.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 89
  1. #1

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    ...средата на нищото...
    Мнения
    84

    Свидетелите на Йехова

    Знаете ли кои са те? Случвало ли ви се е да ви звънят на вратата и да раздават листовки? На мен ми се случи, бях сам вкъщи с малкия си братовчед и една много симпатична кака и един батко звъннаха и попитаха за наште, след като разбраха, че ги няма ми дадоха въпросната листовчица, която им върнах моментално, естествено. Какво мислите за тия хора?


  2. #2
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Обсебени са от една голяма глупост.

    И покрай мен минаха такива и гледаха с погледи показващи промити мозъци.

  3. #3
    Тия от тая секта на сапун!
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  4. #4
    ^доста растафарско настина

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от Fuckin'Hostile
    ^доста растафарско настина
    Проблем ли имаш?!
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  6. #6
    Имам разбира се - противоречиш си, u big fat Phony!


    Цитирай Първоначално написано от AnTiBuLLsHiTs
    За Растите и тяхната Вяра цвета на кожата, расата и националността са напълно несъществени. Те приемат факта, че всеки народ и в частност всеки човек може да вярва в собствения си Бог, и религията определя виждането на личността за Бог, вътрешните ценности и духовните сили.

    Подобно на социалните и политически интереси на Растафарите, в живот техния значителна роля играе изкуството, в доста и различни творчески форми. Растите доказват креативноста си във всеобщия начин на живот и своето ежедневие. Не само в музиката дават израз на тази тяхна идейност и жажда за творческо изразяване. Паралелно с поезията и писането също така се развива и изобразителното изкуство.

    Това според тях е състояние в което човек няма грижи и страх, не изпитва омраза, жажда за пари, завист или подобни чуства, а просто изпълва себе си и живота с любов, "Любовта на Jah"(Jah Love).
    Точно тези 3 абзаца ме накара да се замисля над досегашния си живот, да се замисля върху постъпките си и отношението към другите хора.
    Редовете който ме накара да се замисля затова кактво оставят след мен?! Дали оставям нещо добро или само злина и омраза.

  7. #7

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    ...средата на нищото...
    Мнения
    84
    Какво искаш да кажеш с това? От къде го цитираш?


  8. #8

    xaxa

    а ако вие си мислите, че главите ви не са пълни с глупости и т.е. не сте обсебени от една друга още по голяма глупост то слезте на земята

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Мулиган-чу
    Какво искаш да кажеш с това? От къде го цитираш?
    Тоя цитат се отнася за мене..

    Fuckin'Hostile Чичиман, не мисля че точно ти трябва да ми водиш сметка за живота..Има доста по-висше стоящи от теб в йерархията тъй, че си мълчи. А т'ва квото съм казал мисля, че си нося отговорност за думите и не искам да се толелират секти подобни на тази!
    Мисля, че това ще е за доброто на всички от което следва, че действието ми е полезно на обществото от което следва, че може да ме плюеш колктоо искаш... Обичам да ме плюят хората, защото разбирам колко жалки са.
    А защо не цитира изказването ми за Свидетелита на Йехова?!
    Приятен ден. \/


    По темата: И у нас са идвали, на центъра са ме спирали и са ми говорили за това.

    Jah идващ от Jеhova се споменава и в друго движение, по-скоро секта. Свидетелите на Йехова. И те проповядват любов към природата, запазване на чистата кръв и т.н.
    Но защо не съм ги избрал тях?! Защото преди години дъщерята на една приятелка на моето семейство членува в тази секта и умря, защото при диагноза "Плевмония" тя се разхождаше боса из ливадите без да приема нужните медикаменти за отстраняване на болеста...
    Fuckin'Hostile вместо да се заяжаш с "фалшивия растафар" можеше да цитираш това.. Мисля, че ще е полезно и не правете грешката да поемате по пътя на тази секта.
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    едно време се събирахме да понатупаме някой такъв...

    спомням си ги ясно... двама белички, та чак розови със табелчици брат Тък и брат Пък пишеше... или нещо подобно... и взеееееееееееееемиииии
    Верно?!
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    мене някъв цинго ме пита дали не съм от Йехова като се връщах от даскало...

    (заради униформата)
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  12. #12
    exploitedteen евала!
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  13. #13
    Прекалено радикалните ти възгледи насочени към Синовете на Йехова пряко противоречат с цитата за растафарите, в който се говори за толерантност, което ми направи впечатление още в предишната тема. Сметката се води искаш или не, когато нещо не ми харесва не си мълча и е ясно, че не си държиш на думите щом те си противоречат рязко

  14. #14
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Цитирай Първоначално написано от AnTiBuLLsHiTs
    Тия от тая секта на сапун!
    Мне точно. Тия, които използват членовете на тази секта за лични цели на сапун. Повечето хора от "свидетели на Йехова" са така да го кажа просто объркали се обикновени хора.

  15. #15

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    ...средата на нищото...
    Мнения
    84
    Ама той и Хитлер е просто един объркал си човек..
    Аз пък искам да кажа, че в момента един такъв ... побърканяк, свидетел на Йехова ли е, на бялата светлина в тунела ли е хаби милиони на ден във Военна болница, защото не иска да му се прелива кръв, а лекарите не могат да го изхвърлят. Той лежи там и само хаби средства, защото му поддържат живота изкуствено. Тва не е нормално, бе хора!


  16. #16
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Цитирай Първоначално написано от Мулиган-чу
    Ама той и Хитлер е просто един объркал си човек..
    Хитлер е бил от хората, които се възползват и е бил отгоре и от него са зависели много неща, докато това са малки хора. Те не могат да ти забранят да ти се прелива кръв.

    Както онази позната на AnTiBuLLsHiTs е починала, така и много други членове на сектата страдат и си пречат на живота, въпреки че не го съзнават. И проблема не е в тях, а в онези 'отгоре' на организацията, които им промиват мозъците.

  17. #17
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736
    http://www.pravoslavieto.com/books/S...a_Yehova/3.htm

    За да не хленчите, че е копирано. :P

  18. #18
    Секта, щом е секта да си нямате работа с тея.

  19. #19
    Много ми е интерсно как някви средно богати хора и разумни се забъркват в тази секта.. Да нямаш пари или да си отчаян, разбирам, но да имаш всичко и да се омешаш със Свидетелите на Йехова .. не си е работа.
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  20. #20
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Тия свидетели на йехова могат да ми направят една трабааа!

    Мразя сектите!!!
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  21. #21
    Аватара на Valentin123
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    170
    Свидетелите на Йехова са една много опасна секта,която отрича кръвопреливането,проповяд а да не се служи в армията и не
    зачита нац.символи.Много хора,който са станали членове там са били отделени от семействата им.Така че,стойте колкото се може по-надалеч от тях и от сектите като цяло!
    Мълчи! А вместо тебе всеки дол, пътека,
    дъбрава, езеро, река, рид, планина
    ще викат с глас през всички времена:
    "Тук българи са, българи от памтивека!"

  22. #22

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    ...средата на нищото...
    Мнения
    84
    Не само кръвопреливането, а всякакъв досег с кръвта. И не само националните символи, а и всичко, що е държавна институция и ред.


  23. #23
    Аватара на Valentin123
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    170
    Цитирай Първоначално написано от Мулиган-чу
    Не само кръвопреливането, а всякакъв досег с кръвта. И не само националните символи, а и всичко, що е държавна институция и ред.
    Да,вярно!
    Мълчи! А вместо тебе всеки дол, пътека,
    дъбрава, езеро, река, рид, планина
    ще викат с глас през всички времена:
    "Тук българи са, българи от памтивека!"

  24. #24

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    ...средата на нищото...
    Мнения
    84
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Цитирай Първоначално написано от AnTiBuLLsHiTs
    Много ми е интерсно как някви средно богати хора и разумни се забъркват в тази секта.. Да нямаш пари или да си отчаян, разбирам, но да имаш всичко и да се омешаш със Свидетелите на Йехова .. не си е работа.
    защото са сладкодумни, а има доста хора, които просто са лековерни и лесноманипулируеми... понякога е просто от скука, друг път- вина...

    копелетата са много добри психолози...
    Или пък народът е много податлив.


  25. #25
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Питаш го какъв е. обясниш му че ти е ясен, помоли ти се да говориш по-бавно, защото не те разбира, казваш му "еби си майката" и се чудиш не те ли разбира или се ежи. Само зарибяват дядките по центъра. Лошото че са тупнати и им се обръща внимание.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си