.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 31
  1. #1

    Интересно ми е

    Интересно ми е.. Всеки поне няколко пъти през живота се е замислял над някакви филосовщини (за живота и какво ли не).Кога изпадате в подобно настроение и за какво сте мислили? Против волята си ли се замисляте или просто ви е интересно?

  2. #2
    Много съм се замисляла за такива неща,но никога не съм стигала до нормален отговор.
    Питала съм се как е възникнал живота на земята,дали космоса е везкраен...такиа работи

  3. #3
    Според научни трудове,нищото е грамнало и е създало всичко
    И жива материя е произлязла от нежива(научно доказано)димек от камъкът е еволирал в жаба и после в човек
    Ееее колко пъти тряа да ви го повтарям.

  4. #4
    Вселената не е безкрайна. Поне доколкото науката знае. :P За живота как се е появил има спекулации колкото косми имаш на главата...

  5. #5
    Аз често се чудя какво има на края на вселената и след като това нещо свърши, какво има след него и как разабираме, че сме стигнали до края на нещо ... много ми е интересно, ама няма отговор. Често ми кзва да не се замислям по такива въпроси, които явно нямат отговор, който скоро ще се открие,защото само ми тежат на главата. Иначе много често се замислям - попринцип съм си философ по природа и обичам да мисля по такива неща.
    Memento moriendum esse!


  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    Според научни трудове,нищото е грамнало и е създало всичко
    И жива материя е произлязла от нежива(научно доказано)димек от камъкът е еволирал в жаба и после в човек
    Ееее колко пъти тряа да ви го повтарям.
    Аз си помислих,че ще пишеш как бог е направил всичко (като съдя по ника ти)
    Може и да не е било това...кой знае
    Може да са били ТЕ!!!(НЛО)
    Не е нужно да се доверяваш изцяло на фактите.

  7. #7
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Доста често съм се замислял на тази тематика и в крайна сметка винаги стигам до едно място на което сякаш мозъкът ми спира и не може да продължи,всъщност като се замисля пралелите ,времето,вселената са много относителни понятия ,които никой не е виждал и едвали някой някога ще успее да ги разгадае ,най -малкото, е че човек е твърде ограничен, за да разбере понятието безкрайност ,което също е твърде относително, времевото измерение е твърде сложно за да се определи кога го има ,имало и ще има аз лично успях горе долу да си разясня съвсем малка част от тези неща ,но това ми отне дни на размисли и попадане на задънени улици,така и до днес не мога да открия отговор на много въпроси по отношение на това защо изобщо съществуваме и какъв е смисълът на съществуването ни, как е изградена човешката душа и още много въпроси на които няма отговори.Истина е че още съм твърдде млад за да получа отговор на тези въпроси ,но все пак времето ще покаже най -добре.

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    740

    Re: Интересно ми е

    Цитирай Първоначално написано от P4ela
    Интересно ми е.. Всеки поне няколко пъти през живота се е замислял над някакви филосовщини (за живота и какво ли не).Кога изпадате в подобно настроение и за какво сте мислили? Против волята си ли се замисляте или просто ви е интересно?
    Раби Хананиа бен Тепадион казваше:
    Двама седят напусто
    и не споделят словата на Тора или Истината-
    достойно за презрение общество.
    Пропиления миг е достоен за презрение миг.
    ('=

  9. #9
    ^Не разбрах Какво общо имат "словата на Тора и Истината", всъщност кой е този

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от P4ela
    ^Не разбрах Какво общо имат "словата на Тора и Истината", всъщност кой е този
    Бих ти изперила друг цитат, но няма да го правя с надеждата, че така ще се заинтригуваш повече. ('=

  11. #11
    Хаха.. добре

  12. #12
    Аватара на Mitio_man
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    EastPerih (Исперих)
    Мнения
    537
    Цитирай Първоначално написано от lsd43
    Доста често съм се замислял на тази тематика и в крайна сметка винаги стигам до едно място на което сякаш мозъкът ми спира и не може да продължи,всъщност като се замисля пралелите ,времето,вселената са много относителни понятия ,които никой не е виждал и едвали някой някога ще успее да ги разгадае ,най -малкото, е че човек е твърде ограничен, за да разбере понятието безкрайност ,което също е твърде относително, времевото измерение е твърде сложно за да се определи кога го има ,имало и ще има аз лично успях горе долу да си разясня съвсем малка част от тези неща ,но това ми отне дни на размисли и попадане на задънени улици,така и до днес не мога да открия отговор на много въпроси по отношение на това защо изобщо съществуваме и какъв е смисълът на съществуването ни, как е изградена човешката душа и още много въпроси на които няма отговори.Истина е че още съм твърдде млад за да получа отговор на тези въпроси ,но все пак времето ще покаже най -добре.
    +1


    Иванчо имал странна болест-всеки път когато запалел цигара пред баща си му потичала кръв от носа...

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Да,случвало ми се е.И то доста пъти.Когато се эамисля над някакви такива нещо,се чувствам доста странно.Эамисляла съм се дали в действителност всичко това съществува.Дали наистина съм жива и всичко това,коте иэживявам е реално или е просто някаква илюэия.Абе де да энам,не мога дори да го обясня с думи.Просто ми минават някакви такива странни мисли и се поражда едно неописуемо чувство
    [size=7][b][u]fosse cos

  14. #14
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Ами аз непрекъснато мисля над разни такива неща .. затова приятелите ми казват че ако не спра някой ден ще ми гръмне главата.По принцип не е хубаво за психиката да се мисли непрекъснато над разни философски проблеми!
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  15. #15
    Няколко пъти?! Мисля, че е жалко, ако някой се е замислял само няколко пъти в живота си върху по-философски ориентирани теми.
    Почти непрекъснато размишлявам, за това и започнах да съхранявам мислите си, чрез писане...добро упражнение е, а и така по-лесно се синтезират нещата.
    Може би най-често разсъждавам върху нещата, които пряко ме засягат и тези, от които зависи бъдещето ми развитие ... и съществуване
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

  16. #16
    Случвало ми се е,да!
    По-често е когато стане нещо интересно за мен и почна да се чудя неща от рода ''Защо точно това се е случило?'';''Можеше ли нещо друго да стане?'';''Какво?''...
    Или някоя вечер като си легна и си размишлявам с часове върху различни теми...
    Примерно:''Защо съм се родил точно такъв'';''Ако бях животно как ли щях да се чувствам и какво животно съм щял да бъда''...
    Общо взето такива глупости.

  17. #17
    Интересно ми е...

    Последното нещо за което си мислих е параноите каква роля играят в живота на човек. Преобръщат мисловната му енергия от бистра на мътна след което си вредиш със собствените си действия. Всеки сам твори света си. Как може да се научим да използваме мислите си към нещо хубаво и така да сътворим хубав свяяттт ....

    А когато изпадна в депресия искам да полетя... Не е точно самоубийство, а полет

    "Някога" звучи толкова отдалечено от живота тук и сега. Било някога преди или някога пак... - Ето нещо от снощи.

    Реалния свят не е оферта... Да прибягаме към алтернативни варианти.

  18. #18
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    ТаиТи
    Мнения
    495
    ММ...последното нещо за което се замислих беше...защо оценяме някой и това какво той е правил и прави за нас едва след като сме го загубили и няма връщане назад.Защо когато сме с някой ние просто свикваме с него и с присъствието ми и продължаваме да бъдем такива егоисти,защо не се замисляме какво му е на човека до нас?Какво му коства това да ти обръща внимание и винаги когато на теб ти е кофти нещо той да бъде до теб и просто да ти каже "вярвам в теб и знам че всичко ще се оправи"?Дали просто когато загубим някой усещаме липсата му и разбираме колко скъп е бил той за нас?Интересното е че дори и да се замислим дори и след като преодолеем болката от раздялата...след време повтаряме същата грешка или сме от другата страна..и се чувстравеме неразбрани от др ни половинка...
    това е едно от нещата над които мисля доста често но отговор няма..и не мисля че ще го намеря някога


    Ше ме иМаШ ти ... на П*ткиН ДеН

  19. #19
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Аз не мога да си дам отговор на въпроса ,за какво по дяволите сме създадени?Какъв е смисъсълът на съществуването и мъките ни,за какво трябва да живеем като така или иначе ще умрем,с какво сме заслужили да страдаме и защо на тези въпроси никога няма отговор,или пък има,но според мен този отговор се намира отвъд света който познаваме и ние ще разберем част от истината ,когато тукашният ни живот свърши
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  20. #20
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    сега ще отговоря на всичките ви въпроси

    квантовата теория казва, че енергията и материята се движат назад във времето, така че тях винаги ги е имало напред във бъдещето

    оттам вече знаете прекрасната теория за създаването на вселената, живота и всичко останало

    който си е задавал цял живот тея въпроси, не е живял хубаво

    ваш е избора дали ще бъдете загбеняци или победители
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  21. #21
    ^Я, защо реши така?("който си е задавал цял живот тея въпроси, не е живял хубаво

    ваш е избора дали ще бъдете загбеняци или победители ")

  22. #22
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    защото никой не е открил смисъла на живота, той е за живеене
    акъла ви е кофти приспособителен механизъм, появил се е у маймуноподобните ни предци, за да се научат да си палят огън и да се викат от хълм на хълм по име - не е подготвен да обмисля и решава такива сложни проблеми

    т.е. така хабите ценна енергия, време и емоции

    най-сложният екзистенциален въпрос, който трябва да си задаваме е "пица или макарони?"

    за жалост обществото се е изродило дотам, че да ни кара да мислим какво да правим следващият петък, например

    човечеството щеше да е щастливо, ако беше спряло с развитието си някъде към 10 в. пр. хр.

    ей на, т. нар. прогрес е всъщност обединеният чрез социални връзки общ когнитивен дисонанс на сганта - и вижте кво ражда - "жаден си, затова пий кола"
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  23. #23
    По-яко е като изобщо не се замисляш...и не мислиш

  24. #24
    И отново упираме до интелигентната терория за нищото което рещило да грамне и създало всичко.И всичко сложно и префектно синхронизирано е плод на чиста случайност.Та аз едвам мога да повярвам че някой може да удари 6/49 но става 1 на милярд.
    ами кжо мислите за нещо от рода на 1312436536743836767357 от 34673673587348356374556849784347478567437437227847 9890496487 или може би даже по-невъзможно.Не можете да обясните това с наука!
    1 никой не е бил тогава жив да каже
    2 моля ви се просто ви го набиват в главите от малки и за това не искате да погледнете от другата страна на нещата.

  25. #25
    Давайте със сърказъма просто няма доказателства за това че човек е висял по дърветата.Та динозаври и човек са живели заедно.
    Според мен това е част от 1 гениален план за глобална антиморална политика.Според еволюцията вие сте нищо,просто случайни обстоятелства.Това не може да обясни чувства.
    Да погледнал съм и от другата страна на нещата и мисля че е по логично да се мисли че художник е нарисувал прекрасна картина отколкото че картината е станала от експлозия.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си