.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1

    Болезнена менструация

    Здр! Знам, че има много теми като тази, но в момента нямам достатъчно време да се ровя и търся... Та искам да споделя, че напоследък имам доста болезнена менструация.. Дори се налага понякога системи или инджексии за обезболяване.. Болките ми наистина са страшно силни и дори повечето пъти са придружени с повръщане.. Та мисълта ми е да препоръчате нещо! Била съм на генеколог и ми каза няколко дни преди да ми дойде да пия Деклак.. Но искам и вие да препоръчате нещо! Благодаря предварително!
    Love Ickooo

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192

    Re: Болезнена менструация

    Бахти т'ва колко ми е познато... и сега като се сетя, че скоро трябва да ми идва.. направо ми става лошо..
    Казвали са ми, че може да е от т'ва, че ми идва на повечко дни.. 30 примерно. Понякога по-малко, понякога повече.. на теб на колко ти е ?
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  3. #3

    .

    Еми попринцип си ми идва нормално около 20 - 25 ден
    Love Ickooo

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    sofia
    Мнения
    433
    Да не би да имаш някакво възпаление, повечето пъти от това се причиняват силните болки. Мен като ме боли корема взимам няколко хапчета бускулизин и гледам да не ходя много, защото се получават сраствания, които после се разкъсват и те боли корема. Има много вариални. Успех

  5. #5
    Сори ама ние не можем да ти препоръчаме нещо по добро от това, което ти е препоръчасл гинеколога!Все пак щом гинеколог ти е препоръчал след като те е прегледал, значи той ти е казал най-ефективното нещо!

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от la4ezara
    Да не би да имаш някакво възпаление, повечето пъти от това се причиняват силните болки. Мен като ме боли корема взимам няколко хапчета бускулизин и гледам да не ходя много, защото се получават сраствания, които после се разкъсват и те боли корема. Има много вариални. Успех
    oт ходене - сраствания ?! би ли ми обяснила как става, защото аз за първи път чувам..
    по темата: с нурофен пробвала ли си?
    Think about it..
    Усмивката е ключ към любовта. Който не може да се усмихва, не може да обича, нито да спечели нечия любов.

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2006
    Мнения
    458
    Цитирай Първоначално написано от la4ezara
    Да не би да имаш някакво възпаление, повечето пъти от това се причиняват силните болки. Мен като ме боли корема взимам няколко хапчета бускулизин и гледам да не ходя много, защото се получават сраствания, които после се разкъсват и те боли корема. Има много вариални. Успех
    Мооооооооооооооля???????????????? ???!!?bullshits!
    Какво възпаление те гони пък теб?
    Какви сраствания, какво е това чудо беее??!!!Не сте нормални!
    От бускулизин няма да й минат болките!
    Както казаха по-горе - нурофен .......евентуално спазмалгон (не вярвам да ти помогне ) ...... всякакви такива болкоуспокояващи.
    В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
    Аз също имам доста силни болки при менструация, но от година някъде не са чааааак такива непоносими.

  8. #8
    Голям фен Аватара на XaMcTePKa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Мнения
    736
    при мене положението е кажи-речи същото пробвай с прахчета Немизил около 80-90 ст. е едното но наистина хелпа
    Там някъде ...

    Далеч под звездите ...

    Има една река на мечтите...

    Тишина,тишина,тишина...

  9. #9
    Най-ефикасен е Аулина!!!!

  10. #10
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2006
    Мнения
    458
    Цитирай Първоначално написано от smotano-f
    при мене положението е кажи-речи същото пробвай с прахчета Немизил около 80-90 ст. е едното но наистина хелпа
    Тия прахчета ги пиех отначало.Ефекта им е за 2 часа най-много и после отново същите болки..

  11. #11
    Пробвай с великото хапче Ибупром и полежи малко завий се да ти се стоплят яйчниците понеже имам роднина , който е гинеколог и ми е казвал когато те болят яйчниците трябва да ги затоплиш а когато са възпалени трябва да са на студено да им сложиш нещо студено !Съветвам те да се овиеш много яко в одеялото като пашкул и те ще се стоплят и ще те отпусне неказвам да ти мине , но определено болката ще е по-лека сигурно (немога) да твърдя със сигурност защото съм момче и никога не съм се сблъсквал с този проблем , но не ти пречи да опиташ! \/

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2006
    Мнения
    458
    Мен като ме боли, лягам и спя, че времето по-бързо минава и не усещам болката . (Друг е въпроса, че докато заспя виждам голямо чудо...)

  13. #13
    Голям фен Аватара на christina_aguilera
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Burgas
    Мнения
    646
    Предписал ти е Деклак Мн странно, аз мислех, че той се използва за болки в кръста например, навяхвания и натъртвания. При мен последния път много ме болеше и изпих един Нурофен и след около 10 мин ми мина
    skype: esperansa91

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от eXtRaoRdinaRy
    Цитирай Първоначално написано от la4ezara
    Да не би да имаш някакво възпаление, повечето пъти от това се причиняват силните болки. Мен като ме боли корема взимам няколко хапчета бускулизин и гледам да не ходя много, защото се получават сраствания, които после се разкъсват и те боли корема. Има много вариални. Успех
    Мооооооооооооооля???????????????? ???!!?bullshits!
    Какво възпаление те гони пък теб?
    Какви сраствания, какво е това чудо беее??!!!Не сте нормални!
    От бускулизин няма да й минат болките!
    Както казаха по-горе - нурофен .......евентуално спазмалгон (не вярвам да ти помогне ) ...... всякакви такива болкоуспокояващи.
    В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
    Аз също имам доста силни болки при менструация, но от година някъде не са чааааак такива непоносими.
    Попринцип единствено Нурофен ми действа, но когато повръщам.. нали се сещате.. просто не мога да задържа хапчето в организма,защото аз още не съм го пила и тичам до банята по най - бързия начин.. Просто са неописуеми болки..
    Love Ickooo

  15. #15
    Мега фен Аватара на MoHuTo
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Там някъде в прегръдките на самотата..
    Мнения
    3 575
    И мойте болки са доста силни, и само се тъпча със Спазмалгон, на който ефекта му е почти нулев...ама гинеколожката ми и тя една фани я и я утрепи, вика ми че било нормално да имам болки

  16. #16
    Аватара на *SwEeTy_KiTtY*
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    София
    Мнения
    222
    Цитирай Първоначално написано от eXtRaoRdinaRy
    В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
    [/b]
    Понеже напоследък и аз имам много болезнена менструация и последния път като затоплих корема и ми мина!Но това което казваш...ме обезпокои!Ще обясниш ли защо!Моля!

  17. #17

    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    58
    Ама миличка аз виждам че наистина добри съвети ти дадоха много хора и искрено се надявам да ти помогнат но все пак лекаря си е лекар вслушай се и в неговия съвет

    ПП: Дано всичките мнения да са ти помогнали и да са те облекчили поне мъничко. Аз не мога нищо да те посъветвам тук защото не съм имала чак толкова непомониси болки (да чукам на дърво). Успех дано се пооправяш от тук нататък

  18. #18
    Аватара на Sweet__baby
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    СофиЯ
    Мнения
    796
    Цитирай Първоначално написано от lukrecia
    Най-ефикасен е Аулина!!!!
    Наистина много помага..Но по време на цикъл...и ако трябва да пие по едно на ден (най-малко). Знаеш ли какво ще и стане с черния дроб? Аулина е пекалено силно лекарство.....

  19. #19
    Аватара на r0yS
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Лудницата
    Мнения
    143
    о да.. ужас и аз имам този проблем казаха ми, че може да взимам противозачатъчни, но аз не искам! пия си нимезил всеки ден когато съм неразположена и се свивам в лелгото не излизам много щото ме свива.. иначе нимезил мн помага мен си ме държи почти цял ден .... ама какво да се прави ще си търпим болките веднъж месечно и тва е... съдба

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от *SwEeTy_KiTtY*
    Цитирай Първоначално написано от eXtRaoRdinaRy
    В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
    [/b]
    Понеже напоследък и аз имам много болезнена менструация и последния път като затоплих корема и ми мина!Но това което казваш...ме обезпокои!Ще обясниш ли защо!Моля!

    Поставянето на грейка на кореча или кръста не бива да се прилага ,тъй като може да предизвика обилни и опасни кръвотечения.

  21. #21
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от cveti056
    Цитирай Първоначално написано от *SwEeTy_KiTtY*
    Цитирай Първоначално написано от eXtRaoRdinaRy
    В никакъв случай не слагай нещо топло на корема или в областта около корема.
    [/b]
    Понеже напоследък и аз имам много болезнена менструация и последния път като затоплих корема и ми мина!Но това което казваш...ме обезпокои!Ще обясниш ли защо!Моля!

    Поставянето на грейка на кореча или кръста не бива да се прилага ,тъй като може да предизвика обилни и опасни кръвотечения.
    това обяснява припадъците ми

  22. #22

    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    испания и българия
    Мнения
    16
    аз също имам страшни болки по време на цикъл даже си спомням че в ча ми дойде и ми се наложи да бягам в кенефа да повръщам беше ми супер неудобно после отидох на генеколог и казаха то е нормално но не смятам така когато ти е зле не се гълтаи с такива боклуци лекарствава те са химикали ,свисе на топка и си почивай а за пред училище има извинителни бележки
    luda mlada ve4eno v beli se zabrkva no vinagi ka6ite opravq otdadena na prqteli

  23. #23
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Тъкмо щях да пускам тема Днес цяяяяяяяял ден ме боли супер много корема,цял ден лежа,не ми се е случвало от 4г. подобно нещо.Правих си масаж на корема,лежах в какви ли не пози,пих 2 хапчета но-шпа и нищо Като станах за закуска не ме болеше много де,пих 1 чаша кола и от нея ме заболя корема и комбинацията беше просто...Накрая майка ми ми даде течен аналгин (хексалгин) и се оправих и в 7 вечерта станах,изкъпах си се Сега от време на време маааалко ме боли,но се търпи...ужас Мислех,че или ще раждам или няма да издържа
    Шофирай разумно - стигни жив!

  24. #24
    Супер фен Аватара на ThisIsMe
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    1 514
    Цитирай Първоначално написано от lukrecia
    Най-ефикасен е Аулина!!!!
    И най-вреден.Безотговорно е да се приема 'Аулин'' заради дисменорея.Това е прекалено силно болкоуспокояващо средство,което се предписва дори на хора с ракови заболявания.Опитайте с други медикаменти.Има толкова много такива.

    http://www.marica.bg/show.php?id=27073

  25. #25
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Герикапс- изпробвано е и действа.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си