.

Виж резултатите на анкетата: Е...?

Гласували
349. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Вярвам

    206 59,03%
  • Не вярвам

    143 40,97%
Отговор в тема
Страница 1 от 24 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 579
  1. #1

    Вярвате ли в Бог?

    Аз лично никога не съм вярвал в Господ.Не вярвам и сега.

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    на най-обичания мъж в сърцето . . .
    Мнения
    1 603
    Аз също не вярвам.Вярвам само в себе си.КАквото си го направиш,такова ще бъде \/
    Извинете ме за правописа , но нямам нерви за тирета и запетайки

  3. #3
    Аз също не вярвам в Бог!
    По-добре да изгубиш една минута от живота си от колкото да изгубиш живота си за една минута

  4. #4
    В кой бог дали вярвам?

  5. #5
    Да, вярвам в Бог. (Голямата буква е деноминатора)

  6. #6
    НЕ!
    In life, unlike chess, the game continues after checkmate.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от _Becko_
    Що пък трябва да му вярвам?!?

  8. #8
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=144794

    една от многото....
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

  9. #9
    ВЯРВАМ!!!!!
    Без него няма смисъл съществуването ни.
    Дори в подписа ми го има.

    "Evil is powerless, if the good are unafraid."
    - Ronald Reagan, 1981

  10. #10
    Вярвам,че има някаква висша сила...
    Има някой/нещо...

  11. #11
    Разбира се че вярвам
    s@m0 s@s edn@ celuvk@ m0g@ @z d@ te p0b@rk@m,s@mo s edin p0gled mislite ti 6te 0b@rk@m,s@m0 edn@ n06t i 6te te p0dludq.Pred4ustv@6 li t0v@ k0et0 6te ti pri4ini@...

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от АМЕРИКА над всичко
    ВЯРВАМ!!!!!
    Без него няма смисъл съществуването ни.
    Дори в подписа ми го има.
    Америка пък точно е най-набожната страна... Моля те.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    И аз вярвам.
    What you give is what you get!

  14. #14
    ами не вярвам много много в Бог, но според мен има някаква сила..абе нз както каза Madness има някой или нещо, но....

  15. #15
    Супер фен Аватара на IKisseDAGirL
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    dimitrovgrad
    Мнения
    2 788
    Вярвам
    Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства.
    Само времето доказва силата на Любовта.

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от oth_fenka
    ами не вярвам много много в Бог, но според мен има някаква сила..абе нз както каза Madness има някой или нещо, но....
    Let the beats control your soul...

  17. #17
    С възможно най-голямата декламативност,на която съм способен,завявам-НЕ!

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Nu[m
    b]В кой бог дали вярвам?

    Бог е един за всички. Това е ТОЙ! Аз вярвам в силата! За мене това е Бог.. Сила, вяра, надежда.

    Реалния свят не е оферта... Да прибягаме към алтернативни варианти.

  19. #19
    Не, това е голяма, двусмислена простотив. Бъка от различни богове, не знаеш в кого да вярваш Ей тоя ме кефи
    Memento moriendum esse!


  20. #20
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Вярвам !

  21. #21
    обосновавайте са!

    Аз вярвам

    ето и мойта обосновка:

    Електроните, които се въртят безспирно около ядрото с невероятната скорост от 1 000 км. в секунда, никога не се сблъскват помежду си. Това, че електроните, които по нищо не се различават един от друг следват различни орбити, е изключително поразително и очевидно е дело на сътворение.

    Въздухът, водата, планините, животните, растенията, тялото ви, столът, на който седите, с една дума всичко което виждате, докосвате и усещате, от най-лекото до най-тежкото, е съставено от атоми. Всяка една от страниците на книгата, която държите, се състои от милиарди атоми. Атомите са толкова малки частици, че дори с най-силните микроскопи не е възможно да бъде забелязан нито един от тях. Диаметърът на един атом е едно на един милион от милиметъра.

    Въпреки че е толкова малък, атомът притежава система, която е толкова безупречна, уникална и комплексна, че спокойно може да бъде сравнена с тази на Вселената.

    Всеки атом се състои от едно ядро и електрони, които се въртят в силно отдалечените от него орбити. Електроните са частици, които точно както Земята се върти около оста си като същевременно се върти и около Слънцето, се въртят около ядрото на атома. Това въртене, подобно на това на планетите, се осъществява непрекъснато и в съвършен ред по пътища наречени орбити. Но съотношението между размерите на Земята и Слънцето е много по-различно от мащаба в атома. За да направим сравнение между големината на електроните и тази на Земята нека уголемим един атом колкото размера на Земята, то тогава електронът ще бъде голям само колкото една ябълка.

    Десетки електрони, които се въртят в една толкова малка област, че е незабележима дори и през най-мощните микроскопи, създава едно много комплексно движение в атома. Най-забележителното тук е, че тези електрони, които обграждат ядрото като броня от електрически заряд, не претърпяват ни най-малка злополука. Всъщност и най-малката злополука настъпила в атома може да доведе до катастрофа. Но такава злополука никога не се случва. Целият процес протича безупречно.

    Ако те имаха различни обеми и бързини, то за тях щеше да е нормално да са подредени по различни орбити около ядрото. Така например подреждането на планетите в Слънчевата ни система следва тази логика. Планетите, които имат напълно различни обеми и скорости, по естествен начин са разположени в различни орбити около Слънцето.

    Но случаят с електроните в атома е напълно различен от този с планетите. Електроните са напълно идентични, но заемат различни орбити около ядрото: как така те следват тези пътища безпогрешно, как така те не се сблъскват, въпреки че имат невероятно малки размери и се движат с невероятни скорости? Тези въпроси ни водят към една-единствена точка: единствената истина, срещу която се изправяме в лицето на този уникален ред и деликатно равновесие, е съвършеното Божие сътворение.

    Електроните са малки частици, които са почти две хилядни от размера на неутроните и протоните. Един атом съдържа равен брой електрони и протони, и всеки електрон има отрицателен (-) заряд равен на положителният (+) заряд, носен от всеки един от протоните. Общият положителен (+) заряд в ядрото и общият отрицателен (-) заряд на електроните взаимно се балансират и атомът става неутрален.

    Електрическият заряд, който притежават, принуждава електроните да се подчинят на определени закони на физиката. Един от тези физични закони е този, че „частиците с един и същи електрически заряд се отблъскват, а тези със срещуположен се привличат”.

    Първо, при нормални условия електроните, всеки един от които е отрицателно зареден, би трябвало да следват този закон и да се отблъскват помежду си, както и да се разпръснат надалеч от ядрото. Това обаче не се случва . Ако електроните се разпръснат от ядрото , то тогава Вселената щеше да се състои от безполезни протони , неутрони и електрони, които блуждаят в празното пространство. Второ, в съгласие със закона положително зареденото ядро би трябвало да привлича отрицателно заредените електрони и те щяха да се залепят за него. В такъв случаи ядрото щеше да привлече всички електрони и атомът щеше да избухне на вътре.

    Нито едно от тези неща обаче не се случва . Гореспоменатата скорост на необикновеното движение на електроните (1,000 км / сек), силата на отблъскване, която упражняват един на друг, и силата на привличане, която ядрото упражнява над електроните, са основани на едни толкова точни стойности, че тези противоречащи си три фактора съвършено се балансират помежду си . В резултат на това , тази величествена система в атома работи без да се разпадне . Дори и само една от тези сили, въздействащи върху атома, да стане малко по-голяма или по-малка отколкото трябва да бъде , то атомът никога нямаше да съществува.

    Освен тези фактори, ако ядрените сили, свързващи протоните и неутроните на ядрото един с друг, не съществуваха, то протоните, които имат еднакъв заряд, нямаше дори да могат да се доближат един до друг, пък камо ли да се съединят помежду си в атома. По същият начин неутроните никога нямаше да могат да се прикрепят към ядрото. В резултат на това нямаше да има никакво ядро, а от там и никакъв атом.

    Всички тези деликатни изчисления са показател, че дори един-единствен атом не е безцелен, а действа под безусловния контрол на Бог. В противен случаи щеше да бъде неизбежен края на Вселената, в която живеем, още преди да е настъпило началото й. Този процес още в самото начало щеше да започне да тече в обратен ред и Вселената нямаше да може да се формира. Бог, Творецът на всичко, Всемогъщият и Премъдрият, обаче е установил едно изключителна точно равновесие в атома, така както е установил и всички равновесия във Вселената благодарение, на които атомът продължава да съществува в един съвършен ред.

  22. #22
    Да вярвам!

    ™°• °•™Любовта е най-висшата степен на омразата™°• °•™

    ®®® • °•™ In God we trust! • °•™

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Вярвам.
    Не мисля,че е нужно да се обосновавам.Просто това е нещо,в което вярвам.Все в нещо трябва да вярваш,эа да черпиш надежда от някъде.Това е едно от малкото неща,в които вярвам.Добре ,че е то ,че иначе щях да съм нихилистка.
    [size=7][b][u]fosse cos

  24. #24
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Да.
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от АМЕРИКА над всичко
    ВЯРВАМ!!!!!
    Без него няма смисъл съществуването ни.
    Дори в подписа ми го има.
    Неподходящ размер на снимка в подпис!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си