.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 52
  1. #1
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736

    Великите мъки на бебетата

    преди време чух че бебетата изпитват свръхстрадания докато се раждат или в минутата след раждането. През целия си живот човек не изпитва подобни или по-големи мъки. някой може ли да ми каже подробност.

  2. #2
    За Бога...

    По темата-нищо не е сигурно.Никой не помни.
    Just Married

    'Тогава бе светът. Изглеждаше огромен.
    В самия край на лятото, тъй сладостно
    беше открилото се време, неотменна светлината..'

  3. #3
    както предполагам сама се досещаш, едва ли има човек, който да може да ти даде някакъв отговор (както казаха преди мен: Кой ли помни?????)
    Момиче съм

  4. #4

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Shove IT
    Мнения
    1 537
    67om go boli divine shield

  5. #5
    Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят

  6. #6
    Аватара на vodolei4e_m
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    665
    Цитирай Първоначално написано от gree_girl
    Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
    kak nqma da pla4at, kato sa se precakali da jiveqt v toq gadniq svqt....(nari4an ot mnozina ada na vselenata)

  7. #7
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Цитирай Първоначално написано от vodolei4e_m
    Цитирай Първоначално написано от gree_girl
    Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
    kak nqma da pla4at, kato sa se precakali da jiveqt v toq gadniq svqt....(nari4an ot mnozina ada na vselenata)

    Е,Ники,не бъди толкова негативно настроен към живота.
    По темата-идея си нямам,а някой замислял ли се е на какво може да се дължи тази болка?
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  8. #8
    Ами много ясно, че ще има болка. Бебето до сега е било във вода а сега поема въздух нормално е.. Все едно като се давиш и те спасят чувството е същото. Болки по тялото и в дробовете .
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  9. #9

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    У нас Си (=
    Мнения
    1 931
    Чувала съм, че когато бебето се ражда дробовете му са като ненадут балон и когато си поеме въздух те се надуват(логично). Това боляло...предполагам ако си представим един балон и започнем да го надуваме има момент, в който ако вкараме по-малко въздух не се издува и трябва да вкараме повече въздух да преминем нещо като "граница". Не знам дали разбрахте и е малко вероятно, но все пак аз си обясних позицията.

  10. #10
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от gree_girl
    Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
    Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!

  11. #11
    ramaiana
    Guest
    Още при самото раждане бебето изплаква - това е първия му звук. Плачът е израз на шока от външния свят.
    Това не е никаква болка...просто си представи как 9 месеца си се гушкала на топло,необезпокоявана,полю шквана и не изпитваш глад,студ,и никаква нужда и изведнъж те изкарват на място,което е ужасно шокиращо в първия момент...шум,хора тичащи насам-натам,виканици,студ,уплаха, нещо ново и необяснимо.
    ...какво ти остава

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от ramaiana
    Още при самото раждане бебето изплаква - това е първия му звук. Плачът е израз на шока от външния свят.
    Това не е никаква болка...просто си представи как 9 месеца си се гушкала на топло,необезпокоявана,полю шквана и не изпитваш глад,студ,и никаква нужда и изведнъж те изкарват на място,което е ужасно шокиращо в първия момент...шум,хора тичащи насам-натам,виканици,студ,уплаха, нещо ново и необяснимо.
    ...какво ти остава
    Не е баш така.Едва ли бебто знае какво е страх по точно от какво да го е страх навън..?! Просто при вдишването дробовете му се пълят с кислород,
    навън както казваш е и студено.
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  13. #13
    ramaiana
    Guest
    това също е шок...но не е и болка.
    Всичко му е непознато..то не е страх,то е ужас за детето.
    Страхът е инстинкт,нали знаеш

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Цитирай Първоначално написано от gree_girl
    Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
    Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!
    Ако не проплаче - пиши го бегало...
    При аутопсия на новородени се разбира дали са били мъртви в утробата или са умрели след раждането.Това се установява по наличието на кислород в белите дробове.Ако има кислород значи са умрели след раждането.
    Болката е точно при напълването на белите дробове с въздух, а не както каза ramaiana "Плачът е израз на шока от външния свят."

  15. #15
    Според мен при първото вдишване боли много. Пак се връщаме на примера за балона. Като си купите нов балон и го надувате, той отначало е напълно сплескан и докато гонадувате и двете му страни се отлепят. Според мен това се случва и в бебешкия организъм след първата поета глутка въздух ... а за шока и студа ... и това е вярно, но не отхвърлям и болката.
    Memento moriendum esse!


  16. #16
    ramaiana
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Nu[m
    b]
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Цитирай Първоначално написано от gree_girl
    Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
    Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!
    Ако не проплаче - пиши го бегало...
    При аутопсия на новородени се разбира дали са били мъртви в утробата или са умрели след раждането.Това се установява по наличието на кислород в белите дробове.Ако има кислород значи са умрели след раждането.
    Болката е точно при напълването на белите дробове с въздух, а не както каза ramaiana "Плачът е израз на шока от външния свят."
    ще ми цитираш ли статия в която пише такова нещо..защото аз никъде не видях,а ме вълнува.
    Това което написах е истина,чела съм много книги за бебетата и развитието им,за раждането и първите им дни.

    ето...чети малко
    http://www.dar-center.com/article/?article=460

  17. #17
    И аз мисля,че е шок

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от vodolei4e_m
    Цитирай Първоначално написано от gree_girl
    Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
    kak nqma da pla4at, kato sa se precakali da jiveqt v toq gadniq svqt....(nari4an ot mnozina ada na vselenata)
    На същото мнение съм. Най - вероятно ни е боляло

  19. #19
    Супер фен Аватара на mickelangelo
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Варна морето сините вълни ....
    Мнения
    1 096
    Ми четох някъде че .. най голямата физическа болка .. която изпитва някога човекът е когато си поема първата глътка въздух ( с неупотребяваните никога бели дробове )
    НиКОи НЕ ЗаСлуЖаВа дА лееШ СълЗи за НЕго, а тОзИ коИто ЗаСлуЖаВа нЕ Би тЕ рАзПлаКал >>!<<


    Skype : Mickelangelo_

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от LastWarrior
    67om go boli divine shield
    bubble + hs back

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от ЦвЕтИт0
    Цитирай Първоначално написано от vodolei4e_m
    Цитирай Първоначално написано от gree_girl
    Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
    kak nqma da pla4at, kato sa se precakali da jiveqt v toq gadniq svqt....(nari4an ot mnozina ada na vselenata)

    Е,Ники,не бъди толкова негативно настроен към живота.
    По темата-идея си нямам,а някой замислял ли се е на какво може да се дължи тази болка?

    Според мен на първите физически движения, защото костите на бебетата са меки, пък и е странно като си раздвижваш ръката например за първи път от доста време (примерно след сваляне на гипс за обездвижване на краиника при счупване на кост). Пък и е стрес в родилното да се озовеш от веднъш и да чуеш разни шумове, викове и да видиш непозната обстановка с излизането си на "бял свят" Също така една от хипотезите е че бебетата изпитват голяма болка при първото вдишване мисля, че е възможно, защото органите не са развити напълно, а въздуха отива в дробовете...
    ...They say learning to love yourself is the first step
    that you take when you want to be real.
    Flying on planes to exotic locations won't teach you how you really feel
    ...



  22. #22
    Смятам че плачат защото може би ги боли, поемайки въздух, а също и от шока, напускаики тялото на майка си. Но има ли смисъл изобщо във въпроса се замислих аз...
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  23. #23

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    49 Layer
    Мнения
    213
    Аз съм чувал, че плачят първите месеци много, защото душата им разбира че са се родили на земята с някаква цел, и са нещастни от този факт. Но постепенно с месеците, съзнанието им го забравя и за това никой не помни.

  24. #24
    Супер фен Аватара на GLeZoRanA
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    ®България...®
    Мнения
    2 863
    Много ти разбира новородено от шок..

  25. #25

    Re: Великите мъки на бебетата

    Цитирай Първоначално написано от triple-sss
    преди време чух че бебетата изпитват свръхстрадания докато се раждат или в минутата след раждането. През целия си живот човек не изпитва подобни или по-големи мъки. някой може ли да ми каже подробност.
    Еми не знам точно тоя момент нещо ми се губи

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си