.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 41
  1. #1
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071

    Серийни убийства

    Първо да отбележа,че темата е с образователна цел ,ако мога така да се изразя и не толерира насилието.

    Нека просто да обсъдим,що за хора са серийните убийци..дали във всеки от нас няма заложено нещо,което ако се отключи можем и ние да се превърнем в такива?

    Какво прави нормалните хора-психопати или убийци?

    Има ли разлика между психопат и сериен убиец?

    Как настъпва катарзиса и самопризнаването за "грешка на природата"?

    Защо повечето от тях,имат "собтвен стил"? (убиват определена прослойка хора,които си приличат по нещо-например сираци,бездомници,проститу тки и тн)

    И най-интересният въпрос,според мен:
    В какво се изразява удоволстието от убийството? (серийните убийци извършват престъпления БЕЗ мотив,ако няма мотив,какво ги стимулира да го правят и повтарят?)
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  2. #2

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878
    tova sa bolesti
    prosto izpitvat udovolstvie da ubivat
    udovolstvie da gledat kak nqkoi se mychi
    ae s 1 duma bolest

  3. #3
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    какво прави хората убиици? фамилната обремененост. майка проститука + баща алкохолик = лошо, Седларов, лошо!

    Иначе споре кримолозите има няколко признака детето да има садистични наклонности. Сред който - обича да си играе с огън (аз обичах), обича да измъчва животни (само паяци), страда от енуреза ноктурна (нощно напикаване) дори и след 8-10 годишна възраст ( ) .

    Хората стават убийци вледствие на някаква травма. Малтретиране като малки и гадно детство (Чикатило, Лукас), или нещо друго (любовно разочарование - Бънди).

    На външен вид нормални хора. Тихи, спокойни, интелигентни над средното. Хубави хора.
    Grumpy old madman

  4. #4
    Супер фен Аватара на splendour
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    dobri4
    Мнения
    1 561
    кукута са те
    http://impulse.bg/bebcho0o0
    Въпрос: Защо Дядо Коледа няма деца?
    Отговор: Защото топките са му на елхата.

  5. #5
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Само не разбрах,какво общо има напикаването със садизма?
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  6. #6
    Супер фен Аватара на FelisDirus
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 826
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Иначе споре кримолозите има няколко признака детето да има садистични наклонности. Сред който - обича да си играе с огън (аз обичах), обича да измъчва животни (само паяци), страда от енуреза ноктурна (нощно напикаване) дори и след 8-10 годишна възраст ( ) .
    Абстрахирайки се от измъчването на животни (мухите и комарите броят ли се?), и аз би трябвало да имам въпросните садистични наклонности. Но не съм такава и явно въпросът не е само в това.

    Пх, Вили, това е брутално.
    Собственост на Canis_Dirus

  7. #7
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Ами не знам, какво точно общо има. Но да кажем, че е свързано с нервната система и невъзможността за достатъчен контрол.
    Допикава му се и си пикае. Убива му се - убива.

    А на вас не ви ли се е искало да се почувствате велики? Да държите нечий живот в ръцете си?
    Grumpy old madman

  8. #8
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от _Cuddly_
    Абстрахирайки се от измъчването на животни (мухите и комарите броят ли се?), и аз би трябвало да имам въпросните садистични наклонности. Но не съм такава и явно въпросът не е само в това.

    Пх, Вили, това е брутално.
    Ти имаш автосадистични наклонности.
    Grumpy old madman

  9. #9
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Хм,Мартин Карбовски залага доста на натурализма,което не е лошо,но има нещо..което ме провокира..

    Изказването,че на повечето хора им се иска да блъснат заблудено малко дете на улицата,може би да убият някой враг за да му отмъстят,или пък да убият някой,за да може да получат нещо по-лесно?
    Ако приемем ,че със сигурност НЯМА да ни хванат и хвърлят в затвора,дали бихме убили съзнателно?

    И въобще коректно ли е да се пускат на свобода такива хора,след като са били оневинени,заради невменяемост?

    Според мен,доста се злоупотребява с това,невменяемостта е до време,първото убийство е непредвидимо и необратимо,но ако убиецът бъде пуснат на свобода ще извърши ново престъпление (пример с Чикатило,който е бил задържан и пускан няколко пъти).Независимо дали е невменяем,или не трябва да бъде задържан,защото невменяемостта не е извинение..защото..свободат а на един индивид се простира дотам,докато не засегне свободата на друг.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  10. #10
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Чикатило не е пускан, понеже е бил невменяем. Проверяван е доста пъти и е задържан веднъж, но е пуснат поради грешка в кръвните тестове (объркват му кръвната група). Иначе симулира невменяемост на процеса (показва си задните части...)
    Grumpy old madman

  11. #11
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Значи..от една страна убийците,осъзнават,че убиват,но не осъзнават,че това е нещо лошо?
    Правилно ли съм разбрала и при всички ли е така?

    Няма ли някои,които осъзнават,че убиват и осъзнават,че е лошо,но въпреки това им харесва да го правят и се надяват да не ги хванат?
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  12. #12
    Супер фен Аватара на FelisDirus
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 826
    А на мен пък ми е много интересно (и тук може би куенч трябва да се намеси) дали цялото това БДСМ нещо може да мине границата на общоприетото? Тоест един ден Мастъра да убие робинята си (и то не в гнева си, а защото му харесва) - хипотетична ситуация. Или пък един верен слейв да иска да изгуби живота си в ръцете на Мастъра? Не, че искам да се правя на интересна, но БДСМ си е извращение, от където и да го погледнеш. Да, едни са ванила, но пък има други, които стигат до крайности, а защо не и до убийства? И дали това също има някаква връзка с неприятни изживявания в детството, отношението на родителите/близките?
    Това лято майка ми, ровейки из мои стари тетрадки (2-3клас) намери моя рисунка - мъж в поза на куче, нашийник на врата и жена, която държи каишката, а в другата - камшик. Нещо такова беше, нарисувано смешничко, но това беше идеята. А аз от около година имам представа за БДСМ. Бях шокирана като го видях онова и още не мога да си го обясня.

    Може да прекалявам, не знам, но все си мисля, че има връзка.
    Собственост на Canis_Dirus

  13. #13
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    То за тях убиването е като краденето за клептоманите - изпитват някаква потребност.

    А тиозу канибала беше Армин Майвес от Ротенбург (близо). Казва, че дори когато го ядал изпитвал обич към него.

    Всъщност имаше някакъв сериен убиец, които държал главите на жертвите си под душа, за да се задоволява с тях.
    Grumpy old madman

  14. #14
    Супер фен Аватара на FelisDirus
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 826
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    То за тях убиването е като краденето за клептоманите - изпитват някаква потребност.

    А тиозу канибала беше Армин Майвес от Ротенбург (близо). Казва, че дори когато го ядал изпитвал обич към него.

    Всъщност имаше някакъв сериен убиец, които държал главите на жертвите си под душа, за да се задоволява с тях.
    Любвеобилни хора..
    Собственост на Canis_Dirus

  15. #15
    Супер фен Аватара на GreenFairy
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    В сърцето на слънцето
    Мнения
    1 622
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Иначе споре кримолозите има няколко признака детето да има садистични наклонности. Сред който - обича да си играе с огън (аз обичах), обича да измъчва животни (само паяци), страда от енуреза ноктурна (нощно напикаване) дори и след 8-10 годишна възраст ( ) .
    Че в такъв случй и аз трябва да съм сериен убиец... Абе ето защо ми викат вампир...

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    740
    ('= Колко сте прилежни само ^^^ Има си толкова литература по темата, че само 2/3 книжки да прелистите и ще ви станат ясни много повече неща от обсъждащите се тук. Но похвално, какво. Не сте почнали с големите заблуди (= Вижте, защо просто не обсъдите известни такива серийни убийци? Като почнем, самия факт, ще ни добрлижи до общоизвестните признаци, които притежава един су/тва су като студенст в университет те също не са баш хора, нека тях обсъдим, по-забавно е ^^^ ('=

    ПП>А това с пишкането посред нощ се случва при нервни деца, деца жертви на насилие, каквото и да е то. Тоест прословутото насилие в детсвото. не можем да отречем, както и да се кривим, че агресията поражда агреси, въпреки което, нали знаете >Ти защо пиеш?-Защото татко пиеше. А ти защо не пиеш?-Защото татко пиеше. Бе не си е работа. И не знам какво се шашкаме на родители убити от децата си като са в пъти по-малко тези случаи от обратното-деца убити от родителите си. Случва се постоянно. Но нека като истински борители с чудовища не престанно продължим да се борим с тях докато не се превърнем и ние. Все пак човекът, които продължително и усърдно се занимава със забраната на нещо той съсщо толкова много потъва в това нещо. И бля, бля и бля, бля. (= Повече цитати не можах да напраскам. Сега просто няма как да не ми схванете. То няма изречение дето да не е клише ('=

  17. #17
    Аватара на B3B0K
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    sofiq
    Мнения
    514
    БДСМ- kakВО точно е това ?
    Не страдам от психично разстройство - наслаждавам му се!
    --- Анджелина Джоли ---


    http://prikachi.com/files/383986m.jpg

  18. #18
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Сладичкото_би, ти, като спец да препоръчаш нещо?
    "Серийни убийства. 10 съвета и малко техники"?


    Цитирай Първоначално написано от B3B0K
    БДСМ- kakВО точно е това ?
    Бой със секс, или секс с бой. Както искаш.
    Grumpy old madman

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    абе мани, мен ме е страх от теб...

    както казах, като счупено огледало си...
    Верно? ('= / <виж какво езиче се вижда като се смее ('= <333/
    Аз пък мислих да се кръстя Малък Коментар ^^ Счупено Огледало. Всъщност е прекрасно. Божичко ^^^^ Цяла година си търся подходяш псевдоним <3333333 оу дължа ти поне бира

  20. #20
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Сладичкото_би, ти, като спец да препоръчаш нещо?
    "Серийни убийства. 10 съвета и малко техники"?
    Стоте най, но там има само идеи, пък и здухва. Никога няма да победиш Хитлер, егати...Най-добре е да четеш психология на престъплението, там се описват добре заблидите и най-вероятните знаци, пък и има много статистика, което е готино. Виж досега само за чат специалистите не съм намирала книжка, а ще е адски полезна. Сега се нуждая да видя жертвата, а иначе....мляс, мляс^^('=Ако искаш сериозно утре ще прескоча до библиотеката да ми дадат листчето с книгите дето съм заемала и ще ти препиша добрите. Но нали знаеш, въпреки закона има слух, че всичките те, по-страшните са под прилежно записване на заемащите ги. Нали се сещаш. Ти с падаш по ГДР ^^ <3

  21. #21
    Джом Уейм Гейси е най - големият изрод... самата идея за зъл клоун



  22. #22
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    всеки човек си е луд малко или мн

  23. #23
    Аватара на B3B0K
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    sofiq
    Мнения
    514
    Цитирай Първоначално написано от B3B0K
    БДСМ- kakВО точно е това ?
    Бой със секс, или секс с бой. Както искаш.[/quote]


    яснооо мрс
    Не страдам от психично разстройство - наслаждавам му се!
    --- Анджелина Джоли ---


    http://prikachi.com/files/383986m.jpg

  24. #24
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Дали има засечени български серийни убиици? Предполагам, че убитите сестри от Пазарджик може да са жертва на подобен тип.

  25. #25

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    In a bathtub full of ether......
    Мнения
    385
    За мен те са хора примирени със последствията произтичащи от действията им.И леко различна ценностна система.....
    Например аз не убивам, не защото смятам че не е правилно, а защото не ми се лежи в затвора.....а при убииствата започна сериозно да се вдига процента на разкриваемост.....
    Смятам че и при тях е така, но просто им е безразлично или не си дават сметка че могат да лежат.....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си