.

Виж резултатите на анкетата: Като какви се самоопределяте

Гласували
49. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Прабългари + траки

    26 53,06%
  • славяни

    15 30,61%
  • незнам

    8 16,33%
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 61
  1. #1

    Като какви се самоопределяте

    това е въпрос свързан с произхода

  2. #2
    Супер фен Аватара на HopeLesss
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    В. Търново/София
    Мнения
    2 748


    Хахах, като българка! Много интересно опции иначе си дал

  3. #3
    еми има някои дето се само определят като славяно-българи щото паисии бил написал така.

  4. #4
    Някои казват едва ли не, че славяните са ни претопили. Обаче наи интересното е че славяните никога не са пресичали дунава:

  5. #5
    Славяните са езикова общност ,а не расова или етническа.

  6. #6
    Напротив и славяни сме ,но наште славяни са със повече сарматска кръв. Защото славяните са смес от балти и сармати.

  7. #7
    И траките са говорили език подобен на славянския ,ако не и такъв.

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Мбабане
    Мнения
    2 734
    [b]

  9. #9

  10. #10
    http://bulgaria.actualno.com/news_128830.html

    Българите са с древно-ирански произход



    Произходът на българите бе обсъждан на завършилата в Казан научна конференция "Средновековна Рус, Волжка България и северното Черноморие в контекста на руските източни връзки".

    Докторантката във Виенския университет Христиана Милчева запозна водещите руски учени с последните тенденции в българската историография за връзките между българската и древно-иранската култура.

    Тя обобщи новите виждания за света на древните българи в контекста на материалната култура, държавната традиция, древната религия, българския древен календар, изкуството и езиковите особености.

    Изследователите определят антропологичния тип на древните българи като преобладаващо памирско-фергански. Българската култова и дворцова архитектура са строени по източна традиция, като се открояват някои специфични древно-ирански черти. В изобразителното изкуство на древните българи са използвани преимуществено древно-ирански изобразителни мотиви, поднесени с известна самобитна стилистика, напомняща сакските и сарматските образци.

    Бяха цитирани български учени за терминологията в цикличния календар, донесен от българите на Балканите, която е свързана с източно-иранската памирска специфика.

    "Днес все повече учени обръщат внимание на многочислените ирански изрази, запазили се в българския език /системата на родство, стопанската терминология, антропонимията и др./, както и на неговите граматически неславянски особености, оставащи без историческо обяснение", посочи докладчикът и изрази надежда, че "като наследници на древните българи заедно ще продължим търсенето на нашите "загубени кодове" и ще ги декодираме".

    Докладът бе приет много добре и получи подкрепа от водещи учени. Игор Кизласов е съгласен с българското начало от Ферганската група. Според него древно-българските руни не са от тюркски произход и конкретно посочи надписите от Мурфатлар. Юрий Моргунов, който проучва от години Маяцкото селище, намекна за сходства на българската с осетинската писменост. БТА

  11. #11
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    аз съм славянин

    впрочем, това е типично славянска тема - опит да докажеш по възможно най-лесен начин на света и околните, че не си мързеливо долно славянско копеле

    а всъщност всички сме такива

  12. #12
    Напротив. Това си е типична правбългарска тема, където пюлюем тъпите галоши- славяните


    Разпространение на славянския ген Р1А
    вижте голямата разлика между Българи и Сърби

  13. #13
    славянския ген Р1А не е достигал никога българия

  14. #14
    Славяните не са расова или етническа общност ,а езикова . Колко пъти да го повтарям Н.яма такова нещо като славянски ген и да действително се различаваме от другите славяни .70 % от българите са източносредиземноморски тип същия като на древните българи ,които имат най-голям принос траките и нашенските славяни ,които са пославянчени сармати(това го казва проф. Рашо Рашев).Това обяснява липсата на голяма прилика с другите славяни.

  15. #15
    Фен Аватара на Lynx
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Ямбол
    Мнения
    135
    Българка! ... този отговор защо липсва?

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Kote^^^
    Българка! ... този отговор защо липсва?
    не липсва. Ако си българка това изключва възможностаа да си славянка.


    ето какво са славяните и културата им:





    Ето българите и българската им култура:



  17. #17
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    ахааа

    издаде се, че си от прабългарските сектанти,а?

    аз съм славянин, това, че ти отричаш своят произход значи само, че нямаш доблест да приемеш вродените си слабости

  18. #18
    кви сектанти? Тц Тц

    ти да не си от славянските сектанти

  19. #19
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    ти да не си от тея багатурците,а? даже да не си, гледам, че ги възхваляваш, което е достатъчно зле

    аз съм от славянските алкохолици и мързеливци, ама всеки ден се боря с пороците си като ходя по 10+ часа на работа и уползотворявам вечерите си с култура

    ама кво ли ти обяснявам - дори 10 добри дела от моя страна не са равни на едно от твоя, така че ....

  20. #20
    знаеш ли че името славянин идва от латинската дума

    sklabus означаваща роб?

    Знаеш ли че в съвременния немски sklaw означава роб, а в съвремения англииски slave означава роб.

    Така че какво да кажа

    С(к)лава

  21. #21
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    ами да, роб съм

    не вървя по тънката бяла линия като теб - сигурно после си мислиш, че летиш,а?

    аз съм роб на Системата, но то не е защото съм славянин

    "събудете кръвта си, българи" а?

  22. #22
    Супер фен Аватара на HePeAJIeH
    Регистриран на
    Jul 2007
    Мнения
    1 252
    аз съм пияндурник! хепи?

  23. #23
    Аватара на Darkl1ng
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Монтана
    Мнения
    68
    Направо не мога да повярвам, че има такава глупава и безпредметна тема! Ти хубаво си подчертал Седемте славянски имена ( в науката се наричат така, защото не е намерена информация за наименованията им), а Северите под тях какви са според тебе? И идея си нямаш колко славянски племена е имало и къде са били разположени... А и може да се каже, че тракийският народ почти не дочаква идването на българите на полуострова.. пф как може да питаш някой дали е славянин или българин, като тези тва ЕТНОСА са се сляли напълно още при покръстването през 863-864 година...

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Darkl1ng
    Направо не мога да повярвам, че има такава глупава и безпредметна тема! Ти хубаво си подчертал Седемте славянски имена ( в науката се наричат така, защото не е намерена информация за наименованията им), а Северите под тях какви са според тебе? И идея си нямаш колко славянски племена е имало и къде са били разположени... А и може да се каже, че тракийският народ почти не дочаква идването на българите на полуострова.. пф как може да питаш някой дали е славянин или българин, като тези тва ЕТНОСА са се сляли напълно още при покръстването през 863-864 година...
    да бе... Все едно само са чакали да се покръстят че да почнат масови оргии - нелепо е.

  25. #25
    Ние сме арийци,а както беше казано преди мен:
    Цитирай Първоначално написано от Националист
    Славяните са езикова общност ,а не расова или етническа.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си