.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    Трудно ли е да живеем, като православни християни ?

    Според медиите печатни и електонни е много трудно. Трябвало да се спазват някакви моного сложни неща, да се чете дебелата и неразбираема Библия, да се ходи на досадни неделни служби в църквата, където оядени свещеници искат да те набият, изнасилят и ограбят и въобще какво ли още не. Пак според медийното внушение на изповед човек трябва да разказва какви ли не интимни подробности от сторените грехове.
    Дали обаче наистина е така ?
    Православното християнство е просто, логично и лесно за разбиране. То не поробва , а освобождава човека от всякакви суеверни предрасъдъци и безмислици. Ставайки православен човек се покланя вече само на единия Бог вместо на сто други ненормални бесове.
    Дебелата и неразбираема Библия не е нужно да се чете, за да се разбере вярата е нужно човек да прочете катахезис, после новия завет и житията на светиите ден за ден.
    Неделните служби не само че не са досадни, но и са едно много приятно изживяване и свещениците и хора на църквата пеят прекрасно и човек се чувства добре.
    Самите свещеници не са агресивни, а благи и не насилват никого за нищо.
    На изповед човек не описва греховете си с подробности, просто казва прелюбодействах например и точка.
    Да си Православен Християнин е наистина лесно, практично и разумно. Приел веднъж вярата човек спира да тормози безмислено близките си и да им налага егоистичните си тъпанарщини лишени от здрав разум, става състрадателен, вежлив и приятен за общуване.
    _________________
    Бог да пази майка България !!!

  2. #2
    Долу църквите! Извращават същността на вярата!
    I'm clean, washed in blood
    Sanctified inside out
    Oh I'm dead to Satan's grasp
    Justified by the cross

  3. #3
    Голям фен Аватара на SunnyG
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    In the future..
    Мнения
    781
    Християнството е достъпнои за всеки,който желае да го изповядва.Никой не е задължен да го прави и който смята,че му е трудно е свободен да се откаже от него.
    Животът е всичко онова,което ни се случва,докато правим планове за бъдещето.

  4. #4
    Бед гърл,не вярвам да си "лошо"момиче,както се опитваш да се представиш в обществото може би и пред хората в интернет пространството,затова не мога да разбера за какво ти е трудно да приемеш светото християнство?Нещо много сложно ли има в това да живееш праведно и да си добър човек доколкото ти позволява човешката природа?Да,вярно е,християнството не е за всеки,то не се налага насила,както някои други религии например(като юдаизма),а точно обратното!Точно затова християнството е най-правилната и свята религия,която ти дава възможност да тръгнеш по пътя,по който ти пожелаеш,но носейки отговорността на плещите си за всяко свое действие!И точно затова християнството не е за слабите,то е за силните,защото християнството е сила,по-голяма от всички на този свят!Нищо никога и при никакви условия неможе да пребори и победи християнството,защото да се бориш против него означава да се бориш със сам Господ Иисус Христос!А това нещо е невъзможно-всеки,който тръгне на борба с него,е обречен на гибел!Но пък всеки грешник,тръгнал по пътя,който води до Христа,ще получи спасение и ще бъде силен во веки веков!И последно-ако не тръгнем по пътя,който води до Христа,по кой път ще тръгнем тогава мила госпожице?!?Аз ще ти кажа-до път,които ще ни обърка и до никъде няма да ни изведе!Защото отричайки по някакъв начин вярата си в Бога,ние сме загубени и до никъде няма да стигнем!И ще се доверяваме на някави си баби-врачки-шарлатанки и астроложки с болен мозък,които ще ме убеждават,че днеска звездите предричали недобри неща за мене примерно...дрън-дрън,звездите ще ти определят живота,трябва да си адски прост да вярваш на подобни измами и мерзавщини!Защото само вярата в Бога,в Бог Иисус Христос е пътя на Силата,на Спасението,на Истината и само когато истински вярваш в него,можеш да преодолееш всичко лошо,което може да ти се случи на този свят!

  5. #5

    !

    Ами някои казват 4е християнството е религията която ние запазила през вековете, аз не съм наплълно съгласен, защото векове преди да станем християни сме били силни и никогане сме били роби тогава
    Въпреки това вярвам в християнската религия естествено до определенна степен, но е глупаво д се фанатизираш и да мислиш 4е Господ създал земята за 7 дни
    Ли4но аз никога няма да се откажа от християнството, пак казвам вярвам до определенна степен, а не безрасъдно.

  6. #6
    Християнството ни е крепило през вековете на турското робство. Кой е написал История Славянобългарска?
    I'm clean, washed in blood
    Sanctified inside out
    Oh I'm dead to Satan's grasp
    Justified by the cross

  7. #7
    Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни....

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни....
    Всъщност е точно обратното. :Р
    I'm clean, washed in blood
    Sanctified inside out
    Oh I'm dead to Satan's grasp
    Justified by the cross

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Християнството ни е крепило през вековете на турското робство. Кой е написал История Славянобългарска?
    Паисий Хилендарски (нз дали се пише така)

    - Крепила ни е умразата и българското ни самосъзнание

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Sasho_Kill
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Християнството ни е крепило през вековете на турското робство. Кой е написал История Славянобългарска?
    Паисий Хилендарски (нз дали се пише така)

    - Крепила ни е умразата и българското ни самосъзнание
    Паисий е бил монах.

    Да, както кажеш, обаче. Хич не сме се интересували за църквите ни, заровени наполовина в земята, за джамиите, за "потурчването," за дискриминацията... Не, изобщо.
    I'm clean, washed in blood
    Sanctified inside out
    Oh I'm dead to Satan's grasp
    Justified by the cross

  11. #11

    Re: !

    Цитирай Първоначално написано от Sasho_Kill
    Ами някои казват 4е християнството е религията която ние запазила през вековете, аз не съм наплълно съгласен, защото векове преди да станем християни сме били силни и никогане сме били роби тогава
    Въпреки това вярвам в християнската религия естествено до определенна степен, но е глупаво д се фанатизираш и да мислиш 4е Господ създал земята за 7 дни
    Ли4но аз никога няма да се откажа от християнството, пак казвам вярвам до определенна степен, а не безрасъдно.
    Всъщност прочети статията,която пратих за "Християнството при прабългарите" и сам се убеди,че прабългарите не са били езичници,а са били християни от край време!И сам си направи изводите!Иначе статията не съм я писал аз,копи-пейстнах я от сайта на организацията Българска Родна защита-www.br-zo.com,но съм чел и доста други неща по тази тема,които почти категорично доказват,че християнството е било широко разпространено сред прабългарите!И то при положение,че Кубрат,Тервел и доста други български канове са били християни да се говори,че прабългарите били езичници е глупаво!А че християнството е довело България до възход,че е спасило нас българите от обезличаване и изчезване като народ доказва на 100% тезата,че "Има православно християнство-има Български народ-Няма православно християнство-няма Български народ"!

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Цитирай Първоначално написано от Sasho_Kill
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Християнството ни е крепило през вековете на турското робство. Кой е написал История Славянобългарска?
    Паисий Хилендарски (нз дали се пише така)

    - Крепила ни е умразата и българското ни самосъзнание
    Паисий е бил монах.

    Да, както кажеш, обаче. Хич не сме се интересували за църквите ни, заровени наполовина в земята, за джамиите, за "потурчването," за дискриминацията... Не, изобщо.
    Да монах, ти ме питаш кой написал Исория Славянобългарская, аз пък ти казвам.
    Какво имат общо закопаните църкви, джамиите и дискреминацията, говорим за това което ни е крепило

  13. #13
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Аз мисля че това е най-хубавото деление на Християнството..не е много ангажиращо не е и много разпуснато..просто е перфектно! =D>
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни....
    Всъщност е точно обратното. :Р
    Е че какво му е трудното да си правосалвен християнин - правиш каквото си искаш-накрая отиваш и са изповядваш-попа ти казва че всичко ти е простено и са смяташ за чист-да живееш като истиски християнин е доста по-трудно...... Тогава ще трябва поне да се стареш да прилагаш принципите от Библията,която всъщност е основата на християнството....

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни....
    Всъщност е точно обратното. :Р
    Е че какво му е трудното да си правосалвен християнин - правиш каквото си искаш-накрая отиваш и са изповядваш-попа ти казва че всичко ти е простено и са смяташ за чист-да живееш като истиски християнин е доста по-трудно...... Тогава ще трябва поне да се стареш да прилагаш принципите от Библията,която всъщност е основата на християнството....
    Грешка. Когато си истински християнин, ти си роден отново от Светия Дух. Тогава греха става гнусен за теб и невъзможно да съгрешиш.
    I'm clean, washed in blood
    Sanctified inside out
    Oh I'm dead to Satan's grasp
    Justified by the cross

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни....
    Всъщност е точно обратното. :Р
    Е че какво му е трудното да си правосалвен християнин - правиш каквото си искаш-накрая отиваш и са изповядваш-попа ти казва че всичко ти е простено и са смяташ за чист-да живееш като истиски християнин е доста по-трудно...... Тогава ще трябва поне да се стареш да прилагаш принципите от Библията,която всъщност е основата на християнството....
    Грешка. Когато си истински християнин, ти си роден отново от Светия Дух. Тогава греха става гнусен за теб и невъзможно да съгрешиш.
    Това казвам и аз - като си истински християнин грехът е гнусен за теб - но все пак всички сме несъвършени така че не е невъзможно да съгрешим.Просто повечето хора днес , които наричат себе си православни християни всъщност не са истински християни - това е !!!

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Цитирай Първоначално написано от speciality
    Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни....
    Всъщност е точно обратното. :Р
    Е че какво му е трудното да си правосалвен християнин - правиш каквото си искаш-накрая отиваш и са изповядваш-попа ти казва че всичко ти е простено и са смяташ за чист-да живееш като истиски християнин е доста по-трудно...... Тогава ще трябва поне да се стареш да прилагаш принципите от Библията,която всъщност е основата на християнството....
    Грешка. Когато си истински християнин, ти си роден отново от Светия Дух. Тогава греха става гнусен за теб и невъзможно да съгрешиш.
    Това казвам и аз - като си истински християнин грехът е гнусен за теб - но все пак всички сме несъвършени така че не е невъзможно да съгрешим.Просто повечето хора днес , които наричат себе си православни християни всъщност не са истински християни - това е !!!
    Отново казвам - невъзможно е да съгрешиш. Никоя религия или църква не е умряла на кръста за теб. Исус Христос го направи. Доверявай се на него, не на поповете, не на папата, не на Дева Мария. Исус Христос е начинът, истината и животът.
    I'm clean, washed in blood
    Sanctified inside out
    Oh I'm dead to Satan's grasp
    Justified by the cross

  18. #18
    Моето мнение.
    Църквата е била искренна и правилно устроена до 1 век след Христа.
    След това се превръща в тотален контрол.
    До сега,когато хората се опитват да отрекат по всякакъв начин саществуването на Бог

    21 Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи.
    22 Като се представяха за мъдри, те глупееха,
    23 и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини.
    24 Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях, -
    25 те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин.



    Аре сега не че нещо,но това е писано преди 2000 години

  19. #19
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Лично моето мнение за църквата е ,че тя се е превърнала в институция
    възползвала се от вярата на хората за своите лични амбиции-папи,патриарси и какви ли не други духовници в продължение на векове са се опитвали единствено да починят света ,и според мен не са давали и "зрънце" истинаска вяра в това ,което проповядвали ,не може главата на половината тогавашен християнски свят да обяви масово изтребление на хора с цел "премахване на вещерство и ерес",с истинската умисъл да се обогати с имотите и парите на тези хора ,които са погинали заради алчноста на даден духовник.Нима е правилно единствено папата да има достъп до гроба на свети Петър?Защо много книги и апокрифи се пазят във Ватикана без никой освен папта да има достъп до тях ,нима хората нямата право да ги видят ?Нима на това ни учи Християнството ,на лъжи ,убийства и алчност?Мисля че църквата вече се е извратила до ткава степен,че тя не може да изпълнява функцията си на Божи дом ,за мен тя се е првърнала в пазар на интереси на хора с власт,поредният опорочен от хората идеал превърнал се в инструмент за пари и власт е ръцете на хората.Не говоря за православие ,католизъм,протестантство или евангелизъм говоря общо за самия орган църква ,който се е превърнал в огледало на човешките стремежи!

  20. #20
    Аватара на ANTI
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Dark Forest
    Мнения
    108
    Burзум много точно го е казал като са го питали защо пали църкви - Аз не паля църкви а останките от Лайната по моята страна.

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Долу църквите! Извращават същността на вярата!
    Точно така!

    Аз няма да се кланям на хора които се казват "Иисус, Моисей, Авраам, Давид, Соломон," и прочие шибани имена!

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от tankistabg
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Долу църквите! Извращават същността на вярата!
    Точно така!

    Аз няма да се кланям на хора които се казват "Иисус, Моисей, Авраам, Давид, Соломон," и прочие шибани имена!

    Един ден ще отговаряш пред Бог за глупостите които говориш.Ей такива като тебе си мислят,че сега си живеят живота..ама ще видят после като горят в ада А и никой не те кара да се кланяш на Мойсей,Давид и Соломон..спасението е единствено чрез Исус Христос и само на него трябва да се покланяме.

  23. #23
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    Толкова трудно, колкото да се откажем от пороците си. А това ще е една отвратителна и неприятна битка...
    "И утре е ден" - казала еднодневката...
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

    http://bg.christianreformation.net/forums/ <---- dig in.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от tankistabg
    Цитирай Първоначално написано от Mortificatiоn777
    Долу църквите! Извращават същността на вярата!
    Точно така!

    Аз няма да се кланям на хора които се казват "Иисус, Моисей, Авраам, Давид, Соломон," и прочие шибани имена!
    Тогава ходи се кланяй на измисления ти тангра

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си