.
Отговор в тема
Страница 11 от 14 ПървиПърви ... 7891011121314 ПоследнаПърви
Резултати от 251 до 275 от общо 335
  1. #251
    Голям фен Аватара на asp1r1n94
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    София
    Мнения
    817
    Еххх...Една много често срещана грешка е при писането на "когото" и "който"
    когото е за одушевен предмет
    пример: Кучетата нахапаха човек,КОГОТО познаваха.

  2. #252
    Аватара на MakeMeHappy
    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    гр.Русе
    Мнения
    119
    Цитирай Първоначално написано от asp1r1n94
    Еххх...Една много често срещана грешка е при писането на "когото" и "който"
    когото е за одушевен предмет
    пример: Кучетата нахапаха човек,КОГОТО познаваха.
    Както и при някой,някого,някому
    Женските сълзи са много красиви и нежни,когато са потекли за някой скъп човек..Очите са най-искрени и те никога не лъжат,така ли поне веднъж не се осмели да погледнеш в моите и да видиш болката и тъгата в тях :]

  3. #253

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    Незнам къде се намирам xD
    Мнения
    5
    Мога да ви предложа един лесен начин за правописните грешки който виждаме повечето пъти в тетрадки и както този форум. Изтегляте си FifeFox Mozilla 4.0 Beta и когато пишете при грешка думата ви се подчертава.Ако пишете на англ.език ще ви го подчертае с червена линия защото сте си го инсталирали с Български език.Може би ви се струва не както трябва за темата , но просто искам да помогна на някой хора. С това също може да се научите да пишете правилно и в училище и тук въобще навсякъде ( за младото поколение ) . Надявам се идеята да ви допада Изтеглянето става много лесно както и интсталирането може да си го изтеглите от Zamunda.net Надявам се да съм ви помогнал с колкото мога
    If you somebody need's my skype is ; cookies.33

  4. #254
    Браво за тази тема.

  5. #255
    Препоръ4Фам ви да Утидите в зъмундътъ.нет и да 4етете коментаритИ! ТрЪгедиятЪ е пълнЪ.

  6. #256
    Оооо,за правопис и граматика просто не ми говорете! Писнало ми е от дечица, мислещи се за много готини и като им видиш тетрадките или като ги видиш как пишат някъде по скайп или изобщо да е пълно с грешки.
    Не че аз не допускам грешки, но поне не толкова много. Не знам защо,но имам някакво чувство,като погледна някое изречение или дума,веднага виждам дали има грешка.Това толкова ми е помагало..с един поглед из тетрадките на съученици съм откривала липсващи запетаи, правописни грешки,че и лексикални ( ей,тия хора просто не се научиха да ползват думите правилно! ) Много хубаво ми става като видя някой да пише чисто,вярно и спретнато.Ами извинявайте,ама може ли да си българин и да не можеш да си пишеш на езика?Поне да не допускат елементарни грешки като "незнам".Ужас

    asp1r1n94,КОГОТО не се ли използва също така в случаи,когато лицето,което поясняваме не е подлог?Защото и КОЙТО е за одушевени предмети,но когато лицето е подлог..май :P Не съм сигурна,но май е така.

    А за замундЪТЪ и коминтарити няма да говоря,там всеки обижда прединя,че допуска грешки,дори и той самият да не може да напише правилно и пет думи.

    А знаете ли какво ми е интересно - почти никой от класа ми не може да набере текст на български в часовете по ИТ.Уж големи специалисти,уж са много отворени и пишат едва ли не със скороста на светлината по скайпа,но като превключат на български търсят буквите все идно за пръв път забелязват,че на клавиатурата има и български букви Те се фикат,че можели на латиница.Е да,обаче по-нагоре в класовете като трябва домашните им да са набрани на компютър какво ще правят?

  7. #257
    Супер фен Аватара на cigarettekisses
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 384
    браво за темата
    'Don't be afraid of death;
    be afraid of unlived life.
    You don't have to live forever,
    You just have to live.'

  8. #258
    Супер фен Аватара на dontcare
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    South of Heaven
    Мнения
    1 254
    Напълно подкрепям темата!
    Дано отворилите я и отнели си от ценното неграмотно време..да се замислят и поне мъъъничко да намялат във форума "мъдростите" си

  9. #259
    Аватара на Grommash
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Провинцията
    Мнения
    745
    Полезно инфо.




  10. #260

    грамотни БЪЛГАРИ

    Здравейте!.Защо трябва един търтей да следи изречението си за правопис вместо да каже "drastiiiiiii az s1m ot Sofia k1r3 mi vikat" Защото най-лесно е да си "глупав" трудно е да станеш "грамотен"

  11. #261
    а може ли да попитам какво значи „топоним“ ?? знам, че не е много граматика, ама ми трябва ..

  12. #262
    Цитирай Първоначално написано от vannes
    а може ли да попитам какво значи „топоним“ ?? знам, че не е много граматика, ама ми трябва ..
    в гугъл пишеш "топонимия wiki" и четеш, не давам линк, щот скоро регистрираните потребители не могат да пускат линкове, дискриминация..

  13. #263
    Мега фен Аватара на iiordanova
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    3 409
    Цитирай Първоначално написано от vannes
    а може ли да попитам какво значи „топоним“ ?? знам, че не е много граматика, ама ми трябва ..
    Име на географски обект.
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%...BC%D0%B8%D1%8F

  14. #264
    Често срещана грешка е и моята любима напитка - Айран. Айрян не е правилно, нито е вариант. Пък и то е турска дума, така че, хора, казвайте му мътеница. хД
    Не е важно да си по-добър от другия, а по-добър от вчера.

  15. #265
    Кога я пишете тая дума и къде, че да ви се скарат за правописа й?
    Audio ergo sum

  16. #266
    ейй ебати много писане за ПЪЛНИЯТ ЧЛЕН бе

  17. #267
    Браво за темата, пълни и подробни правила за пълниЯТ член и други важни граматични особености и приложения, може да видите като цъкнете ето тук.

  18. #268
    В последните два поста пълният ви член трябваше да бъде с непълен
    Audio ergo sum

  19. #269
    Съжалявам ако вече го има поправено, но не съм чела всички коментари. Пише си "вЪодушевявам", а не с "А". : ))

    Иначе готина темичка. За повечето ще е страшно полезно, ама като гледам и за доста ще е малко трудно да разберат. Ако искаш го изтрий тоя пост просто понеже се заговорихме за правопис..

  20. #270

    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    100
    И какъв е смисълът от тази тема, когато тези, които дават акъли, правят елементарни правописни, граматични и пунктуационни грешки??? Така, ако някой е решил да научи нещо оттук, ще го научи грешно.

  21. #271
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от ann321
    Уж големи специалисти,уж са много отворени и пишат едва ли не със скоростта на светлината по скайпа,но като превключат на български, търсят буквите все идно за пръв път забелязват,че на клавиатурата има и български букви Те се фикат,че можели на латиница.Е да,обаче по-нагоре в класовете, като трябва домашните им да са набрани на компютър, какво ще правят?
    Продължавай да се подиграваш на другите..

  22. #272
    Супер фен Аватара на Runaway11
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    1 087
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch
    Цитирай Първоначално написано от ann321
    Уж големи специалисти,уж са много отворени и пишат едва ли не със скоростта на светлината по скайпа,но като превключат на български, търсят буквите все идно за пръв път забелязват,че на клавиатурата има и български букви Те се фикат,че можели на латиница.Е да,обаче по-нагоре в класовете, като трябва домашните им да са набрани на компютър, какво ще правят?
    Продължавай да се подиграваш на другите..
    Я пак?! Фикат?

  23. #273
    Доста хора са неграмотни.Браво за темата.

  24. #274
    Аватара на zenzatsionen
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    43
    Добре обяснено.
    Не ми пука за вашето тъпо мнение!

  25. #275
    Цитирай Първоначално написано от Morskoto_oko
    Цитирай Първоначално написано от bboy_bunker
    ^ и ти си преглеждай какво пишеш, преди да натискаш "прати" ... бургазлиЙ
    Благодаря за поправката.
    От глупав по-по-глупав.
    Ебаси, изглежда от темата няма смисъл след като никой не я чете! Няколко поста над вас има специално обяснение за "Й". В БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК НЯМА ДУМА, КОЯТО Е В МНОЖЕСТВЕНО ЧИСЛО И СЕ ПИШЕ С "Й"! Думата "бургазлии" се пише с И, защото това са те, не онази хубава бургазлийка, не онзи брадат бургазлия... Не виждам смисъл като си неграмотен да поправяш другите, адски е глупаво!
    Да добавя,за пълния член и краткия член: всяко съществително или прилагателно, което може да се замести с "той", се пише с ПЪЛЕН ЧЛЕН,
    а ако може да се замести с "него", то членът(той) е кратък. Подчертаното е пример.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си