.
Отговор в тема
Страница 1 от 17 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 414
  1. #1

    "Вървяха хората,а след тях жените"

    Здравеите всички!

    Искам да ви питам,как разбирате израза " И след Него вървяха голямо множество от народ и от жени, които плачеха за Него."-това е от Библята(за тези които не знаят)..На други места съм го чела "Отпред вървяха хората,а след тях жените и животните"

    Как така мъжете са определени като хора,а жените....като жени(ха нз как по др начин да се изразя),едва ли не,ние сме някакви отделни индивиди.....
    И мислите ли,че митологичните образи са на базата на деиствителни събития,за които човекът не може да намери логично обяснение..?
    Е..?
    Аз знам не съм идеална..инат съм,устата,реална..наивна,п

  2. #2
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Причината е, че мъжете са били, а най-вероятно и винаги ще бъдат управляващата и водещата света част. А управляващият избира правилата. Така са смятали, такова мнение са наложили и написали.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Лично според мен,става въпрос,че в случая,жените са нещо повече,от хора,съобразно библейските разбирания.Те дават началото на нов живот и може би,това до някъде ги прави нещо повече,поне в този аспект

    П.С-Може и да ми е глупава логиката,но аз лично виждам нещата по този начин.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  4. #4
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Много се впрягате.

    Впрочем имам учител, който наистина смята жените за нещо по-долно от мъжете и го казва доста често под формата на някакви шеги. За него жените са по-глупави и си го е казвал, че стават само за едно. /секс/ Някои момичета му се връзват и почват да спорят с него, но за мен това е безсмислено и не се впрягам за такива неща

  5. #5
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ЦвЕтИт0
    Лично според мен,става въпрос,че в случая,жените са нещо повече,от хора,съобразно библейските разбирания.Те дават началото на нов живот и може би,това до някъде ги прави нещо повече,поне в този аспект

    П.С-Може и да ми е глупава логиката,но аз лично виждам нещата по този начин.
    Направени за разплод, сори
    До сега не съм виждал жена (момиче всъщност), която да ми е равна, затова сори провалят се :>

  6. #6
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    ^Духай бе.
    Толкова смотани сексисти сте.

    дънайтрайдър само да не ми дава примери с библията, щото като те знам колко си религиозен направо ми се драйфа.


    А ше ви еба, мноо сте тъпи, заклевам се. А по-тъпа е мацката с темата, щом сама не вижда в какво жените са по-добри от мъжете и обратното.

    Адски много зле.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  7. #7
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    ^Духай бе.
    Толкова смотани сексисти сте.

    дънайтрайдър само да не ми дава примери с библията, щото като те знам колко си религиозен направо ми се драйфа.


    А ше ви е**, мноо сте тъпи, заклевам се. А по-тъпа е мацката с темата, щом сама не вижда в какво жените са по-добри от мъжете и обратното.

    Адски много зле.
    Поредното доказателство
    Как премери колко е религиозен райдъра? Със специалните си женски супер сили?
    А и как разбра , че сме много тъпи? ЩОТО СМЕ ГАДНИ СЕКСИТИ И СМЕ МНОГО ЗЛЕ А???

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    ^Духай бе.
    Толкова смотани сексисти сте.

    дънайтрайдър само да не ми дава примери с библията, щото като те знам колко си религиозен направо ми се драйфа.


    А ше ви е**, мноо сте тъпи, заклевам се. А по-тъпа е мацката с темата, щом сама не вижда в какво жените са по-добри от мъжете и обратното.

    Адски много зле.
    Виж какво приятел,аз си имам своя гледна точка на нещата и ми е интересно другите какво мислят по темата.Прочети внимателно поста ми и ДАНО разбереш за какво става въпрос,преди да обясняваш кои е тъп и кои не!!И не става въпрос за сексизъм умник умен!!!
    + тва ще ти кажа,че точно Библията имам в предвид и това което TheNightRider е написал е мн правилно и логично!!!!
    Аз знам не съм идеална..инат съм,устата,реална..наивна,п

  9. #9
    Супер фен Аватара на KiLLeR_InSTiNkT
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    На седмото небе...
    Мнения
    1 485
    Честно, много сте зле, ако си мислите, че сте повече от жените... зад всеки успял мъж стои една силна жена, пък и да ви еба - мъжът е роден от жена... Пфф, смешници!
    Човек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата...

    Кликни тук

  10. #10

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Kill the kifla co.
    Мнения
    594
    Ми, като сте толкова отворени, я пробвайте да живеете без жени, бе!
    Кой ви ражда и гледа децата!?
    Другият пък не виждал жена, която да му е равна...
    Вие вярвате ли си?!
    "Отидох в горите, защото исках да живея смислено. Исках да живея задълбочено и да изсмуча целия костен мозък на живота..."

  11. #11
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Абе жените сте гадни копелета. Трудно ще минете за хора.

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    Цитирай Първоначално написано от ЦвЕтИт0
    Лично според мен,става въпрос,че в случая,жените са нещо повече,от хора,съобразно библейските разбирания.Те дават началото на нов живот и може би,това до някъде ги прави нещо повече,поне в този аспект

    П.С-Може и да ми е глупава логиката,но аз лично виждам нещата по този начин.
    верно много тъпа логика
    кава е връзката в това жената да е по-висша и да ходи отзад?

  13. #13
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от KiLLeR_InSTiNkT
    Честно, много сте зле, ако си мислите, че сте повече от жените... зад всеки успял мъж стои една силна жена, пък и да ви е** - мъжът е роден от жена... Пфф, смешници!
    Еха, верно ли?

  14. #14
    Супер фен Аватара на KiLLeR_InSTiNkT
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    На седмото небе...
    Мнения
    1 485
    Цитирай Първоначално написано от Majestic12
    Цитирай Първоначално написано от KiLLeR_InSTiNkT
    Честно, много сте зле, ако си мислите, че сте повече от жените... зад всеки успял мъж стои една силна жена, пък и да ви е** - мъжът е роден от жена... Пфф, смешници!
    Еха, верно ли?
    Па верно е Чети малко история и ше видиш, а и не само...
    Човек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата...

    Кликни тук

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    без да съм сексист, мъжът е роден от жена, но е направен от мъж
    тоест, ролята на жената пак е по-малка

  16. #16
    Аватара на yuyuto
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    pLoVdiV {MaiNa ToWn}
    Мнения
    1 182
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    защото са тъпи и шовинистични сексисти... и не са били изобретени противопехотните мини...

    Днес трябва да пуснеш жената да върви пред теб!!!

    Еманципация и феминизъм...
    =D>
    The reasons of love... <3

  17. #17
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Цитирай Първоначално написано от OtherDimension
    без да съм сексист, мъжът е роден от жена, но е направен от мъж
    тоест, ролята на жената пак е по-малка
    Как ще е по-малка бе човек? На мъжете е работа за 10-20 мин... айде час с любовната игра. А жените носят децата 9 месеца, после раждане, родилни мъки, дори има случаи и на смърт....

    Наистина жените много се връзвате на тези изказвания. Вярно е, че не е приятно да ни подценяват, но ако една жена е на ниво няма да вземе толкова навътре тези неща.
    В днешно време си зависи от човека дали е нещо повече или по-малко. От ценностите, начина на мислене постъпки и т.н, а не от пола.

    Колкото до библята.... За мен лично тя не означава нищо. Някаква си книга написана преди нз и аз там колко време. От някакви хора, вероятно мъже, с някакви си разбирания за времето.. Дрън, дрън....
    Да не мислите, че Бог е следнал да ви напише библията...

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    межу другото, както казва малка сладуранка, е много забавно да гледаш как се връзват разни момиченца, като ги бъзнеш, че стоят по-ниско от мъжете

    то е крещене, драми....
    най-интересното е, че те не са никакви жени ... но това го прави по-интересно

  19. #19

    Re: "Вървяха хората,а след тях жените"

    Хора, не става въпрос кои е по-по-наи-жените или мъжете.Единия върви с другия-това е ясно.Насочихте си вниманието само върху това,а никои не забеляза,че има допълнение към въпроса..

    Цитирай Първоначално написано от _BoSSy_
    И мислите ли,че митологичните образи са на базата на деиствителни събития,за които човекът не може да намери логично обяснение..?
    Аз знам не съм идеална..инат съм,устата,реална..наивна,п

  20. #20
    Аз си казвам направо че съм краен сексист и анти-феминист
    Жените са боклука и отпадъка на човечеството, без тях хората вече щяха да колонизират космоса
    Трябва да се затворят в хареми и безплатно да обслужват сексуално мъжете (и за разплод).
    Само в това отношение исляма ми харесва абсолютно!

  21. #21
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Тоз ще да е закоравял педераст....

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от malka_sladuranka
    Тоз ще да е закоравял гей....
    Не мисля. Гейовете на сапун!

  23. #23
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Е.. Ок.. Не ти ли е гадно да чукаш жени при положение, че ги(ни) имаш за такива нищожества? Или обичаш да си доминиращ?

    Честно казано ми е странно как може да им чак толкова крайни хора.

    Бтв сега се сетих за онея лесбийките имаше един сайт БГлесбианс не помна точно. Във форума им колко крайни мнения има за мъжете.

  24. #24
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Еи много сте ми забавни. Много е весело да слушаш как някви хора имат адската нужда да се мислят за по- велики само заради тва какво имат между краката. И тва важи и за двата пола.

    Да търсиш кой е по-добър и по- полезен и по- велик е меко казано малоумно. НИе сме различни, но едните без другите не могат, така че не се бийте, ами вземете да се е*** повече, и ще ви мине манията за величие. :P

    А тва дето го пише в библията е писано преди сума ти време, и отразява положението тогава . Защо го приемате навътре не мога да разбера...

    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от Black_JAG_Bundy
    Аз си казвам направо че съм краен сексист и анти-феминист
    Жените са боклука и отпадъка на човечеството, без тях хората вече щяха да колонизират космоса
    Трябва да се затворят в хареми и безплатно да обслужват сексуално мъжете (и за разплод).
    Само в това отношение исляма ми харесва абсолютно!
    Хахаххх..болен мозък....и кво ти да не се мислиш,че си мн нещо,бе.
    "Жените са боклука и отпадъка" ха..и след тези думи ми претендираш,че си мъж??Никакво достоинство,никакво уважение..Наричаш ни отпадък твърдиш,че маикати е боклук???
    Браво,браво..
    Аз знам не съм идеална..инат съм,устата,реална..наивна,п

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си