.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 41
  1. #1

  2. #2

  3. #3
    Fucktard...

  4. #4
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    а къде застава бог Тангра?
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  5. #5
    Бог Тангра е бог на Българите. Няма място при гръцките семитските и турските богове тука!.

  6. #6
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736
    Цитирай Първоначално написано от tankistabg
    Бог Тангра е бог на Българите.
    Всъщност не можем да бъдем сигурни в това твърдение.

  7. #7
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Аз вервам в науката и у селото
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  8. #8
    ние пък от де трябва да знаем в кфо да вярваме...бог да дойде и в очите да ни го каже и ще повярвам...а наистина всички религии са някакви гадни. будизма е успокояваща г/д.

  9. #9
    ми тогаааа си правте квото искате уе баси тапия форум само се дразним взаимно и се опитваме да се наредим по етичните правоговорни норми на българският език.

    Цитат: не се пише с Ъ а с У колко съм оригинален ставам за затапвач.

  10. #10
    Това , че всички религии са еднакви не е чак толкова не вярно. Всички се с кажи-речи с една и съща база. Да дори като история, философия и така нататък имат много общи черти. И това е нормално, хората не са измислили нищо ново просто са префасонирали вече съществуващото и са го нагодили за тях си. Макар много хора да не знаят повечето религии всъщност имат по-общо с астрономията, обграждащата ни вселена и материя, отколкото с хората, душевното, вътрешното, извисеното, теологичното невидимото и тн. Навсякъде по света макар и народите да не са имали възможност да си влияят имат общи черти във вярванията си. Това се дължи на ранния стремеж на човека да изучава и описва заобикалящия го свят.

  11. #11
    Лука 19:27
    А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Лука 19:27
    А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.
    OMG

    Абе тоз Лука какъв е по националност? Ай да видим имаш ли смелост да си го признаеш!

  13. #13
    Ти си много отворен и убеден браво на теб
    Сега изчакай още някоя годинка за да умреш и после ми кажи пак мнението си по въпроса

  14. #14
    пък ти ми изглеждаш на сектант. Къв е тоя Хесус

  15. #15
    Доколкото се подразбира от картинките и написаното от теб следва,че за теб християнството и комунизма са "еднакви".Какво разбираш под това?Предполагам,че според теб са еднакво вредни...Хубаво ще е да обясниш на аудиторията съдържанието на тези две понятия.
    Не мога да разбера какъв е този навик на една част от форумниците да изказват мнения без да се обосновават.Нали целта е да се провеждат дискусии,които не са базирани толкова на емоционална основа...

  16. #16
    Леле, тая тема ме разби. Присмял се курник на кенеф, събрали се един езичник, отракат и уверен от всякъде и един християнин. И двамата ръсят, ръсят глупости, простотий ... абе нямам думи просто Скъпи ми танкистчо, в езическия свят най-хубавото нещо, което не притежаваме в момента, е верческата и етническата търпимост, особено изразена в Древен Рим. Най-лошото нещо, което се е случило на света, се нарича християнство - заради простата причина, че точно тази търпимост я няма. Не опозорявай религията си като проявяваш нетолерантност към другите. Вярно е, че прабългарите са постигнали много, но е абсурдно да твърдиш, че първо - сме чист народ. Такъв народ на картата на тази планета просто няма! Второ, да обиждаш хората заради различния им произход. Всеки един народ е направил нещо, с което е допринесъл да станем и да постигнем много - имам предвид целия човешки род. Твоите прабългари нямаше да направят един от най-точните (до днешни времена) календари, ако не знаеха за отркитията на арабите и Вавилон в областта на астрологията и нямаше да стигнат до днешна България вероятно без едно от най-важните изобретения на Шумер - колелото. Джийсъс ис гууд няма да го коментирам - няма надежда, няма надежда за оправия, умрели са му нервоните, Господ ги е убил, за да вярва клетото дете в него
    Memento moriendum esse!


  17. #17
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Евангелие от Йоана 8:32

    " ..и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  18. #18
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Майкоооооооооо как можеш да вярваш в Тангра ,наистина живееш няколко века назад ! По -добре да вярваш в науката отколкото да се кланяш на идоли и тем подобни глупости ,поне като не вярваш в Исус ,Бог и Аллах(последния не го зачитам изобщо ) вярвай в науката ,поне ще изглеждаш умен тъпак
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Initial_D
    Евангелие от Йоана 8:32

    " ..и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."
    Ако истината е християнството, си мисля, че да я познаеш означава по-скоро да не си свободен. А относно горното изказване - на вярата не се заповядва - или вярваш в нещо определено, или не. Просто има заблудени хора, които вярват в нещо без да знаят доказателствата против неговото съществуване.
    Memento moriendum esse!


  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Цитирай Първоначално написано от Initial_D
    Евангелие от Йоана 8:32

    " ..и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."
    Ако истината е християнството, си мисля, че да я познаеш означава по-скоро да не си свободен. А относно горното изказване - на вярата не се заповядва - или вярваш в нещо определено, или не. Просто има заблудени хора, които вярват в нещо без да знаят доказателствата против неговото съществуване.
    Доказателства!!! j00 (Jew) need evidence!!!1111!@111!~!1321421

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Цитирай Първоначално написано от Initial_D
    Евангелие от Йоана 8:32

    " ..и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."
    Ако истината е християнството, си мисля, че да я познаеш означава по-скоро да не си свободен. А относно горното изказване - на вярата не се заповядва - или вярваш в нещо определено, или не. Просто има заблудени хора, които вярват в нещо без да знаят доказателствата против неговото съществуване.
    Доказателства!!! j00 (Jew) need evidence!!!1111!@111!~!1321421
    Защото религията, дарлинг, поставя на хората ограничения, за да се впишат в нейната общност. Ако бяхме следвали християнските принципи и догми дословно, повярвай ми, нямаше да сме по-добре от мюсюлманите. Не ми вярваш? Прочети някой исторически документ от Средновековието. Истината за всеки човек е нещо различно. Имам предвид в показания цитат. Смисъл такъв всеки си има определени идеали и се бори за тях, затова има толкова много религии. А ако слушаме християнството, това означава да се родиш в християнско семейство, да те покръстят на една или две години (и попа да каже, че това дете ИЗБИРА да бъде христиняни/ка, хаха) и да трябва да си останеш християнин цял живот. А това, в което хората вярват не може да се докосва, ако те не пожелаят да дадат на някого да се докосне до него, а да говорим за това някой да ти казва в какво вярваш ... това е абсурдно. Аз не харесвам принципа "Ако ти ударят една плесница, дай си и другата буза", напротив - ако ти удариш плесница ти трябва да удариш две - и то по-силни. Голяма глупост е това, че така се продължавал пътя на страданието. Ако някой ти прави мръсно и ти продължаваш да му даваш да ти прави мръсно, той ще ти се качи на главата и ще покаже и на другите колко е хубаво да са като него. Хората трябва да се целят по главите с техните камъни, за да разберат какво точно вършат. Другото, което е - никой не може да те направи свободен. Свободата е вътрешно състояние на духа на човека и той си я извоюва сам, да чакаме някой да ни направи хубавото ... еми няма да стане просто. Вярно е, че истинската свобода зависи първо: от овладяването на природните стихии (за да се даде възможност все пак на хората да съществуват) и вярно е, че и държавниците също до някъде определят нашаа свобода на действия в обществените институции, но това какъв ще си в ежедневието ТИ си го определяш сам. Разбрираш ли? Бог няма да те отучи да пушиш, ако ти самия се чувстваш кофти за това, няма да те отучи да си изкарваш яда върху някой и после да съжаляваш, няма да те научи да не си наивен, нито пък ще те отучи да си гризеш ноктите. Това ти трябва да го направиш сам за себе си, никой друг не може да го направи за теб.
    Memento moriendum esse!


  22. #22
    И кво? Пак ли ми дъвчеш "светата" Инквизиция? Или католицизма? Християнството не е религия. Религията уби Христос.

  23. #23
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    740
    Ебаси спора (= То няма спор. Има 1 цитат, едно, две изречения и тва е (= Докажете, че са еднакви, до тогава, всичко е различно <3

  24. #24
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    И кво? Пак ли ми дъвчеш "светата" Инквизиция? Или католицизма? Християнството не е религия. Религията уби Христос.
    Така е ! Ако свещениците иамха зрънце вяра в Бог,щяха да правят чудеса ,а не да дебелеят и да трупат пари на гърба на хората!
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  25. #25
    "vsi4ki sa ednakvi za6toto sa razli4ni"

    ako nqkoi uspee da de6ifrova smisula na tazi fraza, koito biva predavan ot pokolenie na pokolenie, 6e mu kupq edna koli4ka

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си