.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1
    Аватара на find_m3
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    2 063

    Как да стане тоя номер :(

    Спешно трябва да изкарам 1600лв за 5 месеца ,а нямам идея как 17 годишно момиче ,което учи може да ги намери тия пари.Ако имате някакви идеи давайте , ще ми бъде от полза.


    моля да се отнесете сериозно и без глупости за магистрали и т.н.

  2. #2
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    ами аз бих поискал от нашите... намери си някаква раота, но ако учиш малко трудно ще стане... подходящи просфесии, които могат да се комбинират с ученето са уеб-дизайн да речем... яко цъкане вечер и недоспиване... не знам

  3. #3
    Аватара на find_m3
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    2 063
    Цитирай Първоначално написано от EarthShaker
    ами аз бих поискал от нашите... намери си някаква раота, но ако учиш малко трудно ще стане... подходящи просфесии, които могат да се комбинират с ученето са уеб-дизайн да речем... яко цъкане вечер и недоспиване... не знам
    и аз бих поискала,
    ама не мога точно сега

  4. #4
    Аватара на DisturbinThePeace
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    На Баскетболното игрище!
    Мнения
    728
    за какво по дяволите ще му трябват 1600 лв на един тийнейджър ?

    поискай от вашите , после ще му мислиш как да ги връщаш ! няма начин да ги искараш тея пари за 5 месеца ! алтернативата ти е да отидеш някъде сервитьорка , но не е гаранция че ще искараш 1600 лв за 5 месеца , някъде около 1300-400 , щото заплата не е над 250 лв !

    уфф мале колко съм компетентен
    I am what I am !!!

  5. #5
    Супер фен Аватара на kPuCkA
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    1 288
    Ако беше от някой черноморски град щях да ти предложа да работиш в някое заведение я сервитьорка я барманка и с бакшишите + заплатата би ги събрала.

    п.п говоря за май,юни и юли месец.

  6. #6
    Аватара на find_m3
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    2 063
    За един курс ми трябват парите

  7. #7
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Много кофти и аз в момента съм в ситуация в която трябва да изкарам 1000 лв за един месец, ама няма се предавам - та...реалната опция е да поискаш от вашите или някакви по - близки роднини с опция да им ги върнеш в бъдеще...може и от приятели да посъбереш малко но едва ли по този начин ще искараш повече от 100 - 200 лв....иии бачкане някаква ама тва сервитьорка не ти го препоръчвам колкото и да ти трябват парите...де да знам разни офиси обикновено търсят момичета, като работата се състои в това да набираш или принтираш нещо на компютър....иии винаги си остава варианта Еврофутбол ако разбираш и имаш глава на раменете...успех...
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  8. #8

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878
    obshtak na nqkoi stroej

  9. #9
    Аватара на find_m3
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    2 063
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    ако знаеш добре език, можеш да потърсиш някъде да превеждаш текстове..
    като нямаш дипломи ще ти плащат малко, но ако има доста неща за превод ще се справиш
    никаква идея нямам къде да търся нещо такова и горе дплу как плащат ,а диплома ...абе май има за няколко години в езикова школа ,ама нз дали ще ми свършат работа

    Sevt от кога събираш ,до къде си стигнал/а и как по-точно ги събираш?

  10. #10
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    http://www.prevodi-bg.com/index.php?...pper&Itemid=31
    Обаче за 1600 лв, ако въобще те одобрят, трябва да ти възложат 400 страници, а лошото е, че искат 50 страници за 5 дена.

  11. #11
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Цитирай Първоначално написано от find_m3
    Sevt от кога събираш ,до къде си стигнал/а и как по-точно ги събираш?
    Ами събирам от месец вече имам 1000 трябват ми още 1000. Самоче при мен е по - различно защото половин година съм работил охрана и имам известни спестявания, разбирам от Еврофутбол, а и имам доста приятели. А и ако успея да ги събера след няколко месеца ще имам 10 000 и хората знаят че ще им ги върна :Р
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  12. #12
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    50 страници за 5 дена е песен...
    То всъщност е за 4, за да може клиентът да си ги получи. Аз лично едва ли бих се справила за 4 дена. Поне немският е по-скъпо платен

  13. #13
    Аватара на find_m3
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    2 063
    Цитирай Първоначално написано от shadow4e
    http://www.prevodi-bg.com/index.php?option=com_wrapper&Itemid=31
    Обаче за 1600 лв, ако въобще те одобрят, трябва да ти възложат 400 страници, а лошото е, че искат 50 страници за 5 дена.
    мерси за линка ,ама ако ми обясниш горното ,че нещо не зацепих... 1 страница колко е 1800 символа с всичко тирета,запетайки,букви и т.н. ? щото кво значи резултът се дели на 1800 ?Ти като имаш 1800 символа и като разделиш на 1800 кво?Или нещо не съм разбеала

    И ако си имал работа с това да кажеш дали трябва да минеш някакъв тест езиков или нещо такова и дали са шибани текстовете?Лична карта и такива неща искат ли и кво става ,ако не успея да преведа за определеното време?

  14. #14
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    1 страница е 1800 символа. Примерно могат да ди дадат 25 страници с дребен шрифт, но за тази фирма примерно размер 14 е стандартният и по него изчисляват накрая. Т.е. те може да са 25, поради изискванията на клинта, но при стандартни условия биха били да кажем 35 и той ще си плати за 35, а не за 25

    А по второто нямам представа, никога не съм рабитала като преводач и нямам нищо общо с тази фирма. Просто мога да работя с гуугъл.


    П.п. Имай предвид, че на теб няма да ти плащат 8 лв, защото толкова плаща клиентът на фирмата, а някъде по 5.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си