.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 30
  1. #1
    Супер фен Аватара на HePeAJIeH
    Регистриран на
    Jul 2007
    Мнения
    1 252

    Трудностите в живота

    Защо според вас живота е труден? Защо трябва да преодоляваме ежедневните трудности? Според мен живота ни е осеян с трудности за да ни направи по-силни и по-задружни хора защото не всеки може сам да се справи с дадена трудност.Освен това да ни направи и по-оправни и да се научим да бъдем упорити и силнии така да достигнем върховете и мечтите си които толкова много желаем но все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли.Бих желал да чуя аргументите и разсъжденията на други хора.Успешен и лек ден!

  2. #2
    За да не ни е скучно

  3. #3

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    В страната на чудесата
    Мнения
    495
    Трудностите в живота вероятно са резултат от нас самите.....Но далеч съм от допускането , че именно те са способни да ни напрявт по-задружни хора и по-силни.....Казват това което не ни убива ни прави по силни.....НО какво става с тази мисъл ако вземе че нещо ни убие.....Нима това прави хората около нас по-силни...
    Ами тези които не могат да се справят с трудностите просто защото самите те са някакво психическо напрежение.....А то се натрупва и стигаме до момента в които трудностите са равни на едно прегряване и именно това е поредната трудност.....Нима това не поредното предизвикателство което сами си създаваме за да ни още по-трудно...Тогава какво се случва.....Как преодоляваме ситуацията...

    ЗА 20 години отговор не съм открил.....
    ...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...

  4. #4
    Дали наистина тоя разделец си е състезание за пускане на неадекватни теми,или в частност тази ми прозвуча някак не на място нз.
    Трудностите в живота далеч не свършват със злобната учитлка по математика или псевдо депресията в която сякаш нарочно се опитва да изпадне всяко 3то хлапе,претендиращо ...и аз не знам за какво вече.Кой може да ти отговори на този въпрос,за Бога,като голяма част от младите тук определено не са се сблъскали с онзи по-друга реалност,и дори някой да се опита да отговори,то вероятно ще е просто предположение и празни приказки.
    Какви,ако не е тайна,драги авторе,са твоите 'ежедневни трудности' например,че те вълнува така този въпрос. Просто ми стана чудно.
    ...
    все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли
    и тежко му за напред,на тоя дето мисли ,че на 15 мъките и прочее са върха на сладоледа.
    Приятна вечер и мислете позитивно.
    Just Married

    'Тогава бе светът. Изглеждаше огромен.
    В самия край на лятото, тъй сладостно
    беше открилото се време, неотменна светлината..'

  5. #5
    Ами, не мога да кажа ЗАЩО е така. Това е просто живот - с хубави и лоши моменти. Има хора, които вярват, че за всяко нещо си има причина - че има сила или божество, което диктува съдбата ни. Будистите, пък, вярват, че човек не може да прескочи кармата си от миналия живот т.е. сега получава наказания и дарове, за сметка на лошите и добрите неща, които не направил в предишния си живот. А други хора просто приемат живота за нещо, което зависи изцяло от нас и нашата воля.
    Аз не подкрепям на 100% никоя теория - предполагам, че може и да има някаква свръхестествена сила, която да ни контролира... но докато не го разбера със сигурност, предпочитам да се справям сам с живота си
    "Пътят към успеха е осян с трудности" - казват много философи. И не случайно! Но ако човек не се научи да се справя във всяка една ситуация, наистина рискува много ... прекалено много
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

  6. #6

    Re: Трудностите в живота

    Цитирай Първоначално написано от HePeAJIeH
    Според мен живота ни е осеян с трудности за да ни направи по-силни и по-задружни хора защото не всеки може сам да се справи с дадена трудност.Освен това да ни направи и по-оправни и да се научим да бъдем упорити и силнии така да достигнем върховете и мечтите си които толкова много желаем но все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли
    Когато един човек е взел нещо на готово той не го дооценява , а човек който е достигнал до... да кажем желана позиция с много трудности , лишения и т.н може да я оцени и не забравя от къде е тръгнал .
    Все пак не трябва да забравяме че на върха е студено . Трудно се достига ,но и лесно се пада .
    Любов ли ? Тя не съществува . Курви? Курволяк колкото щеш...

  7. #7
    Ако всичко беше лесно и без препядствия,удовлетворени то от постигнатото би било по-малко...си мисля аз. Или,ако не по-малко,то по-кратко.
    Лесно постигнатото бързо омръзва.
    Трудно постижимото,изисква повече труд и настоятелност,постоянство от наша страна,а това води до по-силно желание за постигането му.
    If the road ahead is not so easy
    Our love will lead the way for us
    Like a guiding star
    I'll be there for you if you should need me...

  8. #8
    Аватара на theEXPLOITED
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    OUT OF SPACE
    Мнения
    528
    Интересно какво толкова си преживял ти?Какви са тези трудности които те накараха да напишеш тази тема?Да знаеш трудните моменти тепърва предстоят за тебе и каквото и да си преживял по-трудното следва.....А към въпроса който си задал...Защо има трудности в живота на един човек- ами този въпрос няма отговор,тук никой не е способен да ти отговори...
    Ние хората сами си усложняваме живота ВИНАГИ!!!!!

  9. #9
    Голям фен Аватара на SunnyG
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    In the future..
    Мнения
    781
    Живота е труден,защото ако не беше нямаше да има смисъл да живеем.Аз съм християнка и вярвам в това,че хората са на земята,за да изпълнят някаква мисия,преодолявайки множество препядствия пред себе си.В книгата "ПЪТЯТ НА ДУШИТЕ" Майкъл Нютън разказва по много интересен начин какво всъшност правим ние тук,защо ни е трудно понякога и защо ни се налагада взимаме трудни решения.Който я прочете няма да сгреши,а съвсем скоро излезе и втората част,казва се "СЛЕДИТЕ НА ДУШИТЕ".

    Животът е всичко онова,което ни се случва,докато правим планове за бъдещето.

  10. #10
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    1 389
    ..
    За цялата ни злоба в сърцето идва ден и всичко се връща... [!]

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    1 389
    ..
    За цялата ни злоба в сърцето идва ден и всичко се връща... [!]

  12. #12
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Мнения
    1 535
    Отговор който очаквате: За да ни направи по-силни и отговорни личности
    Мой отговор: Защото живота щеше да е суперски скучен ако всичко ни беше идеално. Трябваше само да седим и да чакаме да умрем

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от tuka6na
    Дали наистина тоя разделец си е състезание за пускане на неадекватни теми,или в частност тази ми прозвуча някак не на място нз.
    Трудностите в живота далеч не свършват със злобната учитлка по математика или псевдо депресията в която сякаш нарочно се опитва да изпадне всяко 3то хлапе,претендиращо ...и аз не знам за какво вече.Кой може да ти отговори на този въпрос,за Бога,като голяма част от младите тук определено не са се сблъскали с онзи по-друга реалност,и дори някой да се опита да отговори,то вероятно ще е просто предположение и празни приказки.
    Какви,ако не е тайна,драги авторе,са твоите 'ежедневни трудности' например,че те вълнува така този въпрос. Просто ми стана чудно.
    ...
    все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли
    и тежко му за напред,на тоя дето мисли ,че на 15 мъките и прочее са върха на сладоледа.
    Приятна вечер и мислете позитивно.
    =D> =D> =D>

  14. #14

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    над морето
    Мнения
    158
    трудностите които преодоляваме ни правят по-силни,добиваме опит и ставаме по-силни след като направим нещо с което не всеки би се справил така придобиваме и самочувствие с покритие,доста време от живота ни преминава в преодоляване на препяствия,но според мен след трудното винаги идва хубавото :P

  15. #15
    Супер фен Аватара на IKisseDAGirL
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    dimitrovgrad
    Мнения
    2 788
    Всяко нещо се заплаща. За да бъдеш истински щастлив, първо трябва да познаеш истинското нещастие. Не може да искаш нещо хубаво, без да си положил усилия, за да го спечелиш. За това се налага преди да го получиш, да си платиш отредената цена. В противен случай то няма да ти се стори толкова сладко.
    Everything happens for a reason
    Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства.
    Само времето доказва силата на Любовта.

  16. #16
    Баща ми (Бог да го прости) не вярваше в Бог , но не го и плюеше . Когато го попитах :"Защо всичко е толкова трудно?(ставаше въпрос за домашното ми по математика , бях в 3 клас.) , той ми отговаряше : "Ако всичко беше лесно за какво щяхме да се борим , за какво щяхме да живеем ?" И аз съм на това мнение . И понеже животът ни е изпълнен с трудности , ние сме длъжни да се справяме по един или друг начин с тях и това ни прави по-силни и по-мъдри ! Когато един път сме се сблъскали с дадена трудност и сме се справили с нея следващият път ще ни е по-лесно !

  17. #17
    Еми и нии сме си виновни...мислим се все за прецакани и дрън...лицемери... не мога да измисля повече Е и да ни направи по-силни да...

  18. #18
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626

    Re: Трудностите в живота

    Цитирай Първоначално написано от HePeAJIeH
    Защо според вас живота е труден? Защо трябва да преодоляваме ежедневните трудности? Според мен живота ни е осеян с трудности за да ни направи по-силни и по-задружни хора защото не всеки може сам да се справи с дадена трудност.Освен това да ни направи и по-оправни и да се научим да бъдем упорити и силнии така да достигнем върховете и мечтите си които толкова много желаем но все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли.Бих желал да чуя аргументите и разсъжденията на други хора.Успешен и лек ден!

    Животът е труден ,за да не е някакъв монотомен и скучен,а за да е интересен и изпълнен с предизвикателства.А и ти сам си си отговорил на въпроса.
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  19. #19
    Аватара на Chrissie
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Quelque part dans la ville pluvieuse
    Мнения
    1 160
    Според мен,животът е такъв,за да ни научи на много неща.За да ни направи по-силни,по-сплутени и за да не сме самотни.Трудностите са за да изградят характера ни и да ни направят по-издигнати духовно.Трябва да имаме приятели,за да ни помагат и подкрепят в трудни моменти и точно това духовно издигане да стане осъществимо благодарение на тях.Но не можем да искаме от приятелите си всичко възможно,което ни дойде на ум,но когато те имат нужда от нас,просто да им обърнем гръб.Светът има достатъчно двуличници,нека не му даваме още.


    Трябва да има трудности.Трябва,просто защото се нарича "живот".И както вече казах,приятелите са неизменна част от него,за да ни помагат и за да им бъде помогнато.Ако сме индивидуалисти,както повечето хора,до къде ще стигнем?Нима ще осъществим някакви мечти без любимите хора до нас,които да ни помагат всичко да става реалност?Не,разбира се,че не.Но след всяко препиядствие идва и нещо хубаво.А хубавото е за да ни каже,че не всичко е толкова лошо,както ние си мислим.Все пак не може всичко да е гладко и право,защото няма да се научим на нищо,а и не може ежедневиято ни да е само забавление.Освен това,всеки човек,който позначаме,е част от нашето "земно обучение".Независимо дали познавате даден човек от години или сте се запознали с него едва вчера,знайте,че той ще изиграе някаква роля в живота ви.Нали затова има толкова много хора?!За да се учим от грешките им и те да се учат от нашите.


    Попринцип,много вярвам на фразата:"Животът е театър,а всички ние сме актьори." И ако се замислите малко по-сериозно,ще откриете,че наистина е така.Но много зависи и кой какви възгледи има,не е казано,че всички ще се съгласят с мнението ми.

  20. #20
    Смисълът да живеем на тази планета, е да ставаме по-добри. Това няма как да стане без всекидневни трудности. Всеки се изправя срещу такива трудности, каквито са му необходими, и каквито заслужава. Във всичко има промисъл.

  21. #21
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Трудностите те карат да си по-силен и да успяваш да преценяваш по-добре дадената ситуация,освен това ,ако всичко беше без никакви трудности животът в някаква степен ,щеше да е по-скучен.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  22. #22

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    А това което те убива,те прави на закуска за червейте Като тоя от кеч мания(забравих му името)дето ядеше червей,човека иска да пребори хранителната верига

  23. #23
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Ами живота си е такъв. Много болка и малко щастие. Ако щастието беше повече от болката , когато те сполети ,ти няма да го оцениш. Затова има повече трудности в живота , за да оцениш радоста, щастието , любовта.
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  24. #24

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    53
    И според мен животът е труден, за да ни прави по-силни, да ни покаже, че трябва да се борим, да преодоляваме неприятностите и да не се отказваме
    It`s my life
    It`s now or never
    I ain`t gonna live forever
    I just want to live while I`m alive....

  25. #25
    Животът е труден, ама само за някои.Не всички имат проблеми и им се налага да се нервят по цял ден.
    Труден е, защото е по-забавно, иначе щеше да е скучно

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си