.
Отговор в тема
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 67 от общо 67
  1. #51
    Цитирай Първоначално написано от kalashnik
    За НАТО позна, ще го напуснем и ще влезем в ОДКБ и ОНД, тогава по правило ще получим ново оръжие, а самите ние ще имаме право на неограничен брой войници. Също така от Русия може да не получим подкрепа, но от Беларус и останалите членове ще получим, войната ще се осъществи на следнитеетапи:
    1 етап - нападаме бившите страни от Югославия (за Македония ще се води отделна война) под предтекст, че извършваме мироопазваща операция с цел възстановяването й, тя ще бъде възстановена, но като част от Балканската Военна Република България (БВРБ). С това ще увеличим числения състав на армията си.
    2 етап - едновременна война срещу Македония и Албания - ще протече кратко. Ще се ъзвърши отново като мироопазваща операция с цел противодействие на терористичните групи и преустановяване износа на оръжие за Африка. Войната ще се извърши 5 години след завършването на войната за бившата Югославия, поради нужната преструкторация на войните и укрепване на властта в новите райони. Не засягаме интересите нито на НАТО, нито на Ес, поне не пряко. САЩ даже може да са доволни, защото от Албания има много големи канали за трафик на оръжие, които ние ще преустановим.
    3 етап - както каза би било добре с преговори - след като САЩ са доволни за спирането на един голям трафик канал, ще можем вероятно да преговаряме за ревизиране на мирните договори, което ще е трудно, защото ако ни подкрепят за връщането от Гърция на западна Тракия, то тогава САЩ ще трябва да върне на РФ Аляска, нещо немислимо. Но же мошжем да се договорим със САЩ за ненамеса във войната. Ние ще се бием само за Егейска Македония, другото си е гръцко, но това си е наше исторически.
    4 етап - както знаеш, Турция има една малка територия, която седи вклинена в нашата територия, просто ще укопираме тази част под предтекст - защита на българското население, нещо което направи Русия с Южна Осетия и Абхазия. В тази територия има малка американска база и когато я окупираме ще си спечелим голяма подкрепа от Русия.
    Интересно, разработил си подробен план за военни операции, които на теория наистина звучат много добре, но на практика... няма как да станат до голяма степен. Под същия претекст за защита на българските турци Турция може да си издейства "право" да осъществи военна операция спрямо нас, нали разбираш... А относно включването ни в съюз с Русия- според мен не е желателно- ще бъде долу-горе същото както положението с НАТО- и в двата случая България няма ресурса да защитава достатъчно добре правото си да отказва примерно военни операции ако не желае. А и самата Русия има стратегически цели на Балканите, с които цели да ни направи зависими по същия начин както САЩ. Също така трябва да си наясно, че Русия дава доста голяма подкрепа на Сърбия, понеже Сърбия винаги е била верен руски сателит и се съмнявам Русия да ни подкрепи при война със Сърбия.

    И накрая- да нападнем Македония означава веднага Гърция и Сърбия да ни обявят война, понеже имат и те териториални претенции към нея. По отношение на Македония политиката трябва да е гъвкава, пропагандна и единствения начин реално да си я върнем е чрез осъществяване на конфедерация между двете страни при равноправие.

  2. #52
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Много малко време, то след три години като излеза и пак ще си подкарам същата.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  3. #53

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Посоченият текст от наказателният кодекс, не противоречи на цитираното от Bimmer човешко право. Извършващият престъпление по този член, подстрекава към накърняване правата не само на едно, а на много човешки същества.

  4. #54
    Аватара на Bimmer
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    1 103
    xxx

  5. #55

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Говори за насилствена смяна на режима (преврат) - което поне според мен е потъпкване на правото на всички български граждани, да избират как да бъдат управлявани.
    Ако военно правителство бъде качено на власт от всенароден референднум или парламентът гласува мандат на такова - то аз бих приел това решение (макар че ще гласувам с "против"). Но опитите за завземането на властта по насилствен път или подстрекаването към такива опити е нормално и редно да бъдат преследвани и наказвани.

  6. #56
    Аватара на Bimmer
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    1 103
    xxx

  7. #57

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Аз съм "ЗА" ЕС, но подкрепям мнението ти, че трябваше да има референдум за членството. Трябваше да има и за НАТО (там съм "против"). И въобще за всяко решение, касаещо ключови външно- и вътрешно-политически решения (членства в международни организации, включване в икономически, политически и военни съюзи, промени в конституцията, формата на управление или баланса на властите). Но референдум за всеки закон - е малко пресилено - затова се избират депутати... Е ако твоите избранници не са влезли в парламента - не следва да обвиняваш системата за това, че мнозинството не е съгласно с теб.
    (Аз примерно казах, че ще приема идеите на калашник, за военно управление, ако бъдат приети на референдум и противниците на тази идея сме малцинство)

  8. #58
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    kalashnik, мисля че изтърваш един леко тънък момент.

    По-принцип армията трябва да защитава населението, а не да го репресира. На тях се гледа като един вид закрилници на народа и именно поради това много хора биха отишли за да защитят България при евентуална нужда.

    Но ако се наложи военно управление, репресираната част от народа(т.е. "опозицията" - бъди сигурен че такава ще има - не може да се изкорени... човек е така устроен че винаги да е недоволен и да иска повече) няма да се радва на армията. При евентуалното потушаване на бунтове, всеки убит/репресиран има роднини, които също ще се обърнат срещу армията(в убежденията си най-малко). И идва един момент в който армията ще се държи на власт само и единствено чрез сила. Тогава ще дойде САЩ да ни освобождава(т.е. да избива българи, уж в името на България).

    Затова армията трябва да се държи далеч от политиката Тя е неутрална и политически независима, че ако случайно ни подпукат общият г ъ з, да се обединим на база "армията - спасител на нашата родина" и да се защитим. Ама ако армията управлява - недоволните ще се обърнат в "удобният момент" срещу нея, и какво ще се получи? Българи млатят българи. Кофти история, с още по-кофти край...

    Поне аз така ги виждам нещата. Не може армията(ако е на власт) да репресира дядо ми и да го прати да мре от тежък труд(понеже разказал виц за "старшинката"), а пък аз да им се радвам. Убиваш един, губиш цялата му рода(да речем 30-тина човека)...

    Идеята за строг контрол обаче има и своите положителни страни, да не го отричаме

    blago84, погледни как е формулирана темата:

    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Преди време в раздел "Всичко тийн накуп" имаше подобна тема...
    Имайки предвид сегашните проблеми на страната ни, условията и т.н. каква форма на управление би била най-подходяща и как смятате, че би помогнала за подобряване на жизнения стандарт?
    kalashnik просто използва правото си да изрази свободно мнението си, т.е. как ги вижда той нещата Не е седнал да организира армията чрез форума или да определя дати за атаки...
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  9. #59
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    CucAgMuH има една мисъл, не помня коя я казва: "Да направиш така, че народа да се чувства щастливе невъзможно, но да го възпиташ да бъде щастлив е възможно", та ако армията се опре на това и започне от ранна възраст да възпитава уличищата, че изграденото статуктво армията да управлява, било то и чрез репресии е напълно нормално, че циганите и турците са по-нисши, то тогава вълненията ще бъдат по-малко на брой и това ще позволи армията да осъществи плановете си.

    Също така за вицове няма да се наказва, наказанията ще бъдат за следните престъпления: подготовка на преврат, убийство, кражба - за всички тях наказанието ще бъде едно, след провеждане на разследването, виновния ще бъде изпращан на доживотен принодителен труд.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  10. #60
    Цитирай Първоначално написано от blago84
    Говори за насилствена смяна на режима (преврат) - което поне според мен е потъпкване на правото на всички български граждани, да избират как да бъдат управлявани.
    Ако военно правителство бъде качено на власт от всенароден референднум или парламентът гласува мандат на такова - то аз бих приел това решение (макар че ще гласувам с "против"). Но опитите за завземането на властта по насилствен път или подстрекаването към такива опити е нормално и редно да бъдат преследвани и наказвани.
    Така е- насилственото взимане на властта от който и да било не може да бъде нормално. Времето на превратите в страните от Европа поне е отминало, трябва да гледаме не назад и да повтаряме стари грешки, а да ги поправяме. Не сме Гана или Руанда, където управляват точно военни хунти и какво? Цъфнали са, та са вързали. Как една Швеция е добре без да я управляват военни и е най-социалната страна в света, макари капиталистическа и демократична по презумпция? Със здрави закони, но не тоталитарни и нехуманни, не чрез насилие и терор. Страната си е добре, защтава си националните интереси и т. н. и затова не й е нужна нито стратокрация, нито комунизъм, нито фашизъм- просто хората умеят да защитават правата си, а не като нас да си мълчат когато ни мачкат. Отделно, че ходят да гласуват не по 20-30% като нас, а гласуват поне 70% от хората и нагоре. А ние си мислим, че ще излъжем политиците и ще им накривим шапката като не гласуваме, а е точно обратното.
    Еми аз не исках да влизаме в нато и в европейския съюз, ама, уви, вътре сме...И никой никого не е питал... Също искам и референдуми относно приемане и промяна на закони, ама ги няма...
    Така е, понеже в България няма действаща и истинска демокрация. демокрацията е само за управляващите, а иначе ние, българския народ си живеем под "демократичен" сталинизъм... Има по правило запланувани референдуми, но на управляващите не им харесва да се провеждат такива и затова казват- това е полулизъм, не е в полза на народа...

    И да завърша, че подкрепям думите на CucAgMuH- армията е деполитична и национална институция- не трябва да се намесва в политика, иначе се превръща в политическа организация и губи авторитета си на национална такава. Тя трябва да защитава правата на гражданите, а не да репресира едни или други от тях поради политически причини.

  11. #61
    Утре ще прочета подробно темата.
    Но мнението ми е че България е изключително затънала държава.Толкова затънала,че дори вече е загубила мярка.Не знам с какво управление ще се измъкнем от тази каша,в която се затъва с всеки изминал ден,спомагана от натиска на западняците и Доганищата.Миля,че за момента,достоен за управленческият пост,в България - НЯМА.Всички играят и са с маски.Но по-добре да се гласува дори за смотан комунист,от колкото турците да влезнат по-надълбоко в устройството на републиката.Но като цяло,мисля,че трябва да се почне от изключително драстични мерки,един вид цялостен рестарт на държавата,нова Конституция,строги закони,пренаписване на правната система,законите,по-голяма прозрачност,теглене на куршуми в главите на великите депутати-патриоти,ограничаване до минимум на депутатската и народна свободия,бавно променяне на затъпялото,просташко,мързе ливо,устато и лениво съзнание на българина,което трябва да почне по-точно за новите поколения от училище и да се предава в семейството,вдигане на самочувствието на българина чрез историята,но на приемливо ниво,затягане и преразглеждане на отношенията с другите държави,в това число силно затягане на и санкциониране на Македонизма,като за всяка една простотия,да се спират главни транзитни пътища,помощи и т.н от/за Макетата,щом с добро не става,преорентиране на държавата,да се спре играта на дватата фронта между огъня и даването на задници на великите сили,силно възтановяване в екологията и природата на България,разрушаване,отнем ане и преструктуриране на всичко незаконно,поставяне на ясни цели на България в международната общност,следователно,Б-я трябва да заеме и своето място там,отцепване от съюзи,които са в ущърб на държавата и народа,увеличаване на производството на атомна и екологична енергия,модеренизиране и плавно увеличаване на армията и защитните възможности на държавата(всички средстава от вече преструктурираният български туризъм да се насочват до стотинка в модернизиране на армията),възтановяване на биоразнообразието на България,изключителна строга ръка върху свободията на циганите,турците И Българите(!),материално или морално поощряване на ромите,които са наистина в полза на обществото и живеят нормален и приличен живот,както би трябвало да бъде,защото вече започваш да се чувстваш гост в държавата и на вековната си земя.
    САМО с реформи в крайна сметка нищо няма да стане,1 се оправя,2 се развалят.Като за началото на всичко това,трябва да се промени съзнанието на българина и да уважава себе си малко повече и да поставя граница на всяко нещо.След това един патлак на сегашните депутатите от А до Я.


    На този етап съм против връщането на Македония към България,тъй като самата държава не може да се справи със себе си,а какво остава за още 2 милиона номада!?
    Ей това са моите хммм идеи за оправия.Сигурно греша в някои работи,но пък всеки с гледните си точки!
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

  12. #62
    Аватара на Diam0nD
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Varna
    Мнения
    1 715
    [vbox7]http://vbox7.com/play:769532b6[/vbox7]
    този ли тряя ни управлява
    КАКВО ЩЕ ПРАВИТЕ СЕГА С НАЙ-ГОЛЕМИЯ ПРЕДАТЕЛ ?
    ЩЕ ГО НАПРАВИТЕ ЛИ МИНИСТЪР-ПРЕЦЕДАТЕЛ ?!

  13. #63
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Цитирай Първоначално написано от MrUndaztood
    Утре ще прочета подробно темата.
    Но мнението ми е че България е изключително затънала държава.Толкова затънала,че дори вече е загубила мярка.Не знам с какво управление ще се измъкнем от тази каша,в която се затъва с всеки изминал ден,спомагана от натиска на западняците и Доганищата.Миля,че за момента,достоен за управленческият пост,в България - НЯМА.Всички играят и са с маски.Но по-добре да се гласува дори за смотан комунист,от колкото турците да влезнат по-надълбоко в устройството на републиката.Но като цяло,мисля,че трябва да се почне от изключително драстични мерки,един вид цялостен рестарт на държавата,нова Конституция,строги закони,пренаписване на правната система,законите,по-голяма прозрачност,теглене на куршуми в главите на великите депутати-патриоти,ограничаване до минимум на депутатската и народна свободия,бавно променяне на затъпялото,просташко,мързе ливо,устато и лениво съзнание на българина,което трябва да почне по-точно за новите поколения от училище и да се предава в семейството,вдигане на самочувствието на българина чрез историята,но на приемливо ниво,затягане и преразглеждане на отношенията с другите държави,в това число силно затягане на и санкциониране на Македонизма,като за всяка една простотия,да се спират главни транзитни пътища,помощи и т.н от/за Макетата,щом с добро не става,преорентиране на държавата,да се спре играта на дватата фронта между огъня и даването на задници на великите сили,силно възтановяване в екологията и природата на България,разрушаване,отнем ане и преструктуриране на всичко незаконно,поставяне на ясни цели на България в международната общност,следователно,Б-я трябва да заеме и своето място там,отцепване от съюзи,които са в ущърб на държавата и народа,увеличаване на производството на атомна и екологична енергия,модеренизиране и плавно увеличаване на армията и защитните възможности на държавата(всички средстава от вече преструктурираният български туризъм да се насочват до стотинка в модернизиране на армията),възтановяване на биоразнообразието на България,изключителна строга ръка върху свободията на циганите,турците И Българите(!),материално или морално поощряване на ромите,които са наистина в полза на обществото и живеят нормален и приличен живот,както би трябвало да бъде,защото вече започваш да се чувстваш гост в държавата и на вековната си земя.
    САМО с реформи в крайна сметка нищо няма да стане,1 се оправя,2 се развалят.Като за началото на всичко това,трябва да се промени съзнанието на българина и да уважава себе си малко повече и да поставя граница на всяко нещо.След това един патлак на сегашните депутатите от А до Я.


    На този етап съм против връщането на Македония към България,тъй като самата държава не може да се справи със себе си,а какво остава за още 2 милиона номада!?
    Ей това са моите хммм идеи за оправия.Сигурно греша в някои работи,но пък всеки с гледните си точки!
    Подкрепям те, защото ти описа доста точно стратократичния модел на управление.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  14. #64
    Стратокрацията също като комунизма и националсоциализма е утопия- няма смисъл да спорим толкова дълго.

  15. #65
    Много съм разочарован от Атака, които гласуваха заедно с БСП и ДПС за 8-процентрия праг за влизане на коалиции в Парламента, така съзнателно или не(надявам се второто) само помагат на същите партии да закрепят властта си след следващите избори

  16. #66
    На този етап съм против връщането на Македония към България,тъй като самата държава не може да се справи със себе си,а какво остава за още 2 милиона номада!?
    Ей това са моите хммм идеи за оправия.Сигурно греша в някои работи,но пък всеки с гледните си точки!
    Напротив колкото повече население толкова повече работна сила това е ще е добре едновременно за икономиката ,а и за промяна на етническият облик на страната в полза на българите. Иначе е ясно ,че връщането на Македония няма да стане веднага защото тука има много неща първо да се оправят и подготвят.

  17. #67
    Гледам Първанчо,дал вето на този 8% праг
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си