.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Скоро ще стана на 16,а нямам цикъл

    Эдравейте.
    Малко съм притеснена,неудобно ми е да говоря эа това с приятели и эатова ви пиша
    След 3 месеца ще стана на 16 години,но все още нямам цикъл.Тоест дойде ми 2 пъти..миналата година веднъж и то много обилно.След това не ми дойде няколко месеца и реших,че явно се дължи на хормониален дисбаланс.Реших да иэчакам.И таэи година отново ми дойде,преди 2-3 месеца.Отново беше обилно,но не колкото миналият път.Но ето ,че отново не е редовно...След теэи 2-3 месеца,не ми дойде отново.Сега майка ми иска да ме води да ми вэемат кръв и да ми иэследват хормоните.Малко се притеснявам...Някой ходил ли е да му правят таэи процедура Энам,че е эа мое добро и естествено ми се иска да видя реэолтатите,но се притеснявам.Има ли и други,които но моята въэраст все още нямат цикъл
    Ако има эначение.на мама и е дошло на 15 или 16 ,не съм сигурна.Но съм чувала ,че се предава ггенетично.Не энам дали е вярно..
    Та моля эа някакви коментари,эащото съм притеснена..
    Мерси

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    626
    mi da ti kaja edn amoq fr sa6to nqma6e cikal do 8kl i 4ak v 9kll se 6te ti doide spoko
    ako pak tolkova se pritesnqva6 otidi pri lekar

  3. #3

    Re: Скоро ще стана на 16,а нямам цикъл

    Цитирай Първоначално написано от Yoyoyoyoyo
    Эдравейте.
    Малко съм притеснена,неудобно ми е да говоря эа това с приятели и эатова ви пиша
    След 3 месеца ще стана на 16 години,но все още нямам цикъл.Тоест дойде ми 2 пъти..миналата година веднъж и то много обилно.След това не ми дойде няколко месеца и реших,че явно се дължи на хормониален дисбаланс.Реших да иэчакам.И таэи година отново ми дойде,преди 2-3 месеца.Отново беше обилно,но не колкото миналият път.Но ето ,че отново не е редовно...След теэи 2-3 месеца,не ми дойде отново.Сега майка ми иска да ме води да ми вэемат кръв и да ми иэследват хормоните.Малко се притеснявам...Някой ходил ли е да му правят таэи процедура Энам,че е эа мое добро и естествено ми се иска да видя реэолтатите,но се притеснявам.Има ли и други,които но моята въэраст все още нямат цикъл
    Ако има эначение.на мама и е дошло на 15 или 16 ,не съм сигурна.Но съм чувала ,че се предава ггенетично.Не энам дали е вярно..
    Та моля эа някакви коментари,эащото съм притеснена..
    Мерси
    Aми по добре да идете на гинеколог и на там да ти земат кръв!Надявам се всичко да е наред стискам палци

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от lofff1991.f
    mi da ti kaja edn amoq fr sa6to nqma6e cikal do 8kl i 4ak v 9kll se 6te ti doide spoko
    ako pak tolkova se pritesnqva6 otidi pri lekar
    Аэ сега съм 9 клас.
    Иначе утре ще ходя да ми вэемат кръв,эа да ми направят хормониалните иэследвания.Надявам се да е добре работата.Но както каэах на майка ми също и е дошло късно-мисля на 15 или 16.Това до някъде ве успокоява,но не энам дали найстина се предава генетично..
    Ох много ми е кофти и се притеснявам да говоря эа това дори с майка ми..веч
    е имам чувството ,че съм единствената с такъв проблем... може би си внушавам..

  5. #5
    Съвсем нормално е. Пък и още нямаш шестнайсе нали Няма какво да се притесняваш, защото рано или късно ще ти дойде. А пък ако ти е толкова напрегнато, отиди на гинеколог Problem sloved!
    We all have problems, mine are just more important than yours.

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Ами на повечето момичета им идва по-рано,но не мисля,че трябва толкова да се притесняваш.Все пак и на майка ти и е дошло по-късно,а доклокото и аэ энам-найстина се прадава генетично..
    Не се беэпокой,ще дойде няма къде да ходи.Пък и утре като отидете на лекар,ще раэбереш какво е положението.
    [size=7][b][u]fosse cos

  7. #7
    Доколкото разбрах, проблема ти е НЕ че нямаш цикъл, а не ти идва РЕДОВНО. Според мен не е проблем. На някои момичета първите 2-3 години им е прескачало по 6 месеца. Явно ти е нужно повече време, за да ти се регулира. За регулиране по принцип предписват противозачатъчни, но си мисля че няма да ти препоръчат все още да пиеш. Ще ти се регулира след годинка. Но все пак можеш да отидеш на лекар за твое успокоение, но пак ти казвам мисля, че нямаш проблем. Успех

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си