.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 62
  1. #1

    ДИСКУСИЯ:Вярата - върховна манипулация

    Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
    Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
    Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
    Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
    Вие какво мислите по тови въпрос....?

  2. #2
    Мисля че отново слагаш всичко под общ знаменател без основателни причини.ВЯРВАЩ,не религиозен христианин ще се опита да ти помогне до степента до която му кажеш "махай се,не ми трябваш".Вярващ мисюлманин ще се опита да те убие по няколко начина ако обидиш неговия идол.Колко пъти да повтарям че инквизиция,тамплиери и всички злоупотребявания с църковна власт през вековете е за материални облаги които не се поущряват от библията.

  3. #3
    Мисля 4е си недостатъчно образован за да пускаш такива теми...

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  4. #4
    Аз също съм изцяло на мнението че религията е най-голямата манипулативна сила,създадена да управлява огромен брой хора...
    "Да бъдеш напълно честен със себе си е хубаво упражнение."Фройд

  5. #5
    Мисля, че е манипулация и няма място във нашия век, минала й е модата, така да се каже. Особено трите свръхрелигии ... мога да кажа само едно за тях:
    Memento moriendum esse!


  6. #6
    Супер фен Аватара на Sarabi
    Регистриран на
    Apr 2006
    Мнения
    1 405
    Вярата е едно... религията съвсем друго, съвсем изкривено.
    Цялата роля на църквата е да манипулира. За да общуваш с Господ не ти е нужна някаква си сграда, не е нужно да му плащаш данък.
    -Пол - казах аз,-можеш да пускаш лигите си по всеки килим в тази къща,ако искаш. Имаш позволението ми.
    -Бих предпочел да ги пускам върху теб-заяви Пол с екстравагантна широка усмивка.
    -Мръсен старец.
    (Джоан Харис - Петте четвъртини на портокала)

  7. #7

  8. #8
    religiqta ne vinagi e bila s manipulatorska cel. imaiki predvid 4e bojestva mogat da se prosledqt o6te do purvite osobi nare4eni homo sapiens, bi bilo nerazumno da se kaje 4e religiqta e suzdadena za manipulaciq. kazvam tova za6toto ne mislq 4e purvite hora na toz svqt sa imali dostatu4nata doza intelekt da mogat da osuvur6enstvat magiqta na manipulaciqta.
    ne otri4am 4e se e prevurnala v ured s koito da se kontrolira masata narod, prosto kazvam 4e ne e bila suzdadena s tazi cel.
    Religiqta e fantaziqta s koqto edin 4ovek moje da zadovoli 4uvstvoto si za sigurnost i da si obqsni neobqsnimoto. Fantaziqta koqto uspqva da sloji to4ni definicii na celite i moralnite vuzgledi na horata vurhu sveta.
    Kogato edin nemoje da si obqsni nqkoq reakciq ot kakvo e predizvikana, vuprosnata osoba zapo4va da izpolzva svoite znaniq i se opitva da izgradi ramka v koqto da postroi dovolno i razumno za nego re6enie ili obqsnenie.
    za oburkanite - tova e edna ot klu4ovite to4ki vuv filosofiqta zanimava6ta se sus izsledvaneto i prou4vaneto na drevnosta obqsnena s nai prosti dumi.

  9. #9
    Отново тая прословута еволюция....
    Недоказана религия на атеистите,които твърдят че е наука базирана само и единствено на предположения.

  10. #10

    Re: ДИСКУСИЯ:Вярата - върховна манипулация

    Цитирай Първоначално написано от demons_of_my_soul
    Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
    Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
    Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
    Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
    Вие какво мислите по тови въпрос....?
    Аз не съм набожен.Според мен религията е създадена с благородна цел(била тя и манипулативна).Какво значение има?За Морала няма религия.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Sarabi*
    Вярата е едно... религията съвсем друго, съвсем изкривено.
    Цялата роля на църквата е да манипулира. За да общуваш с Господ не ти е нужна някаква си сграда, не е нужно да му плащаш данък.

    lol surprise.

  12. #12
    Аватара на Lady_B_
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    София
    Мнения
    508
    Вярата действително е едно, а религията друго. И само да се разберем за кога говорим сега църквата е пълна скръб, но нека да не забравяме, че народи са оцелели благодарение на църквата и нашия е един от тях!
    Един отимист може да види светлината и там, където я няма. Но защо песимистът винаги бърза да я гаси ?

  13. #13
    Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.

  14. #14
    Супер фен Аватара на Sarabi
    Регистриран на
    Apr 2006
    Мнения
    1 405
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Sarabi*
    Вярата е едно... религията съвсем друго, съвсем изкривено.
    Цялата роля на църквата е да манипулира. За да общуваш с Господ не ти е нужна някаква си сграда, не е нужно да му плащаш данък.

    lol surprise.

    И все пак си се убедил, че доста малко хора го знаят, нали ?
    -Пол - казах аз,-можеш да пускаш лигите си по всеки килим в тази къща,ако искаш. Имаш позволението ми.
    -Бих предпочел да ги пускам върху теб-заяви Пол с екстравагантна широка усмивка.
    -Мръсен старец.
    (Джоан Харис - Петте четвъртини на портокала)

  15. #15
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138

    Re: ДИСКУСИЯ:Вярата - върховна манипулация

    Цитирай Първоначално написано от demons_of_my_soul
    Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
    Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
    Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
    Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
    Вие какво мислите по тови въпрос....?
    Да, прав/а си , но както казаха преди мен , много неща слагаш под общ знаменател.
    Това е едно "сбито" изказване , повърхностно (не в лошия смисъл).
    Не само в проповядването ( и сие) е така. Много неща са измислени с цел манипулация.
    ..Но все пак , човек сам си решава да вярва или не. Ето например атеистите - ми дреме им на тях за Божествата
    ...или както ти засегна темата за псевдосвещениците...
    Да , много контрастни случаи има , но това трябва да е тема на един мноооооооооооооооооого дълъл разговор.
    Не става с 5 изречения.
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  16. #16
    Определено тази тема не може да се обобщи с 5 изречения. Над нея са разсъждавали, разсъждават и ще продължават да разсъждават най-великите философи и мислители в историята на човечеството. Най съгласен съм обаче с мнението, че вярата е нещо, което никои не може да ти наложи, а е нещо свято, което човек трябва да почувства, за да се води от нея. Иначе насила не става. Точно затова тя е нещо толкова велико и способно на чудеса ако се притежава в пълнота, доколкото човешките ни възможности позволяват.

  17. #17

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878
    това е факт
    факт е и манипулацията на Christ i kristo
    също е факт това, че биха духали на Господ
    ако им се появи

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Lunatic-
    това е факт
    факт е и манипулацията на Christ i kristo
    също е факт това, че биха духали на Господ
    ако им се появи
    Факт е, че Господ ще ти счупи колената..

  19. #19

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878
    хммм
    най-много да счупя на майка ти путката

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Lunatic-
    хммм
    най-много да счупя на майка ти путката
    Хехе. Заповядай, вкъщи си е.

    (Не знаеш в какво се забърка. )

  21. #21

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878

    по добре да не рискувам тогава

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от Lunatic-

    по добре да не рискувам тогава
    Добър избор... :>

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.
    Да, прав си.Има доста методи за самолечение.Тепърва се навлиза в тази сфера и резултатите за сега са обнадеждаващи.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от kkkl
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.
    Да, прав си.Има доста методи за самолечение.Тепърва се навлиза в тази сфера и резултатите за сега са обнадеждаващи.
    Този метод за самолечение, както го наричаш е един от най-ефикасните. Има болести, за които колкото и лекарства да изпиеш, и най-скъпите да са, няма лечение. Но има случаи и то много, че такива на пръв поглед нелечими болести са се излекували само и единствено с вяра в Господ Иисус Христос. Иначе няма как да се обяснят случаите на излекувани от слепота и инвалидност хора например /това са по-различни болести, но с тях мога да дам най-точен пример/ именно с вяра. Чудеса се случват колкото и да не им се иска на някои хора и да ги отричат.

  25. #25
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Цитирай Първоначално написано от kkkl
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.
    Да, прав си.Има доста методи за самолечение.Тепърва се навлиза в тази сфера и резултатите за сега са обнадеждаващи.
    Този метод за самолечение, както го наричаш е един от най-ефикасните. Има болести, за които колкото и лекарства да изпиеш, и най-скъпите да са, няма лечение. Но има случаи и то много, че такива на пръв поглед нелечими болести са се излекували само и единствено с вяра в Господ Иисус Христос. Иначе няма как да се обяснят случаите на излекувани от слепота и инвалидност хора например /това са по-различни болести, но с тях мога да дам най-точен пример/ именно с вяра. Чудеса се случват колкото и да не им се иска на някои хора и да ги отричат.
    По тази логика има има и много будисти и мюсюлмани,които са се излекували с "вяра",според мен това си е просто лек който тялото само е изградило,като един който тялото му прави антитела срещу хив ,а да и същият човек не е вярващ,лекарите обаче не могат да ползват антителата ,които тялото му е изградило върху други хора,а да не говоря колко хора са си умряли с вярата ,че Господ ще ги излекува.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си