.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    По какъв начин,мога да сваля кръвното си налягане?

    Моля някой ако знаете как мога да сваля кръвното освен с хапчета с някакви билки или ....


    Редактирано от-ЦвЕтИт0
    7-ма т.

  2. #2
    Като за начало намали кафето и шоколада, защото те го повишават и пии повече течности

  3. #3
    nedei da pie6 gazirano i 4erveno vino i nedei da qde6 mazni hrani....za dr ne se se6tam v momenta

    a i da te pitam ti na kolko si 4e da ima6 visoko kravno???

  4. #4

    ами

    ами дъщеря ми си е направила регистрациа тук и поради тази причина пише за нешта който ще са ми в помощ.Иначе аз съм на 44години не пия кафе може в седмицата един път да пина едно две най-много,не пия никакав алкохол и не ям шоколад защото съм диабетичка.

  5. #5
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Забрави за солта!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  6. #6
    Супер фен Аватара на Anf3tamin4o
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    От =МърЗеЛаНдИя=
    Мнения
    2 169
    Здравей прочети това може да ти е от полза

    1. Прибирайте се у дома по-рано.

    Хората, които работят повече от 41 часа седмично имат кръвно налягане с около 15% по-високо от останалите, сочат резултатите от наблюдения на учени от Университета на Калифорния в Ървайн (University of California, Irvine). Работна седмица над 51 часа повишава кръвното с над 17%.

    "Дългият работен ден не дава възможност на човек да се храни правилно и да води физически активен живот", твърди проф. Хаю Янг и съветва: "Научете се да казвате край на задачите в службата, когато работният ден е завършил - повечето дела търпят отлагане".

    2. Правете кратки разходки.

    40 минути разходка дневно понижава кръвното с 5%, но същият ефект ще постигнете и ако разходките са много, но кратки, показват резултатите от изследване, проведено в Университета на Индиана в Блумингтън ( Indiana University, Bloomington). Според наблюденията на специалистите повечето по-кратки разходки дават възможност на кръвоносните съдове да почиват по-често и по този начин да запазват своята здравина и еластичност.

    3. Подбирайте храната си.

    Ако увеличите употребата на продукти, съдържащи повече фибри - независимо дали разтворими или не, кръвното ви налягане ще спадне с 3 до 7 единици, показват резултатите от изследване в Център по хранене в Белтсвил (Beltsville Human Nutrition Research Center).

    "Пълнозърнестите храни като кафявия ориз и белия хляб са добър източник на фибри, но също толкова фибри има и в много плодове и зеленчуци. Това особено важи за крушите, в които се съдържат и двата вида фибри + калий - основен химичен елемент, когато става дума за борба с повишеното кръвно налягане", твърдят специалистите.
    Много ме мързеше и все още ме мързи и едва-едва написах това отгоре.
    My Face

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си