.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 67
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320

    Най-подходящата форма на управление за България?

    Преди време в раздел "Всичко тийн накуп" имаше подобна тема...
    Имайки предвид сегашните проблеми на страната ни, условията и т.н. каква форма на управление би била най-подходяща и как смятате, че би помогнала за подобряване на жизнения стандарт?

  2. #2
    Обединението на патриотични сили
    2, 9, 10, 11 и 13т. системно

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от NSDAP
    Обединението на патриотични сили
    който са ? бъди малко по конкретен , поне заради нас
    абе я се успокой

  4. #4
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    уау, напред...към пропастта?!

    най-подходяща форма на управление за всяка държава е тоталитаризма

    а най-подходяща форма на управление за хората няма - те нямат нужда някой да ги управлява, за да са добре

  5. #5
    Аватара на Eрнст Баркман
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Кисдорф Третият Райх
    Мнения
    187
    заедно никои няма да ни спре
    http://zazz.bg/play:ac0692f8
    Meine Ehre heisst Treue !

  6. #6
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Най-добрата форма за управление на България е стратокрацията, зящото, когато едно общество е толкова морално деградирало, трябва да бъде управлявано строго, за да изгради в него дисциплината, която е закърняла от демокрацията. Защото единствено по силите на армията е да разграничи ясно българите от турци, цигани и престъпници, които ще раотят тежък труд в полза на армията и народа. Цялото иущество ще е соственост на държавата и, когато някой стане пълнолетен ще получава жилище, а когато се ожени/омъжи ще се избира което от двее жилища да ползват, а другото ще връщат на армията. Стратокрацията няма нищо против хомосексуалистите, стига те да не демонстрират сексуалната си ориентация на обществени места и в медиите. По телевицията и раиото ще се излъчва това което армията прецени. Управлението на страната ще се извършва от Върховен военен съвет начело с Армейски Генерал, а териториалнте единици също от военни , с чин както следва -
    1 район за планиране - армейски генерал
    2. областта - генерал
    3. общината - генерал-майор
    4. район в община - генерал-лейтенант
    5. кметство - бригаден генерал
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  7. #7
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    всеедно наистина си вярвате.
    Докато е такова положението на световната сцена друго освен "демокрация" нема да видим.

    А иначе най-правилно си е авторитаризъм.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Българска SS легия
    Цитирай Първоначално написано от луда
    Цитирай Първоначално написано от NSDAP
    Обединението на патриотични сили
    който са ? бъди малко по конкретен , поне заради нас
    БНРП, АТАКА, ВМРО и Гергьовден! Всички заедно към победа!
    Ето това е истината, която всички трябва да осъзнаем- обединението на националистическите организации е спасението за България! Но за съжаление го осъзнаваме само редовите членове и симпатизанти на тези организации, докато ръководителите им засега не го правят

  9. #9
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Най-подходяща система няма, има различни ситуации
    При външни заплахи - тоталитаризъм, при вътрешни кризи - авторитаризъм, при мирни условия-демокрация...
    Системата трява постоянно да се променя и приспособява, иначе умира..
    В момента най-добре ще ни дойде един твърд авторитаризъм...
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  10. #10
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    Най-подходяща система няма, има различни ситуации
    При външни заплахи - тоталитаризъм, при вътрешни кризи - авторитаризъм, при мирни условия-демокрация...
    Системата трява постоянно да се променя и приспособява, иначе умира..
    В момента най-добре ще ни дойде един твърд авторитаризъм...
    Според мен стратокрацията е по-добре, защото само военните могат да наложат дисциплина. А и не смяташ ли, че постоянната промяна на държавното управление може да дестабилизира икономиката и просперитета на България. Трябва ни една форма на управление подходяща за всяко време според мен - т.е. стратокрацията, защото военните могат освен строги ижестоки да бъдат и много човечни и милосърдни създания.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  11. #11
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Съсредоточаването на властта в една прослойка е кофти ход в повечето случаи..ето ти комунизма-дикатитура на пролетариата, да живеят работниците - всичко друго под ножа..
    Има хора които могат да управляват, и такива които не могат...естествено казармата е хубава, ама това е все едно да кажеш че всички негри миришат а всички шведки са руси..
    И другия проблем на тоталитаризма е че като пусне корени винаги отказва да падне и се бори със зъби нокти дори когато времето му е минало отдавна..
    И все пак стратокрацията най-вероятно ще е по добре от това което сме в момента ^
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  12. #12
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Стратокрацията е най-подходяща преди всиччко, защото трябва дисциплина, трябват закони които да се спазват, това е способна да направи само армията, трябва истинско правосъдие, пак армията може да го усигури само. Трябва ясно различаване на българите от другите (цигани, турци, престъпници). Дамо тогава може да се получи една стабилна, силна и просперираща страна, достойна за възхищение. Вярно, при армията на челно място стои репресивния апарат, но трябва тяколко да умрат, за да живеят добре стотици, хиляди, даже милиони други.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  13. #13

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Аз съм "ЗА" приетата многопартийна демокрация, като подкрепям мнението на SiegHeil, само с лекото напомняне, че повечето демократични системи имат механизми за преминаване към тоталитарен или авторитарен режим при наличието на криза - обикновено чрез гласуване на допълнтиелни правомощия на правителството или само на премиера.

    В Римската република, в кризисна ситуация се е назначавал диктатор - след гласуване в сената и с мандат от 6 месеца(можело е да се получат и няколко последователни мандата, в зависимост от продължителнсотта на кризата, като естествено е трябвало да се прегласуват). Практиката престава да съществува след установяването на монархия.

    Военното управление е пълно безумие. Военните са като огъня - добре служат, но лошо управляват. Не се сещам за пример, в който военното управление да е дало задоволителен резултат.

  14. #14
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Цитирай Първоначално написано от blago84
    Аз съм "ЗА" приетата многопартийна демокрация, като подкрепям мнението на SiegHeil, само с лекото напомняне, че повечето демократични системи имат механизми за преминаване към тоталитарен или авторитарен режим при наличието на криза - обикновено чрез гласуване на допълнтиелни правомощия на правителството или само на премиера.

    В Римската република, в кризисна ситуация се е назначавал диктатор - след гласуване в сената и с мандат от 6 месеца(можело е да се получат и няколко последователни мандата, в зависимост от продължителнсотта на кризата, като естествено е трябвало да се прегласуват). Практиката престава да съществува след установяването на монархия.

    Военното управление е пълно безумие. Военните са като огъня - добре служат, но лошо управляват. Не се сещам за пример, в който военното управление да е дало задоволителен резултат.
    Там са били кофти военни, а българския войник е един от най-добрите войници, говоря и като спазване на военния си дълг и като човек, повечето армии са обучени само да убиват, но българската армия е спосбна и да помага, аз имам приятели военни и нисши и висши чинове и не знам дали помниш какво стана на 14 януари тази година, по принцип по заповед е трябвало да се намеси армията , но нито войницете нито командирите са приели, предпочели са да запазят народа си, а не някаква шепа идиоти въпреки клетвата, така че сам си прави извода дали военните са способни само да извършват терор.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  15. #15

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Не твърдя, че армията е способна само да разрушава, но не е нейна работа да управлява държавата. И не си мисли, че военното управление ще се окаже панацея за нас. Бай Ганьо носи и пагони и даже и в ситуация на военно управление ще си нанмери пътя до върха... А не мисля че има нещо по-страшно от един всевластен Бай Ганьо...

  16. #16
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Спокойно, такива бай Ганьвци няма да могат да се промъкнат, защото има един огромен военен съвет, и който кривне от правилния пъ, за което следи цивилна комисия му връчват Макаров или ТТ с един патрон, мисля че се досещаш какво имам предвид да направи ако поне малко има чест, ако откаже, наказателната рота идва,отвежда го и бам-бам.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  17. #17

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Това няма да го бъде. И не подценявай Бай Ганьо - много хитър и пробивен е - и накрая на теб може да ти се наложи да ползваш пищова с патрона...
    Хубавото на сегашната система е, че отделните власти взаимно се контролират... или поне така е на теория... За съжаление с много Бай Ганьо в нея - не функционира добре, но смятам, че постепенно нещата ще се изгладят.
    Аз я подържам и ще продължавам да я подържам (и да се опитвам да я подобря, ако ми се отдаде възможност)
    Не забравяй, така както в армията има съвестни и отговорни хора, а също и боклуци - така ги има и във всички други сфери на живота и навсякъде съотношението е горе долу еднакво.

  18. #18
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Да, но в армията боклуците са много малко и са на нисши чинов, а за да управляваш трябва да се докажеш като добър командир в битките и, чмислиш хуманно за народа, само тогава ще имаш правото да си във Военнния съвет.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  19. #19

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Идеализираш системата... много далеч от истината е това, което говориш, за огромно мое съжаление.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от kalashnik
    Да, но в армията боклуците са много малко и са на нисши чинов, а за да управляваш трябва да се докажеш като добър командир в битките и, чмислиш хуманно за народа, само тогава ще имаш правото да си във Военнния съвет.
    Мислиш ли, че в армията не се слагат по нагласен начин(по политически признак имам в предвид) хора за командири? Особено след идването на комунизма старите офицерски кадри, които са били истински специалисти в областта на военното дело и са го доказали във военни действия по време на две Балкански и две световни войни са били заменени от някакви партизански главорези, които за нищо не стават- като например "генерал" Георги Дамянов, Добри Джуров и други такива военни "специалисти". Сега състоянието на армията ни е подобно- отчайващо. Брат ми беше преди 6-7 години в казармата и ми е разправял за какви пияници става дума- разбира се не всички са така, но за съжаление май са повечето. Освен това се допускат такива гаври, че не можеш да си представиш. Така че не ми говори как трябвало военните да управляват, явно не си имал възможност да видиш какво означава да си изцяло зависим от тях и да усетиш колко е "приятно". Е, и аз не съм, но от това което съм чувал... нали. Каквото и да си говорим военния си е див човек. Иначе армията разбира се е носител на патриотични ценности като институция, но това не означава, че всички които влизат в нея и стават командири са кой знае колко стока. Просто армията не е за всеки- ето аз си признавам за военен не ставам, не всеки може да носи висок боен дух и да е готов във всеки един момент да хване калашника и да тръгне на война. Разбира се трудно е да си го представиш когато не е реалност, но ако има военни действия вече положението е друго- нямаш друга алтернатива освен да воюваш и ти. Но при мирни условия да се налага военен режим е безумие. До нищо положително няма да доведе, а само до излишен военен произвол над мирни граждани, които реално с нищо не нарушават закона като решат примерно да са вънка и след 20-21 часа да кажем и са пълнолетни.

  21. #21
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Аз не съкм казвал, че ще се репсериса който когато им падне, а само тези граждани, извършили убийство, кражба, или някакво друго престъпление, както и турците и циганите, на тях просто ще им се отнемат правата за винаги, тъй като сегашната идея, че след затвора се променят, се е доказала, като нецелесъобразна. С обикновенните, мирни граждани, армията ще се отнася нормално, ще възпитава истинска младеж, кяято да преследва националните интереси. Ще се превърне в хегемон на балканите и рано или късно ще започне наказателна война срещу другите балкански страни.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  22. #22

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Последното ти изказване ме кара да се питам, дали знаеш в кой век живееш...
    Балканските а и европейските народи имат пред себе си по-важни задачи, от това да се избиват по между си.
    И мисля че минахме в офтопик.
    Въпросът беше, коя е най-подходящата система на управление - нека се придържаме към отговори тясно по темата
    Многопартийна парламентарна демокрация - това е моят избор
    (Готов съм да го отстоявам включително и с оръжие в ръка ако е необходимо)

  23. #23
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Цитирай Първоначално написано от blago84
    Последното ти изказване ме кара да се питам, дали знаеш в кой век живееш...
    Балканските а и европейските народи имат пред себе си по-важни задачи, от това да се избиват по между си.
    И мисля че минахме в офтопик.
    Въпросът беше, коя е най-подходящата система на управление - нека се придържаме към отговори тясно по темата
    Многопартийна парламентарна демокрация - това е моят избор
    (Готов съм да го отстоявам включително и с оръжие в ръка ако е необходимо)
    А аз и мойте познати воеени сме способни да защитаваме стратокрацията пък с оръжие.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

  24. #24

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Мечтайте си... това поне е позволено. Ако управлението беше каквото на тебе ти се иска - вече да са ти уговорили среща с наказателната рота...

  25. #25
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Напротив, напълно възможно е, и някой ден ще стане, ще видиш. На военните ще им писне и ще стане.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKF7g5XD5iU[/youtube]

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си