.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Guest

    Меланхолия

    Днес по литература ме тормозиха с Хамлет, та ми хрумна да пусна тази темичка. Та, според чичко Фройд меланхолията е резултат от загубата на любовен обект, когато Аза се концентрира изцяло върху него и когато той изчезне се достига едно чувство на вътрешна празнота. Казано много опростено де. Аз обаче не съм съгласна. Меланхолията е резултат от действието по изпиване на чуждото мляко и оставянето на пълна мазаница по пода. Някой навит ли е да поспорим?

  2. #2
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    чичко Фройд е възможно най-леснодостъпната и клиширана литература по въпроса, само че има един проблем - работил е в преднаучният период на на психоанализата - като дори основни понятия, с които работи, не са свързани с реалното функциониране на съзнанието

    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  3. #3
    Мега фен Аватара на bungle
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    при чичо Страх
    Мнения
    4 247
    Фройд е гуру!
    I am the lover in your bed and i control you
    I am the sex that you provide and i control you
    I am the hate you try to hide and i control you
    I take you where you want to go
    I give you all you need to know
    I drag you down i use you up

  4. #4
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от quench
    чичко Фройд е възможно най-леснодостъпната и клиширана литература по въпроса, само че има един проблем - работил е в преднаучният период на на психоанализата - като дори основни понятия, с които работи, не са свързани с реалното функциониране на съзнанието

    а! почти съв съгласна. само дето за мен той е повече писател, някак не мога да го възприема като учен.ъъъъ....той самият не се е възприемал така де. искал е да е поет като Гьоте и просто и изкарал малко бързи пари с първата си стаятия за кокаина...пък станало тя една.

  5. #5
    Меланхолията според мен не се поражда от загубата на любовен обект, както ти се изрази. Човек може да бъде и меланхоличен тип без дори да е разбирал какво е това любов, но най-вероятно тя би му липсвала. А и аз лично не знам дали е възможно един холерик да се превърне в меланхолик или пък флегматика в сангвиник, но все пак не съм особено запознат и едва ли съм най-подходящия индивид за спор на тази тема.

  6. #6
    Според мен меланхолията си е вид темперамент у човека - той може да си е роден с такава склонност просто Вече различните случки от живота му влияят на това състояние по различен начин и на моменти го променят и разведряват. Аз лично съм от по-меланхоличния тип хора и затова го казвам.
    Memento moriendum esse!


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си