.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 31
  1. #1

    Психологическите зависимости

    Няма по сигурен начин някой да съсипе бъдещето си от този-да посегне към наркотични вещества.Когато човек е притиснат от сериозни проблеми дрогата,освен,че му помога да ги забрави или обезцени,то тя му носи и някакво удоволствие,блаженство.Тов а облекчение е временно,но проблемите си остават.
    Дрогата не е единственето средство,от което може да се попадне в зависимост.Тук се включват и смятаните за "по-безобидни" алкохол и никотин,а също и можещите да обсебят съзнанието и поведението на много хора особено на общности от типа на сектите.

    Тази тема е поучителна и моля,който има информация да пише,да дава съвети.

  2. #2
    Много хубава цел си си поставил, но нейсе - не можеш да я постигнеш с една тема. Един пушач няма да се откаже от цигарите, дори да ги направят 50 лева кутията и да види снимки на белите дробове на страстен негов съмишленик (които приличат повече на черни, де ). Разликата между белия дроб на пушач и непушат е минимална (шокоращо, но вярно, защото всичкия дим, който се изпарява от цигарите им, го дишаме и НИЕ, които не пушим .). Нямам нищо против да си вредят на здравето, но да вредят на моето е много нагло . За наркотиците няма да говоря, защото в почти всички случаи наркоманчетата свършват няколко метра под земята благодарение на страстта си. За алкохола ... ами който пие много алкохол, става тъп. Не знам дали знаете. Т.е когато прекалявате с него, невроните ви умират, така че след продължителна консумация може да станете истински идиот. А наздраве!
    Memento moriendum esse!


  3. #3
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Да добре че съм психично зависим към тревата.
    Ей тфа не го обичам. Хора дето никога не са пробвали да всяват ум и разум наляво надясно.

  4. #4

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    1 149

    Re: Психологическите зависимости

    Цитирай Първоначално написано от Lychezar
    Няма по сигурен начин някой да съсипе бъдещето си от този-да посегне към наркотични вещества.Когато човек е притиснат от сериозни проблеми дрогата,освен,че му помога да ги забрави или обезцени,то тя му носи и някакво удоволствие,блаженство.Тов а облекчение е временно,но проблемите си остават.
    Дрогата не е единственето средство,от което може да се попадне в зависимост.Тук се включват и смятаните за "по-безобидни" алкохол и никотин,а също и можещите да обсебят съзнанието и поведението на много хора особено на общности от типа на сектите.

    Тази тема е поучителна и моля,който има информация да пише,да дава съвети.
    и със какъв вид наркотици си съсипваш бъдещето ?
    ЧЕРНО БЕСИЛО.
    И ТВОЯТ ЕДИН СИН, БЪЛГАРИО,
    ВИСИ НА НЕГО... СЪС СТРАШНА СИЛА.


    RISE WITH THE

  5. #5

    Re: Психологическите зависимости

    Цитирай Първоначално написано от skatemore
    Цитирай Първоначално написано от Lychezar
    Няма по сигурен начин някой да съсипе бъдещето си от този-да посегне към наркотични вещества.Когато човек е притиснат от сериозни проблеми дрогата,освен,че му помога да ги забрави или обезцени,то тя му носи и някакво удоволствие,блаженство.Тов а облекчение е временно,но проблемите си остават.
    Дрогата не е единственето средство,от което може да се попадне в зависимост.Тук се включват и смятаните за "по-безобидни" алкохол и никотин,а също и можещите да обсебят съзнанието и поведението на много хора особено на общности от типа на сектите.

    Тази тема е поучителна и моля,който има информация да пише,да дава съвети.
    и със какъв вид наркотици си съсипваш бъдещето ?

    С всякакъв вид наркотици си съсипваш бъдещето .... трябва ли да ти обяснявам какви отрицателни действия имат психоактивните вещества ?
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Алкохола също. В Холандия например е разрешена тревата и екстазито. Всичките ви наизустени теорий не важат. Дрогата се взима почти винаги от скука и с цел удоволиствие, не заради проблемите. Вие що пиете алкохол?
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Алкохола също. В Холандия например е разрешена тревата и екстазито. Всичките ви наизустени теорий не важат. Дрогата се взима почти винаги от скука и с цел удоволиствие, не заради проблемите. Вие що пиете алкохол?
    Щото е як дезинфектант, който няма да те убие ако го изпиеш.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Алкохола също. В Холандия например е разрешена тревата и екстазито. Всичките ви наизустени теорий не важат. Дрогата се взима почти винаги от скука и с цел удоволиствие, не заради проблемите. Вие що пиете алкохол?
    Я пак си помисли дали дрогата не се взима и заради проблемите
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Алкохола също. В Холандия например е разрешена тревата и екстазито. Всичките ви наизустени теорий не важат. Дрогата се взима почти винаги от скука и с цел удоволиствие, не заради проблемите. Вие що пиете алкохол?
    Щото е як дезинфектант, който няма да те убие ако го изпиеш.
    Вреди на черния дроб
    Е, в малки количества е полезен, но напиването е вид дрогиране според мене. То в Холандия и екстазитата са полезни(и не само там), за партита Щом са разрешени от закона, явно съзнанието на хората там го разрешава.
    Хората от 16 годишни пушат трева и зимат екстазита, те също не ги убиват. Хероина, кокаина вече са тежката артилерия.

    @CeLyVka, повечето хора взимат леки наркотици за забавление, по-малкото ги взимат заради проблемите, но и посягат към по-опасните. Алкохола е най-евтиното решение на проблемите
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  10. #10
    Алкохолът също е едно от най-опасните психоактивни вещества. Началните ефекти от употребата му могат да бъдат както възбуждащи, така и потискащи активността на нервната система според ситуацията, физическото състояние или настроението на човека. При увеличаване на алкохолните дози се наблюдава засилване на депресивното въздействие върху личността. В този случай се пояжяват нарушения в координацията, в логическото мислене и речта. Хроничната злоупотреба с алкохола води до физическа зависимост и алкохолизъм, което е едно от най-силните психични разтройства. При липсата на алкохол хроничният алкохолик изпада в делириум тременс (не съм много сигурна дали беше така наименованието) - това е състояние, което се характеризира със страх, треперене, изпотяване, както и ярки и ужасяващи зрителни халюцинации.
    Това състояние обикновено продължава от 3 до 6 дни и тежките случаи са с ФАТАЛЕН КРАй
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  11. #11
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Вчера в "Часът на Милен Цветков" гостуваха двама бивши наркомани. Казаха, че са започнали с най-елементарното - Алкохол и цигари, след това са минали на трева. Мислели са, че няма да се пристрастят, но те не са спрели до тук - продължили са с по-тежки наркотици и така леко по леко са започнали да си съсипват живота. А знаете ли, защо са почнали да пушат трева??? Защото приятелите им са се базикали с тях, че ги е страх...

  12. #12
    Всички пият кафе ама не го мислят за наркотик

  13. #13
    И какво като алкохола вреди на черния дроб?

    От диетична кола можеш да хванеш лимфома, ама на никой не му пука.

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    И какво като алкохола вреди на черния дроб?

    От диетична кола можеш да хванеш лимфома, ама на никой не му пука.
    Екстазито е малко вредно, но щом не си против алкохола, значи не отричаш факта да вземеш екстази, ако си в Холандия, където е разрешено, но от друга страна си против наркотиците?
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    И какво като алкохола вреди на черния дроб?

    От диетична кола можеш да хванеш лимфома, ама на никой не му пука.
    Екстазито е малко вредно, но щом не си против алкохола, значи не отричаш факта да вземеш екстази, ако си в Холандия, където е разрешено, но от друга страна си против наркотиците?
    Не съм против наркотиците. Против съм това хората да си съсипват живота заради тях.

    Не ми трябват наркотици, за да се чувствам добре. Защо да го вземам?

    Алкохола е слабоотровен, но силен дезинфектант. Едно хубаво уиски може да те излекува по-добре отколкото лекарства, примерно. (В някои случаи) Изпаренията от алкохола дезинфекцират абсолютно навсякъде, където идат.

  16. #16
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Абе най-добре си е всякакъв вид наркотици да бъдат 100% НЕЗАКОННИ независимо в какво количество.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Vesk0u
    Абе най-добре си е всякакъв вид наркотици да бъдат 100% НЕЗАКОННИ независимо в какво количество.

    Раят и адът са единствено в ума ни !

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Не е така. В страните, където хората са с високо съзнание, някой леки наркотици са позволени. Но по тая логика дай и телевизията да бъде забранена, щото покварява, както в мюсюлманския свят, където насила се опитват да пазят хората от духовна поквара.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  19. #19
    наркотиците нямат нищо общо с телевизията
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  20. #20
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    наркотиците нямат нищо общо с телевизията
    Има, при това много
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  21. #21
    я ме светни защо мислиш така
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  22. #22
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    я ме светни защо мислиш така
    Телевизията зомбира доста стабилно..
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  23. #23
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    добре бе... как може да ми сравняваш телевизията с наркотиците... това е зависимост заради, която много хора са пропаднали в живота... И друг път съм гледал историй на бивши (или настоящи) наркомани и всички казват, че просто са искали да пробват и не са искали да се пристрастят. С 2 думи - И те са си мислели, че имат малко повече акъл (както ти казваш) и могат да се контролират, но уви...

  24. #24
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от Vesk0u
    добре бе... как може да ми сравняваш телевизията с наркотиците... това е зависимост заради, която много хора са пропаднали в живота... И друг път съм гледал историй на бивши (или настоящи) наркомани и всички казват, че просто са искали да пробват и не са искали да се пристрастят. С 2 думи - И те са си мислели, че имат малко повече акъл (както ти казваш) и могат да се контролират, но уви...
    Пробвай да не гледаш 1 седмица телевизия ^^
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  25. #25

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Първо да смена че не съм чел писаните коментари преди да започна да пиша,просто защото в момента бързам и ест изказвам лично мнение с оглед първоизначалната грешка,от която произхождат всички останали грешки в психиката на хората.
    Аз....лично не пуша,рядко пия и нямам наркотични зависмости.Мога да кажа това за момента,не знам какво ще се случи в бъдеще.
    През живота ми съм пушил година-додина и малко,пиел съм умерени количества по същото това време и съм умотербявал веднъж дваж трева....и всъшност не съм тикан от никакви проблеми.Човек винаги има проблеми,кога повече,кога по малко,но има множество различни начини за решаването им и начини на релаксация,които недовеждат до зависмости и вредене на организма.
    Всичките тези зависмости и вредене на организма,които хората си правят сами на себе си е поради недостатъчно възпитание....не говоря за някакво строго възпитание,но още от самото детство децата трябва да започнат да се възпитават и родителите да целят да възпитават децата си чрез поведението на самите тях(на родилите).Пак е въпрос на психика и какви са мама и тате....
    Ако трябва да кажа лично за моето положение,то винаги съм целял да бъда съвсем различно нещо от майка ми и баща ми.
    Първоизначалната грешка е поведението на родителите и възпитанието,после когато дойдат приятелите и хората с които детето се среща,посоката по която ще поеме детето зависи от това как е било възпитавано и какъв модел на подражание дават родителите.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си