.
Отговор в тема
Страница 9 от 14 ПървиПърви ... 5678910111213 ... ПоследнаПърви
Резултати от 201 до 225 от общо 335
  1. #201

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    [На Метри От Земята]
    Мнения
    2 772
    готина тема :P
    Просто аз

  2. #202
    Голям фен Аватара на LP_GirL
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    CheSteR's BedRooM
    Мнения
    994
    Цитирай Първоначално написано от PhantomAgony
    Няма по-дразнещо ме нещо от неграмотността. Хора, научете се да пишете на български, ве ! О.о
    Издивявам при вида на пост или съобщение по скайпа, лишено от запетаи, съдържащо простотии като "незнам", "вие сте казалА", "креНвирш", липса на каквато и да е идея за разликата между "Кой видя Иван ?" и "Кого видя Иван ?", някво идиотско съчетание от кирилица и латиница, добавяне на нови букви като 4, 6, 1 и т.н.
    По дяволите, разбирам, че българският език има трудна граматика и труден правопис, разбирам, че "Ни СтЙе Ф ДаСкЪлУУ И НиКуЙ Ни Фъ ИсПиТфЪъЪ", но поне се научете, че "НЕ" се пише ОТДЕЛНО от глагола, че тъпата запетая се слага пред "че" и "защото" (кифленски мозъци повече приложения не могат да запомнят), както и ползата от пълния член.

    Даааааа напълно съм съгласна, че езикът ни е труден , но поне да се опитаме да бъдем по-грамотни ......
    Смеете ми се, защото съм РАЗЛИЧНА .... а аз ви се смея , защото всички сте ЕДНАКВИ !!!



  3. #203
    това се получава, защото първите 5,6 години липсват май

  4. #204
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    484
    И аз посещавах найните курсове ! Тя е повече от страхотно-яка !

  5. #205
    Прочетох си с голям кеф темата и въпреки това пак имаше тук там някои индивиди, които ми подразниха погледа ..

  6. #206
    Наскоро едно момиче ме попита: "Как се пише УТРО??? "...А аз стоя и я гледам...
    If you don't know my name, you can call me your baby ...

    Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.

    Raindrops fall from everywhere.

  7. #207
    Ааа и как може да напишеш сигОрен?!?!?!
    Грешно-сигОрен
    Правилно-Сигурен
    If you don't know my name, you can call me your baby ...

    Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.

    Raindrops fall from everywhere.

  8. #208
    Страхотна тема \/
    Аз също много се дразня от неграмотните неща, които чета из форумите.

  9. #209
    Голям фен Аватара на darsit0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    845
    В тази тема специално ще се опитам да пиша с ГЛАВНИ БУКВИ каквото трябва Първо да кажа, че ме домързя да чета целия безплатен урок, който авторът/авторката даде. Обаче прочетох половината и се сетих за един бисер, който видях до училище преди 2 месеца (преди няколко дни някой го покри с бяла боя, че да не ме нерви повече). Та въпросният бисер беше написан на една бяла стена от българин (100% съм сигурна, аз си знам защо) и гласеше следното: "Блгарино сабоди се! Това е България не Турция. Убий турчинът!"
    Припомням, че е написано от българин (може след шока да сте забравили ). Поне главните букви и имената на държавите бяха спазени. Ама аз се връщам от уилище (последен час имахме БЕЛ) и изведнъж виждам тези "мъдри" слова. И стоя си аз, гледам, та не можах да се нагледам В такива случаи обикновено се удрям със съвсем лека плесница (да видя дали случайно не сънувам) обаче точно тогава ми се искаше "да си блъскам главата в стената с все сила и да крещя "Защо?" (това беше цитат от г-жата по география)

    Е, и аз понякога не пиша грамотно, но го правя нарочно, за майтап. Например.... понякога пиша "искъм" "нъвънкъ" и т.н. Абе с "ъ" вместо "а". А се случва и да пиша без главни букви, но това го правя, защото ме мързи да цъкам 2 копчета едновременно (нарочно не написах "натискам", че щеше да се получи малко .... )

    Айде чао :P :P :P и да пишете грамотно !
    ЖЕНСК0 СЪМ

  10. #210
    Голям фен Аватара на FlowerPower
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    582
    Никога не казвай никога, защото ти се връща.

    Смехът е заразен. Бъди преносител!

  11. #211
    Голям фен Аватара на FlowerPower
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    582
    Да предупредя, ако някой не е разбрал- така не трябва да се пише!!!
    Никога не казвай никога, защото ти се връща.

    Смехът е заразен. Бъди преносител!

  12. #212
    Евала за темата!
    we are magic.

  13. #213
    Супер фен Аватара на danibebi
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    България
    Мнения
    1 967
    Аз и една моя фр. сме най-грамотните в целия клас,,така,,че..

  14. #214
    Мега фен Аватара на iiordanova
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    3 409
    О , да определено сме грамотна държава.
    В последно време ми е направило впечетление , че всеки говори както желае! Дори водещите по новините.. Това е недопустимо.
    После се чудим защо България била изобразена като тоалетна.
    Както Вазов пише в "Българският език" - '' .. охулен , опетнен от думи кални.."
    Да , националния ни език е опетнен от родината си!

  15. #215
    Голям фен Аватара на darsit0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    845
    Цитирай Първоначално написано от iiordanova
    Това е недопостимо
    точно така, права си
    ЖЕНСК0 СЪМ

  16. #216
    Според мен понякога е допустимо да се допускат правописни и пункционни грешки, заради невнимание или просто не си чувал думата преди не знаеш точно как се пише думата. Но някой път като гледам какви нелепи грешки са допуснали някои хора направо се учудвам.

  17. #217
    Мега фен Аватара на iiordanova
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    3 409
    Цитирай Първоначално написано от darsit0
    Цитирай Първоначално написано от iiordanova
    Това е недопостимо
    точно така, права си

    Е , да сгрешила съм признавам си! Но не е , защото не знам думата , а от невнимание!

  18. #218
    Голям фен Аватара на kukli4kata001
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Dreamland
    Мнения
    837
    ние в момента учим нормите ^^ и не прочетох цялата тема, все пак имам си учебник, няма кой да се занимава.
    She was both wise and stupid in the way that when life got hard she didn’t work through her problems; she just danced in her underwear alone in her room until they went away.

  19. #219
    Цитирай Първоначално написано от darsit0
    "Блгарино сабоди се! Това е България не Турция. Убий турчинът!"
    Хах, това и аз го видях.
    Глупаво е да не знаеш българския език. Преди няколко месеца по BTV даваха един филм, точно на тази тема. Питаха едни момичета дали частицата "НЕ" се пише слято или отделно от глагола. Тогава започна едно чудене... Та не мога да разбера защо днес толкова много хора си мислят, че е модерно да пишеш неграмотно. Какво е толкова хубавото, не знам. Знам само, че всеки трябва да се старае да пише грамотно, а не както този "българин" от горния цитат.

  20. #220
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от sasec
    Цитирай Първоначално написано от darsit0
    "Блгарино сабоди се! Това е България не Турция. Убий турчинът!"
    Хах, това и аз го видях.
    Глупаво е да не знаеш българския език. Преди няколко месеца по BTV даваха един филм, точно на тази тема. Питаха едни момичета дали частицата "НЕ" се пише слято или отделно от глагола. Тогава започна едно чудене... Та не мога да разбера защо днес толкова много хора си мислят, че е модерно да пишеш неграмотно. Какво е толкова хубавото, не знам. Знам само, че всеки трябва да се старае да пише грамотно, а не както този "българин" от горния цитат.
    НЕ Е МОДЕРНО! ОБРАЗОВАНИЕТО НИ Е НА 0! НЕ МОЖЕ УЧИТЕЛЯ ДА Е УЧИТЕЛ ЩОТ НЕ МОЕ СИ НАМЕРИ ДР РАБОТА, ИЛИ ДА Е АЛКОХОЛИК!

  21. #221
    Супер фен Аватара на Luscious_Heart
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    1 674
    Окей, ясно е, че са твърде много индивидите като ония тъпи кучки от филма на бТВ, но за мен най-шокиращ е следният феномен. Смесването на големи и малки букви, на латиница и кирилица, чак гръцки букви и йероглифи също, на символи, числа... Просто е брутално! Никога няма да забравя, когато бях в 8 клас и се регнах тук, едно момиче искаше съчинение за "Дервишово семе". Заглавието и темата й - то не бяха числа, то не беше смесване на латиница и кирилица... Беше просто покъртителна простащина! Направо ми става жал - за времето, за което си е играла да пише идиотски, щеше да измисли цялото съчинение. Добре че се намери умен човек, който да й каже: "Само защото си написала заглавието така, няма да ти дам линк."

    Аз влизам и по американски форумченца, преди време бях доста запалена по VampireFreaks, и наблюдавах - американчетата си служат с доста абревиатури; на мен фаворит по отношение на заместването на буквите с числата е "1337", но такова чудо, каквото виждаме в импулса и скайпа, НИКЪДЕ ДРУГАДЕ не съм го срещала.

  22. #222
    Темата е супер! Тази година бях болна и цяла година не бях на у-ще и лятото имам изпити и наистина много ще ми помогнете. Копирах си всичко и си го принтирах. Много, много благодаря!!!!
    ★Не искам да си силен, искам да си слаб! Искам да залагаш всичко и да си валат!!★
    ♥LIL WAYNE♥

  23. #223
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Страхотна тема..Браво !!!

    Иначе много се дразня,когато видя някой да пише "не знам","не разбирам","не мога" слято..

    > Тука е обяснено много добре:
    http://otricatelnata-chastica-ne.ezi....tutmanik.com/ - прочетете го
    > Това също е полезно:
    http://slackpack.net/?q=node/939
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  24. #224
    Цитирай Първоначално написано от AnIcHkAtA
    Цитирай Първоначално написано от MP
    Тук е мястото да питам.Как е правилото за тире между 2 думи и кога се пишат слято?Думи като социално-икономически,зърнено-фуражни,Джони-Депови,такива житовни?
    Аз ще ти отговоря

    Когато думите са равноправни по смисъл в изречението и можеш да членуваш втората, се пишат с тире.
    черно-белиЯТ (черно-бял)
    лиро-епическиЯТ (лиро-епически)
    зърнено-фуражниТЕ (зърнено-фуражни)
    Също и притежателни прилагателни имена с наставка -ов; -ев; -ски
    Иван-Вазови разкази
    Елин-Пелиновски произведения

    Разделно се пишат, когато можеш да членуваш първата.
    поетЪТ революционер (поет революционер)
    градЪТ държава (град държава)
    Обаче се пише "елинпелиновски", тъй като се съдържа "-ски" в думата. Щеше да се пише така, като казваш ти, ако беше "Елин-Пелинови"! Същото се отнася и за Иван Вазов- "Иван-Вазови", но иванвазовски.

    Дано съм бил полезен.

  25. #225
    иЗкам да благодаря,първо на автора на темата,защото тази тема ми помогна адски много за матурата утре,благодаря и на всеки който е пуснал линк,или е обяснил нещо тук.Благодаря ви много от сърце !

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си