.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 57

Тема: Книги

  1. #1
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736

    Книги

    Току-що се сетих, че ще бъде хубаво да има тема, в която да си споделяме за интересни заглавия. Може да дадете и някакво резюме за по-добра ориентация. Аз лично Ви препоръчвам 200-те принципа на успеха на индиеца Робин Шарма и Психология на успеха на американеца Уилям Аткинсън. За други в момента не се сещам. пийс

  2. #2
    Аватара на EGG
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    гр. Монтана
    Мнения
    117
    Книгите на Луис Хей, Дейл Карнеги и Норман Винсънт Пийл са много хубави. Става въпрос за себепознанието.

  3. #3
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от E-G-G
    Книгите на ЛуиЗ Хей

    Podkrepiam.Osobeno knigata i "Izlekyvai jivota si" e izkliy4itelno interesna i ima mn istina v neia
    Su6to knigite na Deepak Chopra sa mn vduhnoviava6ti.. (tyk ima edna za izteglaine http://www.izvorite.com/downloud/downloud6.htm )
    Poredicata "Diagnostika na karmata" na Sergei N. Lazarev e mn dobra.

    Su6to tezi sa interesni
    http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154...yl-loziyr.html

    http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154...ri-uinget.html

    http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154...-chandlyr.html

    http://www.book.store.bg/search?srch...nstore=2&sin=1 (<--4ela sum samo 3 ot tezi no na Norbekov knigite po princip sa mn hybavi)

  4. #4
    Аватара на EGG
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    гр. Монтана
    Мнения
    117
    Цитирай Първоначално написано от slun4ice
    Цитирай Първоначално написано от E-G-G
    Книгите на ЛуиЗ Хей

    Podkrepiam.Osobeno knigata i "Izlekyvai jivota si" e izkliy4itelno interesna i ima mn istina v neia
    Su6to knigite na Deepak Chopra sa mn vduhnoviava6ti.. (tyk ima edna za izteglaine http://www.izvorite.com/downloud/downloud6.htm )
    Poredicata "Diagnostika na karmata" na Sergei N. Lazarev e mn dobra.

    Su6to tezi sa interesni
    http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154...yl-loziyr.html

    http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154...ri-uinget.html

    http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154...-chandlyr.html

    http://www.book.store.bg/search?srch...nstore=2&sin=1 (<--4ela sum samo 3 ot tezi no na Norbekov knigite po princip sa mn hybavi)
    Ок, моя грешка.

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Нищо тру философско дотук.
    Това е форум за философия а още нищо подобно не съм видяла тук
    http://images.encyclopediadramatica.com/images/c/cd/Chris_Hansen_Says_Hi.gif[/img]

  6. #6
    Голям фен Аватара на SunnyG
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    In the future..
    Мнения
    781
    Аз си падам по източната литература от дрвността.Интересни книги са "И-дзин"(книга на промените) и "Дао-дъ-дзин"(Път,сила,живот).Авторъ т е Лао Дзъ,а в книгите се описва древното китайско схващане за битието.Също много хубава е цялата поредица за Тибет.Книгите са 7 и се разглежда тибетската култура и живот преди стотици години.
    Животът е всичко онова,което ни се случва,докато правим планове за бъдещето.

  7. #7
    Аватара на EGG
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    гр. Монтана
    Мнения
    117
    Цитирай Първоначално написано от ^BAD_GIRL^
    Аз си падам по източната литература от дрвността.Интересни книги са "И-дзин"(книга на промените) и "Дао-дъ-дзин"(Път,сила,живот).Авторъ т е Лао Дзъ,а в книгите се описва древното китайско схващане за битието.Също много хубава е цялата поредица за Тибет.Книгите са 7 и се разглежда тибетската култура и живот преди стотици години.
    Оглеждала съм ги в книжарниците, но не съм ги чела. Сигурно са интересни...

  8. #8
    Аватара на EGG
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    гр. Монтана
    Мнения
    117
    "Цялостна система за самолечение. Вътрешни упражнения", Автор - Д-р Стиван Томас Чан, Изд. Кибеа
    Даоистки техники за възстановяване на жизнеността

  9. #9
    Голям фен Аватара на SunnyG
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    In the future..
    Мнения
    781
    Цитирай Първоначално написано от E-G-G
    Цитирай Първоначално написано от ^BAD_GIRL^
    Аз си падам по източната литература от дрвността.Интересни книги са "И-дзин"(книга на промените) и "Дао-дъ-дзин"(Път,сила,живот).Авторъ т е Лао Дзъ,а в книгите се описва древното китайско схващане за битието.Също много хубава е цялата поредица за Тибет.Книгите са 7 и се разглежда тибетската култура и живот преди стотици години.
    Оглеждала съм ги в книжарниците, но не съм ги чела. Сигурно са интересни...
    Няма да сгрешиш!Супер инетересни,полезни и увлекателни са
    Животът е всичко онова,което ни се случва,докато правим планове за бъдещето.

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2008
    Мнения
    850
    на мен ми харесват книгите на Бегшоу , Колийн Маккълоу (а май не се пише така ама) Коелю Барбара Делински

  11. #11

    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    86
    Аз малко офф топик искам да попитам за така наречената "Приложна психология". И автори от типа на Мантак Чия, Робърт Шарма, Даниел О'Нийл и тн.

    Доколко смятате, че тези книги са полезни и вие, които сте ги чели, извлекли ли сте си някакви реални и практични ползи от тях ?

  12. #12
    Guest
    Dune на франк херберт ;р
    има доста философия...!

  13. #13
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Властелинът на пръстените-Толкин
    Тъмната половина-Стивън Кинг
    Граф Монте Кристо-Александър Дюма
    Български Декамерон
    Божествена Комедия-Данте Алигери
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  14. #14
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736
    Цитирай Първоначално написано от dajdostih
    Аз малко офф топик искам да попитам за така наречената "Приложна психология". И автори от типа на Мантак Чия, Робърт Шарма, Даниел О'Нийл и тн.

    Доколко смятате, че тези книги са полезни и вие, които сте ги чели, извлекли ли сте си някакви реални и практични ползи от тях ?
    Приложната психология е доста интересна, аз обаче съм чел само Робърт Шарма, другите двама, които си цитирал не ги знам, но Шарма цепи мрака, както се казва. Много добри съвети дава за живота.

    Но има и друг добър автор. Това е д-р Уейн Дайър. Ето, какво казват за него и книгите му два други негови колеги:

    Научил съм много неща от моя приятел, съветник и наставник д-р Уейн Дайър. Дори една-единствена фраза от неговите книги ши лекции може да ви помогне да преобразите живота си. В „Мъдрост за всеки ден" ще откриете много полезни съвети, които ще ви послужат по пътя към преобразяването.
    Д-Р АИЙПАК ЧОПРА
    Автор на „Неостаряващо тяло, вечен ум"

    В своята работа Уейн Дайър винаги е отразявал силата на вътрешната целенасоченост. В „Мъдрост за всеки ден" той ви подарява бисерите на собствените си прозрения и ви помага да откриете изумителните чудеса, скрити в самите вас.
    ЛУИЗ Л. ХЕЙ
    Автор на„Излекувай живота си"

    * Книгата му Мъдрост за всеки ден можете да си дръпнете от нета

    Аз наскоро си купих Бъди неустоим на Филипа Дейвис. Добра е книжката, а аз бях късметлия защото няма тираж. Е, още не съм я прочел цялата, бях леко зает напоследък, но скоро мисля да я започвам. Мога да извадя някакви интересни съвети за форума.

  15. #15

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Blagoevgrad
    Мнения
    24
    `Анастасия`-Владимир Мегре

  16. #16
    препоръчвам всички книги на Тери Пратчет а да и оригинала на Бамби хах
    Не целта е цел, а пътят

  17. #17

    Книгата

    Препоръчвам "Загадката на остров Тьокланд"

  18. #18
    В момента чета на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко".Бих казал, че е доста интересна самата идея.Има и филм на тази тема.Казва се "The Secret".Идеята е интересна и много трудна за разбиране, за това трябва доста търпение.Нужна е коренна промяна в начина на мислене.Даже обясняват във филма(The Secret) принципа на промяна на мисълта - когато мислиш за негативни неща , ти създаваш повече клетки с този начин на мислене и така те стават по-силни.Хората от филма казват, че за няколко години ( около 4) клетъчната структура на човек да се промени ИЗЦЯЛО! Но разбира се това е много трудно.Защо ли? Ами точно заради клетъчната структура.Една мисъл колкото повече се повтаря в съзнанието ни (било то от преживяна случка или видяна отнякъде) и става наша си "истина", а другото са "глупости".За това е нужно усилие.

  19. #19
    Аватара на Lady_B_
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    София
    Мнения
    508
    Цитирай Първоначално написано от kkkl
    В момента чета на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко".Бих казал, че е доста интересна самата идея.Има и филм на тази тема.Казва се "The Secret".Идеята е интересна и много трудна за разбиране, за това трябва доста търпение.Нужна е коренна промяна в начина на мислене.Даже обясняват във филма(The Secret) принципа на промяна на мисълта - когато мислиш за негативни неща , ти създаваш повече клетки с този начин на мислене и така те стават по-силни.Хората от филма казват, че за няколко години ( около 4) клетъчната структура на човек да се промени ИЗЦЯЛО! Но разбира се това е много трудно.Защо ли? Ами точно заради клетъчната структура.Една мисъл колкото повече се повтаря в съзнанието ни (било то от преживяна случка или видяна отнякъде) и става наша си "истина", а другото са "глупости".За това е нужно усилие.
    Филмът "Тайната" трябва да бъде гледан от всеки, който изповядва подобно философия и от всички други, които искат да се запознаят с нещо ново Не съм сигурна, че е по Кехоу, но идеята е горе-долу сходна филма е Уникален. Относно книгата, аз лично не можах да я възприема, а и не казва нищо ново в нея ( за хора, който четът подобни неща )
    Един отимист може да види светлината и там, където я няма. Но защо песимистът винаги бърза да я гаси ?

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Lady_B_
    Цитирай Първоначално написано от kkkl
    В момента чета на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко".Бих казал, че е доста интересна самата идея.Има и филм на тази тема.Казва се "The Secret".Идеята е интересна и много трудна за разбиране, за това трябва доста търпение.Нужна е коренна промяна в начина на мислене.Даже обясняват във филма(The Secret) принципа на промяна на мисълта - когато мислиш за негативни неща , ти създаваш повече клетки с този начин на мислене и така те стават по-силни.Хората от филма казват, че за няколко години ( около 4) клетъчната структура на човек да се промени ИЗЦЯЛО! Но разбира се това е много трудно.Защо ли? Ами точно заради клетъчната структура.Една мисъл колкото повече се повтаря в съзнанието ни (било то от преживяна случка или видяна отнякъде) и става наша си "истина", а другото са "глупости".За това е нужно усилие.
    Филмът "Тайната" трябва да бъде гледан от всеки, който изповядва подобно философия и от всички други, които искат да се запознаят с нещо ново Не съм сигурна, че е по Кехоу, но идеята е горе-долу сходна филма е Уникален. Относно книгата, аз лично не можах да я възприема, а и не казва нищо ново в нея ( за хора, който четът подобни неща )
    В книгата са описани няколко метода подобни на визуализацията , които във фирма ги нямаше , но да, като цяло е едно и също.

  21. #21
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Сатанистката библия на Антон Лавей ,голяма простотия е...
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  22. #22
    много ми харесват книгите на Луис Ренисън от типа за тийнейджъри "Дневниците на Джорджия" много са интересни и пълни до някаде със сдържани простотии

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от lsd43
    Сатанистката библия на Антон Лавей ,голяма простотия е...
    -1

    Книгата е интересна и ангажираща вниманието. Аз лично не изповядвам Сатанизма, даже го смятам за част от Християнството, но това е друга тема.

    Мои заглавия са "Апокалипсис" на Пако Рабан и "Човекът във високият Замък" на Ричард К. Дик, и двете не са кой знае колко философски, но дават интересна история и задават интересни въпроси.
    Ich fang ein Bild von dir
    Und schlie

  24. #24

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Шумень
    Мнения
    450
    Никой ли (освен мен де) няма да спомене "Малкия принц" от Екзюпери ?? (Днеска на класното по френски даже писах есе за него) Наистина велика книга, една приятелка казва, че е толкова философска, че чак доскучава, ама не съм на тва мнение. Много съм ревала с нея...
    "Зеленият път" от Кинг ... не ми се е случвало да рева с глас на филм (верно говоря за филма, но е направен по книгата а книгата е жестока)
    -Къде са хората - попита най-сетне Малкия принц. - Човек се чувства малко самотен тук
    -Човек е самотен и сред хората - отвърна змията.

  25. #25
    Последният валс на Матилда - Тамара Маккинли
    страхотна книга, преди един/два дена я свърших и когато имам време пак ще я прочета
    иначе ако търсите нещо свързано с психологията, философията и т.н.:
    "Променете вашата съдба"
    "Контрол върху съзнанието"
    "Ключът към саморегулирането"
    "Мисловната сила"
    "Карма, орис, избор на живот"
    "Отвъд разума"
    "Напред в миналото"
    "Психическа самозащита"

    тези не ги знам от кои автори са, защото ги теглих online

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си