.
Отговор в тема
Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 34567
Резултати от 151 до 162 от общо 162
  1. #151

    Red face

    За (декс) амфетамините и метамфетамините за съжаление знам доста.
    Първата ми среща с наркотиците беше в 9 клас, когато моят най-близък приятел започна да употребява амфетамини. След това премина на метамфетамини. Първоначално беше просто по-хиперактивен от обикновено, задържаше се повече по партита, но впоследствие поради липса на сън и купищата странични ефекти, до които води употребата на спийд, започна да губи представа за реалността. Чувстваше се безумно силен, изпускаше си нервите на публични места (в това число и в класната стая по време на час), превърна се в кълбо от неконтролируема енергия. От леко пълничко момче се превърна в хилав младеж, не повече от 50 кг. От един момент нататък просто не беше себе си. Стигна се дотам, че да не може да живее нормално и се наложи родителите му да го изпратят в местното психиатрично отделение за лечение на зависимости (близо до т.нар. комуни). Възстановява се цели 4 години и до момента психиката му не е съвсем стабилна. Животът му е друг.
    След този случай имах още 2 срещи с амфетамините и метамфетамините с други мои приятели и една с моята бивша половинка , които са твърде хард, за да ги споделям тук. Нямате си идея колко бързо пристрастяват тези наркотици и колко е трудно да опазиш или спасиш някого от тях. Хората се чувстват силни, активни, с изострени сетива - безсмъртни. Нищо чудно,че този вид наркотици са давани на войниците през Втората световна война и др.

    Моят съвет към хората, които искат да опитат: Недейте. По-добре изпийте една енергийна напитка.
    Пазете и приятелите си, те не са в състояние под въздействието на тези боклуци.

    Колкото до марихуаната - тя дори не е наркотик. Доказано е и лечебното й действие( болкоуспокояващо, противораково и т.н.) . Прави се от изсушените женски съцветия на растението канабис. Да, има психоактивни свойства, но не кой знае колко по-големи от тези на ментовият чай или мурсалският. От марихуана се правят и различни ястия и напитки, традиционни за някои страни по света. Общо взето марихуаната усилва текущото настроение, предизвиква лека еуфория и забележимо изостряне на всички сетива. Ако се приеме по-висока доза (което въобще не е гот) се наблюдават по-често слухови, отколкото зрителни халюцинации, като са възможни и леки халюцинации със затворени очи, което по-скоро напомня за дейдрийм. Ако човекът е свикнал с употребата на халюциногени, при предозиране с марихуана би могъл да получи и по-явни халюцинации. И въпреки това, марихуаната не е халюциноген. Тревата е успокяващо средство и помага на много хора да се справят със стреса. Предписва се на мнозина по медицински път ( на определени дози) като болкоуспокояващо или успокояващо нервите средство.
    Сами виждате, има огромна разлика между марихуана и амфетамин/метамфетамин.
    Едното е билка и по-скоро въздейства благоприятно, докато другите две унищожават стремглаво човешката същност.

    Чрез медитация бихте могли да почувствате всички ефекти от марихуаната и без да я употребявате.
    Предполагам, че така стоят нещата и с останалите наркотични вещества.

  2. #152
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от Annabel Lee Виж мнението
    За (декс) амфетамините и метамфетамините за съжаление знам доста.
    Първата ми среща с наркотиците беше в 9 клас, когато моят най-близък приятел започна да употребява амфетамини. След това премина на метамфетамини. Първоначално беше просто по-хиперактивен от обикновено, задържаше се повече по партита, но впоследствие поради липса на сън и купищата странични ефекти, до които води употребата на спийд, започна да губи представа за реалността. Чувстваше се безумно силен, изпускаше си нервите на публични места (в това число и в класната стая по време на час), превърна се в кълбо от неконтролируема енергия. От леко пълничко момче се превърна в хилав младеж, не повече от 50 кг. От един момент нататък просто не беше себе си. Стигна се дотам, че да не може да живее нормално и се наложи родителите му да го изпратят в местното психиатрично отделение за лечение на зависимости (близо до т.нар. комуни). Възстановява се цели 4 години и до момента психиката му не е съвсем стабилна. Животът му е друг.
    След този случай имах още 2 срещи с амфетамините и метамфетамините с други мои приятели и една с моята бивша половинка , които са твърде хард, за да ги споделям тук. Нямате си идея колко бързо пристрастяват тези наркотици и колко е трудно да опазиш или спасиш някого от тях. Хората се чувстват силни, активни, с изострени сетива - безсмъртни. Нищо чудно,че този вид наркотици са давани на войниците през Втората световна война и др.

    Моят съвет към хората, които искат да опитат: Недейте. По-добре изпийте една енергийна напитка.
    Пазете и приятелите си, те не са в състояние под въздействието на тези боклуци.

    Колкото до марихуаната - тя дори не е наркотик. Доказано е и лечебното й действие( болкоуспокояващо, противораково и т.н.) . Прави се от изсушените женски съцветия на растението канабис. Да, има психоактивни свойства, но не кой знае колко по-големи от тези на ментовият чай или мурсалският. От марихуана се правят и различни ястия и напитки, традиционни за някои страни по света. Общо взето марихуаната усилва текущото настроение, предизвиква лека еуфория и забележимо изостряне на всички сетива. Ако се приеме по-висока доза (което въобще не е гот) се наблюдават по-често слухови, отколкото зрителни халюцинации, като са възможни и леки халюцинации със затворени очи, което по-скоро напомня за дейдрийм. Ако човекът е свикнал с употребата на халюциногени, при предозиране с марихуана би могъл да получи и по-явни халюцинации. И въпреки това, марихуаната не е халюциноген. Тревата е успокяващо средство и помага на много хора да се справят със стреса. Предписва се на мнозина по медицински път ( на определени дози) като болкоуспокояващо или успокояващо нервите средство.
    Сами виждате, има огромна разлика между марихуана и амфетамин/метамфетамин.
    Едното е билка и по-скоро въздейства благоприятно, докато другите две унищожават стремглаво човешката същност.

    Чрез медитация бихте могли да почувствате всички ефекти от марихуаната и без да я употребявате.
    Предполагам, че така стоят нещата и с останалите наркотични вещества.
    наркотичните вещества се използват в медицината но са под строг контрол и не се дават щото някой иска да си вземе

    относно марихуаната 95% от употребилите не са болни от нищо
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #153
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от gseven Виж мнението
    Затова има и медицинска марихуана.
    Има друг път, нарочно я наричат така, за да оправдаят саксиите по къщите си.

  4. #154
    Пуша трева от 2 години и много съжалявам... Че преяждам като свиня и спя като пън, леле колко много ми вреди :

  5. #155
    MillR
    Guest
    Тук може да получите професионална помощ и консултация, ако се безпокоите, че вие или ваши приятели сте зависими -
    http://solidarnost-bg.org/terapevtitchna_programa/bg
    Асоциация „Солидарност” работи на територията на град София с наркозависими (хероин, амфетамини и др.опиати), както и със зависими към алкохол и хазарт. В допълнение към терапевтичната програма предлага също и предварителна работа за подготовка за програмата, както и ресоциализация след излизане от програмата. Програма "Солидарност" е дневна терапевтична общност, създадена през 2003 г. и е с голям опит във възстановяването от хероинова зависимост.

  6. #156
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2015
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от MillR Виж мнението
    Тук може да получите професионална помощ и консултация, ако се безпокоите, че вие или ваши приятели сте зависими -
    http://solidarnost-bg.org/terapevtitchna_programa/bg
    Асоциация „Солидарност” работи на територията на град София с наркозависими (хероин, амфетамини и др.опиати), както и със зависими към алкохол и хазарт. В допълнение към терапевтичната програма предлага също и предварителна работа за подготовка за програмата, както и ресоциализация след излизане от програмата. Програма "Солидарност" е дневна терапевтична общност, създадена през 2003 г. и е с голям опит във възстановяването от хероинова зависимост.
    хахахаха
    съюз на пивоварите дарява пари, за да се лекуват алкохолици
    Никъв опит нямате, продавате метадон и щавите родителите на децата с празни обещания

  7. #157
    Здравейте хорца,
    взимали ли сте кокаин,амфетамин,екстази, kоз и алкохол в рамките на 6 часа?Опасно ли е?
    Последно редактирано от nemskisux : 02-21-2016 на 23:59

  8. #158
    Голям фен Аватара на KaRiNa.Ni
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    657
    Цитирай Първоначално написано от MillR Виж мнението
    Тук може да получите професионална помощ и консултация, ако се безпокоите, че вие или ваши приятели сте зависими -
    http://solidarnost-bg.org/terapevtitchna_programa/bg
    Асоциация „Солидарност” работи на територията на град София с наркозависими (хероин, амфетамини и др.опиати), както и със зависими към алкохол и хазарт. В допълнение към терапевтичната програма предлага също и предварителна работа за подготовка за програмата, както и ресоциализация след излизане от програмата. Програма "Солидарност" е дневна терапевтична общност, създадена през 2003 г. и е с голям опит във възстановяването от хероинова зависимост.
    +

  9. #159
    Наркотици, цигари и алкохол са възможно най-големите пороци + хазарта, но то едното си идва с другото.Като цяло много хора се подлъгват по някой по-голям и уж "готин" приятел, но е голяма грешка.

  10. #160
    Малко по-голям съм и мога да Ви споделя какво се случи след училище при мен.

    Всички мои приятели, които са взимали наркотици дори и леки такива като трева пропаднаха. Всички работят мизерна работа за по 600 лева и едвам свързват двата края. Развалиха си животите.

    Другите ми приятели, които стояха далеч от наркотиците и си учеха, спортуваха и се забавляваха сега имат 100 пъти по-добър живот. Изкарват по хиляди левове на месец, ходят си на почивки, забавляват си се и всичко им е наред.

    Моят съвет е стойте далеч от наркотиците. Може да е кофти ако всичките Ви приятели го правят. Ще се почувствате изолирани и сами, но по-добре да бъдете сами отколкото в такава компанията. Стойте далеч. Животът се променя и след няколко години ще се много много по-напред в живота от тях.

  11. #161
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 026
    Здравейте!
    Ще споделя и моя опит с наркотиците. В периода 20-22 годишна възраст пафках тревица доста често. Един ден с аверите пушим и оставам да спя там, другия ден съм си вкъщи и така 2 години. Беше ми изключително готино да се напушим, да говорим всякакви глупости и да се смеем на такива. Обаче идва един момент, в който хората(изключаем аверите) започват да виждат някаква промяна в теб. В моментите, в които си бях вкъщи постоянно бях заспал, с едни торбички под очите, без особен живец и енергия. Абе накратко отстрани не бях същият човек, който съм бил преди да започна да пуша трева редовно. От година вече някъде пуша изключително рядко, на 4-5 месеца ей така си дърпам 2-3 пъти на някой купон и това ми стига. Виждам промяна в себе си, не съм толкова скапан, имам желание да правя разни неща, различни от това само да се напушвам(защото в този период само за това мислех).
    Употребявал съм пико, екстази и кристали също, но по един път от тези трите. Като спуках капиляр от една линия кристал леко се стреснах и приключих и с тези неща.
    Главната причина да приключа с пушенето е, защото започнах да осъзнавам, че не го правих само за да ми е готино и забавно, а и за да избягам от реалността и проблемите, които имах. Това беше момента, в който осъзнах, че трябва да се поспра. Когато човек използва наркотиците, за да избяга от собственият си ад и реалност нещата отиват на зле. Сами и по напълно адекватен начин трябва да се справим, без да търсим лесния начин на бягство. ( Също започнах да имам отвратително сърцебиене, когато се напушех )
    Та, какъв е извода от всичката тая работа. Аз не съм против пушенето на трева, тя влияе на всеки човек различно, обаче във времето ти изкривява мисленето и адекватната гледна точка. Особено с боклуците, дето продават тука в БГ човек не може да се наслади и на качествена трева. Не е лошо човек да пробва различни неща, но е лошо да прекалява.
    Хубава вечер!

  12. #162
    as long as it's on the front, you know, it's a slap on the back, so be the front.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си