.

Виж резултатите на анкетата: Философ ли сте?

Гласували
58. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    44 75,86%
  • НЕ

    14 24,14%
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 30
  1. #1

    Философ ли сте? ;)

    Чудех дали вие се смятате за такива...Ако "да" , в какво се изразя , и ако "не" , какви качества трябва да притежава човек , за да го наречете така.

  2. #2
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Ми често разсъждавам по различни теми,пък и самият предмет философия ми харесва ,затова смятам че от части съм философ.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    да! (На)дървен философ съм!
    Grumpy old madman

  4. #4
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Антифилософ съм.

  5. #5
    sam nemoga da si dam takava golqma titla.
    ako se interesuvate ot filosofiq, a nqmate znaniq v tazi oblast, suvetvam vi da pro4etete edna kniga nari4a6ta se "Svetut na Sofi". kato q pro4etete lesno 6te mojete da si otgovorite na vuprosa dali ste filosofi ili sofisti

  6. #6
    За мен нещо е философско, когато в него се съдържа мъдрост и е точно и изчерпателно, дава отговори на въпросите, които касаят човешкото битие. Наскоро с класа правихме един експеримент, където всеки трябваше да напше за другите положителните и отрицателните му черти. За мен беше писано, че съм мъдра, решителна и тем подобни неща. Сама за себе си - да, смятам се за философ, защото много обичам да прекарвам времето си докато мисля по някакъв значим въпрос. В повечето случаи позициите ми се разминават с общоприетите, но пък за да си философ изисква да си оригинален Обичам да мисля
    Memento moriendum esse!


  7. #7
    Супер фен Аватара на oTPoBHa
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    1 027
    Цитирай Първоначално написано от izzy
    sam nemoga da si dam takava golqma titla.
    ako se interesuvate ot filosofiq, a nqmate znaniq v tazi oblast, suvetvam vi da pro4etete edna kniga nari4a6ta se "Svetut na Sofi". kato q pro4etete lesno 6te mojete da si otgovorite na vuprosa dali ste filosofi ili sofisti

    даааа... това е ебаси добрата книга
    иначе според мен всеки човек си има една своя вътрешна философия за света и за хората около него и си я следва..
    дори и да не го осъзнава, така е

  8. #8

    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Филипиновци
    Мнения
    143
    Да-дървен философ.
    На 13 години пържолата я засърбела?!Мааайка й дееба!

  9. #9
    Мисля, че един трезвомислещ човек, който има данни да бъде "философ", никога не би се нарекъл така...
    Харесвам Философията, но все пак не мисля, че едно 17-годишно момче може да си лепне подобна титла.
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

  10. #10
    Аз не мисля че съм философ

  11. #11
    Няма смисъл от това да бъдеш философ. Всичко вече са го измислили преди нас

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  12. #12
    Голям фен Аватара на gorska
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    в гората... !We all live in оur yellow submarine!
    Мнения
    811
    Mмммммммммммм... Може би... Обичам да размишлявам... по общочовешки въпроси. Например: Към какво всъщност се стремим в този живот? Защо са ни всички тези луксове, когато просто да бъдем с любимия човек ни стига... абе подобни простотии... попринцип един ден искам да стана психолог, (но чак след като обиколя света тази нощ пак сънувах град в чужбина - Вашингтон, хм, не съм искала да ходя там, но щом ми предлагат... :P ; и след като съм била министър-председателка достатъчно пъти) защото човешките отношения и мислене винаги са ми били много интересна тема. Не съм съгласна, че всичко вече са го измислили пред нас!

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    да! (На)дървен философ съм!
    Неподходящ размер на снимка в подпис!

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    ОМФГ
    http://images.encyclopediadramatica.com/images/c/cd/Chris_Hansen_Says_Hi.gif[/img]

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от oTPoBHa
    Цитирай Първоначално написано от izzy
    sam nemoga da si dam takava golqma titla.
    ako se interesuvate ot filosofiq, a nqmate znaniq v tazi oblast, suvetvam vi da pro4etete edna kniga nari4a6ta se "Svetut na Sofi". kato q pro4etete lesno 6te mojete da si otgovorite na vuprosa dali ste filosofi ili sofisti

    даааа... това е ебаси добрата книга
    иначе според мен всеки човек си има една своя вътрешна философия за света и за хората около него и си я следва..
    дори и да не го осъзнава, така е
    И аз съм я чела тая книга, страхотна е! Просто те кара да се замислиш за много неща, за които дотогава не си давах сметка. Иначе по темата - не, не мога да се нарека философ, това е една твърде голяма титла, за да си я лепна сама.
    *HaPpiLY EvEr AfTeR*
    But no matter what you'll never see me cry...

  16. #16
    НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...Обичкновено всички са срещу мен!
    I’ll always live for the nights that I can’t remember…And the friends I’ll never forget!!!


  17. #17

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    In Devil's Castle
    Мнения
    1 166
    az sym filosof po nqkolko pyti v meseca.....
    someone else...

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Цитирай Първоначално написано от lovetanya
    НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...Обичкновено всички са срещу мен!

    Еми ,ако всички са срещу теб ,или си прав или се чудят как да направят спор? Немога да кажа ,че съм философ ,твърде висока титла за мен! Ами ,ако всички са срещу теб ,явно не си прав ,според ОПМ/Х (общо приетото мнение на хората) ,но няма значение.
    Аз един път философствах срещу господина по история ,беше скоро. Той ми каза: ..Викторе ти просто спориш от Любов към спора!'' и така приключи спора ни кой е по-зъл Сталин или Хитлер! Но все пак аз обичам да споря.По-принцип размишлявам за нещата които ми са се случили,нещата които искам да се случат , и нещата които се случват в момента!!!
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от ANTIHUMAN
    Цитирай Първоначално написано от lovetanya
    НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...Обичкновено всички са срещу мен!

    Еми ,ако всички са срещу теб ,или си прав или се чудят как да направят спор?
    Ами обикновено моето мнение е по- оптимистично , а другите мислят все за нещо гадно...Обикновено споря с тях дали с пари можеш да си купиш всичко. Никой не ме слуша...
    I’ll always live for the nights that I can’t remember…And the friends I’ll never forget!!!


  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Цитирай Първоначално написано от lovetanya
    Цитирай Първоначално написано от ANTIHUMAN
    Цитирай Първоначално написано от lovetanya
    НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...Обичкновено всички са срещу мен!

    Еми ,ако всички са срещу теб ,или си прав или се чудят как да направят спор?
    Ами обикновено моето мнение е по- оптимистично , а другите мислят все за нещо гадно...Обикновено споря с тях дали с пари можеш да си купиш всичко. Никой не ме слуша...
    С пари можеш да си сбъднеш всички мечти ,но неможеш да си купиш Приятели (истински ,каквито Аз предполагам ,че имаш Ти ) !!!
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  21. #21
    Аватара на enrique_fenka
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Маями,България
    Мнения
    164
    Аз не се смятам за философ,но когато започна да разсъждавам нещо мама ми вика:Философке

  22. #22
    Започвам да се колебая вече... Мисля, че съм философ, защото се старая да съм максимално компетентен в отговорите си / не само във форума/ и защото винаги обяснявам на даден човек нещо докато не добие пълна представа и разказвам историй и случки до най-малката подробност
    ...They say learning to love yourself is the first step
    that you take when you want to be real.
    Flying on planes to exotic locations won't teach you how you really feel
    ...



  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    да! (На)дървен философ съм!


    Не,мисля,че съм философ(ка).
    London Tipton

  24. #24
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    Мда...
    Един приятел веднъж ми каза,че философията е науката,която ни учи как да умираме.А научиш ли се как да умираш вече знаеш как да живееш.

    Иначее..философията е интересна ако си пиян и си с други тиквени глави около тебе и си четете гениалности и разсъждавате над тях.Ама не е за всеки ден забавление.

  25. #25
    дааааа и то дървен
    Но когато обичаш някого пусни на свобода , ако той/тя те обича ще се върне твоята страна, ако ли не няма за какво да съжаляваш,щастлив е той/тя без тебе и за него/нея ще се радваш.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си