.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 96
  1. #1
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708

    Бихте ли убили човек?

    Преди няколко дена с едно пиле си говорихме на тази тематика и това ме наведе на мисълта да пусна тая тема.

    Бихте ли убили човек?Мислите ли,че човешкият живот струва нещо на този свят?С какво животът на един човек,който работи цял живот честно,като компютърен програмист примерно,плаща си данъците,не замърсява околната среда и тн е по-важен,или по-достоен от живота на един пещерен скакалец,който току що си е изял левия крак за да не умре от глад?Или пък от живота на едно бонобо,което през жизнения си цикъл е изшибало три пъти майка си,два пъти леля си,че дори е посягало и на баща си(доказан факт)?По-висши ли сме от другите животни?Ако да, защо тогава всички сме такива крайни шовинисти,когато става дума за отделни видове?Защо убийството на едно теле за Коледа да е нещо нормално,а убийството на един човек - ненормално?Ако сме по-висши не би ли трябвало да се разделим с тези разсъждения и да гледаме глобално и логично на нещата - нещо,което приляга на висшите същества?Влечугите,бозайни ците,птиците(или огромната част от тях) та дори и рибите имат таман толкова развита нервна система,колкото и хората - с други думи,и те чувстват болка,като нас.Не е ли един вид изкривено мислене,двоен стандарт,некомпетентност да бъдем шовинисти към останалите видове животни,но към животни от нашия вид - не?Бариерата е много тънка,защо да ми пука повече ако хвана та разпилея гнусната,миризлива глава на един мазен,черен циганин в ръб на кофа с надпис "ДИЦ",отколкото ако настъпя червей и му размажа червата по тротоара?Защо хората смятат,че като серат в тоалетна чиния са нещо повече от другите,а не плод на именно същата немърливост(с малки изключения) на Майката Природа,обвързала ги на смърт от самото им раждане?

    ПП:примерът с циганина да не се приема,като расизъм моля,първо научете значението на тая дума и тогава ме натоварвайте с мненията си!
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  2. #2
    Аватара на eu.hyricane
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Hard Rock Cafe
    Мнения
    696
    4uwstwata vinagi preobladavat.. taka 4e ako smetne6, 4e e pravilno da ubie6 (za otma6tenie, nakazanie, samoza6tita), trqbva d go napravi6..
    az li4no mislq, 4e bih ubil nqkogo, samo ako toi posegne na moq jivot ili na tozi na blizak moi 4ovek.

  3. #3
    Ти разглеждаш всичко на биологично ниво , помисли колко е еволюирал човекът за тези години и колко е еволюирал пещерния скакалец - може би това придава по голяма значимост на човека , че може да разсъждава и да извлича логически решения , че за толкова години е създал една уникална цивилизация.Доста по голямо значение има обиновения човек , който допринася за обществото с това , че плаща данъци и не замърсява околната среда , отколкото един гълъб с нервна система , който просто цвъка наляво надясно.Ето защо човешкия живот е най-важен , защото не знаеш дали човекът който си убил няма да стане нещо повече , да допринесе я с изобретение , я с някакво творчество(колкото и незначително да е , то все пак е богатство на човешката мисъл) , докато пъдпъдъкът , който убиваш по време на лов живее по 4-5 години...

  4. #4
    Аватара на eu.hyricane
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Hard Rock Cafe
    Мнения
    696
    ina4e v spisaka mi s ne6ta, koito trqbva da izvar6a/osa6testvq, dokato sym jiv, na 28 mqsto e da osakatq pedofil.. tova sa mi nai-omaznite sazdaniq..

  5. #5
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    бих-баба ми
    лази ми по нервите тфа същество

  6. #6
    Аватара на eu.hyricane
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Hard Rock Cafe
    Мнения
    696
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC
    бих-баба ми
    лази ми по нервите тфа същество
    men me kefi pyk.. darji se mn korektno

  7. #7
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    Цитирай Първоначално написано от eu.hyricane
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC
    бих-баба ми
    лази ми по нервите тфа същество
    men me kefi pyk.. darji se mn korektno
    кой бе??????????????????????????БАБА МИИ?????????!!!!!!!!!1

  8. #8
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Не бих убил човек!!!

    Както и не бих убил животно с умисъл или нарочно, освен за да го избавя от мъките му. Яденето на месо е косвено убийство, както и плащането на данъци примерно, затова нека конкретизираме дали става дума да убием лично ние животното или човека...
    аз затова не ям месо! пък и не ми е вкусно..

  9. #9
    Аз бих убил ~egoistiC, за да я избавя от мъките на баба си

  10. #10
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Да,бих убила.
    В случай на:

    -евтаназия (особено,ако съм говорила с човека преди това и той ме е помолил, т.нар. - пасивна евтаназия)
    -аборт (ако детето е много болно , като под много болно имам предвид - да е болно от спин,или да е едновременно глухо,сляпо и нямо),в други случаи не бих правила аборт,независимо дали съм на 15 или на 30,дали съм богата или бедна,защото за мен всеки живот,дори най-мизерния и беден,заслужава да се изживее.
    -самозащита (ако наистина нямам друг избор)
    -бих убила и човек,в името на повече хора..например,ако съм шоф-ор на влак..пред мен има две разклонения на релсата,на едното има един човек ,на другото има няколко,не мога да ги предупредя и те не могат да избягат-в такъв случай бих рискувала живота на един,за живота на няколко)

    Животно,само ако е болно или при самозащита.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  11. #11
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Да,прав си,не се изразих много точно.
    Но говорех хипотетично,просто да дам пример за тежко заболяване.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  12. #12
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    Цитирай Първоначално написано от bboy_bunker
    Аз бих убил ~egoistiC, за да я избавя от мъките на баба си

  13. #13
    Аватара на eu.hyricane
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Hard Rock Cafe
    Мнения
    696
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC
    Цитирай Първоначално написано от eu.hyricane
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC
    бих-баба ми
    лази ми по нервите тфа същество
    men me kefi pyk.. darji se mn korektno
    кой бе??????????????????????????БАБА МИИ?????????!!!!!!!!!1
    baba ti e palna kreiznica, povqrvai. sno6ti se izkartihme v 1 klub

  14. #14
    Доста често зависи от супер много фактори ...! Но по-принцип не бих убил човек а само бих го бил докато сметна за нужното.
    Поздрави

  15. #15
    Предполагам, че не бих убила човек.... как ще се погледна после в огледалото като знам, че дъм УБИЕЦ
    I MaY Be AwAy BuT I'm SuRe...EvEn WhEn We ArE FaR ApArT... DiSTaNcE CaN NeVeR ChAnGe ThE LOVE I HaVe FoR YoU in My HeArT... Thinking ot you...

  16. #16
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    не
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  17. #17
    Мега фен Аватара на 5StaR
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    7 hills..
    Мнения
    3 674
    Аз ако не утрепа по двама-трима на ден немога да заспа
    The Spark

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    в килера
    Мнения
    1 276
    На теория бих убила човек, но само при самозащита или ако е причинил нещо на някой близък... на практика едва ли 15 годишно момиче би могло да убие човек, особено бъзла като мен
    Но не бих убила човек или животно само защото се смятам за по-висша от него единствено комари убивам с удоволствие, иначе ми е жал да убия каквото и да било, а месо не ям от отдавна...

  19. #19
    Повече от фен Аватара на FOOTSOLDIER
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във филма
    Мнения
    491
    Достам съм мислил по този въпрос и да бих убил.Бих защитил роднините си с цената на всичко.А има и хора, които не заслужават да живеят- педофили, изнасилвачи и сяква др измет.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от FOOTSOLDIER
    Достам съм мислил по този въпрос и да бих убил.Бих защитил роднините си с цената на всичко.А има и хора, които не заслужават да живеят- педофили, изнасилвачи и сяква др измет.
    Донякъде си прав...
    От друга страна аз не знам какво да мисля по въпроса.. като имам предвид това мнение и факта, че аз съм никой, за да отнемам чужд живот.
    Живота е даден и не би трябвало някой да има каквото и да било право да ти го отнеме..
    Повече клоня към 'не'.

    Your worst enemy is your self
    Will you fight, or give in?

  21. #21
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    между 'по' и 'съвсем' няма тире

    по-различно се мисли, но ако изпадна в такава ситуация ще се надявам да успея да се овладея
    това е много нестабилно състояние и не можеш да кажеш със сигурност
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  22. #22
    не се знае в какви обстоятелства мога да изпадна някога,така че ако се наложи-бих убила,да.

    но за кеф едва ли бих.

  23. #23
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Да аз бих убил, но при определни обстоятелства.. Най-вече такива когато е застрашена сигурността на мен или блзиките ми...
    А защо хората смятат убиването ан животни за нормално..... защо мечката убива животно... защо глиганът убива... лъвът.... акулата.
    Някой от тях също са всеядни като хората.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  24. #24
    Повече от фен Аватара на FOOTSOLDIER
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във филма
    Мнения
    491
    Според мен да убиеш животно е съвсем нормално.

  25. #25

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878
    разбира се !
    особено МАНГАЛ

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си