.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Отношенията м/у Англия и Ирландия

    искам да ви питам кфи са отношенията между англия и ирландия щоту тате ми говореше нещо ма аз го забрайх и искам да се сетя

    shadow4e
    заглавията трябва да са описателни
    I've Been A Bad Girl!

  2. #2
    Аватара на loyal_88
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    По гетата...
    Мнения
    386

    Re: 1 въпрос

    Цитирай Първоначално написано от sexx_na_exx
    искам да ви питам кфи са отношенията между англия и ирландия щоту тате ми говореше нещо ма аз го забрайх и искам да се сетя
    Предвид това, че някои ми викат "айриш" аз ще ти отговоря Преди доста време англичаните завладяват Ирландия, и част от страната остава във великобритания (Северна Ирландия), а друга част остава независима (Ейре). И на практика това довежда до създаването на ИРА (Ирландска Републиканска Армия), бореща се за единна републина Ирландия. Англичаните обаче не позволяват това да се случи, и през годините са избити много британски войници, както и членове на ИРА и цивилно ирландско население. В момента до колкото знам (или поне до скоро) имаше примирие м/у ИРА и британците, но е въпрос на време да се започнат пак.
    Помня преди време като бях още мъничък и не ги разбирах тия неща, всеки ден по новините съобщаваха за атентати и сражения в Белфаст. На кратко - ирландците мразят англичани повече, от колкото ние мразим турците

  3. #3
    Аватара на Valentin123
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    170
    А ми кажи,че не съм запознат-това има ли връзка с конфликта между католици и протестанти?
    Мълчи! А вместо тебе всеки дол, пътека,
    дъбрава, езеро, река, рид, планина
    ще викат с глас през всички времена:
    "Тук българи са, българи от памтивека!"

  4. #4
    Аватара на loyal_88
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    По гетата...
    Мнения
    386
    Цитирай Първоначално написано от Валентин
    А ми кажи,че не съм запознат-това има ли връзка с конфликта между католици и протестанти?
    Католиците и протестантие си се мразят по религиозни причини от край време. Преди 5-6 години имаше големи боеве в Белфаст. Протестантите си организират шествия, които минават и през католически квартали...и сещаш се какво става. За това и до днес Белфаст е разделен с една висока бетонна стена на 2 части - католическа и протестантска, и преминаването от другата й страна е много трудно.
    Отделен е факта, че голямата част от протестантите са лоялисти и подлоги, а католиците са републиканци - националисти, поддържащи РА и политическото й крило - Шин Фейн.

  5. #5
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    http://avtora.com/articles/statii/gr...yan_na_stenata

    прочетете това също
    Ебаси почти всички снимки са на лоялистки групировки!
    Аз пък мисля че ИРА е в правото си...англичаните са им заграбили част от родината...това е същото като турция да реши да заграби Родопите..което няма да е трудно с днешните продажни политици!

    Иначе:

    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  6. #6
    Аватара на Mitio_man
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    EastPerih (Исперих)
    Мнения
    537
    Цитирай Първоначално написано от Мате
    Аз лично съм за Ирландцитем колкото и коунистическо да ви звучи ги намирам за братски народ Борят се за свободата си срещу английските педали, имат готини народни танци които ме кефят и пукат бира.Въобще печен народ!
    +1


    Иванчо имал странна болест-всеки път когато запалел цигара пред баща си му потичала кръв от носа...

  7. #7
    Защо не питаш баща си отново?

  8. #8
    В Белфаст и като цяло в Северна Ирландия днес е много по-интересно отколкото на текст! Нещата обаче се оправят - хората се вчовечават и въпреки че напрежението никога не е изчезвало, трябва да ви кажа че е много по-лесно да оцелееш там, отколкото на някои места в България...
    Има чар Северна Ирландия, голям!!!
    u may kill the revolutioner, but never the revolution!

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от sladur4e_
    Защо не питаш баща си отново?
    И аз това се канех да напиша

    Абе и аз имам един въпрос-Защо темата се казва "1 въпрос"?Давайте ги конкретно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си