.

Виж резултатите на анкетата: Запознати ли сте с Будизма?

Гласували
37. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    19 51,35%
  • Не

    8 21,62%
  • Да, но много малко

    10 27,03%
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 51
  1. #1

    Запознати ли сте с Будизма?

    Интересува ме доколко хората в България са запознати с таз религия!
    Гласувайте, и пишете коментари ако искате
    .

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  2. #2
    Фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    nai-golqmoto selo-SOFIQ
    Мнения
    284
    hm
    da i tova nqma6e da e taka ako ne bqh posetila durjava s takawa religiq
    li4no na men mi e mn interesno da 4eta takiva ne6ta po ne podkepqm islqma!!!!
    budizym ruls
    islam sux
    Гадно е да намериш червей в ябълката, но още по гадно е да намериш половин!

  3. #3
    Знам малко, не претендирам с особени богати знания. От свръхрелигиите, мисля, най-достойната е. Християнството и исляма пасти да ядат. Харесва ми, защото е много философска, има определени неща, които всеки човек може да тълкува по различен начин. Освен това е изключително миролюбива ... но не проповядва лицемерна любов и миролюбие като някои други религии ....
    Memento moriendum esse!


  4. #4

    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    isperih
    Мнения
    2
    Да,отскоро се интересувам от нея.Хубавото е че е много толерантна религия и ме привлича понеже съм от ислямо-християнско семейство.Общо взето знам доста и за трите религии.
    Приемайте промените,но не изменяйте ценностите си!!!

  5. #5
    All truth is relative, ThunderGoddess?

  6. #6
    Guest
    Az sum budist !

  7. #7
    Супер фен Аватара на mickelangelo
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Варна морето сините вълни ....
    Мнения
    1 096
    Будизмът е много интересно нещо ....
    НЕ съм будист ... но много се интересувам от азиатска философия ... а будизмът е част от нея ...

    Кръстен съм като малък ... но не съм вярващ ... мисля че съществува нещо пара нормално ... Все пак се занимавам с бойни изкуства и съм запознат с някой неща ....
    НиКОи НЕ ЗаСлуЖаВа дА лееШ СълЗи за НЕго, а тОзИ коИто ЗаСлуЖаВа нЕ Би тЕ рАзПлаКал >>!<<


    Skype : Mickelangelo_

  8. #8
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от mickelangelo
    Будизмът е много интересно нещо ....
    НЕ съм будист ... но много се интересувам от азиатска философия ... а будизмът е част от нея ...

    Кръстен съм като малък ... но не съм вярващ ... мисля че съществува нещо пара нормално ... Все пак се занимавам с бойни изкуства и съм запознат с някой неща ....
    Ti si mi brat !

  9. #9
    Голям фен Аватара на SunnyG
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    In the future..
    Мнения
    781
    Да,запозната съм,интересувам се от религиите,вероизповедания а,сектите и ученията,които са съществували преди и сега.
    Животът е всичко онова,което ни се случва,докато правим планове за бъдещето.

  10. #10
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Опрделено не съм фен на Будизма .
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  11. #11
    Супер фен Аватара на mickelangelo
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Варна морето сините вълни ....
    Мнения
    1 096
    Цитирай Първоначално написано от Sasho::ohsaS
    Цитирай Първоначално написано от mickelangelo
    Будизмът е много интересно нещо ....
    НЕ съм будист ... но много се интересувам от азиатска философия ... а будизмът е част от нея ...

    Кръстен съм като малък ... но не съм вярващ ... мисля че съществува нещо пара нормално ... Все пак се занимавам с бойни изкуства и съм запознат с някой неща ....
    Ti si mi brat !
    чак пък брат ...
    НиКОи НЕ ЗаСлуЖаВа дА лееШ СълЗи за НЕго, а тОзИ коИто ЗаСлуЖаВа нЕ Би тЕ рАзПлаКал >>!<<


    Skype : Mickelangelo_

  12. #12
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Знам малко, не претендирам с особени богати знания. От свръхрелигиите, мисля, най-достойната е. Християнството и исляма пасти да ядат. Харесва ми, защото е много философска, има определени неща, които всеки човек може да тълкува по различен начин. Освен това е изключително миролюбива ... но не проповядва лицемерна любов и миролюбие като някои други религии ....
    +1111 bravo mnogo to4no go kaza

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  13. #13
    Отговорите ме зарадваха честно казано - особено на mickelangelo и на sasho..
    И аз съм будист и ми харесва че не сме такава рядкост колкото си мислех...

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  14. #14
    чела съм много. допада ми повече от християнството, исляма, юдаизмът и всички останали. будистите не са толкова болни като останалите

  15. #15

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    66
    Познавам го достатъчно за да преценя че учи на отчуждение и аскетизъм само че по-умерен и по-добър отколкото абсурдите на исляма и християнството

    I believe only in death itself

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Будизма е за народи с други ценности и начин на мислене, като източните. Виждали ли сте колко различни са те, ние можем да ги смятаме за луди в сравнение с нас, както и те нас.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  17. #17
    Много харесвам будистката философия . Дава някак си по обширен и цялостен поглед на нещата.Позволява да вдиш себе си и света от различен ъгъл и е доста по толерантен от някои абрахамски религии. Може би е повече философия отколкото религия понеже е изчистен от празници и ритуали .Но все пак всяка религия има корени във философията.

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    1 081
    Знам някои легенди и по-основни понятия, свързани с него Не съм фен на религиите, но от световните будизмът е най-достоен. Християнството и ислямът прикрито проповядват насилие.
    Ако искаш да си щастлив - бъди.

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    не си заслужава - макар и световно-популярни, такива учения са просто трупане човешка слава

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от npp
    не си заслужава - макар и световно-популярни, такива учения са просто трупане човешка слава
    А християнството...? Аааа то е за заблуда и пари...забравих...

    п.п. Да се опитам да позная какво ще ми отговориш - Но християнството идва от истинския Господ Бог - Познах ли..?
    Im back...

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    всяка човешка религия е блудница

    "И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница, която седи на много води; с която блудствуваха земните царе(т.е. неправедните/лошите духовници), и земните жители(т.е. и неправедните/лошите вярващи) се опиха от виното на нейното блудствуване(т.е. на нейното беззаконие/нейната неправда). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. на мястото на "запустението"), гдето видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога. Жената бе облечена в багреница и червено и украсена със злато(т.е. с човешка слава), със скъпоценни камъни(т.е. с човешки заповеди) и с бисери(т.е. и с човешки учения), и държеше в ръката си златна чаша, пълна с мръсотии и с нечистотиите от нейното блудствуване(т.е. от нейното беззаконие). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. духовното беззаконие); великий Вавилон(т.е. великата човешка религия), майка на блудниците(т.е. майка на неправедните/лошите духовници/вярващи) и на гнусотиите(т.е. и на злините) на земята. И видях, че жената се беше опила(т.е. че жената паразитираше) от кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много." Откровение 17:1-6,

    "Как стана блудница верният град, Който беше пълен с правосъдие(т.е. с Съвършенна Любов(Правда))! Правда обитаваше в него, а сега - убийци(т.е. погубители). Среброто ти стана шлак(т.е. словото в теб е неправда); Виното ти се смеси с вода(т.е. духа ти е нечист). Твоите князе(т.е. твоите духовни служители) са бунтовници и съучастници на крадци; Всеки от тях обича подаръци(т.е. користи) и тича след възнаграждения; Те не осъждат право сирачето(т.е. не се грижат за невярващите), Нито дохожда при тях делото на вдовицата(т.е. нито имат грижа към проблематичните вярващи)." Исая 1:21-23

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от npp
    всяка човешка религия е блудница

    "И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница, която седи на много води; с която блудствуваха земните царе(т.е. неправедните/лошите духовници), и земните жители(т.е. и неправедните/лошите вярващи) се опиха от виното на нейното блудствуване(т.е. на нейното беззаконие/нейната неправда). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. на мястото на "запустението"), гдето видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога. Жената бе облечена в багреница и червено и украсена със злато(т.е. с човешка слава), със скъпоценни камъни(т.е. с човешки заповеди) и с бисери(т.е. и с човешки учения), и държеше в ръката си златна чаша, пълна с мръсотии и с нечистотиите от нейното блудствуване(т.е. от нейното беззаконие). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. духовното беззаконие); великий Вавилон(т.е. великата човешка религия), майка на блудниците(т.е. майка на неправедните/лошите духовници/вярващи) и на гнусотиите(т.е. и на злините) на земята. И видях, че жената се беше опила(т.е. че жената паразитираше) от кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много." Откровение 17:1-6
    Хах...човек...ако мислиш да изказваш някаква гледна точка..направи го...стига с тея цитати, които в повечето случай(да не казвам никога) нямат общо с темата...Дори не сезанимавам да ги чета...
    Im back...

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Ssummerjam
    Знам някои легенди и по-основни понятия, свързани с него Не съм фен на религиите, но от световните будизмът е най-достоен. Християнството и ислямът прикрито проповядват насилие.
    Хората масово се кефят на будизма, защото ги учи, че сами могат да постигнат съвършенство, а хората са горделиво племе.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  24. #24
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ^ каза този който смята че е по-умен и прозорлив от 99.99999999999999999% от живите хора.

    иронията е толкова голяма че получих ерекция

  25. #25
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    ^ каза този който смята че е по-умен и прозорлив от 99.99999999999999999% от живите хора.

    иронията е толкова голяма че получих ерекция
    Не може да ме сравняваш с някви си живи хора ся
    Виж с анунаци по-може
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си