.
Отговор в тема
Страница 4 от 14 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 335
  1. #76
    Аватара на ra4ence
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от jghgh
    Едно голямо ЕВАЛА за темата. Нямах нерви да я абсолютно цялата, защото винаги по български език съм имала шестици и мога пиша грамотно, освен когато не ме мързи, но съветвам хората на които им правят забележка за правописа да залегнат над екраните си ( ) и да попият всяка една думичка от тази тема! Свещена е просто!
    хората на които
    Smile!?

  2. #77
    Реших и аз да драсна едно мнение Ще го увеличавам постепенно
    Някои думи са дублети-могат да се пишат по два начина,като и двата са вярни:
    Реторичен-риторичен
    Който се сеща още,да пише.

    СъжАление,а не съжЕление-жАл.

    Може би не знаете,че се пише БългарИЙО?

    П.П.Зачудих се как се пише вЕрен или вЯрен.Във гугъл написах вЯрен и ми излезе,че може би търся вЕрен,но от друга страна се казва "вечна вЯрност",а не "вечна вЕрност".Дали е дублетна форма,или пък гугъл са много хитри?

    ^Хората,на които...
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

  3. #78

    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    26
    верен ед. ч. м. р. ве·рен
    непълен член вер·ния
    пълен член вер·ни·ят
    ж. р. вяр·на
    членувано вяр·на·та
    ср. р. вяр·но
    членувано вяр·но·то
    мн. ч. вер·ни
    членувано вер·ни·те


    Просто различни спрежения :] Верен но Вярност/Вярна. :]

  4. #79
    Цитирай Първоначално написано от Gosh
    верен ед. ч. м. р. ве·рен
    непълен член вер·ния
    пълен член вер·ни·ят
    ж. р. вяр·на
    членувано вяр·на·та
    ср. р. вяр·но
    членувано вяр·но·то
    мн. ч. вер·ни
    членувано вер·ни·те


    Просто различни спрежения :] Верен но Вярност/Вярна. :]
    Верно,бе-къв съм кух
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

  5. #80
    ^^вЯрно
    виждаш ли изпод тежкия си грим на кукла
    поне- делниците чакащи зад стъклените отпечатъци
    с протегнати стъпала
    и шалове
    обсипани с ориенталски фалшиви монети.

  6. #81
    Аватара на mozyk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    МОЗЪК
    Мнения
    152
    БАСИ ЯКАТА ТЕМА. СЛАГАЙТЕ ОЩЕ !
    А И МЕЖДУ ДРУГОТО, БУКВАТА Ъ Е НАЙ-БЪЛГАРСКАТА БУКВА, НАУЧЕТЕ СЕ ДА Я ИЗПОЛЗВАТЕ ПРАВИЛНО.
    АЗ СЪМ ЦАРЯ, БУРЕНИ !!!

  7. #82

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Sofiq
    Мнения
    168
    Поздравления и от мен за темата!Много полезна и изчерпателна е! Съветвам тези,които са изпуснали тази основа в училище , да сядат и сериозно да учат , защото много голям процент от младото поколение е неграмотно.Срамота е ученик в 9 или 10 клас да е неграмотен.Аз също искам да добавя една дума,която не срещнах дотук (извинявам се,ако я има и не съм я видяла).Много се дразня , когато видя думата "възтание" , "възстание" и всякакви такива от рода.Пише се въСтание - въ + стана
    2% оТ млАдОто ПокОлЕНие НЕ сЛуШа чАлГа!
    АкО Си оТ оНезИ 98% КоиТо Я ОбИчаТ, сЛожИ ТовА в ПоДпиСа си!

  8. #83
    Подкрепям, ала-бала, я си погледнете мненията и кажете дали си личи, че подкрепяте, бе..

  9. #84
    Ибре, толкова обяснения за пълния член, като може да се обясни с 2 думи.
    Ако думата, която се членува се замества с ТОЙ- пълен член
    Ако се замества с НЕГО- кратък.

  10. #85
    Хубава тема само за мен.Утре ще го прочета целия всащност днес.Браво на автора
    Дреме ми на Кура-как - Дреме ми БрАтО за всички - Дреме ми на Кура -как-Ето така го правя копелле ето така.
    -------------------------------------------------------
    който желае да пише на
    Skype-Sedrik_Zehrokie име-Wheyzs_team

  11. #86

  12. #87
    Голям фен Аватара на kukli4kata001
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Dreamland
    Мнения
    837
    мерси макар,че ги знам ми беше интересно да чета...макар ред през ред
    She was both wise and stupid in the way that when life got hard she didn’t work through her problems; she just danced in her underwear alone in her room until they went away.

  13. #88
    евала за темата,повече такива постове му трябват на тоя свят

  14. #89
    Евала ви правя, страхотна тема, аз съм също голяма маниачка на тема правопис. И аз правя понякога грешки, затова ще следя темата, за да видя дали ще се появи нещо, което би ме разколебало

  15. #90
    Цитирай Първоначално написано от tianiira
    qvno sa negramotni 6tom ima takiva temi
    Аз като гледам как пишеш с 6-тици и на латиница, представям си колко си грамотна/грамотен.

  16. #91
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    6-ците да са ти проблемът.
    Ако знаете какви нелепици са приети за верни, книжовни... *отчаяно клати глава*
    Истината е, че масата ражда нормата, което не е хубаво да го знаете, за да не стане езикът сборник с недоумици, но все пак...

  17. #92
    Цитирай Първоначално написано от basic.co
    Цитирай Първоначално написано от BiBsUn
    Цитирай Първоначално написано от FucKtheSyStem
    Незнам дали тази грешка я има в темата,аз поне не видях,ако я има се извинявам.Много ме дразни като видя някой,който е написал примерно "така че" използвано като съюз,и пишат запетаята преди -че "така,че" запомнете го ,това е сложен съюз и запетаята се пише преди така... "... ,така че...."
    И ти имаш грешка тук.. с не знам
    И аз много мразя някой да ми пише неграмотно, особено при правописа на думите , като например Одарил вместо Ударил
    аз лично предпочитам да виждам грешки в правописа пред критични грешки в мозъчната кутия. внимавай, не намеквам втори път
    Това, надявам се не беше към мен, защото ако е било така, очевидно не се интересуваш от правопис, което ме кара да се замислям в българското ти гражданство и.. втори път няма да намеквам

  18. #93

    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    2
    Ти си като отворен учебник по български език. Много добра помощ за кандидатстващите тази година. На мен лично много ми помогна. Прочетох неща, които отдавна бях забравила. Страхотна тема. :P

  19. #94
    Ейййй...така и не се научих да членувам тия думи ей. Тоя български е такава сложнотия, че няма накъде повече просто.

    Относно темата - наистина е много полезна за кандидатстващите тая година, понеже аз кандидатствах с БЕ и 60 % от изпита беше с такива неща.
    |rTm|RaZgRaD.TeAm.#AwP_MaS7eR#PsIhO-MaN

  20. #95
    ..незнам на къде отива българският език, но положението не е много цветущо.. ..и граматиката не е най - големия проблем.. но човек да не знае, че пред предлог има ВИНАГИ запетайка.. тва не е на добре.. ;хх

  21. #96
    Аватара на BeboP
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Pays de la Loire
    Мнения
    539
    ^ Какъв предлог?

  22. #97
    Браво за темата!!! Ако едно първокласниче го види и успее да го прочете цялото няма да му се налга много да ходи на бъгарски език. 5+ за темата!!!

  23. #98
    Здравейте,имам въпрос - кога се пише Вас и Вие с главна буква ? Ако може примери.
    Също така ме интересува,когато пишем най-малкиЯ или най-добриЯ,кога е пълен член и кога не ?
    Благодаря предварително.
    Понякога болката става толкова голяма част от живота ти,че очакваш винаги да е там,защото не си спомням момент,в които да не е била там..и един ден почувстваш нещо различно и тогава разбираш,че си щастлив...

  24. #99
    хубаво за старанието ,но винаги ще има неграмотни ГЪЗарчета ....

  25. #100
    Цитирай Първоначално написано от Za_Neq
    Също така ме интересува,когато пишем най-малкиЯ или най-добриЯ,кога е пълен член и кога не ?
    Благодаря предварително.
    pulen chlen e kogato liceto e vurshitel na deistvieto.
    94 % от българското население не може да смята.Ако ти си от тези 8,които могат,сложи това в профила си.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си