.
Отговор в тема
Страница 2 от 12 ПървиПърви 123456 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 291
  1. #26
    Витамин А
    Препоръчителна дневна доза: 5 000 IU*
    Безопасна горна граница: 10 000 IU
    IU (international unit) – международна единица

    Референтните стойности за прием на Витамин А включват витамин А (ретинол), b-каротин и другите каротини. Стойностите са изразени като ретинол еквиваленти:

    1 Ретинол Еквивалент (РЕ) = 3.33 Международни Единици (IU) ретинол

    1 IU витамин А = 0.3 РЕ (мкг)

    = 10 МЕ b -каротин

    = 6 мкг b-каротин

    = 12 мкг други каротини - провитамини А

    (В опаковката на витамините, които купувате винаги е посочено количеството IU, които съдържа лекарствения продукт).
    Vitamin A - Adipharm е предназначен да допълва дневната физиологична потребност на организма от витамин А. Подходящ е при следните случаи:

    хиповитаминоза А, изразена с бърза уморяемост и липса на апетит
    слабото зрение, кокоша слепота и възпалителни заболявания на очите
    намалена устойчивост на организма към инфекциозни и възпалителни заболявания
    смущения в растежа на косата и ноктите
    кератози по кожата и лигавиците
    допринася за отстраняване на петна, характерни за старостта
    смущения в критическата възраст на мъжа и жената
    способства за растежа на младия организъм
    Дневно определените дози за мъже и жени над 15 години по Europa RDA (1990) е 800 мкг ретинол/ден, а по RDA 1989 (RDA = Recommended Dietary Allowances – US Food and Nutrition Board of 1989) е 800-1000 РЕ/ден. По БДС (1994) са 1000 РЕ/ден, но скоро, ако вече не са, трябва да ги приравнят с европейските.

    значение - витамин на растежа, регулира обменните процеси в епителната тъкан, участва в развитието на зъбите и скелета, в образуването на зрителния пурпур (родопсин) в ретината

  2. #27
    ГИ Храна
    152 Малтоза
    138 Глюкоза
    132 Оризон
    128 Катоф печен
    126 Мед
    121 Ориз
    118 Картофено пюре на прах
    117 Моркови сготвени
    115 Корнфлейкс
    109 Боб смилянски
    100 Тортила царевична
    100 Картофено пюре
    100 Хляб бял пълнозърнест
    100 Хляб бял
    99 Царевичен чипс
    96 Мюсли
    95 Ръжен сухар
    94 Mars
    91 Крекери
    91 Компот от кайсии
    89 Хляб ръжен пълнозърнест
    88 Стафиди
    88 Цвекло
    87 Овесена каша
    84 Банан
    82 Слабин
    81 Ориз кафяв
    81 Баница
    80 Царевица сладка
    80 Картоф пресен сварен
    79 Ориз бисерен
    78 Овесени сладки
    77 Картофен чипс
    74 Картофи сладки
    74 Праскови компот
    74 Елда
    74 Корнфлейкс пълнозърнест
    69 Грейпфрут "натурален" сок
    ГИ Храна
    67 Портокал "натурален" сок
    66 Ананас "натурален" сок
    65 Грах
    65 Булгур
    64 Макарони
    63 Пшеничен зародиш
    63 Кекс
    63 Круши компот
    62 Грозде
    61 Спагети бели
    61 Спагети кафяви
    60 Боб консерва
    59 Портокал
    59 Ябълка "натурален" сок
    58 Круша
    54 Ориз на пара
    54 Боб кафяв
    53 Ябълка
    52 Кисело мляко
    52 Доматена супа
    52 Сладолед
    52 Рибни хапки
    50 Боб маслен
    50 Грах сух
    49 Мляко пълномаслено
    49 Нехут
    48 Мляко 2% мазнини
    46 Мляко обезмаслено
    46 Кайсии сушени
    40 Праскови
    39 Кренвирши
    37 Леща
    34 Сливи сини
    31 Фруктоза
    31 Ръж
    20 Соя сушена
    15 Фъстъци
    2, 9, 10, 11 и 13т. системно

  3. #28
    Продукт kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g
    Извара (кашкавал) 145 7 18 2
    Извара (сирене) 79 0 18 2
    Камамбер 300 24 20 0
    Катък 138 10 1 1
    Кашкавал 330 30 20 2
    Кисело мляко 0.5% 37 0.5 3 4
    Кисело мляко 2% 42 2 3 3
    Кисело мляко 3.6% 60 3.6 3.2 2.5
    Кисело мляко 6.5% 90 6.5 3.5 2.5
    Кисело мляко, цедено 150 11 6 5
    Маскарпоне 406 41 5 2
    Моцарела 300 22 22 2
    Пармезан 452 33 40 0
    Прясно мляко (овче) 95 6 5.4 5
    Прясно мляко 0.1% 32 0.5 3 5
    Прясно мляко 1.5% 47 1.5 3 5
    Прясно мляко 3% 60 3 3 5
    Сирене, бри 319 26 19 0
    Сирене, козе 364 30 22 3
    Сирене, краве 300 24 17 2
    Сирене, крема 297 30 6 2
    Сирене, рикота 174 13 11 3
    Сирене, синьо 353 29 21 2
    Сирене, фета 250 20 15.5 0
    Сирене, чедар 412 35 25 0
    Сирене, швейцарско 350 25 25 0
    Сметана 20% 200 20 2 2
    Сметана 30 % 300 30 2 2
    Сметана, течна 309 33 3 3
    к м б в
    Белтък 1 бр 17 0 4 0
    Жълтък 1 бр 55 5 3 1
    Яйце 1 бр (58 гр) 84 6 7 0

    Агнешки бут 266 18 26 0
    Агнешки врат 315 22 16 0
    Агнешки котлет 386 37 15 0
    Агнешко/гърди 380 34 17 0
    Агнешко/каре 377 36 15 0
    Бекон 414 40 14 0
    Език, телешки 224 16 15 4
    Заешко 124 4 21 0
    Луканка 460 40 25 0
    Пилешко крило (без кости) 1 бр 109 8 9 0
    Пилешка кожа от
    2, 9, 10, 11 и 13т. системно

  4. #29

    mn dobra tema..

    Temata e strahotna ..Na men mnogo mi pomogna ! Blagodarq vi :P

  5. #30
    ей,Боже!Тая зима бая килжа трупнах- добре,че намерих това- определено ще ми помогне със свалянето им!
    They hate me because I’m different, they hate me, because I’m special, they hate me, because i’m better, i’m harder, they hate me, because I’m everything, that they are not!
    They can't stop me Let 'em try-Revolution!

  6. #31
    изкам да попитам за нормата за височина и съответните килограми,защото не ми стана много ясно.Аз съм на 14 и съм висока около 164-166 нз точно със сигорност,и моля някои да ми каже каква е нормата за теглото.Мерси предварително

  7. #32

  8. #33

  9. #34
    Тва е зето от 1 сайт може да го има и в ББ-теам но го гледах някаде другаде
    Fitness Forever

  10. #35
    Аватара на ~~lalala~~
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    sf - nai golemoty selo :P
    Мнения
    120
    >100g Захар - 410 ккал< за обикновена захар ли става дума всмисъл такава каквато се слага в кафето ли? Много искам да напълнея, но нямам апетит, а захарта поне ти се разтапя в устата и си готова... има ли опасност ако на ден приемам по 200 гр захар в продължение на седмица
    <~~~kRiSi~~~~kaTo~~~~BebcHe~~~~

  11. #36
    lalala искам да ти кажа че както може би си чула че трябва да се отслабва здравословно така и трябва да се напълнява здравословно задължително иначе може да има пагубни последствия за организма ти и здравето вместо захар яж мед той е много полезен
    но аз не съм много критични защото не съм наясно как стоят нещата с напълняването ( виж при отслабването е друго) Най добре се посъветвай с лекар ( няма нищо срамно)


    Аз мога да ти кажа как да напаълнееш но по този начин започнеш да водиш Нездравословен начин на храннене и освен това което казах че ще се отрази зле на здравето ти ще качиш кг които ще искаш да сваляшш иии тогава вече става много сложно

  12. #37
    браво.. темата е мн полезна, хубава и точна, адимрации за информаторите

  13. #38

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    blagoevgrad
    Мнения
    102
    сру ама аз не съм съгласна с вас 1во ако искате да отслабнете не следвайте някакви такива за калорий и 2ро няма значение по някога колко калорий е нещо а как го разгражда организма.Идете си направете теста за храните тва ще е най полезно :P :P :P :P
    sha lq lq lq lq lql lq lq lq

    http://www.impulse.bg/user/elli4ka

  14. #39
    много ми хареса темата ти,има толкова много интересни и полезни неща!браво че си я качила
    * biтch... your boyfrieнd ωaнтs ме ; ) *

  15. #40
    Тeмата много ми допада и би била изключително полезна.

  16. #41
    ХРАНЕНТО НА ПОДРАСТВАЩИТЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО,КОГАТО СЪОТВЕТСТВА НА ВЪЗРАСТТАИМ И ОСИГУРЯВА ФИЗИОЛОГИЧНИТЕ ПОТРЕБНОСТИ ОТ ГРАДИВНИ И ЕНЕРГИЙНИ ВЕЩЕСТВА.КОЛИЧЕСТВЕНАТА НЕДОСТАТЪЧНОСТ И КАЧЕСТВЕНА НЕПЪЛНОЦЕННОСТ НА ХРАНЕНЕТО СЕ ОТРАЗЯВА НЕБЛАГОПРИЯТНО КАКТО ВЪРХУ ФИЗИЧЕСКО,ТАКА И ВЪРХУ НЕРВНОПСИХИЧЕСКОТО СЪСТОЯНИЕ НА РАСТЯЩИЯ ОРГАНИЗЪМ.

    Въз основа на съдържанието на хранителни вещества, храните се квалифицират в пет основни групи



    1.Хляб и зърнени култури(спагети,макарони,ориз ,овесени ядки и др.)

    2.Плодове и зеленчуци

    3.Мляко и млечни продукти

    4.Мeсо,месни продукти,риба,яйца и варива
    5.Хранителни мазнини


    За растежа са необходими:

    1. БЕЛТЪЧНИ ВЕЩЕСТВА -
    Съдържат се в млякото,рибата,месото и произведените от тях продукти,както и яйцата,житните и бобвите растения картофите. От голямо значение са,тъй като участват в изграждането на клетката.

    2. МИНЕРАЛНИ ВЕЩЕСТВА -
    Калций,фосфор,желязо,мед,ма гнезий,йод,цинк и др. ,участват активно в градивните процеси и служат за материал за нормалното оформяне на скелета,мусклулната и др. Тъкани. Съдържат се в яйца,мляко,черен дроб,ядки,плодове и зеленчуци.

    3. ВИТАМИНИ

    -витамин А - –основен фактор на растежа.Съдържа се в мляко,рибено масло,черен дроб,яйца,моркови,чушки,дом ати

    -витамин D- -втори фактор при растежа.Има го в яйца,рибено масло,черен дроб и мляко.Синтезира се в кожата под въздействието на слънчевата светлина.

    -витамин Е- -има значение за нормалната дейност на половите жлези,мускулите и нерванта тъкан.Съдържа се в зеле,спанак,магданоз,ябълк ,круши и др.

    -витамин К- -участва в процеса на кръвосъсирване-спанак,домати,моркови,зеле, тиква

    -витамин C- -подпомага развитието на съед. Костната тъкан,дентита на зъбите,заздравяване на раните и синтеза на някои хормони-плодове,зленчуци,портокали ,лимони,ягоди,тиквички,шипк и

    -витамин B- - регулира обмяната на въглехидрати и белтъци – зърнени храни,бобови растения,птиче и телешко месо,


    4. МАЗНИНИ -
    Необходими са за градивни цели,като източници на витамини и разтборители на витамин А и D-олио,зехтин,свинско месо,масло

    5. ВЪГЛЕХИДРАТИ -
    Осигуряват енергетичната потрбност на организма.Когато приемат на въглехидрати е по-висок от нуждите на организма,те се превръщат в мазнини и се натрупват в тъканите.-плодове,зеленчуци и тестени и захарни изделия ( последните 2 не се препоръчват)

    6. ВОДА -
    Необходимо количество-1,5-2 л днесвно.Водата е универсален разтворител.Много химични реакции в тялото протичат с прякото ѝ участие.Има значение за терморегулацията.




    ЗАТЛЪСТЯВАНЕТП ПРЕДСТАВЛЯВА СЪСТОЯНИЕ НА ПРЕКОМЕРНО НАТРУПВАНЕ НА МАСТНА ТЪКАН В ОРГАНИЗМА.В ЗАВИСИМОСТ ОТ СТЕПЕНТА НА ТОВА НАТРУПВАНЕ,СЪСТОЯНИЕТО СЕ КЛАСИФИЦИРА КАТО НАДМЕРНО ТЕГЛО,ИЛИ КАТО ЗАТЛЪСТЯВАНЕ,ПРЕДСТАВЛЯВА И РАЗЛИЧНИ СТЕПЕНИ НА ЗДРАВЕН РИСК.ОСОБЕН РИСК Е ЗАТЛЪСНЯВАНЕТО ПРИ ДЕЦАТА,ТЪЙ КАТО СЕ ФОРМИРАТ ГОЛЯМ БРОЙ МАСТНИ КЛЕТКИ,КОИТО ОСТАВАТ ПТИ ВЪЗРАСТНИЯ ЧОВЕК И НЕ НАМАЛЯВАТ ДОРИ ТОЙ ДА ОТСЛАБНЕ.
    1.
    Телесно тегло(кг)
    ИТМ=----------------------------=кг/м.м
    Ръст.Ръст (м.м)

    ИТМ
    Риск от заболяваня
    До 18.5---------поднормено тегло--------повишен
    18.5-24.9-------нормално тегло------------нисък
    25.0-29.9-------наднормено тегло--------повишен
    30.0-34.9-------затлъстяване 1 степен---умерено повишен
    35.0-39.9-------затлъстяване 2 степен----висок
    40.0--------------затлъстяване 3 степен---много висок


    2.Обиколката на талията в сантиметри-друг критерий за оценка на здравния риск,свързан с наднорменот негло е натрупването на мазнините в коремната област.Обиколката на талията(см),свързана с нисък здравен риск при мъжете е под 94,а при жените – под 80см.Обиколата на талията при мъжете 102см и при жените 88 см е свързана със повишен здравен риск.

    3.Съотношението на обиколката на талията(см) спрямо обиколата на ханша-Съотношението на талия спрямо ханш над 1,0 при мъжете и над 0,85 при жените е с повишен здравен риск.


    4.Формули за изчисляване на оптимално тегло

    (ръст в см –150)
    ръст в см – 100 – ––––––––––––
    2

    (ръст в см – 150)
    ръст в см – 100 – –––––––––––––
    4




    ОСНОВНОТО УСЛОВИЕ ЗА ПОСТИГАНЕ И ПОДДЪРЖАНЕ НА ЗДРАВОСЛОВНО ТЕГЛО Е ДОБРИЯТ БАЛАНС МЕЖДУ РАЗХОД НА ЕНЕРГИЯ ПРИ РАБОТА И ПРИЕМ НА ЕНЕРГИЯ С ХРАНАТА.
    ЗА ТОВА Е НЕОБХОДИМО:

    1.редовно да се закусва сутрин-стимулира обмяната на веществата и допринася за изгарянето на мазнините в следващите часове

    2.да се храним без да преяждаме


    3.да се храним без да извършване други дейности-така разбираме кога точно сме се нахранили и нямаме нужда от повече храна

    4.да дъвчем бавно и добре-поне 20 мин. Са необходими на мозъкът да сигнализира,че сте сити.

    5.да избягваме гладуването,защото организмът ни се пренастройва и в момента когато хапнем ,той превръща енергията в мазнини,за да бъде подготвен за следващата атака на глад

    6.да пием повече вода-ограничаването ѝ забавя обмяната на вещеставта

    7.да консумираме повече плодов е и зеленчуци

    8.да намалим консумацията на мазни и пържени храни

    9.да приемаме животински белтъци чрез висококачествени меса

    10.в менюто ни да присъстват варива и асортименти от тъмни брашна

    11.да ограничим приема на захар и сол

    12.поне 2 часа преди лягане да не се консумира храна

    13.да не се прекалява с алкохола
    14.да се поддържа добра двигателна активност- на ден е необходими да с е ходи поне по 30 минути.



    смтимулче:

    Пиша тази статия няколко часа.Надявам се че това няма да е загубено време,а някой ще вземе да прочете.Надявам се да помгна на всички в борбата с кг и да ги обедя че трябва да стане по здравословен път,защото незнаят какво може да им се случи със здравето при едно неправилно хранене или пък диета.Е за сега това от мен наслаждавайте се на информацията.

  17. #42
    искам да питам колко калории са нужни дневно за да не напънееш

  18. #43
    Жени
    Стъпка 1
    РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

    Пример
    Ако сте на 32 г
    Имате ръст 162.5 cm
    Тежите 84 kг
    Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

    Стъпка 2
    Ето как да определите целият си разход за деня:
    Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

    1.Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2

    2.Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375

    3.Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55

    4.Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725

    Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

    Пример
    Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
    1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.


    Мъже
    Стъпка 1
    РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

    Пример
    Ако сте на 25 г
    Имате ръст 190 cm
    Тежите 90 кг
    Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

    Стъпка 2
    Ето как да определите целият си разход за деня:
    Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

    1.Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2

    2.Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375

    3.Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55

    4.Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725

    Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

    Пример
    Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
    2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа

  19. #44
    Доста полезна тема ! Браво ,че си се сетила ! И съм "ЗА" темата да стане важна !

  20. #45
    Фен Аватара на alexandarchy
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    198
    Поздравления за темата

  21. #46

    P>P idva lqtoto--------stqgaii te se
    za da ne sme takiva




    eto malko stimul4e --->












  22. #47
    НО не бъдете и такива :






    бъдете себе си ....и живейте здравословно






  23. #48
    искам да разшира малко темата си:


    СТРИИ---- едни ужасни гадове бих казала аз

    ето няколко съвета (копирани мнения) ,които спазвам аз и има подобрителен резултат и други нещица.


    1-
    Пуснато на: 23/12/2007 3:55 pm Заглавие: Лечение на стрии
    ________________________________________
    Относно лечението на стриите съм прочела и изпробвала толкова неща,че вече съм като ходеща енциклопедия.Мисля,че мога да синтезирам основната инфомация,за да не четете и вие 10000 сайта.

    На пъвро място този проблем се появява и при деца и при възрастни,до голяма степен се дължи на хормонални проблеми,липса на витамини и тн.При мен стриите започнаха още в началото на пубертета,получавам ги и сега при промяна на теглото само с 1-2кг.Препоръчвам ви да се мажете постоянно,за да предотвратите появата,но ако вече ги имате ето моите савети:

    1. мажете се обилно 1-2 пъти дневно със свинска мас като оставяте да попие.Помага много за свиване и оцветяване на стриите.
    2. Хранете се с храни богати на витамин А Е и С,както и цинк,защото те стимулират производството на колаген.Може да ги приемате допълнително и като хапчета.
    3. купете си крем за стрии,препоръчвам ви маслото на Икаров,леокрема-би фаза,Галеник.Мажете се постоянно.Поне 5-6 месеца.
    4. пийте много вода за да сте хидратирани.
    5. правете масаж с коралова гъба(20лв. в аптеките) всеки ден под душа.
    6. използвайте хубав ексфолиант в областта на стриите 2 пъти седмично за отмиване на старата кожа.
    7. масажирайте с какаово масло или масло с витамин Е.
    8. рецептата с бръшлян е много добра: литър и половина вода и 1ч.л. бръшлян се варят 10мин. и всеки ден се мажете с памуче в проблемните места.

    Четох много и за мезо и лазелни терапии,както и терапии с ултразвук,но според мен все още не са достатъчно надеждни,като при лазера ефектът може дори да е обратен,както и при химичния пилинг.

    Изпробвайте нещата които ви изброих и ви гарантирам,че за 5-6 месеца резултатите ще ви очудят.Не е вярно че стриите не се лекуват просто е нужно много постоянство и усилие.Успех на всички в борбата с тази кожна напаст!

    Тези съвети спазвам аз!
    ето още малко нещица:








    Здравеите

    И аз като теб Мариана много съм чела за стриите и много съм се мазала и резултат има но естествено трябва постоянство.
    На мен ми се появиха по време на бременността след като започнах да задържам течности положението беше ужасно.
    Последното което намерих беше за лечението с ретин А /третиноин/ който не успях да си намеря, от аптеката ми дадоха витамин А. Започнах да се мажа с него и така само 3 дни. Естествено че нямаше резултат. Последно което направих е: взех всички кремове които ми бяха останали Икаров, Дева, Какаово масло с витамин Е, Мустела, Нивеа, витамин А, свинска мас и ги смесих. Сега се мажа с моята измислена смес пак сутрин и вечер Вече 2 седмици. Кожата я търкам до почервяване задължително 2 пъти в седмицата и резултата е че започна да ме сърби и пари идея си нямам дали това е добре Ще взема да пробвам и рецептата с бръшляна.





    Хвойново масло
    Употребява се също и в билкарството и фармацията като антибактериално и антигъбично средство се прилага при лечението на акне, мазна кожа и пърхот. Понижава артериалното налягане и регулира течностния баланс на организма, поради което намира приложение при целулит, разширени вени и затлъстяване. Има затягащо действие, премахва стриите от кожата, в най-лошия случай ги свива. Използва се при нередовна менструация, менструални болки, ревматизъм и артрит. Преминавайки през пикочната система, действа антивъзпалителн. Има болкоуспокояващ ефект при колики, причинени от лошо храносмилане и прекомерно натрупване на газове в червата.


    Най- ефикасна до момента се счита употребата на третиноин (Tretinoin). Третиноин под формата на Retisol-A, Retin-A, Stieva-A, Rejuva-A, Renova или Витамин A, нанесен върху засегнатите участъци може да причини промени в разпределението на колагена в кожата.

    За да има ефект, третиноина трябва да се нанася в дози не по- големи от 0.1 % на ден в продължение на 12 седмици. Кожата става много суха и може да се появят сърбежи. Тази реакция е много важна за успеха на лечението и затова не трябва да използвате овлажняващи кремове въпреки дискомфорта.

    Стриите, които са се появили скоро са по- податливи на лечение с третиноин отколкото по- старите

    Кремчета и ексофолианти които съм използвала:









  24. #49
    http://spidersport.com/calories.php
    http://zdravoslovno.com/Calculators.html
    http://www.bgstuff.net/content/view/130/113


    ето няколко полезни линкчета.










    Вегетарианска хранителна пирамида – диетични насоки за здравословен живот


    Вегетарианската хранителна пирамида е изключително полезна за планиране на храненето. Тя илюстрира основните хранителни групи на балансираното здравословно хранене. Според принципите на диетологията (в случая са цитирани официалните препоръки на САЩ), здравословно хранене означава да се приемат храни от всяка от основните хранителни групи всеки ден, с изключение на мазнините, маслата и сладките, които винаги трябва да се приемат в ограничени количества.





    Взето от = http://vegetarianstvoto.hit.bg/pyramid.html

    ВИНАГИ ЩЕ Я ОБИЧАМ!!! Руми винаги ще бъде най - великата певица!!
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=191960

  25. #50
    Аватара на hoSTagE__
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Бургас
    Мнения
    172
    Браво! Темата е много хубава..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си