.
Отговор в тема
Страница 14 от 14 ПървиПърви ... 41011121314
Резултати от 326 до 335 от общо 335
  1. #326
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от ivetto99 Виж мнението
    Здравейте на всички. Съжелявам,че се включвам в тази тема,но съм нова и все още незнам как да направя тема,за което се извинявам.Искам да ми помогнете,разбира се ако е възможно за избор на няколко телефона.Конкретно съм се спряла на два модела Coolpad Porto или LG Spirit 4G LTE.Нямам кой знае какви големи изисквания относно телефоните.Искам да имат предна и задна камера,които да не са по-малко от 8 и 5,вградената памет 8 (не ми е нужно повече) и батерия-2000 mAh.Относно за двата телефона,които съм си харесала и двата имат свойте недостатъци и предимсва,но сеедно клоня повече към Coolpada.Единственото,което ме притеснява,че когато жената ми го предложи в Мтел и аз за първи път чух тази марка.След като го поразгледах в интернет започна да ми харесва и да ме впечатлява.Впечатлиме невероятната му тънкост 7,99 mm,което си е доста добре.Производителя е китайски,то и LG Spirit 4G LTE производителя е корейски.Ако може си кажете мненията относно двата телефона.Мерси, лек и приятен ден.
    Като реши да пишеш във всеки раздел, поне да беше писала и в Информационни технологии, http://www.teenproblem.net/forum/sho...84%D0%BE%D0%BD

  2. #327
    Мега фен Аватара на solo_
    Регистриран на
    Dec 2015
    Мнения
    16 701
    Ас сашто даржа на палнийат член !

  3. #328
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от solo_ Виж мнението
    Ас сашто даржа на палнийат член !
    Държиш да го изпразниш пълния член.

  4. #329
    todor007
    Guest
    [QUOTE=hristo99;10658756]Страхотна тема. За съжаление, аз съм заобиколен от неграмотни хора. Изключение са само някои от госпожите в училище, майка ми и сестра ми. Представете си роднините ми, половината учители (масово казват "...напримерно...", "...урокА, който учимЕ..." и други) и всичките ми съученици, които ,без изключение, говорят и пишат с много грешки (някои не пишат), а 1/3 от тях сричат по една дума на всеки 2 секунди. Познайте кой клас сме. Седми. Тази година ни чакат матури. Вие ще кажете, че не би трябвало да ме интересуват другите, но те ме дразнят, просто ме дразнят.

    Искам да допълня темата. Забелязах, че обяснението отпреди няколко години относно учтивата форма е непълно. Пише, че при учтива форма винаги след "-л" се пише "и", но има изключение. Ето го правилото:
    - Пише се "-ли", когато причастието в изречението е част от просто сказуемо, състоящо се от глагол в сложно време, и се съгласува с подлога "Вие": "Господине, ВИЕ сте забравиЛИ мобилния си телефон." или "Господине, ВИЕ бяхте забравиЛИ куфара си." "сте забравили" и "бяхте забравили" са прости сказуеми, тоест във всяко от тези сказуеми, двете думи са един глагол. Тук "забравил" е като действие и ако е отделно е глагол в преизказна форма.
    - Не се пише "-и", когато причастието в изречението е част от съставно именно сказуемо и се съгласува със самия род на лицето, към което се говори: "Госпожо, вие сте отслабнаЛА." "сте отслабнала" е съставно именно сказуемо. Тук "отслабнала" не е като действие, а нещо като състояние, като определение на госпожата. Да кажем "Госпожо, вие сте отслабнали.", е същото, като "Госпожо, вие сте момичета." (няма смисъл). Тук отново има изключение, когато изглежда като учтиво обръщение, но всъщност не е такова: ако с "Госпожо, вие сте отслабнали." се има в предвид детето или някой познат на госпожата. Същото е като:
    " - И вие ли сте болни?
    - Болни сме. Снощи вдигнахме температура и сега той кашля. Има някакъв вирус. На вас какво ви е?
    - Моя го хвана свински грип."
    Аз поне съм чувал подобни разговори, не знам за вас.
    Границата, между това кога да използваме л/ла или ли, е много тънка, но в крайна сметка в случая говорим учтиво и разговорът трябва да бъде на възможно най-високо ниво. [/QUOTЕ]
    Ученето на правописа става от ранна ученическа възраст и трябва да се превърне в навик. Тъй като на училищата в днешно време не може да се разчита, пробвайте тук: http://www.davitoz.org/kursove%20po%...iteratura.html

  5. #330
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Също така, крайно време е хората да научат, че "разбърквам" и "обърквам" не значат едно и също.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  6. #331
    И че не се казва ОЦЕНЯМ, а ОЦЕНЯВАМ

  7. #332
    Hello! I see that problems with grammar are urgent not only for me ... It is very difficult for me to remember the spelling rules, so when we were asked to write an essay in college, I constantly had problems with where to put a comma, where it is better to use complex sentences and t .d Therefore, I was saved thanks to the site [url = https://essaysource.com/essay-writer]http://www.essaysource.com[/url]. I just ordered compositions (grammar and other rules were followed), and I studied various rules for them.
    Последно редактирано от TefanyBaker : 05-25-2019 на 15:38

  8. #333

    Регистриран на
    May 2019
    Мнения
    31
    Цитирай Първоначално написано от Momiceto90 Виж мнението
    И че не се казва ОЦЕНЯМ, а ОЦЕНЯВАМ
    Правилно е да се пише оценявам, също и оценяваш, оценява, оценяваме, оценявате, оценяват. Думата оценям е разговорна и не бива да се употребява при официално общуване. Но може да се ползва. Не е проблем.

  9. #334
    Автора, ало !!!
    Бъкано с паразитни думи !

    Бъкано с думи без смисъл !
    Най-важното е човек да мисли , а как пише е второстепенно !

  10. #335
    И по двата начина е правилно да се пише обрЪщение и обрАщеие, зависи от контекста.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си