.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Има ли начин/програма

    Има ли начин/програма или нещо друго/ за да разбера кога някои от мрежата ми тегли.Аз сам в мрежа всичките имаме едно и също ИП ако е от значение.
    Благодаря предварително.

  2. #2
    От този въпрос честно да ти кажа не казваш абсолютно нищо конкретно за да ти се помогне, А и не е възможно да имате всички в мрежата еднакво ИП защото тогава ще се получи кофликт. Може да сте зад рутер в който има едно релно ИП което се засича, но вътре в самата локалан мрежа всеки си има автономно локално ИП което е дадено от сървера или от рутера (зависи от мрежата която е направена).

    А сега на въпроса, дали можеш да разбереш кой кога ти точи , отговорът ми е че е съвсем възможно! Има няколко начина. НО е важно да ми обясниш каква е самта мрежа за да ти кажа кое е възможно и кое не. Дали самата ви мрежа е с статични ИП или използвате автоматично раздаване на ИП и т.н. Важно е дали познаваш хората които са в мрежата. А ако искаш да не ти се тегли нищо по локалната мрежа, нищо не шервай и си сложи паролка или шерни сасмо това което искаш да се тегли. Това е което мога да ти кажа само от тази информация която си дал тук, И под "да разбера кога някои от мрежата ми тегли" какво точно искаш да кажеш час и дата или да ти сигнализира или да си гледаш мрежата когато ти решиш и ако някой в тоя момент тегли да го сгащиш, интересува те кое е ИП-то му или кой е той ? Бъди малко по конкретен
    Проблемът е в твоя Windows, аз със Linux проблеми нямам!

  3. #3
    Не съм много запознат затоа не сам дал точна информация.Значи за ИП-то доколкото сам чувал е еднаква и някои даже казват че на всяко рестартиране на модема ИП-то се сменя (нз до колко е вярно).Значи моя нет е БТК IDSL и имаме един сървър при него е модема.От там със суич(не сам сигурен дали точно така се казва) има кабели(ФТП4 маи е кабела) които стигат до всички компове.Ако не се лъжа и в повечето комп зали е така.Попринцип интернета маи се води за фирма.
    И така значи за тегленето не сам се изразил точно.Искам да разбирам кои кога и какво тегли от интернет.Не ИП-то му а името на компа му и да мога да направя да кажем една снимка и да покажа на всички...защото с този интернет някои като пусне да тегли с голям скорост на другите нета ни все едно го няма....

  4. #4
    да видим правилно ли съм разбрал. Имате модем на БТК който пуска нет на сървер, който който пък от своя страна пуска нета към суич и от суича към вас .Тъй ли ? А твоят достъп до обикновенно потребителско ПЦ ли е или е достъп до сървера ?
    Проблемът е в твоя Windows, аз със Linux проблеми нямам!

  5. #5
    Аватара на EternalSilence
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Middle of nowhere
    Мнения
    351
    shturo, ако си се насочил да му обясняваш всичко за sniff на мрежата... късмет, ще ти трябва адски много
    един съвет към автора - просто пусни бате гугъл и си намери една програмка наречена Ether Detect, инсталираш я на който комп искаш да следиш и т.н., ще можеш да следиш целия трафик от този комп, пакет по пакет, ако не ти се занимава можеш да потърсиш някоя по-опростена, няма смисъл да ти се обяснява по форум всичко за сниф на мрежи щом, както си личи, не знаеш за какво става въпрос
    Reputation is what other people known about you. Honor is what you know about yourself.

  6. #6
    Абе прав си то аз повечето неща съм ги научил от батко Google и ако не намеря отговори на проблема си тогава питам, ама наистина ми се щеше да помогна ама по отговорите и въпросите си личи не няма сми. Затова KrisLovePuti послушай съвета на Eternal Silence. А наистина ако имаш проблем преди да питаш : Google it!
    Проблемът е в твоя Windows, аз със Linux проблеми нямам!

  7. #7
    Изтеглих сио тази програма но нищо не ми е ясно.Ако може да ми пообясните малко,смятам че не е мн сложно

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си