван сега, митът би могъл да бъде използван за заблуда и манипулация, най-вече в рекламите. Пример за това са пречупените през днешните виждания ценности, заложени в една от най-известните кампании за безалкохолни напитки. Затова трябва да подхождаме с внимание към символиката и идеята на митологията.
    И така, древни и съвременни митове живеят в човешката цивилизация - онзи необходим за всяко човешко същество - емоционален-символичен свят, който да му изгради усещане за вписаност в битието, сигурност о устойчивост сред една враждебна държава.

  25. #100
    Темите ми са
    1."Философията се състои тъкмо в това - да познаваме границите си." (Кант)
    2."Колкото по цивилизовани са хората, толкова повече те са актьори."(Кант)
    3."Омразата към философ е винаги съмнителна, изглежда не можеш да си простиш, че не си станал философ."(Паскал)
    4."Всичко действително е разумно и всичко разумно е действително."(Хегел)
    5."Това за което не може да се говори, за него трябва да се мълчи."(Витгенщайн)
    6."Да си естествен е само поза." (Оскар Уайлд)
    7."Няма нищо толкова абсурдно, което не е казано от философ."(Цицерон)

    Моля ви дайте ми разработка на някое от темите.... благодаря предварително...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си