.

Виж резултатите на анкетата: Вярвате ли в Бог?

Гласували
49. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Силно религиозен съм

    21 42,86%
  • Атеист съм

    28 57,14%
Затворена тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 54
  1. #1

    Вярвате ли в Бог?

    Много ми е интересна вашата позиция, защото 50 % от моите познати казват, че вярват, но всъщност не знаят нищо за религията и Бог като цяло

  2. #2
    Кръстена съм... Честно казано не вярвам... не мога... Вярвам в себе си.. Никога не съм получима нещо на готово... Не е станало нещо в живота ми за което да нямам обяснение... Всичко което съм постигнала го дължа на себе си и на близките си.... Не ... Не съм атеист.. Не вярвам в Бог.. Но си мисля че има нещо.. нз какво.. Но... не ми се и иска да разбирам..

  3. #3
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Ne moga da glasyvam v anketata za6toto nito sum ateistka nito sum religiozna.Spored men dali viarvam v Bog i dali sum religiozna sa dva mnogo razli4ni vuprosa.

  4. #4
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Що за анкета е това?!? Нима отговорите се изчерпват само с двете крайности? А не може ли да съм слабо щярващ?!?
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  5. #5
    Супер фен Аватара на HePeAJIeH
    Регистриран на
    Jul 2007
    Мнения
    1 252
    Вярвам в Бог! Вярвам и че той е изпратил преди 2040 години Месията който ни е спасил като е жертвал живота си за благото на народите.Колкото и различни религии да има на света-индуизъм мюсюлманство християнство и прочие-те всички ди приличат по едно-че във всичките тези религии се говори за Бог но с различни имена! Все пак съм съгласен със swords1010 че анкетата е много бедна от страна на отговори! Лично аз не съм нито силно вярващ нито атеист! Съвета ми е да оправите анкетата! Лек ден!

  6. #6
    Хммм - не знам, само знам че има нещо- но дали е бог- или кото там...

  7. #7

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    ...средата на нищото...
    Мнения
    84
    НЕ, не вярвам Не мога да вярвам, защото Библията е една измислица. Не мога да вярвам, защото не мога да си представя това великият ви бог да е толкова велик, че позволява да умират деца, например. И много други работи, но като почна да говоря за това и се превъзбуждам и не мога да мисля трезво и адекватно.


  8. #8
    Дам определено не можеш да мислиш адекватно... Ако приемем за вярно, че Библията е измислица, това не означава, че няма Бог... Смъртта е естествен процес, ако никой не умираше щеше да е малко тесничко на Земята, а? Аз съм агностик - няма доказателство, че има Бог, но няма доказателство и че Бог не съществува.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Fuckin'Hostile
    Дам определено не можеш да мислиш адекватно... Ако приемем за вярно, че Библията е измислица, това не означава, че няма Бог... Смъртта е естествен процес, ако никой не умираше щеше да е малко тесничко на Земята, а? Аз съм агностик - няма доказателство, че има Бог, но няма доказателство и че Бог не съществува.

  10. #10
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    i zealously believe in the immortal God-Emperor of Terra!

    purge the unclean
    suffer not the heretic to live
    burn the mutant, the heretic, the alien

    впрочем, бъзик, бъзик, но кой е казал, че Бог не може да еманира същността си в тава мусака, например
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  11. #11
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    А, бог вярва ли в мен?
    Една връзкла трябва да се крепи на взаймно доверие и разбиране. Совен това не мисля, че е редно той да се грижи за толкова много миряни, а аз само на един бог да съм верен. Изневярата не винаги бих я простил!
    Grumpy old madman

  12. #12
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    Бог ще накаже всички ви за да ви докаже че ИМА БОГ

    А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!

    Всички грехове се прехвърлят в/у децата ви!-Бог няма да накаже вас.. а децата ви.

    не си мисли злото! мисли положително....

    и майката не трябва да мисли отрицателно на детето си.. защото това се сбъдва..


    вярвам в него

  13. #13
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    не споменавайте Бог напразно!!!

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    This is blasphemy! This is madness!

  15. #15
    Не вярвам в комерсиализирания старец с дълга брада, който седи на облак. Не вярвам и във всичките глупости за "Господ гледа.... Той ще те накаже... " и т.н.
    Приемам, че може и да има някаква Божествена сила, но аз лично съм на мнение, че древните хора са объркали извънземните с Божества... не случайно все идват от небето, от най-голямата планина и т.н.
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Мулиган-чу
    НЕ, не вярвам Не мога да вярвам, защото Библията е една измислица. Не мога да вярвам, защото не мога да си представя това великият ви бог да е толкова велик, че позволява да умират деца, например.
    Така е . Аз дори не съм кръстена
    Любов ли ? Тя не съществува . Курви? Курволяк колкото щеш...

  17. #17

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Под масата
    Мнения
    189
    Хах... бог е измислен преди мноого години от някой умен който просто е искал да въдвори някакъв ред на земята.

    Бог не съществува в това съм убеден,но дори и да съществува.. МАЙНАТА МУ ! Май много малко хора знаят тайната,а пък тези които са набожни.. ох горките,пропиляват си живота служейки на някой който не съществува,ами смешни са ми!
    dance

  18. #18

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Под масата
    Мнения
    189
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC
    Бог ще накаже всички ви за да ви докаже че ИМА БОГ

    А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!

    Всички грехове се прехвърлят в/у децата ви!-Бог няма да накаже вас.. а децата ви.

    не си мисли злото! мисли положително....

    и майката не трябва да мисли отрицателно на детето си.. защото това се сбъдва..


    вярвам в него
    това е пример за един напълно промит мозък... обяснението за наследяването на лошото е съвсем друго и е много логично,но аз не мисля да ти го казвам. запомнете,че за всичко си има логична причина,дори и да не я знаете
    dance

  19. #19
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC

    А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!
    Примерно. Ти си послушно момченце и ходиш на църква и слушкаш и ... абе едно добро говедо си. И господ те наказва. Отнема ти най-милото - пишчицата. Обаче ти продължаваш да вярваш. И той ти връща пишчицата - двойно. Ставаш хомосексуалист и получаваш една чурка у устенцата и една у дупенцето. Хвала на такъв бог. Осанна!

    Ако има бог - и той ша обърди мамуля!
    Grumpy old madman

  20. #20
    Can't you see this world's illusions of life
    It's not gonna last. You won't survive
    We're all destined to the grave
    Unless we call upon God to save
    us from eternal death.
    The illusion of life is that you think you're safe
    without the Lord and His saving grace
    While you think you've got safety and peace
    Your lifes suddenly over no more mercy
    Hell awaits you, it's too late.

    The things of life is all that seems to be real
    But can't you see that in eternity it's just a fantasy
    Christ is the reality in Him is eternal life
    This world isn't gonna last. It's gonna burn you'd better run fast

    Eternity is the reality. Look forward to it with Jesus
    Faithfuland true he'll never fail you
    He loved you so much that He died for you

    The illusion of life tells us to live for today
    till the day that we pass away
    No thought to prepare for your Maker
    Live for God or die with the faker- This world can't save you.

    How can you guarantee yourself eternal life
    Today you are here and tomorrow you die,
    Do you know where you'll go when you've gone
    There's only two ways to go, up or down, You'd better decide.


    http://www.data.bg/f.php?fid=29645930

  21. #21
    So true,so true.
    Ще видите но ще е твърде късно
    И като си такъв разбирач комуниста сигорно като пукнеш отиваш да си игреш с ленин

  22. #22

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    27
    Цитирай Първоначално написано от Jus7m3
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC
    Бог ще накаже всички ви за да ви докаже че ИМА БОГ

    А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!

    Всички грехове се прехвърлят в/у децата ви!-Бог няма да накаже вас.. а децата ви.

    не си мисли злото! мисли положително....

    и майката не трябва да мисли отрицателно на детето си.. защото това се сбъдва..


    вярвам в него
    това е пример за един напълно промит мозък... обяснението за наследяването на лошото е съвсем друго и е много логично,но аз не мисля да ти го казвам. запомнете,че за всичко си има логична причина,дори и да не я знаете
    а ti aide mi kaji,6tom e Bog>> e dobyr "4ovek",a 6tom e dobyr,za6to 6te nakazva nevinnite

    ama vii sami si protivore4ite

    ne nqma go toq kilikandzer-ne sy6testvuva!

  23. #23
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    So true,so true.
    Ще видите но ще е твърде късно
    И като си такъв разбирач комуниста сигорно като пукнеш отиваш да си игреш с ленин
    Копеле, аз съм индиански вожд. Призрачен Вълк (Призрачен - малко Вълк - фамилия) ми е името! Когато Великият Маниту призове Призрачен Вълк при себе си, душата му ще ловува във Вечните Ловни Полета редом до духовете на други велики вождове вовеки. Аз казах! Хау!
    Grumpy old madman

  24. #24
    кой бил с промит мозък?

  25. #25
    и btw НИКОЙ НЕ Е НЕВИНЕН!!!
    Всеки жив 4овек живял някога на тази земя е грешник (освен Исус)
    Дали ще откраднете 1 стотинка за цял живот и тва ви е греха,сте толкова виновни колкото убиец,изнасилвач,и т.н.
    Бог ни обича не защото сме праведни.Ако Бог не ни прости всички ние заслужаваме ада защото сме направили грях против Него.
    не желая да дразня никой просто,вие казвате"не не така" без дори да сте погледнали дори към материалните доказателства даже...
    А според тях е просто невъзможно да няма Бог ако някои толкожа се интересува ще му pasteна нещо

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си