.
Отговор в тема
Страница 4 от 13 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 303
  1. #76
    Поредното доказателство колко ограничено може да е човешкото съзнание.
    Око да види, ръка да пипне. Тази толкова прословута човешка философия.
    Аз по тази логика не вярвам в китове, не съм виждал, не съм пипал, всичко, което гледам по телевизията е плод на нагласени видеоматериали и фотошоп.
    Разликата е, че вие можете да ме заведете при кит, а аз вас при дух не мога. Това прави ли духовете несъществуващи, напълно невярно. Аз не мога да ви заведа и на Марс, и това не е защото Марс не съществува. Това е защото не е налице условието - ракета или космически кораб. Същото е наличието на условие да повярваш в духове - способността да ги видиш, която мнозинството няма.
    Независимо дали виждаме или не виждаме обаче, всичко се свежда до това вярваш ли или не. И нямам предвид вярата като религия, а вярата в непознатото и неопознатото, в идеята. Пишат се толкова книги, правят се толкова проучвания. Ако не дават резултат, това не е защото няма какво да се открие, може би методите на момента не са достатъчни.
    Колко столетия са се правили опити за летене, още преди самолети и делтаплани, лепили са пера по ръцете си, скачали са от скали и са махали като птици. Но хората не са се отказали, защото са вярвали, и ето ви резултата.
    Някога мнозинството е вярвало, че земята е плоска, а малцинството, че е кръгла. Тогава какво са писали по форумите в интернет ( ). Сигурно темите са били "Вярвате ли че земята е кръгла?" или пък "Как ви върви Windows 1548 XP Edition?"

    Та това по темата, моля никой да не казва твърдо "Това или онова", дори в 21 век, века на технологиите, все още сме открили прекалено малко, за да кажем че знаем отговори на въпроси като този и много други.
    Ich fang ein Bild von dir
    Und schlie

  2. #77
    Aми точно затова на този етап може да се каже, че не вярваш (не лично ти, а по принцип). Мислиш наистина логично, но щом не е доказано и показано на цял свят (и то не в някой измишльотенски филм) аз лично не вярвам. Когато вече си вървя по улицата и се поздравявам с разни духове и призраци тогава ще повярвам.

  3. #78
    Цитирай Първоначално написано от Kokzero
    Поредното доказателство колко ограничено може да е човешкото съзнание.
    Око да види, ръка да пипне. Тази толкова прословута човешка философия.
    Аз по тази логика не вярвам в китове, не съм виждал, не съм пипал, всичко, което гледам по телевизията е плод на нагласени видеоматериали и фотошоп.
    Разликата е, че вие можете да ме заведете при кит, а аз вас при дух не мога. Това прави ли духовете несъществуващи, напълно невярно. Аз не мога да ви заведа и на Марс, и това не е защото Марс не съществува. Това е защото не е налице условието - ракета или космически кораб. Същото е наличието на условие да повярваш в духове - способността да ги видиш, която мнозинството няма.
    Независимо дали виждаме или не виждаме обаче, всичко се свежда до това вярваш ли или не. И нямам предвид вярата като религия, а вярата в непознатото и неопознатото, в идеята. Пишат се толкова книги, правят се толкова проучвания. Ако не дават резултат, това не е защото няма какво да се открие, може би методите на момента не са достатъчни.
    Колко столетия са се правили опити за летене, още преди самолети и делтаплани, лепили са пера по ръцете си, скачали са от скали и са махали като птици. Но хората не са се отказали, защото са вярвали, и ето ви резултата.
    Някога мнозинството е вярвало, че земята е плоска, а малцинството, че е кръгла. Тогава какво са писали по форумите в интернет ( ). Сигурно темите са били "Вярвате ли че земята е кръгла?" или пък "Как ви върви Windows 1548 XP Edition?"

    Та това по темата, моля никой да не казва твърдо "Това или онова", дори в 21 век, века на технологиите, все още сме открили прекалено малко, за да кажем че знаем отговори на въпроси като този и много други.
    Аналогията с кита и с Марс е тъпичка.Абсолютно всяка наука ще ти отхвърли идеята за духовете.Замисли се малко....няма как да съществуват духове...Като си мислиш, че има я ми обясни какво са?Все ще си имаш някакво обяснение за себе си като вярваш в тях?

  4. #79
    Аватара на xbLaHx
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    тhe middLe of nowhere
    Мнения
    140
    вервам бе! ;д
    мake cookиes,noт war ^.^

  5. #80

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    няма значение дали вярвате или не в съществуването на богове и духове,
    дали вярвате на разни малоумни фанатични слухове!
    Те сега за тва религиозните институции ги е изтрах-
    знаят че тея теории ще бъдат направени на пух и прах!
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  6. #81
    Голям фен Аватара на nia711
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    в последния дъх на всеки умиращ
    Мнения
    909
    хмм ами напълно вярвам ...просто защото съм го усещала и виждала с очите си ...баба ми беше врачка ..така де не е врачка ,а човек който усеща нещата.Не е от тези който взимат пари за измишльотини,а истината.Тя като малка е получила отравяне на кръвта и се е наложило да и се ''смени кръвта'' чрез многократни преливания.Нз как е станало ,но в един момент през системите е взлязло въздух.От там вените и се напълват с кислород.На косъм не веднъж е била от смъртта.Била е акробатка като тийнеиджърка и е имала страшно мн контузий от които някой с доста последствия като по-възрастна.От един такъв случай тя притежава тази сила.Нз сиг си мислите ,че си измислям ,но не е така.Вече не го прави тъй като е възрастна и не може да издържа на силата.Когато го прави не пали някви огньове или такива ми ти работи и глупости който повечето знаете.Духът бива свободен когато биват изпълнени всички методи и работи на тялото преди и слде погребение.Когато това бива направено те са спокойни и си отиват.Гледала съм мн научни филми по този въпрос и определено вярвам,че съществуват духове.

  7. #82

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Чувала ли си за плазебо ефект,самоубеждение,самоза блуда...
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  8. #83
    Голям фен Аватара на nia711
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    в последния дъх на всеки умиращ
    Мнения
    909
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Чувала ли си за плазебо ефект,самоубеждение,самоза блуда...
    хах пише се плаЦебо ефект ама карай ти по-разбираш не съм тръгнала да убеждавам няккого ,че нещо съществува или не , или да си налагам своята гледна точка и мнение,просто споделям мойте възгледи над нещата

  9. #84

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    сорка за правописната грешка....радвам се че ги сподели,хубаво е когато човек има изградена гледна точка относно нещо и я защитава.Е и тука си има едно "но",ама карай
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  10. #85
    Цитирай Първоначално написано от HAGVXSXVH
    ами аз вярвям,но мисля,че по скоро те са плод на човешкото въображение
    +1
    17.09.2010

  11. #86
    Вярвам само за това, което баща ми е разказвал, а именно, че когато бил малък баба му починала и той всяка вечер чувал стъпките и под прозореца. Когато била жива тя минавала от там за да иде да си налее вода за през нощта. После и леля ми (на баща ми сестрата) казала, че ги чува, а когато двамата попитали родителите си, те казали, че ги чуват но не им казали, за да не ги плашат
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  12. #87
    Мега фен Аватара на DimovB
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    3 413
    вярвам. вчера закусвахме с един.

  13. #88

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    всяка вечер чувал стъпките и под прозореца
    т.е. има нещо което го издава този шум,я шум от мърдащи листа на дърво,я някви мишки,котки....а може и да е течение или някво скрибуцане от старо дъврво и още много други причини.....
    Четирима човека чуват някви шумове които приличат на стъпки.....че чуват шумове-чуват,но че са стъпки на дух е най-вероятно плод на фантазията им.Предполагам че са проверили какво толкова шуми,но не са разбрали....ако е било скрибуцане от дърво,течение или нещо друго подобно едвали ще се успее да се разбере че е всъщност е такова,а не дух.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  14. #89
    Цитирай Първоначално написано от AdmiralJohn
    Аналогията с кита и с Марс е тъпичка.Абсолютно всяка наука ще ти отхвърли идеята за духовете.Замисли се малко....няма как да съществуват духове...Като си мислиш, че има я ми обясни какво са?Все ще си имаш някакво обяснение за себе си като вярваш в тях?
    Tъпа или не аналогията я свързвам с мнението си, напълно невъзможно и излишно е да обяснявам какво са духовете, при условие че никоя от науките, които съществуват в обществото ни няма нито методите да разбере, нито приборите да измери понятието дух. Може ли древногръцки философ и математик да обясни термоядрения синтез или пък генните мутации? Отговора е същия, няма я нито теорията, нито разбирането, нито метода за измерване или отчитане на явлението. Как тогава да може да бъде обяснено то. Същото е и с духовете, технологията ни е напреднала в дадена посока, но това напълно не означава че няма и други посоки, в които да има дълъг път за извървяване, преди човек да има възможността да разбере що е дух.
    Ich fang ein Bild von dir
    Und schlie

  15. #90
    Духове не съществуват.
    Това е факт.

    Съжалявам, че ви го казвам. Това е като да кажеш на малкия, че няма Дядо Коледа.

    Няма души, няма духове.

    Ок?
    Искаш ли аргументи?

    Айде...

    Всички "срещали" духове твърдят, че духът е ефимерно прозрачно нещо, което досущ прилича на човешка фигура.

    След като се намира на Земята и е видяно, каквото и да е това нещо, то съществува.
    За да съществува едно нещо са му необходими физиологични процеси. Ако душата може да съществува без тяло, то ние можем да излизаме от това тяло N пъти, защото няма нещо, което да "залепи" душата с тялото.

    За да съществува едно нещо, ние трябва да го видим, а щом го видим, то автматически става обект, който пречупва светлина.

    За да бъде един човек изцяло невидим, трябва да може да пречупва светлината така, че да премине през него без да смени посоката си със мм, което все още е доказано, че е напълно невъзможно.

    Щом има пречупване на светлина, значи има нещо реално, което съществува, но духовете са нещо мъртво, нещо, което пречупва светлината до положението, което казахме, че е невъзможно.
    98% от всички тези привидения могат да се опишат със нормални процеси протичащи на планетата Земя. Останалите 2 % се нарича умопомрачение на мозъка. Това е функция, която се поражда от автосугестия. Мозъка визуализира и обработва за реално това, което си мислиш за даден момент.

    Аз съм имал случай. Сядам си в парка, идва едно момиче, говорим около 3 мин, изпращам си я, тя завива и на стената виждам нейния некролог. Това е умопомрачение на мозъка, минавал съм по тази улица, виждал съм го и се е получи точно това. Грубо казано - Преплитена на процесите на мозъка.

  16. #91
    кви духове ве
    я се усещайте малко
    тва днешните пешлемета мно зарибени по фантастиката май а
    Си прааа кот си искам уе..еее?!?!

  17. #92
    vqrvam v duhove,yseshtala sam prisastvieto na duh i ne e mn priqtno,no vse pak gi ima

  18. #93
    Цитирай Първоначално написано от sladkotykate
    vqrvam v duhove,yseshtala sam prisastvieto na duh i ne e mn priqtno,no vse pak gi ima
    Я прочети дългия пост над теб.

  19. #94

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Хората в днешно време са много заети и нямат време да четата много много май...
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  20. #95
    Нз дали има духове. Аз лично не съм усещал присъствието им , но може и да има

  21. #96
    според мен има
    Не вярвайте в чудеса-разчитайте на тях.

  22. #97
    Аватара на kifLataxD
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Sofia (:
    Мнения
    45
    ^ и аз мисля така

  23. #98

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Духове съществуват! Колкото и странно да звучи, помислете ме за куку или за каквото си искате, но съм виждал духове и то не веднъж.

    И аз преди не вярвах, но ... ПОВЯРВАХ!
    немога да разбера....лечението ли си променил,писнало ти е пеиш хапчета или някой ти е пробутал кофти хапове...
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  24. #99
    на пешлеметата май още никой не им е казал, че Дядо Коледа не съществува

    глупаци такива ше ме съсипете от смях ве ...
    Си прааа кот си искам уе..еее?!?!

  25. #100
    Съществуват духове и те са около нас.Лоши или добри те са като хората.
    Life is not measured by the number of breaths we take,but by the number of moments that take our breath away!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си