.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1

    Уважението

    Интересно ми е смятате ли, че човек трябва да се докаже пред вас по някакъв начин, за да заслужи вашето уважение? Има ли взаимноуважение или по-често хората се възползват от другите като злоупотребяват с това, което получават от тях? Нужно ли е да познаваш един човек лично, за да му отдадеш уважение, или можеш да уважаваш и истински някой събеседник от форума примерно? Кои са хората, които вие цените и уважавате, обяснете защо?

  2. #2
    Голям фен Аватара на gorska
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    в гората... !We all live in оur yellow submarine!
    Мнения
    811
    Кого уважавам ли?
    Първо: уважавам хората, които стоят над мен: родителите ми, учителите ми /политицте не ги уважавам и едва ли някой ще се почуди защо/
    Второ: Понеже даде пример за съфорумниците, уважавам всички модератори, защото мисля че са наистина интелигентни и представят форума много добре. В момента се сещам за един потребител: MusicIsTheKey, когото също уважвам, забелязала съм, че помага на всички и за всичко, благодарна съм и за темите с линкове: филмова музика и сайтове за безплатно теглене на музика.
    Трето: уважавам приятелите си и се съобразявам с тях

    Според мен човек не трябва да се доказва по някакъв начин, достатъчно е да разбера, че той е наистина стойностен и ще започна да го уважавам. А как ще разбера, че е стойностен? Когато го опозная в истинската му светлина, видя недостатъчците му и положителните черти, защото всеки има такива.

    Познавала съм много хора, които са злоупотребявали с доверието, което съм им оказвала, но мога да кажа, че ако някога съм ги уважавала, то днес далеч не е така.

    Общо взето това е мнението ми по въпроса.


  3. #3
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Когато ми хареса държанието на един човек и това как общува с околните .. той вече е спечелил 50% от уважението ми...другите 50% идват с времето ...
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  4. #4
    Супер фен Аватара на oTPoBHa
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    1 027
    уважавам един човек заради самият него.. като личност.. като индивидуална биологична единица.. брей какви разсъждения но ако говорим за онова уважение, между приятелите, когато някой каже на друг "даа, ти си мой човек" може би става дума за съвпадане на интересите.. по тази логика по-точно мога да кажа, че уважавам всички с максимално близки вкусове и предпочитания до моите.. уважавам тези хора, при които се появява чувство на близост и доверие, докато общувам с тях.. бе тая работа с уважението е сложна. Понякога наистина чрез постъпка или нещо казано мога да започна да уважавам някой или съответно да спра да го уважавам. Зависи от безкрайно много неща, които обаче ми е трудно да дефинирам..

  5. #5

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Под масата
    Мнения
    189
    You gotta show respect to get respected!
    dance

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Jus7m3
    You gotta show respect to get respected!
    Интересното е, че това е най-краткото мнение, а най ми допадна.

  7. #7
    Аватара на theEXPLOITED
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    OUT OF SPACE
    Мнения
    528
    Цитирай Първоначално написано от Jus7m3
    You gotta show respect to get respected!
    absolutely right

  8. #8
    ми вече никои не уважавам

  9. #9
    Мега фен Аватара на DevilWish
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Hasselt
    Мнения
    7 800
    Аз уважавам всеки.Не не е нужно да го познавам, респектирам мнението на всички, дори да не се съглася примерно във форум, никога няма да тръгна да споря.Смятам го за ниско. По улиците също респектирам всеки.Ако не отвърне с респект здраве да е, аз съм си направила добринката пък той/тя както ще да е.

  10. #10
    Голям фен Аватара на m0n4yyy
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    .. сухо море .. :P
    Мнения
    749
    Старая се да уважавам, за да бъда уважавана.

  11. #11
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    куртуазията е едно но уважението трябва да се заслужи иначе просто си губи смисъла.

    няма смисъл и да се разменя като някаква валута-този който го проявява към теб може да е пълна измет, къде е логиката да му се отвръща с нещо за което не е достоен само за да се спазва етикета?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  12. #12
    Супер фен Аватара на djipsito
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    2 918
    Принципно съм добре настроена към всички, но когато някой не покаже уважение към мен, аз също няма да го направя. Не мисля че човек трябва да се оставя да го въртят, колкото и да е добър. Колкото за доказването... всички се доказваме, постоянно, където и да е, с който и да е... не говоря за онова ДЕМОСТРАТИВНО доказване, само и само да си спечелиш било то уважение или почит. Хората постоянно се "изпробваме" несъзнателно, няма значение дали чрез закачка, бъзик, въпрос... по реакцията на отсрещния разбираме какъв човек е и по наши си критерии определяме какво би могъл да означава този човек за нас, дали ще го уважаваме или ненавиждаме, етц. Тва е мойто мнение

  13. #13
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    За да преценя дали един човек заслужава уважение, трябва да го познавам добре.
    Малко са хората, които познавам до такава степен. Предимно роднините и най-близките ми приятели.
    И спря да се върти за миг земята..




  14. #14
    Супер фен Аватара на SolusChristus
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 038
    Цитирай Първоначално написано от xoxi
    За да преценя дали един човек заслужава уважение, трябва да го познавам добре.
    Малко са хората, които познавам до такава степен. Предимно роднините и най-близките ми приятели.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Mi6inka
    Регистриран на
    Aug 2008
    Мнения
    4 303
    при мен по-скоро някой трябва да направи нещо, заради което да спра да го ужавам...а не да се доказва, за да започна да го уважавам....Когато не познавам някой го уважавам най-малкото, защото и той е личност като мен ...

  16. #16
    Уважавам само и единствено Адолф Хитлер

  17. #17
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    а като го уважаваш знаеш ли че е ял лaйнa на български селяни?

    http://ask-foreigner.blogspot.com/20...g-post_11.html

    http://passingparade.blogspot.com/20...v-r.html#links

    и най-вече знаеш ли че си директен потомък на черни хора, както и всички други човеци на тази планета?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    а като го уважаваш знаеш ли че е ял лaйнa на български селяни?

    http://ask-foreigner.blogspot.com/20...g-post_11.html

    http://passingparade.blogspot.com/20...v-r.html#links

    и най-вече знаеш ли че си директен потомък на черни хора, както и всички други човеци на тази планета?
    ахахах смешен си гледаш да изсмучеш от някаде нещо... което едвали е вярно но нищо ти си се заблуждаваи сам! и не ми дреме какво е ял важно е какви велики дела е постигнал ! гандалфегеи ти си за разтрел мръсно комунистче.

  19. #19
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    разСтрел мaмкa ти илитератна патриоте! и това съм го гледал и по дискавъри и по нешънал джиографик. и после ДА, прав си-не е важно че е ял лайна, а че се смята за един от най-злите хора на всички времена.

    ... и защо когато почна да споря с някой веднага тръгвате да ме наричате комунист?????

    се тая де, пак към въпроса-прав си и за още нещо и то е че вместо да направя нещо хубаво и продуктивно (да си набия една злобарка) аз съм седнал да си късам нервите с неграмотен малоумник, който като му се попрегледат мненията за 2 минути се вижда че само обижда и търпи (много повече) обиди заради колосалната си глупост и започвам да ставам смешен че обръщам внимание на такова леке.

    получавайки това просветление ти тегля майната и ти оставям прощален подарък

    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  20. #20

  21. #21
    Мисля,че уважението е едно много хубаво качество,което не всички го притежават или поне не го показват.Старая се да уважавам всички,но има хора,които дори не изслушват събеседника си,не го уважават,което много ме дразни.И така смятам,че уважението към по-възрастни от нас или дори хора на нашите години трябва да съществува.
    Cullens


  22. #22
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Уважението за мен е нещо, което може да се степенува. Например към дадени хора уважението ми е слабо, а към други голямо. Зависи от много неща. Най-напред поставям отношението им към мен, после личните им постижения във всякакъв аспект - кариера, семейство... , както дори зависи от това дали характерът им ми се харесва. Не можеш да уважаваш всички по равно, но можеш да уважиш най-елементарното им право им на лично пространство например.

  23. #23
    Ако уважението се изразява в изслушване, помагане, толерантност към мнението на другия, дори и различно от моята гледна точка, да значи уважавам всички. Но от друга страна, не би трябвало, това че влизам в спор с някой, да значи, че не го уважавам. Конфронтацията на възгледите не е нещо лошо, стига да се прави по интелигентен начин, също не е казано, че в спора не може да се стигне до консенсус. Това е тренировка на мозъка малко или много. Не смятам, че е нещо ниско, както се беше изказал някой по-нагоре.
    Но все пак разлика при мен има, защото истинското уважение към човек се проявява, когато се респектирам от качествата му. Това е уважение, което има по-голяма стойност. Другото се проявява заради "хуманните ми наклонности".

  24. #24
    Голям фен Аватара на m0n4yyy
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    .. сухо море .. :P
    Мнения
    749
    Цитирай Първоначално написано от Arieca
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    а като го уважаваш знаеш ли че е ял лaйнa на български селяни?

    http://ask-foreigner.blogspot.com/20...g-post_11.html

    http://passingparade.blogspot.com/20...v-r.html#links

    и най-вече знаеш ли че си директен потомък на черни хора, както и всички други човеци на тази планета?
    ахахах смешен си гледаш да изсмучеш от някаде нещо... което едвали е вярно но нищо ти си се заблуждаваи сам! и не ми дреме какво е ял важно е какви велики дела е постигнал ! гандалфегеи ти си за разтрел мръсно комунистче.
    Велико ?! Да лишиш невинни човешки същества от собствения им живот, след като те не са ти сторили абсолютно нищо, е велико ?

  25. #25
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Офф:
    Баш пък евреите нищо не са направили..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си