.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22

Тема: Коран

  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761

    Коран

    Здравейте!

    Случайно попаднах в интернет на статия за Корана и за това как ходжите предсказват бъдещето на хората, след изчисление на имена и дата на раждане. Случайно някой ходил ли е при ходжа (за помощ и разрешаване на проблеми) и до колко е вярно това, което пише, след изчислението на данните и отварянето на страницата, на която се пада крайното изчисление...? Интересно ми е.

    Моля за свестни отговори, без подигравки. Вярвам в магии, много зъл народ има, така че не се знае рано или късно дали някой няма да опре дотам, да се съветва с ходжи.

  2. #2
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    мда, то всички ние можем да предсказваме бъдещето ама си стоиме по пуберски форуми вместо да разбиваме джакпоти по казината.

    ако искаш да разбереш как се прави ходи при някой който е по-на "ти" със занаята него питай, ние сме пишлемета
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761

    Re: Коран

    Цитирай Първоначално написано от LadyDy


    Моля за свестни отговори, без подигравки.)

  4. #4
    Това ще ти е от полза да се върнеш малко в реалността и да се образоваш в същото време (:

    http://zamunda.net/details.php?id=188216&hit=1
    Клик ми (:

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761
    Има разлика между книгата и филма, така че..

    Интересното е там, как се изчислява, че дори излиза кога ще умре човек. филмите на страна за момент

  6. #6
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    Оракула в Делфи казал на царя,че ако премине реката с войската си една велика държава ще загине

    прекосил реката и загубил битката наистина една велика държава загинала
    ОДИН!!!

  7. #7
    Зависи в какво вярваш, но обективния отговор е - НЕ. Тези ходжи трябва да са много специални ходжи, дето другите ходжи сигурно не ги признават.
    Всеки който ти предсказва за личните ти проблеми не му е чистата работата. И от гледна точка на атеистите и от тези на повечето християни. Навярно и за мюсюлманите.

  8. #8
    Мислиш ли, че на 60 години ще си спомняш все още кога са ти "предсказали", че ще умреш?
    Клик ми (:

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761
    Не съм създала темата, за да се правят сравнения и да се дискутира кой ходжа лъже и кой не. Визирам САМО Корана и съдържанието му. И как е възможно 1 ходжа, да помага на толкова много хора чрез Корана. (пример с едни познати, които се допитаха до такъв човек и на 100% като свидетел, мога да заявя, че при тях всичко се оправи...) Зависи кой в какво вярва. Ако си се пуснал по течението и приемаш всичко като......дадено от Бога, за твоя сметка си е.

  10. #10
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Не мисля, че е хубаво да се занимаваш с подобни неща. Може да объркаш пътя на съдбата си и вместо да избереш подходящото решение за себе си, да последваш съвети, които да объркат твоя естествен избор и всъщност да тръгнеш по съвсем неподходящ път.

  11. #11
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    كذب المنجمون و لو صدقوا -не вярвай на гадатели, те лъжат (Мохамед)

    преведи си го с гугъл ако мислиш че те лъжа. и като ти казах да питаш някой ходжа как си прави номера вместо пубери дето грам не разбират от корана мисля че ти дадох доста полезен съвет. има САМО един човек който може да говори такива неща и т'ва е мохамед, това че селските пичове са по-умни от обикновените идиоти и им вземат парите/страхът защото знаят че те (като теб) няма да си направят елементарен труд да потърсят информация сами ами ще чакат някой да ги излъже просто говори лошо за хората като цяло. за'тва не си казах мнението за тебе от самото начало, а ти дадох съвет с идеята че ще видиш колко е тъпо да питаш във публичен форум как се правят магии. а ако просто смяташ че с 2-3 прости уравненийца може да се предрече съдбата на човек И ТОВА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА АКТИВНО ОТ ВСИЧКИ... нямам думи просто

    сори ама не може чак така, що не ни питаш как се прави философския камък направо а? аз и това знам, пазя си един у мазата и чакам някой от тийпроблъм да пита, за да му покажа как да бърника в паранормалното вместо да използвам тази си способност да променя света.

    замисли се-ти ако знаеше как да предсказваш бъдещето нямаше ли да покажеш на приятели и семейство, те като се убедят да предадът знанието на други и така за година-две цяла българия да си знае това а?

    ако отговорът е "да" защо мислиш че някой който знае и би ти отговорил вече не е започнал (и завършил) глобална промяна на света или поне да гърми по битиви да вади бахтии лудите кинти?

    мисли за 5 минути преди да зададеш тъп въпрос ако те мързи да направиш елементарния сърч който аз направих за 30 секунди
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  12. #12
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761
    Добре, добре. Замисълът на темата беше коренно различен. Тези неща ги знам, но няма значение.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от LadyDy
    И как е възможно 1 ходжа, да помага на толкова много хора чрез Корана. (пример с едни познати, които се допитаха до такъв човек и на 100% като свидетел, мога да заявя, че при тях всичко се оправи...) Зависи кой в какво вярва.
    Силата не е в ходжа-та или в това, което той може. Силата на човешката мисъл е много силна стига да знаеш как да я използваш.
    http://www.vbox7.com/play:72c51fb6
    Книгата "Силата на Настоящето" - може да прочетеш и изтеглиш оттук - http://tpsy.blog.bg/technology/2009/...t-tol-e.288718 . Ако не защото ти казвам, поне от любопиство (:
    Клик ми (:

  14. #14
    Супер фен Аватара на radeberger
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    1 334
    Имам познати , които са ходили на ходжа и наистина много са се очудили за всичко , което е казал . (било е вярно ) Предполагам ,че зависи и от това на какъв попадаш защото не всеки може да предсказва.


    ПП Аз лично не бих ходил и предпочитам да не знам какво ще се случи в бъдеще .

  15. #15
    Колко е заблуден българският народ..

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761
    Да, но има ситуации, в които просто човек трябва да знае как ще се развие въпросното нещо, за да знае как да постъпи правилно в разрешаването на проблема.

    Иначе, radeberger, познатите ти са попаднали на истински ходжа. Има много шарлатани просто, затова.

  17. #17
    Предсказването на бъдеще е невъзможно.

    Ако има нещо такова то е това че някой като види черни облац, казва че ще завали и като познае сички заблудени се чудят как го е направил и хоп, изведнъж той става гадател, врачка, ходжа и т.н.

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761

  19. #19
    21ви век е бе хора .......... Какви магии ,какви простотии?
    Разбирам авторката да е от село с население 100 човека ,където вечер бабите стоят на стража и пазят децата от таласъми ,ама не ми се вярва ..... (има си хора с такава дарба ,но те се броят на пръсти и всички ги знаем) НОСТРАДМУС НЕ Е ТАКЪВ.Интересувал съм се по въпроса и стоя зад мнението , че е просто поредния филмар ,който яко се е друсал и е изписал 039476084376094 тома с предсказания по някъв супер шанаджийски увъртян начин ,така че да има 3846704398769-34876093467 интерпретации . Това не е гадателство.

  20. #20
    Фен Аватара на luda4et0o
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Асеновград
    Мнения
    267
    Тези ходжи за които става въпрос лъжат хората и им взимат парите те казват нещо и охрата си мислят че когато го каже ходжата ще стане и с това положително мислене става това за което са отишли при ходжата.
    Наистина заради такива хора ислямът не може да се развие ще ви дам един пример което ми е разказано от един близък ходжа(този не е от онези които мамят народа.

    Е да разказвам: Ходжата един ден е бил в джамията и е дошла една жена тя се е оплаквала от своята крава кравата е била много ядосана и нервна не се е успокоявала и затова тази жена е решила да ходи при ходжата.Той е казал на жената че онези ходжи лъжет и че той не е от тях е е казал на жената да отида до негов познат койтое бил пак ходжа.Жената е разказала всичко на озни.Този е пишел много красиво и е знаел и османлийски който си приличат с арабския.Човекът е взел един лист написал е там едно стихотворение на османлийски сгънал листана като труъгълник които някой наричат като муска и е дал листа на жената дори не и взел пари.Един ден ходжата е бил в градината си за да разчисти околността и да види какво е станало.Когато е пиел вода той е видял онази жена с кравата жената е дошла при него с кравата той е забелязъл че муската е хванато на челото на кравата.Жената е казала:

    -Ходжам Аллах да е благодарен от теб ако искаш вярваи когато сложих муската в челото на кравата тя се успокои в мига.
    Ходжата леко се е посмял и си е тръгнал

    Е направи си сметка.
    Дано да съм бил полезен ако имаш въпроси за тези неща питай ще отговоря колкото мога.

  21. #21
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от luda4et0o
    Тези ходжи за които става въпрос лъжат хората и им взимат парите те казват нещо и охрата си мислят че когато го каже ходжата ще стане и с това положително мислене става това за което са отишли при ходжата.
    Наистина заради такива хора ислямът не може да се развие
    не мисля че баш това е причината брат






  22. #22
    Фен Аватара на luda4et0o
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Асеновград
    Мнения
    267
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    Цитирай Първоначално написано от luda4et0o
    Тези ходжи за които става въпрос лъжат хората и им взимат парите те казват нещо и охрата си мислят че когато го каже ходжата ще стане и с това положително мислене става това за което са отишли при ходжата.
    Наистина заради такива хора ислямът не може да се развие
    не мисля че баш това е причината брат





    поне това е 1 от причините

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си