.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Аватара на Brave_Heart
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Tampa, Florida
    Мнения
    35

    Как да си избера училище в Америка ?

    Спечелихме зелена карта и със семейството ми ще заминаваме към края на Февруари за Америка - първоначално ще сме във Флорида - Тампа. Аз съм на 17 год. (11 клас) и до сега учих в професионална гимназия за компютърни системи и технологии. Харесва ми това което уча. До колкото знам в Америка има някакви класове в който се изучава Програмиране. Разклеждах сайтове с училища, но неможах да намеря информация дали наистина съществуват такива класове и в кой училища ги има.
    Въпроса ми е вие как си избрахте училище и какви изпити се държат за да влезнеш в него? Има ли такива класове в който се учи Програмиране и точно какви документи трябва да взема от бълг. училище ?
    Най-великото нещо което научава човек през живота си е да обича и да бъде обичан.... за това трябва да намери смелост за да следва сърцето си

  2. #2
    Zdravei,az jiveq vuv Florida.Dosega ne sam 4uvala za takova u4ili6te tuk,pone za High School.Ti 6tom si 11 klas v Bg ,kato doide6 6te te slojat pak v 11 ili 12 zavisi ot tova kakvi sa ti ocenkite ot BG.V High School moje6 da vzeme6 komputuren klas(ne sam zapoznata mnogo)Posle ako iska6 da otide6 v college ve4e bi trqbvalo da imat specialnosta ,koqto iska6.Na mene mislq ,4e mi iskaha ocenkite ot Bg prevedeni na angl.(A-6,B-5,C-4....i t.n.)6te si pomislq pak i ako se setq za o6te ne6to 6te ti pi6a
    §~How can I go on, from day to day
    Who can make me strong in every way
    Where can I be safe, where can I belong
    In this great big world of sadness...~§

  3. #3
    Аватара на Brave_Heart
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Tampa, Florida
    Мнения
    35
    Благодаря ти за отговора, а ти от кога си във Флорида и как е в училището в което учиш ? И дали въобще имам право на избор ?
    Най-великото нещо което научава човек през живота си е да обича и да бъде обичан.... за това трябва да намери смелост за да следва сърцето си

  4. #4
    Jiveq tuk ot okolo godina i polovina,ne sam vpe4atlena ot obstanovkata.V u4ili6te otna4alo mi be6e mnogo oburkano ,za6toto e golqmo i imah problem s namiraneto na staite si ,no se svikva.Hubavoto e ,4e moje6 da si izbira6 nqkoi ot predmetite ,koito iska6 da u4i6.Ob6to sa 8 predmeta.Naprimer ot izkustvate moje6 da izbere6 keramika,risuvane ili photography(pone pri men e taka).Ima nqkoi zaduljitelni predmeti za vzimane.Na men v 11 klas mi dadoha American History za zaduljitelen predmet.Dobre e ako se zapi6e6 v u4ili6te,kudeto imat ESOL programa.Tq 6te ti pomogne mnogo po angl.ezik.
    §~How can I go on, from day to day
    Who can make me strong in every way
    Where can I be safe, where can I belong
    In this great big world of sadness...~§

  5. #5

  6. #6
    Супер фен Аватара на montana6
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 048
    Цитирай Първоначално написано от bubals
    Поне напиши нещо, като изравяш стари теми...
    В щастието не се самозабравяй, в нещастието не се отчайвай.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от montana6
    Цитирай Първоначално написано от bubals
    Поне напиши нещо, като изравяш стари теми...
    хахахахахахахахаха

    по темата-разучи какви училища те интересуват(дали да са близо до местоживеенето ти или по-далече) и като решиш-или се обаждаш в училището и питаш,или отиваш и питаш

  8. #8
    само чета ве пич

  9. #9
    искам и да питам как научи езика и колко бързо

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от ~Make~Me~Feel~
    Zdravei,az jiveq vuv Florida.Dosega ne sam 4uvala za takova u4ili6te tuk,pone za High School.Ti 6tom si 11 klas v Bg ,kato doide6 6te te slojat pak v 11 ili 12 zavisi ot tova kakvi sa ti ocenkite ot BG.V High School moje6 da vzeme6 komputuren klas(ne sam zapoznata mnogo)Posle ako iska6 da otide6 v college ve4e bi trqbvalo da imat specialnosta ,koqto iska6.Na mene mislq ,4e mi iskaha ocenkite ot Bg prevedeni na angl.(A-6,B-5,C-4....i t.n.)6te si pomislq pak i ako se setq za o6te ne6to 6te ti pi6a
    ще отиде в 11 защото не говори анг или даже в 10

    не ти избираш даскалото

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си