.
Отговор в тема
Страница 3 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 144
  1. #51
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Veliko Tyrnovo
    Мнения
    504
    Прочетох цялата тема и бих искала да си кажа мнението. Аз съм на 18 почти 19 което означава че на мен може и да не подейства. Ваксината е най-ефикасна на момичетата от 9-12 години. Тогава е най-добре да се постави. Да наистина има смъртни случаи от нея... доказани са!!! Говорила съм с мои приятели които са лекари извън България и те са много по-запознати от мен!
    Мен и моето семейство не ни притеснява сумата, след като става въпрос за моето здраве, но след като разбрахме че има смъртни случаи и че все още се тества... честно казано аз не я поисках,майка ми каза "решиш ли че я искаш я купуваме веднага!". Но тя си знае че водя полов живот и заради това и двете сме вече на мнение че е по-добре да си ходя редовно на прегледи и цитонамазка и така пак ще съм сигурна.

  2. #52
    Цитирай Първоначално написано от SwEeT_pAiN_F
    Прочетох цялата тема и бих искала да си кажа мнението. Аз съм на 18 почти 19 което означава че на мен може и да не подейства. Ваксината е най-ефикасна на момичетата от 9-12 години. Тогава е най-добре да се постави. Да наистина има смъртни случаи от нея... доказани са!!! Говорила съм с мои приятели които са лекари извън България и те са много по-запознати от мен!
    Мен и моето семейство не ни притеснява сумата, след като става въпрос за моето здраве, но след като разбрахме че има смъртни случаи и че все още се тества... честно казано аз не я поисках,майка ми каза "решиш ли че я искаш я купуваме веднага!". Но тя си знае че водя полов живот и заради това и двете сме вече на мнение че е по-добре да си ходя редовно на прегледи и цитонамазка и така пак ще съм сигурна.

    Аз също съм говорила с много специалисти по въпроса и мога да кажа, че не си права - няма подобни възрастови ограничения до 12 години и т.н. Какво означава,че ваксината още се тества. За да се пусне един продукт на пазара, фармацевтичната компания трябва да е минала през не знам колко си теста и да е хвърли милиарди евро, за да разработи лекарството. Има специални стандарти и етапи при разработването на медикаменти!!! Смъртни случай има от тази ваксина, колкото има и от аспирина Интересно ми е от къде имаш подобна информация?

  3. #53
    Току що прочетох една статия за цените на ваксините и злоупотребите, които лекарите правят с тях. Беше спомената и ваксината за рак на маточната шийка. Много се изненадах като прочетох, че ако си закупиш ваксината от аптеката тя струвала около 280 лв./ дозата/ , а ако отидеш при лекарят ти той щял да ти я продаде с около 100 лв. отгоре. Моята гинеколожка ми предложи ваксината / след като аз я разпитах/ и се оказа, че мога да ползвам едни талони за намаление и така и трите дози, които са ти нужни ти излизат около 500 лв. Така че, ако някои е решил да се ваксинира нека разпита гинеколога си.

  4. #54

    :)

    Аз съм ваксинирана вече от няколко месеца и според мен здравето няма цена. Преди да се ваксинирам четох много за самата процедура,но никъде не съм прочела това за смъртните случаи. Самите ваксини ми излезнаха около 1200 лева и 3те, и наистина е по-добре да се купят от аптека ... Успех на всички,които ще се ваксинират

  5. #55

    @ SwEeT_pAiN_F

    Дълго време вече се опитвам да обясня, че няма понятие "експериментално лекарство пуснато на пазара". Нали наистина не смятате, че държава като Белгия например ще пусне на пазара лекарство, което не е с доказани резултати или още повече води до фатални последствия. Стигането на всяко лекарство до пазара е предшествано от 10 - 15 години изследвания и още 10 държавни инстанции. Много ме ядосва факта, че хора говорят оповавайки се на слухове без да се замислят за последствията ....

  6. #56
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Здравето няма цена
    Хубаво де, но нали не си мислите, че като се ваксинирате, и вече сте застраховани от рак на маточната шийка? Първо не всеки ваксиниран развива имунитет и второ винаги има вероятност да развиете карцином и без да сте носители изобщо на HPV, а също я има вероятността някой от останалите типове, срещу които не сте ваксинирани, да предизвика рак! Ваксината не означава 100% гаранция!!! Задължението да ходите поне веднъж в годината на гинеколог и да си правите цитонамазка остава!!!!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #57
    така е, не трябва да се спира да се ходи на прегледи, редовно. Но със сигурност вероятността след като си се ваксинирал се свежда до минимум.

  8. #58
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Погледни на какво попаднах в лаборатория, която прави ДНК диагностика на вирусни инфекции: Човешки папилома вирус – високорискови типове (детекция и генотипиране на HPV: 16, 18,
    31, 33, 35, 39, 45, 52, 56, 58, 59, 66 )
    Ваксинирането покрива типовете, които съм отбелязала в червено. Сама си прави сметка до какъв минимум е сведен риска. И пак натъртвам- ваксинирането не води до развитие на имунитет у всички ваксинирани!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  9. #59
    Душо, за твоя информация само 16-ти и 18-ти тип са керцерогенни - водят до рак. А типовете папилонен вирус са стотици. Важното е да се предпазим от тези двата.

  10. #60
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от Jozy
    Душо, за твоя информация само 16-ти и 18-ти тип са керцерогенни - водят до рак. А типовете папилонен вирус са стотици. Важното е да се предпазим от тези двата.
    Душо, не си си направила труда да прочетеш цялата тема, нали?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #61
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Цитирай Първоначално написано от Jozy
    Душо, за твоя информация само 16-ти и 18-ти тип са керцерогенни - водят до рак. А типовете папилонен вирус са стотици. Важното е да се предпазим от тези двата.
    Душо, не си си направила труда да прочетеш цялата тема, нали?
    Баш цялата я прочетох. Я пак? Което не е вярно, просто не е вярно, тъй че peace.

  12. #62
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    С тези два типа се свързва появата на 70 % от случаите с рак на маточната шийка
    Първа страница, първи пост, втора статия. Останалите 30 процента познай кой ги запълва. И познай каква е гаранцията, че нито един от вирусите, влизащи в графата "30%" няма да мутира и няма да бъде новият основен причинител на рак. Което си е така, така си е.
    П. С. Пише се канцерогенен.
    Peace.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  13. #63
    Аз също знам, че само два от 4-те типа са опасни

  14. #64
    Има ли някой който се е ваксинирал с Церварикс? Аз от кога се каня да го направя и само отлагам

  15. #65
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Аз много исках да се ваксинирам /бях 12ти клас, когато ваксината излезе на пазара/, обаче ме спира единствено това, че ваксината е пусната на пазара в четвърти стадий от клиничното изпитване. Няма данни /а и няма как да има/ за неблагоприятните й ефекти, които ще се проявят след 20-30-40-50 години в имунизираните. А и не отпада профилактиката, не е сигурно дали конкретният организъм ще изработи имунитет... общо взето много неизвестни и няма 100% гаранция.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  16. #66

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    3
    Хм ... след 20-30-40-50 години науката толкова ще е напреднала, че не ми се говори. Бегай, по-добре 70 % защита (ама 100 срещу 16 и 18 тип), отколкото да си ходя на цитонамазки като ненормалните и да се моля всеки път ... сега ходя веднъж годишно и съм доста по-спокойна от колежките в курса, които вече се и конизират! Смятай, на 21-22-23 години ... като им казвам, че съм се ваксинирала или не знаят за кво става въпрос, или ми казват, че струвало цифра пари.

    Супер много се дразня на такива изказвания кое в какъв стадий е и колко е страшно и опасно и прочее ... се едно тия работи се разработват, та да морят народа, баси. Утре, ако ме блъсне рейс, да знаете, че е от ваксината!
    Ни ща да пораствам, пъъъъъъъъъъъъък

  17. #67
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ваксината не отменя профилактиката/т. е. цитонамазката/. Това се опитвам да ви го набия в главите вече доста време. Все пак всеки решава за себе си. Темата е за тези, които искат да са информирани подобаващо, преди да направят тази крачка. А и това, че колежките ти вече се конизират, ми звучи пресилено. И аз съм студентка, но не забелязвам колежките ми едва ли не да са на смъртен одър. Явно зависи и от средата, в която попадаш.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  18. #68

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    3
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Ваксината не отменя профилактиката/т. е. цитонамазката/. Това се опитвам да ви го набия в главите вече доста време. Все пак всеки решава за себе си. Темата е за тези, които искат да са информирани подобаващо, преди да направят тази крачка. А и това, че колежките ти вече се конизират, ми звучи пресилено. И аз съм студентка, но не забелязвам колежките ми едва ли не да са на смъртен одър. Явно зависи и от средата, в която попадаш.
    В първата част -с профилактиката съм ОК!
    Да ти кажа, средата е повече от добра, ама не можеш май да разбереш нещо елементарно - момичетата са незаинтересовани и си мислят, че "на мен не може да се случи". Техните гинеколози им горят ранички по три пъти (Бога ми, имам такива колежки, таман две), правят конизации по два пъти (таман три бройки), щото "не било изрязано до чисто" първия път ... а "обикновени" кондиломи, течения, гъбки и прочее не искам да коментирам - те се смятат за нещо нормално (едва ли не) ... И не ти говоря за момичета без възможности и образование! А средата ... май не е толкова определяща за сексуалната култура сред 20-годишните! Каквото и да ми говориш! Просто други неща ги интересуват, бе ... незнам какво учиш, но моите наблюдения са, че това няма никакво значение! Важното е дали в семейството някой те е научил, че здравето значи МНОГО, а профилактиката е основополагаща! Не е нормално да ходиш да ти горят раничка, все едно отиваш на козметик, нали се сещаш?
    Ни ща да пораствам, пъъъъъъъъъъъъък

  19. #69
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    863
    Днес ми поставиха ваксината Silgard

  20. #70
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от Marchelina
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Ваксината не отменя профилактиката/т. е. цитонамазката/. Това се опитвам да ви го набия в главите вече доста време. Все пак всеки решава за себе си. Темата е за тези, които искат да са информирани подобаващо, преди да направят тази крачка. А и това, че колежките ти вече се конизират, ми звучи пресилено. И аз съм студентка, но не забелязвам колежките ми едва ли не да са на смъртен одър. Явно зависи и от средата, в която попадаш.
    В първата част -с профилактиката съм ОК!
    Да ти кажа, средата е повече от добра, ама не можеш май да разбереш нещо елементарно - момичетата са незаинтересовани и си мислят, че "на мен не може да се случи". Техните гинеколози им горят ранички по три пъти (Бога ми, имам такива колежки, таман две), правят конизации по два пъти (таман три бройки), щото "не било изрязано до чисто" първия път ... а "обикновени" кондиломи, течения, гъбки и прочее не искам да коментирам - те се смятат за нещо нормално (едва ли не) ... И не ти говоря за момичета без възможности и образование! А средата ... май не е толкова определяща за сексуалната култура сред 20-годишните! Каквото и да ми говориш! Просто други неща ги интересуват, бе ... незнам какво учиш, но моите наблюдения са, че това няма никакво значение! Важното е дали в семейството някой те е научил, че здравето значи МНОГО, а профилактиката е основополагаща! Не е нормално да ходиш да ти горят раничка, все едно отиваш на козметик, нали се сещаш?
    Моме - нищо не си разбрала!

    В диспозитивната част съм абс съгласен с теб!

    В мотивационната - не!
    Точно "Семейството" в днешният му вид и форма е извор на манталитета, който се опитваш да громиш, ползвайки като абсолютен аргумент - нещо което отдавна вече го няма - Авторитарността на същото това "Семейство".

  21. #71
    Изчетох цялата тема от кора до кора и мисля, че все пак редовните посещения при гинеколог + цитонамазка са по-добрият вариант. Мама ме навиваше за ваксина, ма сега като се замисля - ваксина не значи да не си правиш цитонамазка и да не ходиш на профилактични прегледи, така че в крайна сметка тя нищо не променя...
    Чиста любов.
    Усмивка на дете.
    Изведнъж кръв
    и груби мъжки ръце.
    ~*~

  22. #72

    промяна

    Променя, променя, не си права. Има случай, когато и цитонамазката не хваща болестта навреме, а да не говорим за професионализма / некъдърността на лекарите /. Разбира се не отричам профилактиката даже напротив, но ваксината дава гарантирана защита

  23. #73
    Няма никаква гаранция, че при профилактичните цитонамазки се хваща всичко. Да пази господ от некадърни лекари. Въпреки това със и без ваксина те са задължителни.

  24. #74
    добре само дето не разбрах от годините ли се появява раничка на шийката, защото лекарката ми ми каза че имам ама нищо не ми обясни. На никого не съм казала защото ме е страх майка ми да не разбере за някой раоти защото сиг смята,че човек трябва да е девствен докато не умре. Сега трябва да отида на цитонамазка, а и имам проблеми и с цикъла и кръв за хормони ще ми взимат. абе отвсякъде съм се нарисувала и много ме е страх.
    So if you're pissed like me
    Bitches, here's what you gotta do
    Put your middle fingers up in the air
    Go on and say "Fuck you!"

    www.myspace.com/panda_massacre

  25. #75
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от pandaMASSACRE
    добре само дето не разбрах от годините ли се появява раничка на шийката, защото лекарката ми ми каза че имам ама нищо не ми обясни. На никого не съм казала защото ме е страх майка ми да не разбере за някой раоти защото сиг смята,че човек трябва да е девствен докато не умре. Сега трябва да отида на цитонамазка, а и имам проблеми и с цикъла и кръв за хормони ще ми взимат. абе отвсякъде съм се нарисувала и много ме е страх.
    Не се появява от годините. Доста материали съм изчела по темата и всичко се свежда до това, че причината е нивото на естрогените. Опасното е не това, че самата раничка е признак на рак, а това, че точно на границата на раничката и околната тъкан вероятността за възникване на раков процес е по-голяма. Безразборното горене на ранички също не се препоръчва, защото границата на епитела се премества по-нагоре /и респективно по-навътре/ в маточната кухина, което прави по-нататъшният скрининг за предраково състояние по-труден. На колко години си?


    Цитирай Първоначално написано от siqnalili
    Няма никаква гаранция, че при профилактичните цитонамазки се хваща всичко. Да пази господ от некадърни лекари. Въпреки това със и без ваксина те са задължителни.
    Не си права да хвърляш кал по лекарското съсловие при положение че не си наясно на какви статистически критерии трябва да отговаря дадено изследване, за да бъде въведено в практиката като скрининг!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си